Mart 28, 2024, 04:46:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Saveti dobrodosli  (Pročitano 10657 puta)

Van mreže AleksandraNS

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Saveti dobrodosli
« poslato: Novembar 26, 2012, 06:33:21 posle podne »
Pozdrav svima,nova sam ovde,ali vec vise oko 2 nedelje iscitavam malo materijal po forumu,trebace mi jos bar par meseci da sve proucim kako treba,pa imajte razumevanja :) Imam 32 godine,trenirala sam nekad davno u proslom zivotu rukomet 8 godina,ali poslednjih recimo 8-9 godina sam poprilicno neaktivna. Uzrok tome su pretezno lenjost (priznajem) i povrede koje sam zaradila trenirajuci. Elem,imam povredu kicme,ne znam strucan naziv,ali mi je jedan prsljen u dnu ledja izbaceniji od ostalih,te imam poprilicne bolove kad stojim duze vreme. Takodje tu su povrede zglobova,sto skocnih sto rucnih. Da ne duzim,lista falinki je dugacka,ne bih da kukam. Posto sam primetila da mi puno radnji postaje sve teze,odlucila sam da nesto uradim po tom pitanju. Pre 3 meseca sam pocela malo kod kuce da radim uglavnom kardio,okusala sam se i sa bodyrock-om koji mi je pruzio vise energije i nacela sam neku kondiciju. Pre oko nedelju dana sam krenula i u teretanu,s tim da za pocetak radim po malo,jer sam osetila bol u kolenima i da sam imala takvu upalu da nisam mogla da sednem (kad se zagrejem ne umem da stanem) :) Pocela sam i da menjam ishranu polako i prilagodjeno gastritisu koji me s vremena na vreme sasece. Slatko nikad nisam posebno volela,te s tim nemam problema,izbacila sam sve sokove,hleb,secer,przeno,masno itd. Citajuci po forumu,odlucila sam da izbacim i voce. Ribu,na zalost,ne mogu da jedem jer mi je stomak ne vari,samo sve vrati nazad putem kojim je i doslo. Obozavam lagume,piletinu,pirinac tu i tamo,povrce,vodu u neogranicenim kolicinama,ovsene pahuljice. Problem mi je da jedem 5 puta dnevno,ali jedem koliko stignem,a to je otprilike 3-4 puta (bio bi veci broj da nemam samo jednu pauzu na poslu za jelo) sto je napredak sa 1-2 puta koliko sam pre jela. Visoka sam 171-172 cm a teska oko 64 kg. Ono sto me interesuje i oko cega mi treba savet je sledece:

1. Kako da povecam izdrzljivost?
2. Sta moze da zameni ribu u jelovniku? Znam za piletinu,ali me interesuje postoji li jos nesto.
3. Da li preporucujete rad sa tegovima uzimajuci u obzir povrede?
4. Posto generalno ne zelim da skinem vise od 3-4 kg kakav kardio (ili ne mora strogo kardio) trening bi mi preporucili? Naravno da malo "istopim" prvo ono sto ima viska,a zatim idem na jacanje i definiciju misica.
5.Sta mogu da ubacim izmedju obroka kao uzinu tj. neki medjuobrok?
6. Da li postoji neki nacin da ojacam same zglobove tj. da ih zastitim kako bih mogla bez bojazni da treniram?

P.S. Izvinjavam se unapred na romanu,ali sam se trudila da budem sto iscrpnija zbog stvari na koje moram da pazim kako ne bih nesto pogorsala. Pozdrav od falicne vam nove clanice :D
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2012, 06:38:45 posle podne AleksandraNS »
If you're going through hell, keep going.-Winston Churchill

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #1 poslato: Novembar 26, 2012, 06:45:30 posle podne »
aleksandra dobro dosla
u principu imas i dobrih stvari u planu i programu ali i losih..
ali evo redom odgovri na tvojapitanja

1. to ce da dodje vremenom tj kako budes ulazila u trening (sto sa tegovima sto cardio)-nemoj nigde da zuris

2.piletina,curetina,jaja,posni sirevi,morski plodovi

3.da naravno.ali onaj trening koji ti omogucava pun radijues pokreta i vezbe koje ne izazivaju bolove

4.cardio mozes da radis 3-4 x ned i to tipa da menjas.jedan dan HIT cardio od 20-25 min a onda l trening low cardio sa 35-40 min

5.uvek mozes da ubacis bademe.lesnike,orahe

6.prepruka bi bila neki dobar JOINT PROTECTOR
moja preporuka
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29888

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #2 poslato: Novembar 26, 2012, 06:49:28 posle podne »
Poz, i dobro dosla.
Malo je glupo sto tvoja prica pocinje sa potencijalnim izgovorima za neuspjeh :(
Sto se povreda tice to je nesto na sto moras obratiti paznju, al nikako nije razlog da ne treniras. Mislim da svi mi koji smo u ovom sportu malo duze iamo neke manje ili vece povrede (a i dalje treniramo).

1. izdrzljivost, ako mislis na arebnu izdrzljivost onda kardio treningom. A jel se ti pripremas za neko takmicenje pa ti treba izdrzljivost ili?? Postavi jasne siljeve!
2. zasto mjenati ribu u jelovniku? ako ti se ne jede ne moras je nikada ni jesti.
3. da
4. kombinacija treninga sa tegovima i kardio treninga
5. proteinski blend ili kazein
6. imas kod Pedje u ponudi na ogistri, preparata za zgl

Pedja me preteko, al hajde kad sam kuco da i posaljem :)
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže AleksandraNS

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #3 poslato: Novembar 26, 2012, 09:07:22 posle podne »
Hvala puno na odgovorima,mnogo mi znaci strucna pomoc. Pedja,gledala sam bas taj joint protector koji preporucujes pre jedno 2-3 dana,ali reko da ne uzimam nista na svoju ruku. Whey sam uzela ali me interesuje da li je rano da pocnem s njim? Newbody nije trebalo da zvuci kao izgovor,zato sam tu jer sam odlucila da uradim nesto povodom svog zdravlja (lepo sam ljudski priznala da je bilo i lenjosti s moje strane),ali morala sam da naglasim na sta moram da obracam paznju tokom vezbanja zato da bi imali celu sliku stanja u kom se moje telo i organizam nalaze :) Ribu necu da menjam jer mi se ne jede,nego mi bude muka od svega sto je ronilo,plutalo ili imalo bilo kakav kontakt s vodom (karikiram sad,al mi stomak ne prihvata ni morske plodove a ni ribu,nema sta nisam probala). Ne pripremam se za takmicenje,ali zbog posla gde moram duze da stojim treba mi i snaga u ledjima i izdrzljivost. Pedja me sad obradova s ovim bademima i lesnicima,to mogu da jedem na kile :D Naravno bicu umerena. Ne zuri mi se nigde,bolje polako al temeljno. Upravo sam stigla iz teretane i prijatno sam iznenadjena,svaki dan po malo duze mogu da radim na traci,a danas sam,posle stvari koje sam citala ovde,povecala opterecenje tj. kilazu tegova i prvi put sam se znojala dok radim s tegovima. Obicno se znojim samo na kardio,al danas sam se iscedila ziva :) Jos jednom puno hvala na pomoci i savetima,volim da ucim od iskusnijih i da primenim to znanje :)
If you're going through hell, keep going.-Winston Churchill

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #4 poslato: Novembar 26, 2012, 09:41:56 posle podne »
 samo ne preteruj sa orasastim plodovima, sadrze dosta masti a nista lakse nego pojesti 30o gr indijskog oraha npr...
Men sana in corpore sano !

Van mreže AleksandraNS

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #5 poslato: Novembar 26, 2012, 09:58:21 posle podne »
Nema brige,u svemu se trudim da budem umerena,hvala vi :)
If you're going through hell, keep going.-Winston Churchill

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #6 poslato: Novembar 27, 2012, 05:53:32 pre podne »
samo ne preteruj sa orasastim plodovima, sadrze dosta masti a nista lakse nego pojesti 30o gr indijskog oraha npr...

vlado
sve su to ZDRAVE MASTI
ali naravn...npr 3 x 25-30 gr na dan...nikakav problem tj ukupno 100 gr u toku dana je sasvim ok

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #7 poslato: Novembar 27, 2012, 05:54:25 pre podne »
Hvala puno na odgovorima,mnogo mi znaci strucna pomoc. Pedja,gledala sam bas taj joint protector koji preporucujes pre jedno 2-3 dana,ali reko da ne uzimam nista na svoju ruku. Whey sam uzela ali me interesuje da li je rano da pocnem s njim? Newbody nije trebalo da zvuci kao izgovor,zato sam tu jer sam odlucila da uradim nesto povodom svog zdravlja (lepo sam ljudski priznala da je bilo i lenjosti s moje strane),ali morala sam da naglasim na sta moram da obracam paznju tokom vezbanja zato da bi imali celu sliku stanja u kom se moje telo i organizam nalaze :) Ribu necu da menjam jer mi se ne jede,nego mi bude muka od svega sto je ronilo,plutalo ili imalo bilo kakav kontakt s vodom (karikiram sad,al mi stomak ne prihvata ni morske plodove a ni ribu,nema sta nisam probala). Ne pripremam se za takmicenje,ali zbog posla gde moram duze da stojim treba mi i snaga u ledjima i izdrzljivost. Pedja me sad obradova s ovim bademima i lesnicima,to mogu da jedem na kile :D Naravno bicu umerena. Ne zuri mi se nigde,bolje polako al temeljno. Upravo sam stigla iz teretane i prijatno sam iznenadjena,svaki dan po malo duze mogu da radim na traci,a danas sam,posle stvari koje sam citala ovde,povecala opterecenje tj. kilazu tegova i prvi put sam se znojala dok radim s tegovima. Obicno se znojim samo na kardio,al danas sam se iscedila ziva :) Jos jednom puno hvala na pomoci i savetima,volim da ucim od iskusnijih i da primenim to znanje :)

samo napred

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #8 poslato: Novembar 27, 2012, 08:27:01 pre podne »
Znam pedja zato sam i napisao 300 gr npr, kad krene pivce i kikiriki ili uz neki film grickanje otrgne se to kontroli jbga...
Men sana in corpore sano !

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #9 poslato: Novembar 27, 2012, 09:59:11 pre podne »
Onaj ko pije dosta pivkana ne treba misliti koliko orasastih plodova unosi, pivo je veci problem...

Aleksandra samo naprijed! :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #10 poslato: Novembar 27, 2012, 10:16:41 pre podne »
Znam pedja zato sam i napisao 300 gr npr, kad krene pivce i kikiriki ili uz neki film grickanje otrgne se to kontroli jbga...

hahahahhahahha
to to...

Van mreže AleksandraNS

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #11 poslato: Novembar 27, 2012, 12:19:13 posle podne »
Pivo nije problem posto ga ne pijem :D Opet ja moram da pitam par stvari. Imam whey pa me interesuje da li da ga uzimam ili mi nije neophodan za pocetak? I da li je normalno da se neko znoji konstantno jos sat i po posle treninga? Dakle,bukvalno lipti s mene jos sat i po posle bez prestanka vezbanja,to mi se nije desavalo dok sam trenirala,al sam tad,jel'te,bila mnogo mladja i u formi :) Iiii jos nesto,ukoliko mislite da mi je potreban neki suplement,sta bi preporucili meni kao nekome ko je posle duuuuuge pauze ponovo poceo da vezba i ima za cilj poboljsanje kondicije i opsteg stanja organizma? Hvala na podrsci,tenssa :)
If you're going through hell, keep going.-Winston Churchill

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #12 poslato: Novembar 27, 2012, 12:21:40 posle podne »
znojenje je ok rekacija orgnizima tako da tu nema probem
whey posto ga imas,moze posle treninga da popijes i onda jako jako tanka vecera u kojoj nema UH
to je ok
jedino sto bih ja za sada preprucio je neki dobar antioxidant kao i omega 3 zdrave masti (tipa,posle svakog obroka po jednu caps)
cisto radi regulacije holestrola,lipidnog statusa it ditd itd itd itd..

Van mreže AleksandraNS

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #13 poslato: Novembar 27, 2012, 12:41:37 posle podne »
Eh,zaboravih,omega 3 vec pijem posle obroka,a antioxidant cu uzeti obavezno. Hvala puno na brzom odgovoru,stvarno nema sta covek ne moze da nauci ovde :)
If you're going through hell, keep going.-Winston Churchill

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #14 poslato: Novembar 27, 2012, 12:47:14 posle podne »
Eh,zaboravih,omega 3 vec pijem posle obroka,a antioxidant cu uzeti obavezno. Hvala puno na brzom odgovoru,stvarno nema sta covek ne moze da nauci ovde :)

onda to je to