Mart 28, 2024, 08:24:00 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Boks trening (preporucite vezbe)  (Pročitano 42677 puta)

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #15 poslato: Novembar 09, 2013, 08:51:02 posle podne »
zaboravio sam da ti napisem i svoju omiljenu kombinaciju...

kreces u punom gardu obavezno, eskivaza u levu stranu sa iskorakom u blagi polucanj,zatim levi aperkat da mu skins gard,pa se ispravljas i pun desni krose (bar u visini svoje glave) pa levi krose u isto mesto i izlazis iz protivnika tj dzaka sa prvo desnim kratkim direktom pa levim dugackim direktom... recimo to savladas da odradis u treptaju oka,i ponavljam gledas da sto brze odradis a ne sto jace...

hahaha, znas da je ovo neprejebljiva kombinacija :D
UVEK prvo iz eskivaze levi aperkat pa desni direkt.
Ama ova su dva dosta :D hahha, a posle ako treba samo vezujes samo predes :D

@ Instruktor
Imamo ludilo teretanu veliku za goste, a ja mogu da treniram i tamo posto sam na oficirskoj poziciji.
Kako god, dzak ima samo u teretani za posadu.
Isao sam na INSANITY :D jedno 10 dana, odlicna stvar za ljude u kondiciji, samo sto je Ameri rade sa 200 kila misle da ce da dodju do trbusnjaka tako pa sam zajebo. Ne mogu da ih gledam kako su nikakvi....
Ej, evo vec 10 meseci postavljam slike teretane i nikako da nadjem vremena. Jbg, sad smo na sred Atlantika internet je uzasan, trebalo bi mi ceo dan da uploadujem 5 slika.
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže thedelbooyy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #16 poslato: Novembar 09, 2013, 10:44:47 posle podne »
pa odlicno je to da ima teretana, jel' radis u njoj sta osim udaranja u dzak? :) a cilj ti je da skines kilograme ? :)  kako se hranis tu na brodu, predpostavljam da ima svakakve hrane, svedski sto i to ?
« Poslednja izmena: Novembar 09, 2013, 10:46:18 posle podne InStruktOr^ »

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #17 poslato: Novembar 09, 2013, 11:43:42 posle podne »
Gle ovako, ja sam na brod dosao pre godinu dana, sa 87 kila. Za godinu dana sam dodao dosta masti, i sad skidam.
Hrane ima kakve volis, jos ja mogu da jedem kad hocu i gde hocu. A ima ludilo dobrih restorana na brodu. Ipak je ovo hotel sa 5 zvezdica.
Problem je npr ako hoces da se "oderes" - neces moci. Nema hrane koja moze da te sreze do kostiju sto bi se reklo, ali za masu i za rotacije ima svega. Ja sam na keto sad, od masti sam nasao samo Maslinovo ulje i masline na brodu.
Orahe, indijske orahe, pistace i bademe sam kupio po pola kila u Istanbulu kad smo bili, uzeo omega 3 i to sad cepam.
Inace, imam tako DOBRU tablicu, cekam da je postavim u novoj temi.
Znaci, svake nedelje - pocetna kilaza, sta sam radio od dijete, koliko sam trenirao, kad sam bio pijan, koje suplemente sam koristio i merenje na kraju.
TO cu da postavim cim zavrsim sa Keto dijetom a to ce biti negde... za mesec dana ;)
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže YUGO BOSS

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #18 poslato: Novembar 11, 2013, 12:24:42 posle podne »
A pazi ono bas se kidas,ali je pitanje koliko to sve moze da bude efikasno :)

Najvaznija stvar u boxu je trcanje,znaci pravi razliku.Drugo da li si nekad "gurao zid" u pauzama dok udaras dzak?
Ispruzis obe ruke u visini ramena i trcis kao hoces da ga guras,oboris?Drugo ubaci uske sklekove izmedju serija dzaka,isto veoma bitno.

Jest da ovo otezava dosta trening i da je stvarno kidanje al ne moze da omane :) Ovako su mene treneri terali dok sam trenirao :)

Van mreže Buduci_Advokat

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #19 poslato: Mart 15, 2015, 10:14:06 posle podne »
Ne znam jel se jos bavis boksom posto vidim da nije dugo pisano al ajde i ja da ostavim. Posto sam trenirao tajlandski,za zagrevanje mozes 3 kruga po sklek-skok,skok da kolenima pipnes grudi,i npr menjanje garda.. Zatim radis dzak,5 krugova low,middle,high,push kickove. Svaki po 30sec i izmedju 30sec vijaca = 30sec low-30 sec vijaca-30sec middle-30sec vijaca-30sec high itd,pa pauza minut. Nakon toga,mozes shadow da radis,mozes da koristis tegove radi eksplozivnosti,ali gledaj da radis 1-1 ; 1 trening sa tegovima,a drugi trening se vise oslanjaj na tehniku. Sparing,to ne mozes ako sam treniras. Zatim radis direkte samo,pa kombinuj posle sa aperktom,ne znam koliko ti dobro ide pa nmg da komentarisem. Mi smo uvem radili odvojeno gornji-donji deo tela,svaki 5trening smo spajali i na sparingu naravno. Obavezno baci akcenat na istezanje,znam da to vecinu mrzi,ali je jedna od glavnih stvari.. Eto da ne pisem vise,ako procitas i bude trebalo,pisacemo.

Van mreže bulldoger

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #20 poslato: April 23, 2015, 02:34:47 posle podne »
Citat
E sad, pitanje je:
dajte nesto novo :D Ne mogu da se setim jbg, umrecu ako ovo nastavim da "miksam"
Npr neki video sa youtube nekog dobrog treninga, ili neku "rundu" kao sto je ova sa cucnjem ili sprolom.

U celoj rubrici "borilacki sportovi" ni jedan "workout" da nadjem :P Pa evo, bar ovaj moj mozda nekom koristi ako nemate neki "update"
Evo licno posedujem teski dzak od nekih 95-100 kg punjen je peskom i krpama zecsce je sabijen i u pocetku sam udarao u sadericama,a kasnije sam nabavio rukavice od 12 unci,koje su dobre jer stite ruke,i mogu da ti predlozim da pocnes runde teskih udaraca znaci kombo na kombo i opet kombo pa kombo,kombinacije desni direkt povezujes sa levim kroseom pa desni aperkat pa bla bla...budi kreativan,ali cepaj dzak posteno pravilno ga udaraj nemoj ga "gurati",jer meni kad dodju neki ortaci i pocnu da talasaju ja odmah napravim malo takmicenje dam im saderice a ja uzmem 12 oz i dogovor cepanje u telo sparing i moze mekano u glavu,retko ko prihvati ,obicno najcesce u 99.9999% odaberu da "udaraju" dzak sto je opasna stvar za amatere koji mogu da se povrede zesce na takvom dzaku,od povreda zglobova do ramena i sta ti ja znam,znaci pokusaj rundu od 5 minuta da izvuces sa kill udrcima ali pravilnim i u serijama koje se sve pretvaraju u jednu gigantsku seriju :o ;D ;)
ziv bio

Van mreže Athletes

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
Odg: Boks trening (preporucite vezbe)
« Odgovor #21 poslato: April 23, 2015, 05:32:53 posle podne »
S obzirom da se bavim slicnim sportom moram ti reci da ovde imas milion varijanti.Evo reci cu ti,ako vec zelis sto vise da se spremis,jednu najpotrebniju varijantu:
30 sekundi na dzaku najbrze i najjace,Uglavnom kombinacije od 2-3 udarca pa onda 30 sekundi lagano pa onda ponovo 30 sec najjace i najbrze...Ides tako do 3 min. pa minut pauze pa ponovo.

30 g bcaa u toku treninga obavezno :)
no pain no gain