Mart 29, 2024, 10:30:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta za cure  (Pročitano 42266 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #15 poslato: Jul 18, 2012, 05:56:44 pre podne »
marina pozdrav
ficika aktivnost je nepohdona ali niki nije rekao da se mora ici u tereatnu (jeste pozeljna ali...)
to bas i nemas jos mnogo da skidas i moja ti je preprika 4 do 6 nec max ketogene dijete
da koncpiras ishranu,malo pojacas svoju fizcku aktivnost tipa trcanje roleri itd
i naravno da je NAJBLJE ujutro na prazan stomak i reuzlatati ce sigurno biti tu

Van mreže ajdonthevanejm

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 57
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #16 poslato: Jul 18, 2012, 07:13:16 pre podne »
Dobro dosla Marina
Drago mi je da si zainteresovana jer ja sam veliki zagovarac ove dijete narocito za slucajeve kao sto si ti (koje nemaju sto kila viska)
Moj ti je savet pre nego sto se upustis u dijetu da DOBRO isplaniras obroke. Znaci sedi i razmisli kad tacno mozes da jedes i prema tome sastavi plan da jedes na svaka 3 sata redovno. Izracunaj kad imas mogucnosti da jedes cvrst obrok a kada moras da uzmes blend umesto toga. Ako si u mogucnosti da jedes "zaprave" na svaka 3 sata to je super, a ako nisi onda obavezno investiraj u neki blend i nemoj da preskaces obroke.
I budi uvek spremna, ja u torbi uvek imam kesu badema, omege i spakovano par kesica blenda (po jedna merica) tako da mi se nikad nemoze desiti da zbog guzve ili nedostatka vremena nemam obrok.
Pogledaj moj jelovnik i sastavi prema svojim mogucnostima pa ga okaci ovde na "reviziju"

Sto se vezbanja tice ako mozes da investiras u neki sobni bicikl bilo bi dobro, ne mora biti neki fensi nabudzen i skup, bitno je samo da mogu pedale da mu se okrecu i da mozes da podesi sediste shodno svojoj visini, sve ostali kobajagi meraci pulsa kalorija i ostale pizdarije ti nisu potrebne. Znaci odbiciklas ujutru nataste oko 45 do 60 minuta i to je to sto se tice jutarnjeg karidija.
Sto se tice teretane bilo bi pozeljno, ali za kucne varijante se posavetuj sa Pedjom&co.

Pitaj slobodno detalje koji te zanimaju, ja sam ti na rasploaganju do nedelje pa me "iskoristi" do tad :)

Ja evo da prijavim jos jedan - , znaci od subote i evo sad se izmerila jos -1 kila.  ;D sto znaci da je vreme da se laganini spremim za skidanje sa keta i skidanje u kupaci

Van mreže marina82

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 11
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #17 poslato: Jul 18, 2012, 08:16:47 pre podne »
hvala pedja na odgovoru i hvala ajdonthevanejm na dobrodoslici  :-*

meni i jeste u planu 4-6 nedelje ove ishrane sto ce verujem biti sasvim dovoljno..

imam ja vec sobni bajs! mogla bih onda svako jutro jedan HIIT po 20min i bice dovoljno  :) ja sam kao sto rekoh procitala mnogo stranica gde se prica o ketogenoj dijeti kao i low carb ishrani i tek sad vidim koliko su nama UH ustvari nevazni ali sve je stvar navike.. to sto se kod nas na Balkanu od malena jede hleb i slanina je navika i nista vise!! i onda neko kaze "ne moze covek bez hleba ili secera".. glupost!

hranicu se isto kao i ti ajdonthevanejm jer ok ti si par centa visa od mene ali tu smo negde sa kilazom pa cu te kopirati  :) ja inace trenutno nemam posao niti neke obaveze i zato to zelim iskoristiti na najbolji moguci nacin.. posao trenutno nemam ali mi je navika i moze se reci disciplina ustajanje svako jutro oko 7

za sad sam jos uvek na ovom mog programu vezbanja kod kuce (jos 2 nedelje do kraja) i onda cu videti sta dalje ali,uglavnom fizicka aktivnost do kraja zivota!  :D

od suplemenata vec uzimam whey,magnezijum kao i glutamin..ovaj glut cesce puta u danu jer sam imala glupih carbs cravings u zadnje vreme i nisam znala kako tome da stanem na kraj pa eto slucajno najidjem na podatak kako bas glutamin pomaze..tek pre par dana sam pocela sa njim.. vec par meseci kod mene ima samo do 100gr UH dnevno i to budu ovsene za dorucak i obrok nakon treninga neki slozeni UH ali i sa tim je teze istopiti to salo koje je najtvrdje jer ja nikad nisam bila debela ali jesam imala viska kilograma posebno na butinama..to se tu drzi vec 15god i naravno da nece otici tako lako  >:(

ajdonthevanejm,skinula si 3kg za 3 nedelje zar ne? jesi pila colu zero? (ovo pitam jer ja nista nikad ne pijem od vode i nisam pila colu ne pamtim a rekli su mi kako je ok da se pije kad se pojavi zelja za secerom).. ti nisi imala one situacije da si malaksava,bleda itd.? jesi proveravala i sa onim trakicama da li si na keto ili ne?

 :-*



Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #18 poslato: Jul 18, 2012, 10:24:22 pre podne »
Citat
ali i sa tim je teze istopiti to salo koje je najtvrdje jer ja nikad nisam bila debela ali jesam imala viska kilograma posebno na butinama..to se tu drzi vec 15god i naravno da nece otici tako lako

ne
bas ovde lezi odgovor na to sto si rekla
mali boj uh u dugom vr periodu je poguban i telo se adapitra na tu kolicinu a ti jos vise kriziras a salo ne ide dole
TO JE GRESKA
ali dobro
sada si dosla na pravo emsto i nece vise pbiti problema

Van mreže ajdonthevanejm

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 57
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #19 poslato: Jul 19, 2012, 07:14:51 pre podne »

imam ja vec sobni bajs! mogla bih onda svako jutro jedan HIIT po 20min i bice dovoljno  :)
Kad vec imas vremena na raspolaganju ja sam pre za jedan duzi kardio laganog intenziteta nego HIIT

hranicu se isto kao i ti ajdonthevanejm jer ok ti si par centa visa od mene ali tu smo negde sa kilazom pa cu te kopirati

Par kila gore dole i par  cm gore dole ne igra ulogu, obrati paznju da u svakom obroku imas oko 20g proteina. Mozes slobodno da unapredis moj jelovnik, ja recimo jednom sedmicno mesto piletine jedem lososa, a jednom crveno meso.

ajdonthevanejm,skinula si 3kg za 3 nedelje zar ne? jesi pila colu zero? (ovo pitam jer ja nista nikad ne pijem od vode i nisam pila colu ne pamtim a rekli su mi kako je ok da se pije kad se pojavi zelja za secerom)..

 Jes 3 kila za sada, a u nedelju cu da zavrism dijetu pa cu da vidim konacan rezultat za 4 sedmice, ali mislim da je 3 kila vise nego dobro. Colu ne pijem niti ista sa vestacim zasladjivacima, i bolje mi je tako jer totalno izgubis osecaj za slatko u ustima tako da ti se nista slatko i ne trazi. (ili je to sve u mojoj glavi, ali meni se slatko ne jede)

ti nisi imala one situacije da si malaksava,bleda itd.? jesi proveravala i sa onim trakicama da li si na keto ili ne?
Ma jok, cak naprotiv osecam se fastaticno. `vako ti to kod mene ide:
Prva 3, 4 dana nisam umorna nit malaksala al nekako imam osjecaj da se sve oko mene odvija u "slow motion" neznam kako bi bolje opisala taj cudni osecaj. Nije umor i malaksalost nego kao neka mala usporenost, i ne mogu da spavam.
Posle toga ide igranka bez prestanka, znaci konstanto sam nabrijana nekom pozitivnom energijom, gora sam od onog duracell zeke, i pere me neki "nicim izazvan optimizam" sto nije tipicno za moj karakter jer sam ja vise namrgudjene prirode :)
Te trakice ti ne trebaju, ako sve radis kako pise i kako je po planu nema potrebe da se smras time, ali kako hoces ako ti je zanimljivo ti vadi analizu  ;) ja nisam.

Van mreže marina82

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 11
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #20 poslato: Avgust 27, 2012, 07:38:26 pre podne »
ja sam konacno zapocela keto i danas mi je 4 dan  8) pratim jelovnik od ajdonthevanejm samo sto mi je za veceru uglavnom ribica umesto mesa  :D uopste nisam gladna tokom dana i ako ovako nastavi bice odlicno..uopste nemam potrebu za vocem ili bilo kojim UH kad ionako imam svakog dana raznovrsno povrce (salata,kupus,krastavav,tikvicu..nista od skroba naravno) i ribu obozavam kao i sve te bademe/lesnike/orahe..

od vezbanja prve dve nedelje bice trcanje/kardio kod kuce a onda teretana..zelim samo skinuti 3cm u struku tj. sa 67 na 64cm bokove isto sa 94 na 90 i butina mi je najzesca..cak 55cm  >:( oduvek su mi noge kao balvani pa bih bila najsrecnija da tu ode i 5 centi ali koliko god da se smanji bice super 

moj whey ima 5gr UH po merici i samim tim kad uzmem dve to je samo od njega vec 10gr..nemam predstavu jel to smeta kod ove dijete ali osim tih UH jedino jos imam ove iz orasastih i povrca tako da se nadam da sveukupno bude izmedju 30 i 40gr dnevno.. izolat mi je ovde kod nas bio preskup i na kraju sam odabrala ovaj

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30180

nadam se da nisam pogresila i da bi ipak bilo bolje da sam uzela izolat.. pedja sta ti mislis?

« Poslednja izmena: Avgust 27, 2012, 09:49:25 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #21 poslato: Avgust 27, 2012, 09:51:54 pre podne »
cao
pa u principu ta kolicina UH ti nece smetati ako si odabrala iskljucivo taj protein samo zbog cene
mada postoje naravno bolje i sretnije opcije tipa a manje UH po serving size-u

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29831

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30115

Van mreže marina82

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 11
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #22 poslato: Avgust 27, 2012, 11:10:00 pre podne »
shit..trebala sam te pitati za misljenje pre nego sto sam kupila..  :'( mnogo sam para dala na suplemente u zadnje vreme pa eto jeste samo zbog cene a sad vidim da je taj koji si mi predlozio isto kosta..videcemo kako ce se sve odvijati..i ne ocekujem nista prebrzo nego tek mozda za 3 nedelje.. ono sto ja obozavam kod ove dijete i uopste izbacivanja UH iz ishrane je sto se osecam lagano i nema one odvratne nadutosti niti osecaja kao da sam teska kao slon..   :)




Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #23 poslato: Avgust 27, 2012, 12:07:30 posle podne »
pa dobro
rezulatata bi trebalo da bude i pre dve ned

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #24 poslato: Septembar 10, 2012, 10:43:20 posle podne »
otprilike sam shvatio kako ide ova keto dijeta...

6 dana bez uh bjelancevine 2-3g/kg, zanima me na koliko grama se masti drze, i za 7 dan u sedmici koliko grama uh treba po kg tezine ???

Van mreže Damir82

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #25 poslato: Septembar 10, 2012, 11:55:27 posle podne »
otprilike sam shvatio kako ide ova keto dijeta...

6 dana bez uh bjelancevine 2-3g/kg, zanima me na koliko grama se masti drze, i za 7 dan u sedmici koliko grama uh treba po kg tezine ???

Masti bi trebalo negde oko 1gr/kg a što se tiče punjenja možeš da ideš kako je objašnjeno na temi o keto dijeti....subota 2x75gr pirinča a nedelja 250gr krompira i 75gr pirinča...Evo ti baš taj primer dijete: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12046.30.html

Pozdrav

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #26 poslato: Septembar 11, 2012, 12:42:07 posle podne »
Aha, hvala puno damire. poz

Van mreže ixy

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 388
  • Act like a lady, lift like a boss!
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #27 poslato: Decembar 22, 2012, 12:23:32 pre podne »
Skinula 26 kg i pitaj Boga koji procenat masti kombinacijom rotacije, low carba i keto (ovu poslednju drzala kratko jer sam imala nizak bf i malo misica i morala sam da se posvetim masi, ali sama dijeta nije bauk)
Jedino sto bih preporucila devojkama jeste da pored vage koriste i metar (krojacki, recimo) i da prate obim struka, ako vec ne mere bf, a i ogledalo i garderoba puno "kazu" ;)
You don't get the ass you want by sitting on it!

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #28 poslato: Decembar 22, 2012, 12:15:00 posle podne »
Ma kakva crna vaga, ja na nju stajem tek ponekad cisto da vidim situaciju, a i metar samo da na dijeti struk mjerim tj. da pratim ide li skidanje masti, ogledalo je zakon...

Van mreže Damir82

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #29 poslato: Decembar 22, 2012, 12:23:21 posle podne »
Svaka čast Bixy, pardon Ixy :)

Ma kakva crna vaga, ja na nju stajem tek ponekad cisto da vidim situaciju, a i metar samo da na dijeti struk mjerim tj. da pratim ide li skidanje masti, ogledalo je zakon...
Slažem se sa tobom Tenssa ali se uglavnom početnici na početku drže se vage i metra kao i većina ljudi...Potrebno je vreme da ljudi koriste samo ogledalo...Svi smo mi na početku koristili sve tri metode provere...