Mart 28, 2024, 11:35:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: JUMP BIBLE-DETALJNA STUDIJA O ODRAZU I NAČINIMA ZA NJEGOVO POBOLJŠAVANJE  (Pročitano 82046 puta)

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: JUMP BIBLE-DETALJNA STUDIJA O ODRAZU I NAČINIMA ZA NJEGOVO POBOLJŠAVANJE
« Odgovor #15 poslato: Mart 12, 2016, 10:10:01 posle podne »
Je li pirate znaci onaj program gore sto sam ja postavio nije dobar zato sto se radi i snaga i pliometrija u jednom treningu?
Ovo sam hteo da radim 2 puta nedeljno i da razmak izmedju treninga bude 2 dana od suplemenata sam planirao da ubacim kre alkalyn i glutamin
« Poslednja izmena: Mart 12, 2016, 10:11:37 posle podne Kompany4 »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: JUMP BIBLE-DETALJNA STUDIJA O ODRAZU I NAČINIMA ZA NJEGOVO POBOLJŠAVANJE
« Odgovor #16 poslato: Mart 13, 2016, 06:11:40 pre podne »
Pa sta ce ti rumunsko dizanje i cucanj na kraju te price? Pliometrija se radi 3 puta nedeljno

Van mreže Pantastic

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: JUMP BIBLE-DETALJNA STUDIJA O ODRAZU I NAČINIMA ZA NJEGOVO POBOLJŠAVANJE
« Odgovor #17 poslato: Mart 13, 2016, 08:36:44 pre podne »
Nazalost treneri nasih vrhunskih sportista cesto u takmicarskom periodu kazu da treba trenirati 70-80% od maksimuma umesto da se trenira 100% maksimuma ali manjim obimom, ovako treniraju da budu slabi, ali da ne skrecem sa teme.
Takodje, bio sam svedok povreda zglobova i ostecenja hrskavice i sl. gomile mladih sportista koji su upraznjavali tada popularan AIR ALERT program sto i ne iznenadjuje obzirom da u jednom momentu prilikom izvodjenja tog programa ima i oko 1000 kontakata sa tlom u jednoj trenaznoj sesiji.
U Bibliji skocnosti pri kraju autor navodi primere programa gde kombinuju trening sa tegovima i pliometriju  na istom treningu, to je odeljak: The Time Efficiency Workout i Complete Advanced Workout. U svakom slucaju bilo koji trening protokol da upraznjavamo (sa ili bez tegova) nakon 12 nedelja ce izgubiti na snazi i potrebno ga je menjati sa necim drugim. Ja bi pruzio sansu kopleks.kontrast treningu...
U onom aploudovanom fajlu ima zanimljiv predlog kako da uz pomoc elektrostimulacije moze da se razvije vertikalna skocnost na nacin da se minimalizuje opterecenje na zglobove.
Sto se tice vezbi za razvoj skocnosti rekao bih uzmes olimpijsku sipku  :) i krenes: nabacaj, trzaj, cucanj, mrtvo dizanje.
Poz
« Poslednja izmena: Mart 13, 2016, 08:47:40 pre podne Pantastic »

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: JUMP BIBLE-DETALJNA STUDIJA O ODRAZU I NAČINIMA ZA NJEGOVO POBOLJŠAVANJE
« Odgovor #18 poslato: Mart 13, 2016, 09:29:44 pre podne »
Pa valjda se bolji efekat postiže kad se radi pliometrija i snaga u isto vreme,kada sam čitao onaj tekst jump bible pročitao dam da su sportisti imali znatno bolje rezultate kada su radili pliometriju i snagu samo pliometrija im je poboljšala odraz za 3 cm samo, vežbe snage isto 3 cm a vežbe snage + pliometrija 10 cm, zbog toga sam ubacio cucanj i mrtvo.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: JUMP BIBLE-DETALJNA STUDIJA O ODRAZU I NAČINIMA ZA NJEGOVO POBOLJŠAVANJE
« Odgovor #19 poslato: Mart 13, 2016, 10:39:39 pre podne »
Pitao sam Panstastica...
 inace slazem se da treba raditi na indexu snage u te svrhe ali , da li j epametno spajati trening snage i pliometriju u jednom ? i to ovak okako si opisao... mislim da je to smrt za zglobove... pa cak i visoko treninrani vezbaci na aas u  izdvajaju te komponente ili prvo dizu snagu da bi krenuli sa pliometrijom... tj u potpunosti diferenciraju ta dva cilkusa...

bravo
naranvo da je NOTORNA glupost i izmedju treninga sange i plio treinga,mora da bude period od 48 sati

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: JUMP BIBLE-DETALJNA STUDIJA O ODRAZU I NAČINIMA ZA NJEGOVO POBOLJŠAVANJE
« Odgovor #20 poslato: Mart 13, 2016, 10:40:32 pre podne »
Nazalost treneri nasih vrhunskih sportista cesto u takmicarskom periodu kazu da treba trenirati 70-80% od maksimuma umesto da se trenira 100% maksimuma ali manjim obimom, ovako treniraju da budu slabi, ali da ne skrecem sa teme.
Takodje, bio sam svedok povreda zglobova i ostecenja hrskavice i sl. gomile mladih sportista koji su upraznjavali tada popularan AIR ALERT program sto i ne iznenadjuje obzirom da u jednom momentu prilikom izvodjenja tog programa ima i oko 1000 kontakata sa tlom u jednoj trenaznoj sesiji.
U Bibliji skocnosti pri kraju autor navodi primere programa gde kombinuju trening sa tegovima i pliometriju  na istom treningu, to je odeljak: The Time Efficiency Workout i Complete Advanced Workout. U svakom slucaju bilo koji trening protokol da upraznjavamo (sa ili bez tegova) nakon 12 nedelja ce izgubiti na snazi i potrebno ga je menjati sa necim drugim. Ja bi pruzio sansu kopleks.kontrast treningu...
U onom aploudovanom fajlu ima zanimljiv predlog kako da uz pomoc elektrostimulacije moze da se razvije vertikalna skocnost na nacin da se minimalizuje opterecenje na zglobove.
Sto se tice vezbi za razvoj skocnosti rekao bih uzmes olimpijsku sipku  :) i krenes: nabacaj, trzaj, cucanj, mrtvo dizanje.
Poz

student 3 god DIF-a pretposavljam?

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: JUMP BIBLE-DETALJNA STUDIJA O ODRAZU I NAČINIMA ZA NJEGOVO POBOLJŠAVANJE
« Odgovor #21 poslato: Mart 13, 2016, 11:58:48 pre podne »
Pedja koliko sam shvatio znači trening mora biti odvojen i to razmak između treninga mora biti 2 dana.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: JUMP BIBLE-DETALJNA STUDIJA O ODRAZU I NAČINIMA ZA NJEGOVO POBOLJŠAVANJE
« Odgovor #22 poslato: Mart 13, 2016, 12:10:39 posle podne »
Pedja koliko sam shvatio znači trening mora biti odvojen i to razmak između treninga mora biti 2 dana.

izmedju treninga SNAGE i PLIOMTERIJSKOG TRENNGA
nema smisla,svrhe,koristi kombinovati te dve vrste treninga.
Cilj jeste jedan,ali vrsta treninga nalaze pauze,a pogtovo ako se ukljcuje trening snage/
SPosobnost tela za regeneraciju je naravno individualna i ne mora da znaci da je potrebno 48 sati za recuperation,ali defiitivno povezati dan za danom power i plio je glupost

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: JUMP BIBLE-DETALJNA STUDIJA O ODRAZU I NAČINIMA ZA NJEGOVO POBOLJŠAVANJE
« Odgovor #23 poslato: Mart 13, 2016, 01:32:44 posle podne »
Ali u tekstu Jump bible i ovi programi sto su oni sastavljali se upravo nalazi i snaga i pliometrija. Npr 4 faze treninga 4 nedelje, 2 tezinska treninga nedeljno i jedan plio

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: JUMP BIBLE-DETALJNA STUDIJA O ODRAZU I NAČINIMA ZA NJEGOVO POBOLJŠAVANJE
« Odgovor #24 poslato: Mart 13, 2016, 02:19:31 posle podne »
Kompany momce  ako odradis tezinski u ponedeljak pa pilo u sredu i u subotu opet tezinski je druga prica od onoga sto je Pantastic pricao ... ti ili mehanicki citas ili ne kapiras...

index snage, fleksibilnost, mobilnost,
Citat
svodjenje bf na sto manji procenat
,plio vezbe: nabacaji , skokovi sa bucicama ili trap barom u iskoraku i cucnju , jednorucni rameni potisak za gornji deo tela (imas snimke kako to radi Ognjen ), onda skokovi sa boxa, na box, za reakciju , maksimalni skokovi, elasticne trake itd... ima dosta materijala i dobar plio treing podrazumeva koriscenje dosta rekvizita i ne treba se slepo drzati programa, nego se edukovati i uvek razmiljati u pravcu : kako da odradim trening a da bude sto pametniji i efikasniji i manje stresan za zglobove... pogledaj i od Igora Protica , pliotreninge za pocetnike! on je to podelio u nivoe... postepeno te uvodi u celu pricu... sto je jako bitno.

jos jedno ali najvaznije: nemoj misliti da su ozbiljni sportisti i profesionalci radili bas kako je dato i u jump bible i u air alert i u ruskom sistemu ili sta vec... svi oni imaju strucnjake koje mnogo placaju da ih vode kroz trening... a ovo sto se pusti za narodnu masu to je narodno veselje ... moj ti je savet da ne drkas kolena i kicmu da bi mogao da zakucas, jer ima jedna surova istina a to je da bi odrzavao taj odraz i koji dobijes moras opet da prolazis kroz sve  u najmanju ruku istim tempom ,da odrzavas dobitak koji vremenom nestaje... tu moraju u igri d abudu jos mnogi faktori da bi odradio neki trajan efekat... a steta je silovati tetive i ligamente zbog toga... ko je rodjen kao skakac on ce skakati i u 50 toj godini zivota ko nije i nema tu genetiku, moze samo da s epovredi... naravno druga je prica ako od toga zaradjujes pa ajde... ali ne mogu svi biti Jan Veseli koji vuce gene od caleta koji je bio kosarkas a keva odbojkasica... ti si video , taj covek je ko kengur on ne zna ni da trci ali zato kada se odvoji od zemlje za alley up... tako da ako to nije stvar profesionalizma nego rekreacije ...



Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: JUMP BIBLE-DETALJNA STUDIJA O ODRAZU I NAČINIMA ZA NJEGOVO POBOLJŠAVANJE
« Odgovor #25 poslato: Mart 13, 2016, 02:52:06 posle podne »
Sad je dosta jasnije, hvala ti pirate.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: JUMP BIBLE-DETALJNA STUDIJA O ODRAZU I NAČINIMA ZA NJEGOVO POBOLJŠAVANJE
« Odgovor #26 poslato: Mart 13, 2016, 03:00:29 posle podne »
Citat
mehanicki citas ili ne kapiras...

jbg
a kako mi se cini i sto je najgore da momak se bavi sw ili tako nesto slicno,pa mu odraz i ove vezbe ne igraju nikakvu ulogu
koliko se secam,upisao je neku sprotsku akademiju ili slicno i nadam se da je ovo pokusaj da iz price nesto izvuce (veoma tesko generalno i moze) ali se iskreno nadam da je to

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: JUMP BIBLE-DETALJNA STUDIJA O ODRAZU I NAČINIMA ZA NJEGOVO POBOLJŠAVANJE
« Odgovor #27 poslato: Mart 13, 2016, 03:26:20 posle podne »
Fudbal treniram, sto sam vise citoa vise sam se gubio a pogotovu sam se pogubio kad si ti pedja rekoa da nema svrhe kombinovati ova dva treninga.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: JUMP BIBLE-DETALJNA STUDIJA O ODRAZU I NAČINIMA ZA NJEGOVO POBOLJŠAVANJE
« Odgovor #28 poslato: Mart 13, 2016, 03:40:56 posle podne »
Fudbal treniram, sto sam vise citoa vise sam se gubio a pogotovu sam se pogubio kad si ti pedja rekoa da nema svrhe kombinovati ova dva treninga.

pa tebi kao tebi,sigurno vertical bible NISTA ne znaci,i moze da ti donese negativne benefite
pogubio si se u citanju jer kao sto rece Pirat,citas po automatizmu i ne citas za razumevanjem jer ja NIGDE nissam rekao da NEMA svrhe raditi te dve vrste treninga ,ali a se ne ponavljam

a tebi kao fudbaleru,sigurno da treba da se napravi program kond prirprema,prilgadojen tebi,tvojim potrebema,takmicarskj sezoni,off sezoni,visini,tezini,godnima kao i nizu drugih parametera.
Ovo ovde napisano i sto sam preveo ja,kao i ovaj momak/covek su OSNOVNE i ELEMENTARNE smernice sto sigurno ne znaci da ih se svaki pojedinac drzi slepo,jer sigurno da sistem treninga plimeterije nije isti niti bi trebalo da bude kod fudbala,ksokarke,rukometa (mnogo elementa ima slicnih)
a ccucanj,nabacaj,trzaj,to su tehnike koje se koriste,ali ih 1 % ljudi znai pravilno PRIMENJIVATI (tehniku)

sada procitaj nekoliko puta ovo sto sam napisao,da ne ispadne opet nesto sasvi deseto

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: JUMP BIBLE-DETALJNA STUDIJA O ODRAZU I NAČINIMA ZA NJEGOVO POBOLJŠAVANJE
« Odgovor #29 poslato: Mart 13, 2016, 03:57:31 posle podne »
heh sad, fudbal ... jeste da je moderan fudbaler danas nesto drugo u odnosu na ono sto je bio pre nekih 10 godina, ali za fudbal ti najvise benefita ima neka druga vrsta treninga koja ukljucuje kroz jedan kondicioni trening motoriku , koordinaciju , agilnost , brzinu , posle toga dobar streching... za vas su najbolji poligoni , merdevine ,vijace, precage,pogacice nesto od one fency SKLZ opreme :)  oni padobrani itd , mada i trake obicne mogu da pozavrsavaju posao ... ili obicna guma d aje vuces po polju...zatim konopci, pilates lopta , medicinke (jacanje cora mnogo bitno, vezbe stabilnosti ), vama je trbusni zid i donji deo ledja mnogo bitan, sve rotacije dolaze iz kukova itd...... Pedjos je okacio primere koje rade klinci na rukometu , pogledaj... stvarno je vrhunska stvar, klinci su...prava mala armija i u dobrim su rukama sto je najbitnije... tako da ne duzimo pricu pogledaj to i YT snimke bas za tvoj sport, vidi sta ljudi rade  nemoj da si lenj kada vec imas volju ! tvoj sport u pripremama zahteva prostor definitivno, 90 posto vremena fudbaler trci na terenu...