Mart 28, 2024, 10:28:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Boks trening (preporucite vezbe)  (Pročitano 42678 puta)

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Boks trening (preporucite vezbe)
« poslato: Novembar 05, 2013, 08:32:09 posle podne »
Drugari, vec sam davno napisao da radim (automatski i zivim na brodu :D )
Radim na dzaku vec mesec dana, ali! imam problem sa "dosadom"
Naime, ja boks obozavam, ali nikad nisam bio primoran da radim 12 rundi samo na dzaku i to je to. Bez partnera.
JAKO!!! bi mi znacilo da mi preporucite neki "workout" ili neke nove kombinacije treninga.
Ja za sad uglavnom radim ovako:
2 runde - Shadow sa 1kg bucicama (zagrevanje malte ne)
2 runde na dzaku - distanca, eskivaze, "pravilne kombinacije"
3 runde - popularno nazvano - svaki jak. Znaci sve sto "bacim" na dzak ide jako i povezano.
2 runde - brzi udarci, ulaz - kombinacija udaraca - izlaz
1 runda - kombinacija 3 do 5 udarca - sprol
1 runda - kombinacija 3 do 5 udarca  - cucanj
1 runda - krati udarci, "slepljen" uz dzak.


E sad, pitanje je:
dajte nesto novo :D Ne mogu da se setim jbg, umrecu ako ovo nastavim da "miksam"
Npr neki video sa youtube nekog dobrog treninga, ili neku "rundu" kao sto je ova sa cucnjem ili sprolom.

U celoj rubrici "borilacki sportovi" ni jedan "workout" da nadjem :P Pa evo, bar ovaj moj mozda nekom koristi ako nemate neki "update"
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže thedelbooyy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #1 poslato: Novembar 05, 2013, 08:59:35 posle podne »
evo ako  ti mogu pomoci sa par zanimljivih varijacija. :)
1- prodjes ispod dzaka, pa desni direkt,levi direkt - desni krose. i onda opet prodjes ispod dzaka i obrne, levi direkt, pa desni direkt, i levi krose. i tako ponovis oko 10 puta(zavisi, ne znam koliko si spreman) i ne prolaziti ispod dzaka u cucecem polozaju, nego SKOCIS u sklek, i u skleku prodjes do druge strane(spartanski sklekovi)
2- ides u krug, oko dzaka sa onim 'bokserskim' koracima, tj poskocima, sto brzi rad nogama, i sto brzi direkti levom 20 puta, i onda u drugu stranu oko dzaka 20 puta direkti levom,  i tako ponovis 2,3,4 puta, zavisi opet kazem zavisi od tvoje spremnosti.
3- 10 sto jacih krosea, znaci 5 leva i 5  desna, prodjes  sa leve strane 10 sto jacih direkta 5 leva 5 desna, prodjes sa leve strane opet(ali pazi, uvek sa tvoje leve) i 10 sto jacih afrekata 5 leva 5 desna. to ponovis 3-4 puta(opet kaem zavisi)
4- Cucanj, pa levi direkt, cucanj desni krose, cucanj levi afrekat, cucanj desni direkt, cucanj levi krose, cucanj  desni afrekat. i tako ponovis 3-4 puta(ZAVISI) pazi RADIS PO TOM REDOSLEDU STO PISE, VEZBA ZA RAZMISLJANJE I RAVNOTEZU.
5- 5 obicnih  trbusnjaka,skok i levi,desni,levi,desni direkt, pa levi  krose. 5 polu trbusnjaka, skok i desni,levi,desni,levi direkt, pa desni krose, 5 podizanja nogu, skok na prste i LEVI/DESNI krose(svaku put promenis ruku)

to su odlicne vezbe za RAZMISLJANJE, BALANS i RAVNOTEZU TELA, BRZINU I EKSPLOZIVNOST, I JACINU UDARCA.. naravno dao bih ti jos ali vidim da pola toga ima i u tvom workoutu, bitno je da vezbe radis STO BRZE, i jako su iscrpljujue.  rasporedi lepo redosled vezbi, dao sam slicne vezbe drugu bokseru.
i da, ovo shadow sa 1kg bucicama, smanji, puno je, stavi oko 200-500grama.
pozz sve najbolje, nadam  se da ces ubiti dosadu :)

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #2 poslato: Novembar 05, 2013, 09:37:28 posle podne »
Uh, hvala :D
Sto se spremnosti tice, ovo radim za sad 12 rundi po 3 minuta, sa 1 minut odmora izmedju.
Dobro je bar nesto novo da ubacim da razbijem monotoniju.
Ajde pls ako se jos neko seti, neka napise ili stavi neki video :) Za dalje :)

Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže thedelbooyy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #3 poslato: Novembar 05, 2013, 09:40:15 posle podne »
pa sto ne pocnes trenirati boks??

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #4 poslato: Novembar 06, 2013, 11:19:26 pre podne »
Kao sto moja prva recenica kaze - radim na brodu (Kruzeru, na Celebrity Reflection) :)
Da sam napolju, bi ja sigurno.
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže Damir82

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #5 poslato: Novembar 08, 2013, 03:34:03 posle podne »
Kao sto moja prva recenica kaze - radim na brodu (Kruzeru, na Celebrity Reflection) :)
Da sam napolju, bi ja sigurno.
Po meni ja ne vidim prepreku da radiš trening boksa na brodu.Teretana na brodu verovatno ima i džak, tako da samo kupiš rukavice negde u prolazu i udri...a možda i grešim...:)

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #6 poslato: Novembar 08, 2013, 03:44:09 posle podne »
Damire, procitaj prvi post :D
ja radim treninge boksa, na dzaku. Zato i pitam, hocu da osvezim "repertoar" treninga. Ove runde koje sam naveo gore su one koje vec radim. A samo sam pitao za vasu neku preporuku.
Video nekog treninga dobrog npr bi dobrodosao.
Nemam sparing partnere, nemam speed ball, krusku... Sve sto mogu da radim je shadow, dzak i mozda neki kruzni trening u teretani.
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže simas

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #7 poslato: Novembar 08, 2013, 08:57:18 posle podne »
mislim da je puno onih 1kg sa bucicama... cak sta vise ja bi izbacio te tegove i shadow radio sa sto vise kretanja... kad radis shadow udarci treba da lete i da  se baziras na brzini,odbrani i eskivazama a ne jacini udarca... po mogucstvu da radis ispred ogledala ili da imas dobar odraz svoje senke i da je posmatras... znam da zvuci smesno ali je poprilicno tesko...

i jos,polazim od toga da si u kondiciji s obzirom da radis 12 rundi... pokusaj da izguras 6 rundi sa vezanim udarcima u serijama po 30 sekundi... znaci 30 sekundi radis 30 odmaras pa tako 3 minuta... ali dzak treba da ti stoji iskrivljen da sva tezina bude na rukama... ako me razumes... osa u kojoj stoji dzak ce da ti bude tacka u kojoj ces da ti stojis... mozes da radis omiljeni udarac svih 6 rundi ili da svaku rundu izmenjas... ali recimo ako krenes sa direktom leva/desna guras je celu rundu... kratki i sto brzi udarci...

ne znam koliko si tezak ali ako mozes pod obavezno ubaci preskakalicu...

isto mozes da radis kombinaciju sva tri udarca... sa direktom udjes u dzak,bacis ga na ruke,zatim nastavis sa kroseima i izlazis sa aperktima... to da ti bude jedna serija,ako me razumes...

i najbolji savet koji ces da dobijes je da pogledas rokija svih 6 delova... ;)   salim se naravno...
dobre odluke dolaze iz iskustva,a iskustvo opet dolazi iz losih odluka...

Van mreže pekipro

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #8 poslato: Novembar 09, 2013, 12:05:27 pre podne »
Pa ne moze sad tu da se izmisli neka topla voda..Ali ovo ti je odlicno recimo za kondiciju i dobar kardio pa probaj:Prednji gard minut radis prednji direkt maksimalna snaga maksimalna brzina,drugi minut radis zadnji direkt maksimalna snaga maksimalna brzina,treci minut radis prednji krose maks snaga maks brzina,cetvrti minut radis zadnji krose maks snaga maks brzina,peti minut prednji aperkat maks snaga maks brzina,sesti minut radis zadnji aperkat maks snaga maks brzina..Onda odmoris 2 minuta.promenis gard,pa radis prednji direkt 1 min maks snaga maks brzina,pa zadnji direkt minut maks snaga maks brzina,pa krosei pa aperkati tako kao u prvom krugu da ti ne pisem sve :D Probaj brate pa javi,ako izdrzis sve znaci da si u odlicnoj formi :D Kupaces  se u znoju veruj mi.I da obavezno sve ove udarce radis MAX snaga i brzina odmor 2 minuta samo izmedju prvog i drugog kruga

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #9 poslato: Novembar 09, 2013, 02:52:13 posle podne »
mislim da je puno onih 1kg sa bucicama... cak sta vise ja bi izbacio te tegove i shadow radio sa sto vise kretanja...


i jos,polazim od toga da si u kondiciji s obzirom da radis 12 rundi... pokusaj da izguras 6 rundi sa vezanim udarcima u serijama po 30 sekundi... znaci 30 sekundi radis 30 odmaras pa tako 3 minuta... ali dzak treba da ti stoji iskrivljen da sva tezina bude na rukama... ako me razumes... osa u kojoj stoji dzak ce da ti bude tacka u kojoj ces da ti stojis...

Radim sa 1kg - cim izbacim bucice ruke lete.
Radim prvu ili prve 2 runde, vise kao zagrevanje. AL smanjicu, ubijaju ramena previse...

Sto se tice ovog drugog dela - to sam sam nesto ubacio zadnja 2 treninga, uzmem i "drzim" dzak pod 45 stepeni direktima kolko god dugo mogu. Pa onda to isto radim samo aperkatima KA SEBI. Drzim dzak oped pod nagibom ali nagib je ka meni, "navlacim udarce sa zadnje strane"
Kako me to sastavi i isprazni, preznoji me vise nego 3 klasicne runde :D ODLICNA stvar. Jbg, imas "zadatak" - da ti ne padne dzak :) I ne radim na sekunde, vec recimo 100 aperkata (50 leva 50 desna) Isto i sa direktom.
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #10 poslato: Novembar 09, 2013, 02:58:58 posle podne »
2- ides u krug, oko dzaka sa onim 'bokserskim' koracima, tj poskocima, sto brzi rad nogama, i sto brzi direkti levom 20 puta, i onda u drugu stranu oko dzaka 20 puta direkti levom,  i tako ponovis 2,3,4 puta, zavisi opet kazem zavisi od tvoje spremnosti.
3- 10 sto jacih krosea, znaci 5 leva i 5  desna, prodjes  sa leve strane 10 sto jacih direkta 5 leva 5 desna, prodjes sa leve strane opet(ali pazi, uvek sa tvoje leve) i 10 sto jacih afrekata 5 leva 5 desna. to ponovis 3-4 puta(opet kaem zavisi)


Ove 2 su objasnile, do sad ovo mi se jako svidja i radi tacno onako kako mi treba. Kondicioni (kardio) trening vise nego klasicni boks.
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže simas

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #11 poslato: Novembar 09, 2013, 03:50:33 posle podne »
dovoljno ti je da uzmes i rukavice  u kojima boksujes na sparingu 10 oz,ako vec tako oces... (za dzak koristis one manje od 6 oz...) ali poenta shadowa ti je borba sa zamisljenim protivnikom,a ne da u njemu vezbas jacinu udarca... radis sve one kombinacije udaraca i eskivaze koje si predhodno osmislio i pod obavezno ubacujes svoju specijalku s vremena na vreme... kasnije ce to da predje u rutinu i udarci spontano dolaze od sebe kad se nadjes u nekoj od situacija...

brzina je bitnija od jacine udarca... udarac pravilno i precizno izveden je mnogo bitnije nego da bude jak... jacina dodje sama po sebi,i to u tolikoj meri da te iznenadi... ja sam svojevremeno uspeo da slomim saku upravo zbog toga...

a ovo za udarce u dzak nema potrebe da brojis jer ti odvlaci koncetraciju... kao sto ti rece,bitno je da ih vezes i ogranici sebe na 30 sekundi udaraca 30 sekundi odmora u trajanju od tri minuta... napravis odmor 1 minut i opet ispocetka... secam se da smo mi to radili vezano 6x pred meceve koji su bili 3x po 3 minuta i da sam bio u neverovatnoj kondiciji...

preskakalicu nisi prokomntariso pa predpostavljam da ne zelis da je radis,ali ubaci je bar 3minuta na kraju treninga... i nju isto radis u serijama od po 3minuta...
dobre odluke dolaze iz iskustva,a iskustvo opet dolazi iz losih odluka...

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #12 poslato: Novembar 09, 2013, 05:07:15 posle podne »
preskakalica (vijaca?)
imamo neke mrtve plasticne (lake i spore) ovde, cekam da kupim neku tezu cim stignemo u Majami za jedno 7 dana.
I ne radim je vise od 3 minuta :D mrzim je ne znam sto :)
Ovo za shadow si u pravu, poradicu na tome sigurno. No, ko sto rekoh sad boksujem vise radi kondicije i kardija, skidam kilazu tako da mi je jako bitno da se potrosim sto vise.
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže thedelbooyy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #13 poslato: Novembar 09, 2013, 06:09:03 posle podne »
samo udri :)) jel' radis pored boksa jos neke vezbe na brodu?

Van mreže simas

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #14 poslato: Novembar 09, 2013, 06:15:57 posle podne »
da da vijaca... gledaj da kad budes kupovo da bude gumena po mogucstvu puna guna i sa lezajima...

zaboravio sam da ti napisem i svoju omiljenu kombinaciju...

kreces u punom gardu obavezno, eskivaza u levu stranu sa iskorakom u blagi polucanj,zatim levi aperkat da mu skins gard,pa se ispravljas i pun desni krose (bar u visini svoje glave) pa levi krose u isto mesto i izlazis iz protivnika tj dzaka sa prvo desnim kratkim direktom pa levim dugackim direktom... recimo to savladas da odradis u treptaju oka,i ponavljam gledas da sto brze odradis a ne sto jace...

a za znojenje nema boljeg od onog sto sam ti predlozio u 6 rundi...
dobre odluke dolaze iz iskustva,a iskustvo opet dolazi iz losih odluka...