Jun 16, 2024, 04:20:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Povreda ramena  (Pročitano 142570 puta)

Van mreže bc2011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #225 poslato: Decembar 09, 2010, 12:52:28 posle podne »
Hvala na odgovoru.
Pretpostavljam da bi onda po 1500mg dnevno bilo ok, ili bi trebalo jos vise?
I koliko vi smatrate da bi dugo trebao da pijem bez prestanka?
Da li mogu da smatram da je meni zalecena povreda  i da krenem sa laganim treninzima?
Ovo da nema nista bez prehrane tetiva 6meseci, sam procitao negde na ovoj temi, pa mislim da je bilo u kontekstu da je bar toliko neophodno za oporavak, pa me je interesovalo sta podrazumeva prehrana. Pretpostavljam da je u pitanju upravo glukozamin.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #226 poslato: Decembar 13, 2010, 06:09:39 pre podne »
pa sad koliko je dovoljno to je diskutabilno....ali hadje da kazem da treba da krnees sa 1500 pa da vidis
bez prestanka..pa ne vidim razlog zasto bi i prestajao..mislim...do povrede verovatno ne bi doslo da smo SVI pa cak i ja ranije pridavali znacaj istom...vec sam objasnio da te on nece izleciti ali ce sigurno spreciti nove povrede i ukoliko saniras tu postojecu nece dozvoliti obnavaljanje
to dali mozes da smatras dali je povreda sredjena ili ne mozes samo da doneses odluku uz konstulatciju sa lekarom i snimkom ramena..ovde niko ti to ne moze da kae
kaem ti
oprovak je relativan i nekome traje 3 meseca a nekome 6 a nekome 9..odista to nema veze..

Van mreže muskulus

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #227 poslato: Mart 30, 2011, 12:56:22 pre podne »
Hteo bi da se posavetujem sa vama ako je moguce u vezi problema koji imam sa ramenom. Tacnije problem je u delu izmedju ramena i vrata. To se zove valjda trapez.

Naime, kad radim propadanja pocne uzasno jako da me boli taj deo kod trapeza ali to nije bol kao kad boli misic vec neki bol koji je duboko smesten, kao da je neka tetiva problem. Ne znam da li se iko sretao sa takvim problemom ali bi voleo da cujem neki dobar savet, kako sanirati bol, ako je uopste moguce. Planiram takodje da odem i kod lekara.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #228 poslato: Mart 30, 2011, 05:48:13 pre podne »
najbolje da pre bilo kakvih planova odes kod lekara i da izbegavas vezbe koje ti donose BOL

Van mreže Laličić

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
  • believe in self !
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #229 poslato: Mart 30, 2011, 10:11:54 posle podne »
kad smo vec kod povreda.. evo jedan lin-ić zanimljiv..

http://www.youtube.com/watch?v=xyOmGZJXxNU&feature=player_embedded#at=176

Van mreže Keef

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #230 poslato: Jun 07, 2011, 11:11:17 pre podne »
Pozdrav ljudi;

Sjebo sam rame, tacnije ramenu tetivu pre par meseci, u martu... I dalje imam problem, ali idem na terapije i prolazi kolko-tolko.
Nego, zanima me, da li mogu barem malo da treniram? Znaci da to budu neki laksi treninzi bez velikih opterecenja?
Posavetovao sam se sa lekarima, fizijatrima, fiziotarapeutima, ali izgleda da samo znaju uzalodno da lece ljude koji se ukoce od sedenja, a o sportskim povredama ne znaju nista..
U principu ne boli me toliko, boli malo vise ujutru kad ustanem ali kad se zagrejem i razgibam skoro da i ne boli.

Jel imao neko slican problem i koliko dugo traje oporavak i dal uopste moze da bude potpun (oporavak)??

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #231 poslato: Jun 07, 2011, 01:34:32 posle podne »
Ja sam imao povredu nerva od novembra do februara. Bol je bio izmedju plecke desne i vrata i kasnije se sirio ka desnom ramenu preko tricepsa do lakta na desnoj ruci. Bolelo me je ujutro oko 4 ujutro me budilo iz sna sa jakim bolovima i kad se posle par sati malo telo zagreje i digne tempertura prestajao bol. Bio sam kod doktora ali su samo rekli da mirujem.. E sad prestao sam bio sa treninzima i do februara sam se osecao ok. Verovatno i dve nedelje ranije ali nisam hteo da rizikujem. Pomogli su mi topli oblozi i spavanje u termo duksu da ne dozvolis da ti se taj deo ramena ohladi nikako nemoj spavati go do pola i da ti je rame izbaceno van pokrivaca.
Ps potpuno sam se oporavio vise me ne boli. Jako vazno je bilo dobro zagrevanje posle oporavka a najvise zagrevanje ramena i vrata.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #232 poslato: Jun 08, 2011, 08:52:01 pre podne »
Ja sam imao povredu desnog ramena koja me je pratila 2 godine.Povredu sam dobio na kada sam poceo da treniram Brazilsku Jiu Jitsu. Bolovi su bili toliki da nisam mogao da spavam na desnoj strani, budio bih se nocu od bola i jaukao :) ali na sve to nisam hteo da idem kod lekara, mislio sam da ce tako spontano proci, i kad nisam mogao vise da trpim otisao sam na ortopedsko na Banjici i doktroi su mi rekli da nije nista kostano vec da mi je otisao neki misic, i da cu morati da idem na terapije da radim neke vezbe ili ako to ne pomogne onda operativnim putem. Tako sam resio da krenem u teretanu. Dok sam vezbao suze su mi isle od bola, nije pomagalo ni zagrevanje.Cesto sam se svadjao sa ramenom, tj govorio sam mu '' ima da ti je... mamu'' (Nisam bio svestan da mogu da napravim jos gore ali jbg.) Vremenom kako sam trenirao bol je bio sve manji i manji da evo posle godinu dana treniranja totalno je prestao. Sam sam sebe izlecio :))) Zivela teretana!!!

Edit. osecao sam bol u prednjem i srednjem ramenu. Najveci bol sam osecao dok sam radio kosi bench(malo mi je nelogicno ali tako je bilo :)).
« Poslednja izmena: Jun 08, 2011, 08:56:38 pre podne Djokili »

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #233 poslato: Jun 08, 2011, 08:54:03 pre podne »
Pozdrav ljudi;

Sjebo sam rame, tacnije ramenu tetivu pre par meseci, u martu... I dalje imam problem, ali idem na terapije i prolazi kolko-tolko.
Nego, zanima me, da li mogu barem malo da treniram? Znaci da to budu neki laksi treninzi bez velikih opterecenja?
Posavetovao sam se sa lekarima, fizijatrima, fiziotarapeutima, ali izgleda da samo znaju uzalodno da lece ljude koji se ukoce od sedenja, a o sportskim povredama ne znaju nista..
U principu ne boli me toliko, boli malo vise ujutru kad ustanem ali kad se zagrejem i razgibam skoro da i ne boli.

Jel imao neko slican problem i koliko dugo traje oporavak i dal uopste moze da bude potpun (oporavak)??

Evo procitaj moj post mozda ti pomogne, ali ja ne znam koji sam tacno problem imao ali mene je teretana izlecila.

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #234 poslato: Jun 08, 2011, 01:24:17 posle podne »
 Tako sam resio da krenem u teretanu. Dok sam vezbao suze su mi isle od bola, nije pomagalo ni zagrevanje.Cesto sam se svadjao sa ramenom, tj govorio sam mu '' ima da ti je... mamu'' (Nisam bio svestan da mogu da napravim jos gore ali jbg.)
[/quote]
Koliko si srece imao da nisi sjebao rame skroz na skroz i zavrsio na operaciji posle koje bi mogao da se pozdrvis sa treninzima bilo kog sporta!!!!
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Keef

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #235 poslato: Jun 08, 2011, 07:14:21 posle podne »
Povredio sam rame prilikom pada. Ligamenti i tetive su se malo nabili i ukocili prilikom pada.
Idem na terapije, bio sam kod doktora, fizijatra, fiziotarapeuta, nije nista opasno ali treba vremena da se oporavi... Evo vec 3-4 meseca traje oporavak i bolje mi je, samo sam mislio ako neko zna neki metod ili terapiju da ubrzam taj oporavak i da me potpuno prodje.

Sto se tice teretane, dobro ti je reko covek u postu iznad mog, dobro je sto ti se nije desilo nista ozbiljno, ali to ne znaci da ne treba da se rade vezbe za tu povredu vec naprotiv...

Posle konsultovanja sa jednim sportskim fiziotarapeutom, rekao mi je da u 99% slucajeva kada dolazi do povrede ligamenata, ugruvavanja ili kod ukocenosti i sl. nikako ne treba mirovati i cekati da prodje samo od sebe jer vezbanjem razradjujemo taj ligament i vracamo ga u normalno funkcionisanje, dok kod mirovanja on ostaje ukocen sve dok ne pocnemo da ga pokrecemo... I naravno, pravilnim vezbama propisanim za oporavak a ne 120kg na benchu. ;D

Kod mene je konkretno u pitanju povreda ramene tetive sa prednje strane i mogu da traniram ali ne smem ni da pomislim da dizem teg koji je tezi od 10kg (kako mi kaze fiziotarapeut) s time sto mogu da radim vezbe sa vecim kilazama ali da ne opterecujem rame preterano.
Npr. nisam dizao tegove od povrede (sem one od po 6kg za biceps cisto da potpuno ne propadnem sto se treninga tice) ali jedno 2 meseca nisam mogao ni jedan zgib da uradim od bolova (inace mogu 15-20).
Sad vec radim po 10 zgibova u seriji i kad sam zagrejan, gotovo da me i ne boli, kao i u toku dana... Ali npr. dok radim sklekove zna da zaboli kao i ujutru kad ustanem (poceo sam da spavam u majici jer verovatno se ohladi preko noci pa zato i boli ujutru).

E sad, da li da krenem redovno da treniram (sa manjim kilazama i prilagodljivosti povredi) il ida cakam da me skroz prodje?

I zna li neko, da li plivanje pomaze ili odmaze povredi ramena (posto neki kazu da pomaze a neki da moze doci do pogorsanja kao sto je npr. plivacko rame) ????

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #236 poslato: Septembar 02, 2012, 05:23:59 posle podne »
 Danas sam se pravio pametan na bazenu i uspeo da povredim rame, ko  bi rekao, prilikom skoka u vodu! Skočio sam sa trambuline na glavu,ali su mi noge pretegnule pa sam više pao na leđa a ruke su mi već bile u vodi ispravljene. U sledećem momentu levo rame (već ispadalo 2-3 puta) mi je skroz iskočilo iz ležišta, i ja sam ga u strahu još u vodi drugom rukom vratio na mesto. Nije bio neki neizdrživ bol, ili sam ja oguglao, ne znam :D Ali sad kad se ohladio zglob, boli me u određenim položajima, kao npr kod letenja ili kad savijem ruku iza glave.
 Ne mogu da verujem kakvo sranje, taman sam počeo ponovo da treniram sa tegovima i sad se to dogodi. Da napomenem da sam radio rotatore sa malim težinama baš zbog toga da predupredim iskakanje ramena i stvarno nisam silovao kilaže za ramena. Imate li neke preporuke, pored one da odem kod lekara?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #237 poslato: Septembar 04, 2012, 06:10:05 pre podne »
pa da izbegavas vezbe koje ti nanose bol-za pocetak

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #238 poslato: Septembar 04, 2012, 06:49:33 posle podne »
pa da izbegavas vezbe koje ti nanose bol-za pocetak

 Ok, da updatujem: Rame mi je bolje, mogu da pomeram ruku u svim smerovima, samo me malo boli kada je dižem iza glave. Mislio sam da počnem za nekoliko dana sa bućicama (laganim, 2-4 kg) da isprobam neke vežbe i da vidim kako će mi zglob reagovati. Da pokušam, Peđa?
 Druga stvar je kiropraktičar kojeg su pojedine kolege spominjale. Da li je potrebno da odem do njega da mi "namesti" rame na mesto?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #239 poslato: Septembar 04, 2012, 07:07:37 posle podne »
pa da
tako sam i mislio
da probas da radis vezbe KOJE TI NECE smetati (ako i postoje)
a kiroprakticar je onda posle toga ako ne uspes sa tim
tako bih ja uradio
naravno
IHTIOL KAMFOR mast bih koristio sigurno
ne iz apoteke vec bas iz vet stanice