Mart 28, 2024, 06:23:20 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Eat Clean, Train Hard  (Pročitano 26796 puta)

Van mreže marko14

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Eat Clean, Train Hard
« Odgovor #30 poslato: Maj 18, 2014, 08:34:37 posle podne »
pogresno sam napisao , noge radim utorkom i petkom, da bi imao 2-3 dana pauze.

Jel bi bolje bilo onda:

Ponedeljak: Ledja + triceps
Utorak: Noge
Sreda: pauza
Cetvrtak:Grudi+biceps
Petak: Ramena

?????

A sto se tice UH, negde nadjem da 100g pirinca sadrzi 74g UH , a negde 23g ...
Mogu samo kolicinski da napisem koliko cega pojedem dnevno.

dnevni unos:

80gr ovsenih + 2dl jogurta
500gr pirinca (ili krompira, kad sta imama, preferiram pirinac)
800gr belog
100gr badema + lesnika
200gr mladok sira (pijacarskog)
100gr salate (spanac, krastavci)

to za pirinac si razlicito nasao jer sirov ima tako oko 75g uh, a skuvan oko 23g uh , jer kad izmeris lupam 100 grama sirovog posle kuvanja to bude 250g kuvanog.

a sto se treninga tice ja bih licno isao tipa:

dan1 grudi biceps
dan 2 noge
dan 3 pauza
dan4 ramena triceps
dan 5 ledja
dan 6 i 7 pauza

po meni nema smisla raditi natural petodnevni split il raditi samo ruke na treningu  :D

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Eat Clean, Train Hard
« Odgovor #31 poslato: Maj 18, 2014, 08:38:30 posle podne »
pogresno sam napisao , noge radim utorkom i petkom, da bi imao 2-3 dana pauze.

Jel bi bolje bilo onda:

Ponedeljak: Ledja + triceps
Utorak: Noge
Sreda: pauza
Cetvrtak:Grudi+biceps
Petak: Ramena

?????

A sto se tice UH, negde nadjem da 100g pirinca sadrzi 74g UH , a negde 23g ...
Mogu samo kolicinski da napisem koliko cega pojedem dnevno.

dnevni unos:

80gr ovsenih + 2dl jogurta
500gr pirinca (ili krompira, kad sta imama, preferiram pirinac)
800gr belog
100gr badema + lesnika
200gr mladok sira (pijacarskog)
100gr salate (spanac, krastavci)

to za pirinac si razlicito nasao jer sirov ima tako oko 75g uh, a skuvan oko 23g uh , jer kad izmeris lupam 100 grama sirovog posle kuvanja to bude 250g kuvanog.

a sto se treninga tice ja bih licno isao tipa:

dan1 grudi biceps
dan 2 noge
dan 3 pauza
dan4 ramena triceps
dan 5 ledja
dan 6 i 7 pauza

po meni nema smisla raditi natural petodnevni split il raditi samo ruke na treningu  :D
Ok je ta varijanta treninga sto si napisao..A zasto ga nece "raditi" petodnevni split ako je natural?Ja znam gomilu naturalaca koji rade upravo ovako i koji konstatno napreduju.

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Eat Clean, Train Hard
« Odgovor #32 poslato: Maj 18, 2014, 09:00:06 posle podne »


A sto se tice UH, negde nadjem da 100g pirinca sadrzi 74g UH , a negde 23g ...
Mogu samo kolicinski da napisem koliko cega pojedem dnevno.

















what the fuck!?

Van mreže marko14

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Eat Clean, Train Hard
« Odgovor #33 poslato: Maj 18, 2014, 09:09:01 posle podne »
okej siguran sam da imaju rezultata i tako  :D i verovatno ce i on imati rezultata, al po meni je manje delotvorniji od cetvorodnevnog splita, cak i njega bi izbacio. Jos bolje je neki trodnevni full body ili 531 bodibilding varijanta za natural vezbaca (opet kazem moje misljenje) , iz prostog razloga sto je hormonski odaziv mnogo veci (sto je i cilj naturalcu na treningu) kad odradis  cucnjeve veslanja i jos nesto pride, nego na primer samo biceps i triceps il samo ramena. opet bio iskusan naturalac il pocetnik po meni je bolji sistem za oba, a split treninzi i ostale zajebancije idu super kad je tu hemija tj hormoni    ;D

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Eat Clean, Train Hard
« Odgovor #34 poslato: Maj 18, 2014, 09:33:11 posle podne »
okej siguran sam da imaju rezultata i tako  :D i verovatno ce i on imati rezultata, al po meni je manje delotvorniji od cetvorodnevnog splita, cak i njega bi izbacio. Jos bolje je neki trodnevni full body ili 531 bodibilding varijanta za natural vezbaca (opet kazem moje misljenje) , iz prostog razloga sto je hormonski odaziv mnogo veci (sto je i cilj naturalcu na treningu) kad odradis  cucnjeve veslanja i jos nesto pride, nego na primer samo biceps i triceps il samo ramena. opet bio iskusan naturalac il pocetnik po meni je bolji sistem za oba, a split treninzi i ostale zajebancije idu super kad je tu hemija tj hormoni    ;D
Zaista ne zelim da se raspravljam s tobom,ali grijesis.Jedino sto se mogu sloziti s tobom jeste da je cetvorodnevni split Ok.:)Full body 3 puta nedeljno,na ovakvoj hrani i suplementaciju,po mom misljenju bi bio potpuni promasaj.Generalno,jako malo ljudi se uopste i falilo da je ostvarilo znacajnije rezultate s ovim principima treninga(govorim o rekreativcima).Ja mu nijesam izricito rekao da on radi petodnevni split,po jedna misicna grupa ili da odvaja ruke.Ja sam mu i pored toga rekao da on moze samo da zamijeni dosadasnji redosled ledja-biceps,grudi-triceps,a po mom misljenju bi mu bilo najbolje ako moze da odvoji jedan dan za ruke.Sto se price o hormonima tice,tu se moram osvrnuti na tvoje konstatacije.Ajmo ovako da postavimo stvari pricam hipoteticki.Kazes odredjenim vjezbama se jace aktiviraju hormoni,ok.I onda recimo radis jednu misicnu grupu dnevno.Primjera radi,sto se tice grudi imas benc pres,potiske bucicama raznorazne,propadanja na razboju.Dalje,kod ledja imamo mrtvo dizanje,veslanje,zgibove.Cucanj si vec pomenuo za noge tako da se on podrazumijeva.E sad dolazimo kod treninga ruku,konkretno tricepsa,uski benc,potisak sa cela,ekstenzije bucicama,kod bicepsa,biceps pregib dvorucnim tegom,razne vrste pregiba s bucicama.Kad su pitanju ramena ajde da zamislimo da na treningu osnovna vjezba bude military press recimo,pa onda potisak bucicama sa klupe pod uglom od 90 stepeni...Dakle,naveo sam ti generalno neke osnovne vjezbe koje mozes raditi na treningu po principu jedna misicna grupa dnevno,a koje po tom modelu koji si istakao imaju "hormonski odziv"(mada se ja tim ne bi bavio da ti nijesi pomenuo).A sto se konkretno njegovog slucaja tice,decko vec ima par godina staza u treningu iza sebe i mnogo dobru suplementaciju,tako da sam misljenja da bi njemu fenomenalno odgovrao i trening jedne misicne grupe dnevno,a i cetorodnevni split.Opet je na njemu da izabere.Ja sam mu samo ukazao u prvim postovima na razmak izmedju treninga nogu i na eventualno preoptercenje bicepsa i tricepsa zbog njihovog vezanja sa ledjima odnosno grudima. :)

Van mreže marko14

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Eat Clean, Train Hard
« Odgovor #35 poslato: Maj 18, 2014, 10:06:12 posle podne »
u redu je ako se ne slazes naravno, vodimo zdravu raspravu ja samo kazem moje misljenje :D al opet kad si se vec osvrnuo na osnovne vezbe, bolje je svaki trening imati il cucanj il mrtvo il benc kao osnovu nego neki uski benc i biceps pregib :D drugo, veci broj misica se aktivira i samim tim opet vise stimulacije :) i reci mi samo sto bi ovakav trening bio gubljenje vremena za ovakvu ishranu i suplementaciju ? :D

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Eat Clean, Train Hard
« Odgovor #36 poslato: Maj 19, 2014, 01:51:16 pre podne »
Ne,ok je vodimo zdravu raspravu.To je gubljenje vremena jer trening od tri puta nedeljno,sa ovakom ishranom i suplementacijom je jednostavno premalo rada,opet kazem po mom misljenju.Ja nijesam rekao svaki trening da imas osnovu uski benc i biceps pregib i nije "neki uski benc",to je mnogo dobra i korisna vjezba za izgradnju tricepsa i snagu i mnogima je neizostavna...Sta ocu da kazem,jedna misicna grupa dnevno u treningu jednostavno daje vecu mogucnost za oporavak i rast misica,a istovremeno mozes da joj se posvetis na treningu maximalno.Meni nekad posle jakog treninga grudi bude malo i nedelju dana da se adekvatno oporavim...Ali ne mora nuzno ni ovaj program treninga,moze se primjenjivati i split u kombinovanim varijantama,ali sa minimalno 4 treninga nedeljno.:)

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Eat Clean, Train Hard
« Odgovor #37 poslato: Maj 19, 2014, 02:11:10 pre podne »
Uostalom,koliko sam ja shvatio njega ne interesuje Pl nego bilderski trening,u kom je jedini cilj hipertrofija,tako da ne mora nuzno da forsira cucanj,benc i mrtvo kao na Pl treningu.:)

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Eat Clean, Train Hard
« Odgovor #38 poslato: Maj 19, 2014, 02:20:57 pre podne »


A sto se tice UH, negde nadjem da 100g pirinca sadrzi 74g UH , a negde 23g ...
Mogu samo kolicinski da napisem koliko cega pojedem dnevno.

















what the fuck!?

hocu da mi se neko javi povodom ovoga jer ja ovo prvi put cujem

Van mreže marko14

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Eat Clean, Train Hard
« Odgovor #39 poslato: Maj 19, 2014, 02:32:56 pre podne »


A sto se tice UH, negde nadjem da 100g pirinca sadrzi 74g UH , a negde 23g ...
Mogu samo kolicinski da napisem koliko cega pojedem dnevno.



napisah ja gore, sirov pirinac kad se meri ima oko 75g uh a kuvan kad se meri oko 23g uh.














what the fuck!?

hocu da mi se neko javi povodom ovoga jer ja ovo prvi put cujem

Van mreže marko14

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Eat Clean, Train Hard
« Odgovor #40 poslato: Maj 19, 2014, 02:35:03 pre podne »
Uostalom,koliko sam ja shvatio njega ne interesuje Pl nego bilderski trening,u kom je jedini cilj hipertrofija,tako da ne mora nuzno da forsira cucanj,benc i mrtvo kao na Pl treningu.:)

PL il ne mislim da su ovo osnovne vezbe i za hipertrofiju i gradjenje jake osnove  i kod bildera  :D

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Eat Clean, Train Hard
« Odgovor #41 poslato: Maj 19, 2014, 02:56:34 pre podne »
Ti ocigledno neces mene da citas.Ja sam rekao ne mora "nuzno da ih forsira",a ne da ih ne radi i to sam se osvrnuo,a u postu prije toga sam ti odgovorio sta sam imao.:)

Van mreže marko14

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Eat Clean, Train Hard
« Odgovor #42 poslato: Maj 19, 2014, 03:06:38 pre podne »
citam citam, okej imamo razlitica misljenja postujem to  :) ja sam samo rekao moje, pa nek radi kako kome odgorava  :D samo da dodam, za ovo premalo rada, mislim da ce telu daleko vise biti potrebnije i da ce vise iskoristi gradivnih materija da se oporavi posle jednog treninga gde su ucestvovali skoro svi misici nego jedan il dva  :D ali  okej, moje misljenje, svako nek nadje sta mu odgovara najvise  :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Eat Clean, Train Hard
« Odgovor #43 poslato: Maj 19, 2014, 06:07:05 pre podne »
Uostalom,koliko sam ja shvatio njega ne interesuje Pl nego bilderski trening,u kom je jedini cilj hipertrofija,tako da ne mora nuzno da forsira cucanj,benc i mrtvo kao na Pl treningu.:)

PL il ne mislim da su ovo osnovne vezbe i za hipertrofiju i gradjenje jake osnove  i kod bildera  :D
ovde si sam sebi dao odgovor
ovaj momak je dalko od POCETKA i njemu je potrebna snazna stimlacija misica da bi doslo do hipetrofije

Citat
Jos bolje je neki trodnevni full body ili 531 bodibilding varijanta za natural vezbaca

nije bolje a 5/3/1 bodibilding varijatna....ovo nesto novo ?

u svakom slucaju
momak
mani se merenje % BF kao prvo
kao drugo
adekvatan unos UH ovo sto radis nije dobro
trebi je potrebno 4.5-5 gr Uh po kg telesne tezine
neko ti je negde napisao
100 gr SIROVOG pirincaima 80 gr UH -i tako se meri
100 gr krompira ima oko 20-22 gr..itd itd
« Poslednja izmena: Maj 19, 2014, 06:42:15 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Eat Clean, Train Hard
« Odgovor #44 poslato: Maj 20, 2014, 01:59:39 pre podne »
citam citam, okej imamo razlitica misljenja postujem to  :) ja sam samo rekao moje, pa nek radi kako kome odgorava  :D samo da dodam, za ovo premalo rada, mislim da ce telu daleko vise biti potrebnije i da ce vise iskoristi gradivnih materija da se oporavi posle jednog treninga gde su ucestvovali skoro svi misici nego jedan il dva  :D ali  okej, moje misljenje, svako nek nadje sta mu odgovara najvise  :D
Ne radi se odje o misljenjima.Svak treba da ima svoje i to je ok.Odje se radi o cinjenicama.Nego da se ne ponavljam,njegov cilj je hipertrofija,iskusan je tako da ima dosta naciina stimulacije misica na treningu ukljucujuci i napredne tehnike.Takodje ne moze tijelu biti potrebno vise vremena da se oporavi,ako se trenira tri puta nedeljno,to necu ni da komentarisem...A sto se mene licno tice ja radim Pl trening i i normalno forsiram sva tri velika lifta.Ponovo kazem da to kod bodibildinga nije ni obaveza,ni moranje,a ni tovarenje nenormalnih kilaza na sipku,jer je u pitanju potpuno drugi cilj kod vjezbaca.Sve u svemu,ja se vise necu oglasavati, rekao sam sto sam imao i trudio se da pricam argumentima kako bih nekome mogao da budem od pomoci.Uostalom u prethodnom postu je sve Pedja lijepo i detaljno objasnio i tu se nema sta dodavati.