April 29, 2024, 10:14:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Broj serija/ponavljanja  (Pročitano 14025 puta)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Broj serija/ponavljanja
« Odgovor #15 poslato: Novembar 04, 2006, 03:25:46 posle podne »
S obzirom na to da ja noge nisam ili sam ih radio minimalno do pre godinu dana...vidim konstantan napredak i dok je tako necu nista menjati, ako uvidim da staju onda cu promeniti nesto. Mislim da jos uvek nisam "svoj na svome", do tada ovako je ok.

Van mreže loki22

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 167
Odg: Broj serija/ponavljanja
« Odgovor #16 poslato: Novembar 05, 2006, 02:18:14 posle podne »
Na teretana.net sam vidio jednu temu u kojoj je Vedran Jaksic malo pisao o broju serija po mišiću i br. ponavljanja. Evo vam tablica:

Što vi mislite o ovome? Kolko vi radite ponavljanja po seriji (za masu)?



BILO BI INTERESANTNO PEDJU CUT STA ON IMA NA OVO REC   :lol:

Van mreže TeacH

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Broj serija/ponavljanja
« Odgovor #17 poslato: Novembar 06, 2006, 01:21:05 posle podne »
Na teretana.net sam vidio jednu temu u kojoj je Vedran Jaksic malo pisao o broju serija po mišiću i br. ponavljanja. Evo vam tablica:

Što vi mislite o ovome? Kolko vi radite ponavljanja po seriji (za masu)?


Ako hocseh da dizesh shto vecu tezinu (powerlifting) onda 1-5 ponavljanja
Ako hocesh masu onda 6-12 ponavljanja
Ako hocesh definiciju onda preko 12 ponavljanja
Dont hate the player, hate the game

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Broj serija/ponavljanja
« Odgovor #18 poslato: Novembar 06, 2006, 02:43:49 posle podne »
Na teretana.net sam vidio jednu temu u kojoj je Vedran Jaksic malo pisao o broju serija po mišiću i br. ponavljanja. Evo vam tablica:

Što vi mislite o ovome? Kolko vi radite ponavljanja po seriji (za masu)?



BILO BI INTERESANTNO PEDJU CUT STA ON IMA NA OVO REC   :lol:
....

priajtlju....ja sam svoje odavno rekao po pitanju teme o borju ponavljanja i mogao si da vidis da se ne ukljucujem u razogvor bas iz tog razloga..

mislim da nema svrhe 19,5 puta i vise mlaititi istu slamu......

kao to rekoh..meni je isto kada radim i na def i na masi.....

opterecevati se i robovati broju ponavljanja...to je najveca glupost i laz u bodibildingu....

FEELING LJUDI...FEELING...

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Broj serija/ponavljanja
« Odgovor #19 poslato: Novembar 06, 2006, 04:40:43 posle podne »
I jos ponesto!  :wink:

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Broj serija/ponavljanja
« Odgovor #20 poslato: Novembar 07, 2006, 06:25:11 pre podne »
I jos ponesto!  :wink:
..narav no...hemija...ali to nije tajna uspeha...

nema tjane..

treba samo stegnuti jaja i izdrzati diejte sa nula carbsa i jesti kuvanu piletinu po 12 nedlje.....eto..to je tajna

Van mreže jkd4evr

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Broj serija/ponavljanja
« Odgovor #21 poslato: Novembar 09, 2006, 06:39:49 pre podne »
ogdovor za masu je ishrana i progresivni overload,  ako ne dodajes tonazu (bilo da je rec samo o dodavanju kilograma na lift ili povecanja ukupnog broja set X repeticija X kilaza) iz treninga u trening,  mozes raditi sta hoces nema vajde

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Broj serija/ponavljanja
« Odgovor #22 poslato: Novembar 09, 2006, 08:05:49 pre podne »
ogdovor za masu je ishrana i progresivni overload,  ako ne dodajes tonazu (bilo da je rec samo o dodavanju kilograma na lift ili povecanja ukupnog broja set X repeticija X kilaza) iz treninga u trening,  mozes raditi sta hoces nema vajde
..i do kada tako.....................

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Broj serija/ponavljanja
« Odgovor #23 poslato: Novembar 09, 2006, 12:37:30 posle podne »
Dok se ne potrose hrskavice i ne zveknu ledja...a posle...... :?

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Broj serija/ponavljanja
« Odgovor #24 poslato: Novembar 09, 2006, 01:07:57 posle podne »
1. To bih i ja voleo da cujem.
2. Povecavam kilazu dok ne stignem  osam ponavljanja..mislim da je to prilicno bezbedno.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Broj serija/ponavljanja
« Odgovor #25 poslato: Novembar 09, 2006, 03:17:13 posle podne »
aj onda dajte odgovore na dva pitanja :

1) koje su to optimalne tezine do kojih treba ici , tj. do koliko kg dizati ?
2) koje metode koristite , jer koliko ja ovde vidim niko ne koristi ni jedan metod sem pedje koji koristi super slow metod ?

Mind-muscle conection... to je je nesto cemu ja pridajem paznju i sto meni daje rezultate... siguran sam da ce neki ljudi napredovati radeci nizak broj ponavljanja, progresivno opterecenje... ima milion razlicitih sistema treninga i obicno iza njih stoje ljudi koji su ih uspjesno implementirali... nekome treba 1 serija, nekome 20...
Mislim da to "koji metod" nije rijesenje, ako Sarcev, Poliquin, Aceto ili Pedja imaju svoje metode a afirmisani su kao sto i jesu, ja cu probati da ih primjenim, naci nesto od toga sto mi odgovara... kljucno je naci ono sto dijeluje za svakog od nas pojedinacno... neke stvari djeluju generalno velikoj vecini, i one su nesto sa cim bi trebalo da se pocne, ali svakako da svako primjenjujuci sisteme probe i greske treba da nadje ono sto njemu daje rezultate, u nekom trenutku ce rezultati stati pa se promjeni, ide se na nesto novo itd....
 
Markoni vidim da dosta studiozno pristupas svemu, puno citas i to ti je sigurno u redu... ali ja ti nemogu reci da primjenjujem taj i taj sistem od toga i toga.... vec primjenjujem veliki broj razlicitih tehnika, serije odmor-pauza, superserije, opadajuce serije, spora ponavljanja, forsirana ponavljanja....nekada sa vise nekada sa manje ponavljanja, vrlo rijetko idem bas nisko sa ponavljanjima jer meni to ne donosi dobre rezultate, sto opet ne znaci da nekom drugom nece... Dalje apsolutno ne znam sta cu danas uraditi u teretani, ok znam radicu noge, koji ce tacan raspored biti vjezbi, serija, ponavljanja... to ne... mozda ce ti ova moja prica djelovati apstraktno ali to je nesto sto mislim da mi daje rezultate... sto opet ne znaci da ce nekom drugom ovakav pristup odgovarati... a to je poenta moje price pronaci kako u treningu tako i u dijelu ishrane, suplementacije i svega drugog ono sto svakome od nas najbolje odgovara, a naravno prateci neke osnovne stvari koje su generalno dobre za sve i sa odredjenim modifikacijama prilagoditi ih sebi...

pozz
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Broj serija/ponavljanja
« Odgovor #26 poslato: Novembar 09, 2006, 03:28:12 posle podne »
a hajde ovako da postaivmo pitanje..

zasto nam amrkoni ti ne kazes sta sve nisi probao na sebi.......osim onoga sto treba..naravno...

mislim da za ovu godoinu dana koliko s4e mi ovde druzimo ti si primenio bar 5 vrsta treninga..pre toga neznam..ali verovatno je isto...

dakle....jednostavno pitanje..probao si sve jer nisi zagovrnik neke classice...odlicno..i ja nisam...treba bezati od neki klisiranih metoda..ali..ako to sto radis nema rezulatata...onda milim da se treba pitati n4eke stvari..

Van mreže jkd4evr

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Broj serija/ponavljanja
« Odgovor #27 poslato: Novembar 09, 2006, 04:59:15 posle podne »
Dok se ne potrose hrskavice i ne zveknu ledja...a posle...... :?

ma nema veze to su gluposti
pravilnim radom i postepenim napredkom NIKAD se neces povrediti
skeletni sistem i zile su mnogo jace nego sto mislis
pa ljudi rade tezine od preko 400 kg bez ikakvih posledica
a ja se kladim niko ovde nije ni prici tome a ni svom genetskom limitu

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: Broj serija/ponavljanja
« Odgovor #28 poslato: Novembar 09, 2006, 10:35:16 posle podne »
Ne delim težine na velike i male, već na one sa kojima mogu da odradim super-slow sa full muscle-mind konekcijom, pa bilo da je to bućica od 4 kg ili teg od 45.Svejedno, ne opterećujem se time iako nailazim na sprdnju od strane drugova što koristim "male" težine, ali guram dalje, ne dozvoljavam da me to poremeti :twisted:
: )

Zoka

  • Gost
Odg: Broj serija/ponavljanja
« Odgovor #29 poslato: Novembar 10, 2006, 08:37:59 pre podne »
Meni ovo sad sve vise lici na kvantnu fiziku, solare.. crne rupe.. ne razumijem nista :)