Maj 23, 2024, 01:22:17 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.155 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Ja i dijeta  (Pročitano 11309 puta)

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Ja i dijeta
« poslato: Maj 10, 2013, 09:03:42 pre podne »
7 sedmica je dijete..muku mucim al tako je kako je...slike su losije kvalitete..potrudit cu se ovih dana da slikam kvalitetnije..uglavnom ovo su opustene poze posle kardia jutarnjeg..kilaza 93-94kg




ovo sto me muci je na zadnjoj slici..a to je taj donji hebeni stomak....slabo se tu topim skroz...
trenutno sam na rotacijama Uh..znaci ne brojim hidrate nego unosim po osjecaju..odprilike minum je 100gr maximum je 200-250gr...Ovaj maximum unesem jednom ili dva puta sedmicno(dan kad radim noge i ledja)...proteine drzim oko 2,5gr po kg....
Sad polako osjecam da sam "zakovo" stoga i ovaj stomak nespada kako zelim...kardio radim 5 puta sedmicno..pretezno ujutro na prazan stomak..
e sad..kontam mozda da ubacim koju 0 u rotacije..mada sam i na malom unosu hidrata ko prebijena macka...Neki savjet..nesto.....

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Ja i dijeta
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2013, 12:18:09 posle podne »
Meni je 5x nedeljno kardio poslednja mera :D

Imas 2 mogucnosti, da unapredis potrosnju gde moras voditi racuna da ne pretreniras ili da rezes klopu.

Probaj malo HIT da kardijas, ubaci slobodno tu nulu pa prati sta se desava.

A mogao bi malo i treninge u teretani da korigujes, mada nisi napisao kako sada trenutno radis?

Mozda bi mogao probati klasicnu rotaciju koju je Pedja predlozio, a kao krajnju meru uvesti KETO.

Sta god da odlucis da radis, ne mozes pogresiti..aliiiii uvodi jedno po jedno, da ne zviznes sve odjednom i HITovi i Giganti i Keto..bice rezultata, ali kad te i to zaguca onda dalje neces moci, pa dok te jedno radi iskoristis sve iz toga pa uvedes onda nesto novo.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Ja i dijeta
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2013, 12:44:45 posle podne »
Brate smanji taj cardio vidis koliko si ispraznio misice. Nije 7 ned toliko dug period a i nisi pokazao kako je bilo na pocetku def. Mene plasi ta 0 :D. Super osnova bice fino na kraju

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Ja i dijeta
« Odgovor #3 poslato: Maj 10, 2013, 12:54:32 posle podne »
thx Bojan
vidi ovako...treniram 4-5 puta sedmicno...kako stignem od obaveza...
trening mjenjam koliko mogu.evo primjer..svaki 3-4 trening recimo grudi(tako i sve ostale partije) ubacim super serije ili nesto slicno..To mjenjam non stop i nisam u nekoj monotoniji....
jedan dan jedna misicna partija,stim sto nekad ubacim uz grudi recimo triceps ili biceps,ili uz ledja biceps ili triceps...zavisi od raspolozenja i vremena
Odmor izmedju serija mi je max 1 min...odradim nekih 13-18 serija po treningu...ako radim recimo samo noge onda odradim oko 12serija,a ako radim recimo grudi i ruke onda je sve skupa 20-ak serija....
HIT uistinu neradim..mada sam kontao ubaciti ga recimo posle tegova...Ja jednostavno radim toliko kardio jer mi daje rezultate...
evo i hrana:
ujutro sagorjevac i 5gr bcaa(x3m) pa kardio
1.whey30-40gr+3xOmega3+komad nekog voca
2.piletina ili junetina 250gr+salata i oko 50-80gr hidrata(obicno ide kuhani krompir ili riza ili integralni hljeb)
3.isto kao i 2
trening-pre treninga 5gr bcaa(x3m)+sagorjevac
pwm 40-50gr whey+20-30gr dex+5gr bcaa(x3m)
4.200-250gr piletine,salata i 40-60gr hidrata
5.250gr posni sir+whey 30gr+20-30 gr oraha,badema,ljesnjaka
ostale masti uz salatu koja kap maslinovog....
cvit,mult vit.. uzimam redovno....
nekad obrok br.2 ili 3 umjesto mesa stavim 10 kuhanih jaja(3 cjela ostalo bjelanci) ili purecu sunku 150-200gr i 2-3 jaja
to je to odprilike....Hidrate rotiram iz dana u dan...stim kad radim noge i ledja u obrok 1 dodam 100gr ovsenih i pojacam hidrate u obroku br.3 na nekih 100-120gr...a kad je mali unos hidrata taj dan pojedem samo u obroku br.3 i br 4 po 50 gr.....

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Ja i dijeta
« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2013, 12:58:23 posle podne »
@Bole
smanjit cu ja nije problem...al jednostavno imam utisak(il se tripujem) da kad ga radim 2-3 puta sedmicno da mi nije dovoljno....ujutro ustanem kucni bajk na 35-40 min i to je to...lagano..nista pretjerano...a to si u pravu za misice..osjecam se i ja prazno...pa kontam da jedan dan puknem junk 2-3 obroka(neznam jel pametno!!) ili da unesem 500gr hidrata....

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Ja i dijeta
« Odgovor #5 poslato: Maj 10, 2013, 01:04:38 posle podne »
Evo Bole losija je slika ovo je pocetak februara....u ovom sam stanju bio...

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ja i dijeta
« Odgovor #6 poslato: Maj 10, 2013, 01:22:38 posle podne »
Pa odlican si posao napravio po meni i ne bih bas jos puno skidao,samo malo,  sasvim ti je korektan bf. Kada nakon dijete udaris dobrih par nedelja bice tip top
Men sana in corpore sano !

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Ja i dijeta
« Odgovor #7 poslato: Maj 10, 2013, 01:28:11 posle podne »
@vlada sin
thx...ja osjecam da i nemam vise sta da skinem...osim ovoga sto sam naveo gore..jos to da skinem koliko toliko i dosta...sve ostalo bi bilo ajd da kazem previse za mene jer ciljeva nekih daljih nemam sto se ovoga tice..pokusat cu jos 4-5 sedmica ispostovat sve i to je to...

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Ja i dijeta
« Odgovor #8 poslato: Maj 10, 2013, 01:32:09 posle podne »
Sto rece Vlada odlican napredak. E sad po meni je ovo mnogo treninga, mnogo serija i malo masti.
I ja ponekad ubacim biceps posle treninga grudi ali to uradim samo dve tri serije do otkaza ne ceo trening za biceps.
I prvi obrok udari po zumancima i belancima, dobices calorije a neces remetiti nivo secera u krvi

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Ja i dijeta
« Odgovor #9 poslato: Maj 10, 2013, 01:37:27 posle podne »
Ok..probam i to sto se hrane tice....
sto se tice treninga nekad ispostujem svim 5 dana u sedmici..pa onda i ruke odradim posebno....Biceps triceps kombinujem sa ledjima i grudima samo kad nemam vremena....ponekad dodjem sa posla premoren pa preskocim recimo trening ruku..pa zato sledeci dan sa grudima ili ledjima ubacim ili triceps ili biceps

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Ja i dijeta
« Odgovor #10 poslato: Maj 10, 2013, 01:43:22 posle podne »
A da odradis jednu ned sa 50% samo tri treninga? I sam kazes da si premoren...

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Ja i dijeta
« Odgovor #11 poslato: Maj 10, 2013, 02:01:09 posle podne »
ma da budem iskren ja to neznam...to da vjezbam sa 50%  ;D neznam nasta bi to licilo.....nisam premoren od treninga..nego kazem propustim nekad trening jer se umorim na poslu pa onda ni trening ne uradim na nivou..zato ga i propustim kad osjetim da nisam spreman skroz...odmorim dan,dva tri pa onda opet gas...

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Ja i dijeta
« Odgovor #12 poslato: Maj 10, 2013, 02:58:18 posle podne »
ma da budem iskren ja to neznam...to da vjezbam sa 50%  ;D neznam nasta bi to licilo.....nisam premoren od treninga..nego kazem propustim nekad trening jer se umorim na poslu pa onda ni trening ne uradim na nivou..zato ga i propustim kad osjetim da nisam spreman skroz...odmorim dan,dva tri pa onda opet gas...

Mislim da skroz kontam tvoju muku :D
To sto mislis da ti je nekad malo treninga/kardia je klasican put ka pretreniravanju..al super je to, jer ti motivacije ne ponestaje.
Ne vredi sada kratiti nista od aktivnosti, jer si sa njima vec na maxu..mogao bi probati jos da sputis hidrate, ali na tvom mesti napravio bih drasticni zaokret i opalio Keto..to bi te skroz razmrdalo i ugasilo :D tj dalo bi sjajne rezultate ako ispostujes klopu kako treba.
Energije neces imati(tu nastupa tvoja motivacija), malaksalost ce te ubijati do svakog punjenja, bices u debelom pretreningu ali ce forma biti ona prava, a onda tako dobar period pred tobom da naplatis svu muku i nabacis par zdravih kilograma, rasteretis se od treninga i imas figuru THE BEST OF..moje neko vidjenje situacije ;)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Ja i dijeta
« Odgovor #13 poslato: Maj 10, 2013, 03:22:27 posle podne »
pa ishranu na keto nebih mjenjao posebno od ove gore navedene....umjesto hidrata bih ubacio koji gram masti i to je to...Subotom i nedeljom bi pukao po 200-300gr UH ....Tako nesto sam Bojane i planirao neke 3 sedmice...neznam da bih vise mogao..Pa eto mozda od ponedeljka i odradim tako..

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Ja i dijeta
« Odgovor #14 poslato: Maj 10, 2013, 03:27:20 posle podne »
nemoj unapred 3 nedelje, znaci ogroman posao si napravio idi koliko bude trebalo da napravis % kakav zelis..treba to mentalno izdrzati, mada realno mozda 3 nedelje bude sasvim dovoljno!
Jos jednom, svaka cast na postignutom, samo istraj do kraja
I ta minimalna promena u ishrani - > masti umesto UH nije velika ovako dok pisem, al kad dodje cetvrtak, petak javni utiske :D
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD