Mart 28, 2024, 01:48:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Saveti dobrodosli  (Pročitano 10654 puta)

Van mreže AleksandraNS

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #15 poslato: Decembar 01, 2012, 11:56:44 posle podne »
Par kratkih pitanja vezano za ishranu:

1.masline da/ne?
2.so (morska) da/ne?
3.luk (mladi,beli,crni) da/ne?
4.cvekla (naravno ne ova zasladjena kupovna) da/ne?

Uh,htedoh jos toga da navedem,ali sam se blokirala totalno,kad se setim pitacu :)
If you're going through hell, keep going.-Winston Churchill

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #16 poslato: Decembar 02, 2012, 11:13:24 pre podne »
Sve DA.

Mada pripazi kod crnog luka(secer), a naravno masti iz maslina i belog luka treba ubaciti u prognoziranu racunicu za dnevni unos.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže AleksandraNS

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #17 poslato: Decembar 02, 2012, 03:54:05 posle podne »
Hvala puno :)
If you're going through hell, keep going.-Winston Churchill

Van mreže AleksandraNS

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #18 poslato: Decembar 07, 2012, 04:18:07 posle podne »
Verujem da sam dosadna,ali nemam u okolini nikoga kome mogu da se obratim. Elem,radjeno mi je merenje body fat index-a (ne kaliperom vec sa 2 razlicita aparata),znala sam da ce rezultati biti visoki usled godina neaktivnosti i slabe ishrane. E sad,jedan aparat je pokazao 33,2 a drugi 33,9. U svakom slucaju,posto imam 63 kg na 172 cm i nisam nesto krupna,recimo da sam prosecno gradjena. cak su se i ljudi koji su radili merenje bili malo zateceni i rekli da su to "unutrasnje" masti (ako sam dobro zapamtila izraz) i na pitanje kako mogu da redukujem to receno mi je: "Za pocetak kardio,kardio,kardio." Zanima me da li sam dobila pravi odgovor i ako ne sta mi preporucujete.Takodje me interesuje sledece: ja ne zelim da skidam kilograme (bar ne vise od jos 2-3,a skinula sam za nedelju dana 1,5 sto sam takodje otkrila na tom merenju posto znam da vaga nije merilo za neke stvari),ali po nekoj mojoj,mozda pogresnoj logici,prvo treba skinuti visak,pa tek onda ici na definiciju. Ispravite me ako gresim i pomagajte,totalno su me zbunili silni podaci :)
If you're going through hell, keep going.-Winston Churchill

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #19 poslato: Decembar 07, 2012, 04:32:52 posle podne »
Kardio je se koristio 70-ih godina za skidanje masti (ne kazem da je to nesto lose, ali trening sa tegovima ce ti mnogo bolje odraditi posao i sacuvaces misice), sredi ishranu i radi sa tezinama ako zelis da sacuvas zenstvenost i obline.

I zaboravi izraz "skidanje kilograma", i misici su kilogramiu i njih ne zelis da izgubis, ne znam kako sada izgledas, ali ako nastavis gubiti "kilograme" mozes se "osusiti" i biti ravna, a i dalje da imas visok BF...

Dakle, prvo ishrana, onda ostalo...

Van mreže AleksandraNS

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #20 poslato: Decembar 07, 2012, 05:04:34 posle podne »
Na ishrani sam pocela da radim pre par nedelja,tako da to ne bi trebalo da bude problem,jer sam tu nacisto sa sobom da to tako mora da ostane i amin.A bas zbog toga sto su i misici kilogrami i ne stajem na vagu cesto,to mi je i cilj,samo da zamenim salce za misic kao sto si rekao. Zato i kazem da ne zelim da gubim na tezini vec da zamenim lose za dobro :) Masno i slatko sam i pre jako slabo jela,slatko jednom u 2-3 meseca bas kad mi pozli kad mi padne secer a to kockicu cokolade i meni dosta,jedino slatko mi je bila kafa a i to sam izbacila. Mislim da su me neaktivnost i 16 godina pusackog staza doveli dovde,al i to se sredjuje. Od aprila ne pusim,sve se moze kad se hoce :) Zanima me da li bi HIIT malo popravio stanje moje kondicije? Dosta sam citala o tome i ljudi poprilicno hvale taj tip vezbanja,pa sam mislila da ubacim i to povremeno.

P.S. Hvala puno na brzom odgovoru,lepo je imati nekoga ko je voljan da pomogne :)
If you're going through hell, keep going.-Winston Churchill

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #21 poslato: Decembar 07, 2012, 05:11:14 posle podne »
Kafu smijes konzumirati, bez secera naravno.

HIIT je za ljude koji su vec u dobroj formi, mozda je bolje da radis sa tegovima, nema razloga da ih izbjegavas, ako se bojis da ces se prenabildati ne boj se, neces...

Van mreže AleksandraNS

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #22 poslato: Decembar 07, 2012, 05:17:05 posle podne »
Ne bojim se,stavise obozavam da radim s opterecenjem,samo moram bas jako da pazim na zglobove pa dok ne uzmem joint protector trudim se da radim polako,da jako postepeno povecavam tezine jer u suprotnom sutradan ne mogu olovku da drzim od bola.
If you're going through hell, keep going.-Winston Churchill

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #23 poslato: Decembar 07, 2012, 05:20:56 posle podne »
Ok, onda radi sa tegovima, ali pazi na formu pokreta i samo pametno. Nije problem da se ubaci i kardio, ali tek pred kraj...

Edit, bilo bi dobro da ubacis sliku da vidimo kako izgledas trenutno, ili posalji meni preko privatnih poruka...

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #24 poslato: Decembar 07, 2012, 05:43:25 posle podne »
Sto se tice mjerenje BF, ne bi vjerovao ni jedom aparatu osim kalipera.
Sve te vage i slicna mjerila nisu relevantna u mjerenju BF. Nadje negdje kaliper i onda ces tek znati realno stanje.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže AleksandraNS

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #25 poslato: Decembar 07, 2012, 05:50:24 posle podne »
Evo slike,jedna je od 24. 08. nesto pre operacije,a druga sad. Newbody,znam da je najbolje kaliperom,moracu negde nekog da iskopam ko ima pa da mi izmeri.
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2012, 05:52:08 posle podne AleksandraNS »
If you're going through hell, keep going.-Winston Churchill

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #26 poslato: Decembar 07, 2012, 05:51:28 posle podne »
Probaj po ovoj slici odrediti priblizni bf
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #27 poslato: Decembar 07, 2012, 05:56:43 posle podne »
Ok, ovo nije nista sto se ne moze rijesiti kvalitetnom ishranom i dobrim treningom.

Na prvoj djelujes malo vece, bf oko 25-30...

Bilo bi dobro kada bi pisala sta jedes, cisto da te mozemo korigovati.

Van mreže AleksandraNS

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #28 poslato: Decembar 07, 2012, 06:02:24 posle podne »
po slici bih rekla oko 30,al mozda laskam sebi :D Evo na primer danas sta sam jela.

Dorucak: ovsene pahuljice s vodom i tek tek stepa da ne bude bas bljutavo
Uzina: desetak badema (sirovih)
Rucak: Pilece belo kuvano na vodi sa par sampinjona i prokulica,salata od 2 paradajza i pola luka
 
To je do sada,za pola sata cu opet par badema,pa teretana,i za veceru drugu polovinu kolicine koju sam napravila za rucak. Znaci iskorisceno jedno belo meso za ceo dan. I pred spavanje malo elle i to je to.

U pravu si,bila sam veca tad iako je i malo blize slikano,htela sam sad da se vidi sve. Ali definitivno ja sama vidim promene pogotovo u kukovima tj. spoljni deo butina. Jedino bih volela da sam malo proporcionalnija,posto imam dosta uza ramena od kukova al,Boze moj,poradicu i na tome :)
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2012, 06:07:21 posle podne AleksandraNS »
If you're going through hell, keep going.-Winston Churchill

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Saveti dobrodosli
« Odgovor #29 poslato: Decembar 07, 2012, 06:07:47 posle podne »
Nije ti ok ishrana, nemas proteina u prva dva obroka (moras ih imati u svakom od 5 obroka), mozes li pisati gramazu hrane?

Proteini nadam se da znas sta su, tj. izvori istih?