April 27, 2024, 07:44:45 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Kreatin  (Pročitano 31720 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kreatin
« Odgovor #45 poslato: Novembar 29, 2012, 05:52:55 pre podne »
zanimalo me iskljucivo "za" i "protiv" u domenu snage,jer ja kada cujem da netko uzima kreatin automatski mi je to sinonim za neku snagu,pije kreatin jer zeli da dobije na snazi,pa sam samim time,kao sto sam i gore napisao,pretpostavio da je kre alkalyn jaci od obicnog monohidrata...to je to..
opet je ovisno od ciljeva
nekom MMA borcu koji jem potrebna snaga kao i nekom bodibilderu kojem je snaga preduslov da bi angazovao sto vise misicnih valkana i kako bi doslo do hipetrofije -CILJ isti ali su nacin tj nacini moraju biti drugaciji
dok jednom bb-u nece skoditi sigurno 4.-5 lit vode koje ce da dobije od monoidrata to mma borca,fudbalera,rukometsa i sl -MOZE DA SMETA

nadam se da ti je sada jasno koje su razlike i svrha namane

Van mreže suncica

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Kreatin
« Odgovor #46 poslato: Decembar 07, 2012, 09:05:41 posle podne »
Mene interesuje da li mogu da pijem istovremeno ove preparate?
http://www.amino.ba/index.php?dispatch=checkout.cart
tek sam pocela trenirati aerobik i pilates, a kasnije cu da predjem u teretanu ,
sto biste mi vi preporucili od ovih dodataka ili nekih drugih?

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Kreatin
« Odgovor #47 poslato: Decembar 07, 2012, 09:31:27 posle podne »
Koje ???, ja nista ne vidim....
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže suncica

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Kreatin
« Odgovor #48 poslato: Decembar 07, 2012, 10:43:19 posle podne »

Whey Gainer Dibencozide Pozitivno je visoko kalorijski protein i ugljeno hidratski nutrijent obogaćen vitaminima i mineralima. On se temelji na visokoj kvaliteti Koncentrata proteina sirutke (BV = 104) i pravilnom sastavu mono i polisaharida. Dodatno je obogaćen sa ogromnom dozom dibencozide, koji podupire metabolizam i olakšava povećanje snage i mišićne mase. Zbog pažljivo odabranog omjera ugljenih hidrata i proteina sirutke. Osigurava brz rast snage i mase, pri tome ne uzrokuje nepotrebno taloženje masnog tkiva. Pravilna mješavina ugljenih hidrata različitog glikemijskog sastava (tzv. "dobri ugljikohidrati") osigurava stalnu i jedinstvenu opskrbu potrebnom energijom.Bogati sastav vitamina i minerala osigurava pravilan metabolizam proteina i ugljenih hidrata. Whey Gainer Dibencozide Pozitivno se preporučuje sportistima u svim disciplinama, posebno body- builderima.


NAČIN UPOTREBE

Razmutiti 50 g (2,5 mjere) proizvoda u 200 ml vode ili obranog mlijeka. Koristite nakon treninga. 1-2 puta dnevno kao zamjena za obrok



Ultra Energy je nova generacija energestkih proizvoda modernog sastava.Stimuliše i intenzivira fizičku i mentalnu efikasnost tijela u periodu povećane fizičke i mentalne potrošnje. Ultra Energy takođe poboljšava koncentraciju, opšte stanje i ubrzava metabolizam.

Proizvod Ultra Energy sadrži energizirajuću mješavinu aktivnih tvari i vitamina koji pomažu sagorjevanju tjelesne masnoće te oživljavaju tijelo i olakšavaju proces pamćenja.

Ekstrakt ginsenga sadrži aktivne tvari,tzv. ginsenozide,koji pomažu snaženju imunološkog sustava,oživljavaju tijelo,te pomažu naći ravnotežu nakon psihičkog ili fizičkog stresa.

Kofein potiče metabolizam, pomaže gubitku tjelesne masnoće,daje više energije i omogućuje učinkovitiji trening.

Taurin potiče iztlučivanje serotonina i time smanjuje umor.

Vitamini skupine B imaj važnu ulogu u metabolizmu čime tijelu osiguravaju više energije.
UPOTREBA:
1-2 kapsule uzmemo 30 minuta prije treninga.



Kreatin Monohidrat  je osim raznih proteinskih dodataka prehrani vjerovatno najčešće upotrbljavani dodatak prehrani sportista. Pozitivno utieče na povećanje izdržljivosti mišića a u kombinaciji s treningom s opterećenjem na povećanje mišićne mase, a osim toga  utiče i na bolje djelovanje mozga. Kreatin je tvar, koja se nalazi u vašem tijelu, i to se čak  95% kreatina nalazi u mišićnom tkivu skeletnih mišića. Pomaže naročito kod generisanja energije za rad mišića. Sastoji se od tri aminokisjeline, arginina, glicina i metionina.

Unosom kreatina monohidrata pomažemo povećanju volumena mišićnih ćelija odnosno  mišićne mase, jer veća količina kreatina u mišićima znači veću količinu vode u ćelijama, koja omogućava pristup hranjivim materijama te potiče anabolne procese u ćelijama mišića. Učinak je vidljiv već nakon nekoliko dana. Jedna od njegovih pozitivnih karakteristika je i mogučnost skladištenja energije. U obliku kreatin fosfata omogućava obnavljanje i  sintezu ATP-a, odnosno neposrednog izvora energije, koja se troši s obzirom na količinu kreatin fosfata. Kada ovog izvora nestane, tijelo počinje energiju proizvoditi na drugi način kod kojeg se u mišićima stvara mliječna kiselina, koja uzrokuje  bolove u mišićima.
 OLIMP CREATINE POWDER namjenjen je onima, koji žele veću snagu, izdržljivost i brzinu, a i onima koji žele povećati mišićnu masu.

Kontam da ovo sve uzmem nije li too much istovremeno koristiti   :o

Van mreže headingmachine

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 135
Odg: Kreatin
« Odgovor #49 poslato: Decembar 08, 2012, 12:14:43 pre podne »
Moj ti je savet da ne uzimas gejner. E sad ne znam da li ti imas problema sa naslagama sala ili ne. Ali ja u principu mislim da nijedan gejner nema "dobre ugljene hidrate", sve su to uglavnom seceri od kojih se samo salo moze dobiti. Najbolja opcija za malo misicne mase, bez sala, su ti dobar whey i ishrana. Po meni od mohidrata mozes uzeti allmax-ov kreatin. Vitamine koje hoces... To je moje misljenje, sacekaj ostale...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kreatin
« Odgovor #50 poslato: Decembar 08, 2012, 07:51:33 pre podne »
Moj ti je savet da ne uzimas gejner. E sad ne znam da li ti imas problema sa naslagama sala ili ne. Ali ja u principu mislim da nijedan gejner nema "dobre ugljene hidrate", sve su to uglavnom seceri od kojih se samo salo moze dobiti. Najbolja opcija za malo misicne mase, bez sala, su ti dobar whey i ishrana. Po meni od mohidrata mozes uzeti allmax-ov kreatin. Vitamine koje hoces... To je moje misljenje, sacekaj ostale...

super odogovor
od gainera (ma kolika glupost ovaj bio i kada sam procitao sa DIBENCOZIDOM...aman!!) mozes da dobijes salo ali zato ces od all maxxa da dobijes cistu krtinu...
pazi
za druge firme nisi siguran ali za kretain od allmaxa jesi?
a i da nisi pitao sta u stvari devojka hoce??

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kreatin
« Odgovor #51 poslato: Decembar 08, 2012, 07:53:07 pre podne »
Mene interesuje da li mogu da pijem istovremeno ove preparate?
http://www.amino.ba/index.php?dispatch=checkout.cart
tek sam pocela trenirati aerobik i pilates, a kasnije cu da predjem u teretanu ,
sto biste mi vi preporucili od ovih dodataka ili nekih drugih?


koji je cilj?
ali ovo sa dibencozidom je PRICLES!!!!

Van mreže headingmachine

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 135
Odg: Kreatin
« Odgovor #52 poslato: Decembar 08, 2012, 01:07:32 posle podne »
Moj ti je savet da ne uzimas gejner. E sad ne znam da li ti imas problema sa naslagama sala ili ne. Ali ja u principu mislim da nijedan gejner nema "dobre ugljene hidrate", sve su to uglavnom seceri od kojih se samo salo moze dobiti. Najbolja opcija za malo misicne mase, bez sala, su ti dobar whey i ishrana. Po meni od mohidrata mozes uzeti allmax-ov kreatin. Vitamine koje hoces... To je moje misljenje, sacekaj ostale...

super odogovor
od gainera (ma kolika glupost ovaj bio i kada sam procitao sa DIBENCOZIDOM...aman!!) mozes da dobijes salo ali zato ces od all maxxa da dobijes cistu krtinu...
pazi
za druge firme nisi siguran ali za kretain od allmaxa jesi?
a i da nisi pitao sta u stvari devojka hoce??

Nisam ja rekao da ce dobiti krtinu od allmax-a, daleko od toga. Nego od wheya i hrane. A ako je vec navela da zeli i kreatin ja sam joj preporucio taj. Mada joj je svejedno koji ce da uzme. Moze i dymatize i ultimate itd... A sto se tice cilja, ne verujem da bi neko uzimao gejner i kreatin da bi poradio na definiciji ...

Van mreže suncica

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Kreatin
« Odgovor #53 poslato: Decembar 08, 2012, 02:21:46 posle podne »
Pa ovako, na moju visinu od 170 i 56kg izgledam prilicno mrsavo da ne kazem koscato, posebno u gornjem dijelu, zelim da se malo udebljam ali da ne ode u salo,nego cisto da se malo popunim,dobijem na snazi,da se utegnem-zategnem, da ojacam misice ,kondiciju i slicno...

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Kreatin
« Odgovor #54 poslato: Decembar 08, 2012, 02:46:45 posle podne »
@suncica
postavljas ista pitanja u razlicitim temama.
Dobila si na svojoj temi odgovor.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže suncica

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Kreatin
« Odgovor #55 poslato: Decembar 08, 2012, 03:44:16 posle podne »
Da sam dobila odgovor koji sam trazila ne bih postavila  pitanje i ovdje.

A koja je svrha tvog javljanja ako nemas konkretan odgovor osim da mi kazes da se ponavljam?

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Kreatin
« Odgovor #56 poslato: Decembar 08, 2012, 03:49:01 posle podne »
Evo ti konkretno: http://is.gd/E4UCu7

S'tim da je ishrana broj 1 !
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Kreatin
« Odgovor #57 poslato: Decembar 08, 2012, 05:43:23 posle podne »
Da sam dobila odgovor koji sam trazila ne bih postavila  pitanje i ovdje.

A koja je svrha tvog javljanja ako nemas konkretan odgovor osim da mi kazes da se ponavljam?

Kolega tenssa ti je ovo napisao:
"Kreatin je ok...

To gore nije najbolji izbor sto se tice wheya, treba izbjegavati proizvode koje sadrze rijec "gainer" jer su uglavnom pune secera... Ovaj ultra energy ne znam za sta je, djeluje mi kao nekakav "all in one" proizvod, bolje uzmi neke kompleksne vitamine i  sredi ishranu i bice sve ok...


Nadam se da ti je ishrana ok..."

Odnosno: taj gainer ne valja, umjesto njega uzmi Whey, kreatin ti je ok, i uz sve to uzmi neki vita/min kompleks kao npr. The Vitamin Strong.
A hrana ti je na 1. mjestu, svi supsi ti nece pomoci ako hrana ne valja.
Ne znam kakv bi ti odgovor zeljela dobiti?
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
Odg: Kreatin
« Odgovor #58 poslato: Decembar 09, 2012, 02:06:26 pre podne »
ljudi samo je problem kod kreatina sto moze dovesti do dehidracije ,jer ako recimo koristite za neki sport recimo fudbal 90 minuta,a ne mozete da pijete vodu dehidriracete :P.ovo bi moglo dovesti do smrti..neka me neko ispravi ako grijesim
ili si buldozer ili te djubrad pregaze

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kreatin
« Odgovor #59 poslato: Decembar 09, 2012, 07:36:56 pre podne »
ljudi samo je problem kod kreatina sto moze dovesti do dehidracije ,jer ako recimo koristite za neki sport recimo fudbal 90 minuta,a ne mozete da pijete vodu dehidriracete :P.ovo bi moglo dovesti do smrti..neka me neko ispravi ako grijesim

ne vredi tebe ispravljati
ali mogu samo da kazem da GRESIS ito debelo sto umesto da vreme provodis citajuci prave stvari,ti nagadjas i lupas onako kako ti mislis da je tacno tj kako si cuo od komsije i sl...