April 24, 2024, 11:25:20 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Goran  (Pročitano 88823 puta)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Goran
« Odgovor #60 poslato: April 13, 2016, 06:33:42 posle podne »
Gorance ja bih se slozio i predlozio da ides na keto slobodno...Naravno,postujuci sve principe keto dijete i ako nesto nije jasno oko same dijete slobodno pitaj..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Goran
« Odgovor #61 poslato: April 13, 2016, 06:39:11 posle podne »
Da, bio sam na rotacijama. Malo me strah keta, nisam nikad bio na toj dijeti :-) A i ako mi keto ne odradi posao, onda nemam kud dalje, pa i zbog toga sam malo skeptican. Aj da cujemo jos neko misljenje pa da pravimo plan sta i kako :-)

idi tri nedelje keto i nemoj vise, to ti je kraj sa dijetom , posle toga kreni polako da povecavas uh i radi malo lean bulk da ti se telo oporavi , vitamini supsi, bcaa i glm bez toga ne ulazi u keto dijetu... ovde si uradio dobar posao , sada ga dovrsi sa tri nedelje keto ali ovako kako sam ti rekao , obavezno prvo punjenje dva dana pa onda... i tako cilkiras jos dva puta...

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Goran
« Odgovor #62 poslato: April 13, 2016, 09:14:29 posle podne »
E dobro, onda ce da bude keto. Ako imate neki link da malo iscitam o toj dijeti pa sta mi ne bude jasno onda da pitam. Samo znam da nema unos UH, da se igra sa proteinima i mastima. Kako trenirati, da li kardio raditi, koliko masti i proteina unositi, kako se puniti, sve su to nova pitanja za mene na koja nemam odgovor ali zato imam vas, hehe :)

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Goran
« Odgovor #63 poslato: April 13, 2016, 09:15:49 posle podne »
samo da vidim da li sam brata pirata shvatio. 2 dana punjeje, narednih 5 keto, pa opet to ponovim puta 2?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Goran
« Odgovor #64 poslato: April 13, 2016, 09:16:55 posle podne »
idi tri nedelje keto i nemoj vise, to ti je kraj sa dijetom , posle toga kreni polako da povecavas uh i radi malo lean bulk da ti se telo oporavi , vitamini supsi, bcaa i glm bez toga ne ulazi u keto dijetu... ovde si uradio dobar posao , sada ga dovrsi sa tri nedelje keto ali ovako kako sam ti rekao , obavezno prvo punjenje dva dana pa onda... i tako cilkiras jos dva puta...

Mozda je jednostavnije da se puni jedan dan ? :)

samo da vidim da li sam brata pirata shvatio. 2 dana punjeje, narednih 5 keto, pa opet to ponovim puta 2?

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12046.0.html

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Goran
« Odgovor #65 poslato: April 13, 2016, 10:01:48 posle podne »
ne , on mora dva dana da se puni 4g po kg (posle neka ide po jedan ! na to sam mislio )  , tako ce mu vise odgovarati ovaj put jer se inace zali da je prazan , malaksao itd... ;) ide prvi put na keto a izlazi iz varijacija  , pa neka odradi to sada tako , neka vidi kaok mu organizam reaguje , imace sigurno rezultata  .... posle, drugi put kada bude isao na keto ili sta vec imace neku polaznu tacku... taj deo stomaka je jako tvrdoglav kod ljudi(genetika) , njega ce verovatno skinuti keto dijetom ... ali ja bih bacio akcenat na supse sada samo tako, a.k. tokom treinga , bcaa , glutamin.. imas a.k weiderove tecne...topla preporuka... eto tako bih ja uradio da sam na njetgovom mestu !
« Poslednja izmena: April 13, 2016, 10:06:31 posle podne pirat »

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Goran
« Odgovor #66 poslato: April 14, 2016, 10:44:04 pre podne »
Onda ovako.

ISHRANA. Unos proteina 2g? Unos zdravih masti 100g dnevno? Sve vrste salata smijem da unosim u granicama normale, tako procitah. Sta je sa vocem, moze li jedna banana dnevno da skodi? Da li u obroku nakon treninga treba da unosim masti sa proteinima? Da li se svake sedmice punim sa 4g UH kao sto je pirat predlozio ili je to samo jednom, na pocetku?

TRENING. Da li da nastavim sa onim kruznim, Pedjinim treninzima? Procitah da je bolje na ovoj dijeti raditi manji broj ponavljanja i vece tezine...  Da li se na ovoj dijeti radi kardio?

SUPS. Takodje, pise da je pozeljno kreatin uzeti zbog izdrzljivosti samog treninga, obzirom da nece biti UH. Kako rece pirat, bcaa, tecne amino, multivitamini (koliko dnevno?), whey.


Pozdrav svima


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Goran
« Odgovor #67 poslato: April 14, 2016, 10:56:18 pre podne »
Onda ovako.

ISHRANA. Unos proteina 2g? Unos zdravih masti 100g dnevno? Sve vrste salata smijem da unosim u granicama normale, tako procitah. Sta je sa vocem, moze li jedna banana dnevno da skodi? Da li u obroku nakon treninga treba da unosim masti sa proteinima? Da li se svake sedmice punim sa 4g UH kao sto je pirat predlozio ili je to samo jednom, na pocetku?

TRENING. Da li da nastavim sa onim kruznim, Pedjinim treninzima? Procitah da je bolje na ovoj dijeti raditi manji broj ponavljanja i vece tezine...  Da li se na ovoj dijeti radi kardio?

SUPS. Takodje, pise da je pozeljno kreatin uzeti zbog izdrzljivosti samog treninga, obzirom da nece biti UH. Kako rece pirat, bcaa, tecne amino, multivitamini (koliko dnevno?), whey.


Pozdrav svima
Samo pre nego sto pocnes radi punjenje dva dana posle samo jednom... kreatin ne, voce nikako to te sigurno izbacuje iz ketoze... supsi koje sam ti naveo da..  trening kakav hoces... to ti je totalno nebitan faktor ovde... radi trenibg koji ti najvise prija...za pocetak nemoj kardio... posle ubaci po potrebi, ako zatreba...

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Goran
« Odgovor #68 poslato: April 14, 2016, 12:57:34 posle podne »
Ok, uglavnom jasno. Samo, kako se radi punjenje, je li bitno iz kojih izvora? 4g x 90= 360g UH da unesem. Je li to moram samo iz zobenih, rize, krompira? Je li ok 100g masti, njih rasporedim u toku dana kako mi odgovara?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Goran
« Odgovor #69 poslato: April 14, 2016, 01:56:31 posle podne »
Ok, uglavnom jasno. Samo, kako se radi punjenje, je li bitno iz kojih izvora? 4g x 90= 360g UH da unesem. Je li to moram samo iz zobenih, rize, krompira? Je li ok 100g masti, njih rasporedim u toku dana kako mi odgovara?

Pa najbolje ti je da se drzis pirinca,krompira i ovsenih i ne mozes da pogresis.

Sto se masti tice,100g ne znam da li je dovoljno,ali u svakom slucaju kreni tako pa ako osetis kao da si umoran,nemas energije,pojacaj masti slobodno.. :)

Sto se tice rasporedjivanja masti,ne mozes kako hoces,sad nemas hidrata i koristis masti kao izvor ENERGIJE,sto znaci da svaki obrok treba da se sastoji od Proteina+masti tako da eto odgovor se sam namece :)

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Goran
« Odgovor #70 poslato: April 14, 2016, 02:15:45 posle podne »
Sve jasno. Za sad. Ako bude jos nesto u toku same dijete eto mene sa pitanjima.

Veliko hvala i pozdrav momci

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Goran
« Odgovor #71 poslato: April 14, 2016, 02:26:53 posle podne »
Eto ja nisam hteo nista da pisem posto su ti Sloba i Pirat sve lepo napisali..Prati stanje i cim nesto nije jasno pisi...Punis se slozenim uh,kao sto rekose, junk nikako...pozz

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Goran
« Odgovor #72 poslato: April 18, 2016, 11:10:22 pre podne »
Nakon 2 dana punjenja jutros tijelo dosta bolje izgleda, misici su nekako puniji, vene se pomalo vide :)

Danas pocetak keto. Imam par pitanja.

Da li je ok da kao izvor vlakana unosim zelenu salatu, paradaiz, krastavac, tikvice, kupus?
U cjelokupan unos masti racunaju se i one iz zumanceta, piletine?
Da li je na keto preporucljivo uzimati maltodekstrin u sklopu PWM-a?
Ne znam da li mi je dobra ovakva suplementacija, pred spavanje 3 tablete ZMA, u toku dana 1 tableta sports multi, da nije previse? Pred, u toku i posle treninga uzimacu bcaa, tecne amino i whey.

Edit. Da li 100g posnog sira (2g UH) dnevno moze da izbaci iz ketoze? Prija mi da ga mijesam sa mastima i proteinima kao poslednji obrok


« Poslednja izmena: April 18, 2016, 11:33:16 pre podne Rango1 »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Goran
« Odgovor #73 poslato: April 18, 2016, 11:55:47 pre podne »
Da li je ok da kao izvor vlakana unosim zelenu salatu, paradaiz, krastavac, tikvice, kupus?

Da,samo nemoj po gajbicu paradajza dnevno ;D ;D

U cjelokupan unos masti racunaju se i one iz zumanceta, piletine?

Zumance da,piletinu bas i ne..

Da li je na keto preporucljivo uzimati maltodekstrin u sklopu PWM-a?

Pa ja ne bih savetovao,hidrat kao hidrat,secer jebiga,moze da te kickuje iz ketoze..

Ne znam da li mi je dobra ovakva suplementacija, pred spavanje 3 tablete ZMA, u toku dana 1 tableta sports multi, da nije previse? Pred, u toku i posle treninga uzimacu bcaa, tecne amino i whey.

Samo se kljukaj antikatabolicima i ne boj se :)

Edit. Da li 100g posnog sira (2g UH) dnevno moze da izbaci iz ketoze? Prija mi da ga mijesam sa mastima i proteinima kao poslednji obrok

2gr te nece izbaciti sigurno.. ;D ;D

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Goran
« Odgovor #74 poslato: April 18, 2016, 12:16:07 posle podne »
Zahvaljujem :)