April 26, 2024, 09:14:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: xyx - Pomoc i plan  (Pročitano 3377 puta)

Van mreže xyx

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
xyx - Pomoc i plan
« poslato: Maj 10, 2014, 01:57:43 posle podne »
  Ovu temu sam postavila posle mnogo iscitanih tekstova, tudjih sugestija, saveta, posle kojih sam jos vise zbunjena, ne mogu nikako da sklopim konacnu sliku sta i kako treba, jer izgleda niko nije dovoljno strucan da mi odgovori . Radi se o tome da idem vec 5 meseci u teretanu, imam 22 godine, moj cilj je misicna masa. Imam 21 % masti, 50 kg i visoka sam 162 cm, i svuda vidim rezultat sem na stomaku. Pijem whey protein dva puta dnevno, i jos sam kupila belanca u prahu da pijem pred spavanje. Ishrana mi je u redu, s tim da neko govori da treba da smanjim procenat masti, neko govori da ne treba....Ono sto je moje pitanje da li treba da drzim dijetu, da izbacim ugljene hidrate, i koliko puta treba da radim HIIT treninge.  Trbusnjake sam radila svaki drugi dan, ali dzabe, kao da ne radim nista. Moj plan je da 1. dan radim biceps/ledja, 2. dan Kardio u vidu HIIT treninga i trbusnjake, 3. dan triceps/grudi, 4.dan opet HIIT na traci  i trbusnjake i 5. dan Noge/zadnjicu/rame .  Hvala unapred na odgovoru i pomoci, nadam se da sam u dobrom sektoru foruma postavila ovu temu.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Pomoc i plan
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2014, 02:09:46 posle podne »
Vidi se da si mnogo zbunjena, i da dosta toga radis pogresno.
Za pocetak napisi svoju tacnu ishranu po obrocima u toku dana, jer od ishrane zavisi da li ces imati trbusnjake a ne od vezbanja istih. Ima tu dosta toga da se popravlja, ali da krenemo od ishrane.

Van mreže xyx

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pomoc i plan
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2014, 03:09:44 posle podne »
 Mico u pravu si, jako sam zbunjena....
  1. obrok mi je musli koji sam kupila na merenje u zdravoj hrani (ovsene pahuljice, suvo grozdje, kikiriki)  + jedna kasika whey proteina. To jedem pre teretane, posle treninga popijem protein i sat vremena posle toga , tj 2. obrok su mi dva belanca , dva parceta tonus hleba, neka salata i sir ( President sir) nekad sam uz to pila i cedjenu narandzu, dok nisam procitala da je cedjeno voce direktan unos secera u organizam, i onda sam prestala. Posle toga pijem tursku kafu , i dekstrozu sam uzela umesto secera( pusac sam, ali trudim se da popusim pet cigareta dnevno) i uz to pojedem malo crne cokolade. 3. obrok mi je riba, haringa iz konzerve, ili mi nekad mama ispece ribu na maslinovom ulju. I oko 7 uvece popijem opet protein.  Problem mi je sto sam izmedju glavnih obroka gladna, i onda nekad jedem kikiriki, ili neko voce, nesto pregrizem, danas sam jela neke napolitanke...Bolje sam se osecala kada nisam trenirala, psihu sam opteretila strasno, sta smem, sta ne smem da jedem, kako da treniram, to me vise umara nego trening.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Pomoc i plan
« Odgovor #3 poslato: Maj 10, 2014, 07:04:02 posle podne »
Kao i uvek mnogo gresaka u ishrani :)
1. Musli zameni sa ovsenim pahuljama, protein moze da ostane a mozes da ubacis i jaja (belanca) umesto njega
2. Posle treninga je OK protein + dekstroza, dva belanca su bas malo, umesto hleba uzmi pirinac
3. Nemoj da koristis dekstrozu u toku dana, samo posle treninga sa proteinom, dekstroza nije zdrava zamena za secer
4. Riba iz konzerve je verovatno puna ulja u kojem se nalazi, dakle nije dobra
5. Nemoj uvece da pijes protein, uzmi jos jedan cvrst obrok
6. Izmedju obroka ako bas imas krizu uzmi neko kostunjavo voce (badem, lesnik...) napolitanke gledaj da izbegavas kao i ostale slatkise

Ovo su neke od gresaka, pogledaj u teni o ishrani ima dosta tema pa sastavi ponovo svoj jelovnik koji ce biti bolji od postojeceg, takodje pogledaj prvih nekoliko tema ovde (za pocetak)
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,4.0.html

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: xyx - Pomoc i plan
« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2014, 07:36:49 posle podne »
A zbog cega bi njoj bio problem da jede cela jaja?  :o Bacace zumance jel? Sto je veoma velika LUDOST, jer nece ona da bude Miss Body Fitness Olympia ili Miss Universe, pa da se sprema za take izazove? Vec joj je cilj da skine par kilograma...
« Poslednja izmena: Maj 10, 2014, 07:40:03 posle podne sky »

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: xyx - Pomoc i plan
« Odgovor #5 poslato: Maj 10, 2014, 08:26:34 posle podne »
Gde pise da ne sme da jede cela jaja?

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Pomoc i plan
« Odgovor #6 poslato: Maj 10, 2014, 08:53:00 posle podne »

1. Musli zameni sa ovsenim pahuljama, protein moze da ostane a mozes da ubacis i jaja (belanca) umesto njega


Ona ce ovo tako da shvati 100%.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: xyx - Pomoc i plan
« Odgovor #7 poslato: Maj 10, 2014, 09:17:56 posle podne »
Bas zato sam i stavio belanca u zagradi.
Nema nigde zurbe, prvo da se resi ono sto ne valja pa ce dodatno da se ispravlja ono sto valja. Ako bi joj se sve odjednom napisalo opet bi bila totalno zbunjena. Citace (nadam se) o ishrani, i sastavice svoj jelovnik koji ce ovde da se prepravlja ako bude potrebe, posle isto tako i sa treningom.

Van mreže xyx

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: xyx - Pomoc i plan
« Odgovor #8 poslato: Maj 10, 2014, 09:49:55 posle podne »
Sky, meni nije cilj da izgubim kilograme, nema potrebe za tim...   Mico hvala ti , usvojicu tvoje savete, citam o ishrani, sto vise citam sve sam vise zbunjena, i primenicu ovo sto si rekao...ne znam vise sta da radim.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: xyx - Pomoc i plan
« Odgovor #9 poslato: Maj 10, 2014, 10:05:02 posle podne »
Moraš da pojačaš ishranu, jer je ovo što ti unosiš dnevno zaista malo.
Bf 20% na 50kg, mislim da si to merila nekom glupom metodom i da to nije tacno. Bilo bi suludo da ti cilj bude povećanje kilaže pri tako velikoj kolicini masnih naslaga.

Van mreže xyx

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: xyx - Pomoc i plan
« Odgovor #10 poslato: Maj 10, 2014, 11:24:39 posle podne »
To sam merila preko interneta, glupost je , kad malo bolje razmislim. Ja sam mrsavica, i ne treba da izgubim na kilazi, hvala ti jos jednom na savetima :)