Mart 28, 2024, 11:39:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: Moja Transformacija ( Stefan , 20god. )  (Pročitano 20912 puta)

Van mreže stefanlecko11

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Moja Transformacija ( Stefan , 20god. )
« poslato: Februar 27, 2014, 05:35:22 posle podne »
Pozdrav ljudi!

Moje ime je Stefan,zivim u Becu i imam 20 godina.
Proteklih 6 meseci sam se zaista mnogo posvetio svom izgledu i napravio sam velike promene koje sam hteo da podelim sa vama!

Visok sam 180cm i na pocetku transformacije sam bio 100kg tezak
Posle transformacije 83 kg.
Od svoje 15. godine sam trenirao kik boks,isao sam u teretanu ali zaista nista nisam znao o pravilnoj ishrani niti me je to nesto mnogo i interesovalo.
Ovo su moje slike sa pocetka transformacije :


Van mreže stefanlecko11

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Moja Transformacija ( Stefan , 20god. )
« Odgovor #1 poslato: Februar 27, 2014, 05:39:51 posle podne »
A ovo su slike nakon 6 meseci ... tacnije, neke slike su slikane pre par dana :)


Van mreže stefanlecko11

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Moja Transformacija ( Stefan , 20god. )
« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2014, 05:40:49 posle podne »
Evo i poslednje

Van mreže stefanlecko11

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Moja Transformacija ( Stefan , 20god. )
« Odgovor #3 poslato: Februar 27, 2014, 05:55:42 posle podne »
Tokom rada, dosta paznje sam posvetio grudima

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Moja Transformacija ( Stefan , 20god. )
« Odgovor #4 poslato: Februar 27, 2014, 06:30:22 posle podne »
Odlicno !

Moze par rijeci o ishrani ?


Van mreže stefanlecko11

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Moja Transformacija ( Stefan , 20god. )
« Odgovor #5 poslato: Februar 27, 2014, 07:16:19 posle podne »
Posto sam po prirodi endomorf najbitnija stvar u dijeti mi je bila da hidrate drzim na minimumu.
Podrazumeva se da su slatkisi i sokovi bili otstranjeni.

Proteini su mi bili na prvom mestu tako da sam svakodnevno jeo sto vise moguce belog mesa,tunjevine,belanaca,whey proteina,ponekad junetina... Naravno sve se ovo uklapalo u moje dnevne kalorijske potrebe za skidanje sala ( oko 2000kcal dnevno ).

Hidrate sam uglavnom jeo ujutru , malo pre i posle treninga.
Ujutru i pre treninga hidrate kao sto su Whole wheat pasta,whole wheat rice i ovsene  kako bi mi inslulin u krvi bio nizak.
Posle treninga odnosno dizanja tegova i malo kardia pojeo bih neki normalan hidrat kao sto je obican pirinac,beli hleb ili tako nesto kako bih napunio misicni glikogen.

Dosta stvari je tu trebalo uklopiti jer je ispod svog tog sala  bila sasvim pristojna kolicina misica i nisam zeleo da je izgubim tokom procesa skidanja sala.

Ovako bi izgledala moja dnevna ishrana:

1. 50gr ovsenih sa mlekom i 30gr Whey proteina
2. 4 Belanca 2 cela jajeta , malo povrca i 50gr pilecih prsa
3. (Pre treninga) 50gr braon pirinca i 250gr belog mesa
4. (Posle treninga) 2 Merice Wheya sa vodom ,250gr belog mesa i 50gr belog pirinca,bele paste ili tako necega...
5.(Pre spavanja) Belo meso , ili popijem mericu wheya sa mlekom, neki visokoproteinski jogurt kao sto je ella ...


U toku dana sam konzumirao i zdravih masti:
Kikiriki puter,bademi,orasi,lesnici i tako te stvari...

Od suplemenata sam koristio:

Meltdown,nakon njega Lipo6x i  ON Whey protein.

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Moja Transformacija ( Stefan , 20god. )
« Odgovor #6 poslato: Februar 27, 2014, 07:41:45 posle podne »
Super, samo guraj ima tu jos rada! Za 6 meseci ce biti top!
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moja Transformacija ( Stefan , 20god. )
« Odgovor #7 poslato: Februar 27, 2014, 08:31:29 posle podne »
odlicna transpforacija
ali sam siguran da ces morati menjati navike oko jela
FANTASTICAN rezulatat je dosao kao psoledica TELA kojeg si stavio na prvim fotografijima ,a takvo telo je posledica nazidranja junk foodom,pivom ,colom itd
Dramatican rez u ishrani,sto po "ku;turi" ishrane sto po kalorijskom deficitu je doneo to sto je doneo i to je odlicno.
ali ponavljam
fore sa mlekom pred spavanje,pa melko u jutrp pa pasta i sl,ce sigurno morati da izgube mesto,kao i sto ce morati da se pravilno konicipira rotaciona opcija sa UH da se pokrene metabolizam da bi naucio/krenuo da ponovo aktivira masti kao energiju

Van mreže stefanlecko11

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Moja Transformacija ( Stefan , 20god. )
« Odgovor #8 poslato: Februar 27, 2014, 09:06:50 posle podne »
Hvala svima na recima hvale i na odgovorima! :)

Pedja , imam jedno pitanje.

Naime,tokom ovog rada izgubio sam stvarno mnogo sala.
Ostalo je jos sala ali nije nista dramaticno.
Najvise mi pravi problem taj slauf oko donjeg stomaka koji je , iako sam izgubio 17kg ,doziveo najmanje promene.

1.januara sam se izmerio i imao sam 85kg.
Nastavio sam i dalje sa rezanjem i pre par dana sam se spustio na 83kg.

Medjutim , u tom periodu od 1 januara do sada , drasticno sam se smanjio i cini mi se da su tih 2kg koje sam izgubio bili misici,jer je salo ostalo nepromenjeno.I sto vise gubim tezinu , sve vise se smanjujem a salo ostaje isto.


Prema nekom mom razmisljanju , ispravi  me ako gresim ( ustvari zbog toga i pisem ovo pitanje) , moje telo se jednostavno naviklo na slicni kalorijski unos tokom ovih 6 meseci,ne da vise sala,metabolizam se umrtvio itd.
Mislio sam da pocnem da radim masu jedno vreme kako bih dobio nekih kvalitetnih 4,5kg.

Po zavrsetku mase odradio bih mesec,dva neki cutting i tako bih skinuo salo dobijeno tokom rada na masi.
Sto znaci da bih nakon celog tog procesa fakticki izasao sa nekih 3,3.5kg novih misica na stari Bodyfat.

Da li mislis da je to pametno?

Hvala :)

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Moja Transformacija ( Stefan , 20god. )
« Odgovor #9 poslato: Februar 27, 2014, 09:18:21 posle podne »
Nisam Pedja,ali bih da ti pomognem.

Pokusaj sa rotacijom ugljenih hidrata,ona ce pokrenuti opet potrosnju sala i to sto ti je ostalo ce otici ko rukom odneseno,mislim da ti low carb nece biti potreban.
E sad,ako si zadovoljan trenutnom formom,tj. ako ne volis bas "odran" izgled,odradi neki blag prelaz na masu...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moja Transformacija ( Stefan , 20god. )
« Odgovor #10 poslato: Februar 27, 2014, 09:23:21 posle podne »
Citat
moje telo se jednostavno naviklo na slicni kalorijski unos tokom ovih 6 meseci,ne da vise sala,metabolizam se umrtvio itd.

tacno

Citat
Mislio sam da pocnem da radim masu jedno vreme kako bih dobio nekih kvalitetnih 4,5kg.

Po zavrsetku mase odradio bih mesec,dva neki cutting i tako bih skinuo salo dobijeno tokom rada na masi.

da,ali ono koje imas sada i koje ti smeta ce jos uvek biti tu i to u gorem i tvrdogalvijem obliku

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Moja Transformacija ( Stefan , 20god. )
« Odgovor #11 poslato: Februar 27, 2014, 09:39:20 posle podne »
Mene zanima gde treniraš u Beču, u potrazi sam za već par dana  ::)
suck it up, buttercup

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Moja Transformacija ( Stefan , 20god. )
« Odgovor #12 poslato: Februar 27, 2014, 09:49:40 posle podne »
off:
Mislim da je ovo McFit teretana, jedan od dva lanca teretana u Beču (uz FitInn), oba imaju mnogo teretana po gradu. Problem je što u oba lanca mora da se potpiše ugovor na godinu dana gde ti skidaju po 20e sa računa svakog meseca i možeš da treniraš u bilo kojoj njihovoj teretani. Ne postoje mesečne članarine, ne postoje termini, mora da se potpiše ugovor na godinu dana. U FitInn-u možeš da platiš za pojedinačni trening 10e, a u McFit-u imaš prvi trening besplatan. Ja sam otišao u jednu njihovu teretanu i odradio probni trening gde mi nikakve podatke nisu uzeli, pa sam onda otišao i u drugu njihovu teretanu, ali tamo su mi uzeli i broj pasoša, ime prezime, čak me i slikali tako da više nije bilo "probnih" treninga. :D
Mislim da ćeš biti u problemu sa treningom tamo, i ja sam se jedva dovijao da treniram bez plaćanja, dosta mi je pomogao brat jedne drugarice (devojke od BBBbbb-a sa foruma), tako što mi je iskamčio par "dnevnih" karata u FitInn-u. Da se razumemo, hoću ja da platim ali mesec dana, makar to bilo i 50e, a ne da dam 240e za par nedelja što bih bio tamo, ne znam kakav im je to sistem. ::)
Jedina opcija ti je da imaš nekog ko bi mogao "preko veze" da te progura, mada teško, jer nisam nailazio na Srbe koji rade kao instruktori u ovih par teretana u kojima sam bio, jedino ako "neko zna nekog" od lokalnih Švaba pa te pusti.
Ne znam da li postoje još neke teretane, nisam čuo.


on: super si napredovao, svaka čast, samo guraj :)
« Poslednja izmena: Februar 27, 2014, 10:06:16 posle podne filip85 »

Van mreže stefanlecko11

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Moja Transformacija ( Stefan , 20god. )
« Odgovor #13 poslato: Februar 28, 2014, 12:10:51 pre podne »
Nisam Pedja,ali bih da ti pomognem.

Pokusaj sa rotacijom ugljenih hidrata,ona ce pokrenuti opet potrosnju sala i to sto ti je ostalo ce otici ko rukom odneseno,mislim da ti low carb nece biti potreban.
E sad,ako si zadovoljan trenutnom formom,tj. ako ne volis bas "odran" izgled,odradi neki blag prelaz na masu...

Hvala na savetu :) ipak mislim da cu raditi lagano masu... jer pola godine vec brojim kalorije i jedem slicnu hranu :) kod mase se ima malo vise slobode i mozes lepo da jedes kao covek :)


Van mreže stefanlecko11

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Moja Transformacija ( Stefan , 20god. )
« Odgovor #14 poslato: Februar 28, 2014, 12:12:35 pre podne »
Citat
moje telo se jednostavno naviklo na slicni kalorijski unos tokom ovih 6 meseci,ne da vise sala,metabolizam se umrtvio itd.

tacno

Citat
Mislio sam da pocnem da radim masu jedno vreme kako bih dobio nekih kvalitetnih 4,5kg.

Po zavrsetku mase odradio bih mesec,dva neki cutting i tako bih skinuo salo dobijeno tokom rada na masi.

da,ali ono koje imas sada i koje ti smeta ce jos uvek biti tu i to u gorem i tvrdogalvijem obliku

Ceo zivot mucim muku sa tim salom , tako da mislim da ne moze da bude tvrdoglavije :) i ranije sam se gojio i mrsavio i samim tim vec pogorsao situaciju ...
Cuo sam da 2 3 kila cistih misica moze dosta da poboljsa izgled, jel to tacno?



OFF:Milenadiao

Da ,kao sto filip85 rece, to je McFit u Becu...
20e mesecno uz ugovor od godinu dana.
Dobijes svoju karticu i ides kad hoces,teretana je otvorena 24h.

Pre nekoliko godina je moglo da se udje i da se radi probni trening ili dva,sledeci put odes u drugi studio kazes neko drugo ime i opet radis itd...
Mnogo nasih ljudi je dobilo otkaz u Mcfitu bas zbog tih sitnih malverzacija ( izdavanje nove clanske karte bez naplate,pustanje tih probnih treninga...).


E da, prva slika je kod nas u Beogradu :) ne znam kako se zvala teretana, to sam uplatio par termina dok sam bio na odmoru ...

« Poslednja izmena: Februar 28, 2014, 12:18:32 pre podne stefanlecko11 »