April 29, 2024, 03:07:18 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 8659 puta)

Van mreže Jande

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
  • No pain - No gain
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #30 poslato: Jun 26, 2014, 12:11:04 posle podne »
To mi kaze i vecina ali ja jednostavno ovako ''moram''. Ako ne odradim ovako ne osecam se lepo i ne osecam da sam stvarno odradio trening. Inace sve to uradim za 55-60min.
When nothing goes right...Go lift !

Van mreže dws

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #31 poslato: Jul 14, 2014, 04:48:24 posle podne »
Koliko mi je dovoljno vezbi sa koliko ponavljanja za podlaktice posto sam tek poceo da ih radim. Mislio sam da radim 3 vezbe po 3 serije da li je to dovoljno ? :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #32 poslato: Jul 15, 2014, 09:37:45 pre podne »
Koliko mi je dovoljno vezbi sa koliko ponavljanja za podlaktice posto sam tek poceo da ih radim. Mislio sam da radim 3 vezbe po 3 serije da li je to dovoljno ? :)

jeste

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #33 poslato: Jul 15, 2014, 05:35:23 posle podne »
Koliko mi je dovoljno vezbi sa koliko ponavljanja za podlaktice posto sam tek poceo da ih radim. Mislio sam da radim 3 vezbe po 3 serije da li je to dovoljno ? :)
A zasto bi radio direktno vjezbe za podlakticu molim te objasni mi

Van mreže dws

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #34 poslato: Jul 16, 2014, 01:50:14 pre podne »
Ako mislis da ne treba da ih radim reci lepo i napisi zbog cega ne bih trebao jer ja ovde trazim savet a ne trazim da neko proverava moje znanje i da mi pametuje. Palo mi je na pamet da ih dodatno radim kako bih ojacao iste i mozda malo popravio dodatno, iako se podlaktice aktiviraju u drugim vezbama tipa za biceps i triceps.

Van mreže Na_pola_puta

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #35 poslato: Jul 22, 2014, 08:40:00 posle podne »
Pozdrav!

 Prije nego postavim plan ishrane imam jedno pitanje. Danas sam naišao na jedan post sa ovog foruma u kojem je Peđa Petrović objašnjavao smjernice o ishrani. Kasnije ću vidjeti da nađem i tu temu. Moje pitanje se odnosi na to da li mogu  kada sam masi pa čak i kada kasnije budem na definiciji  bijelo meso  zamijeniti nemasnim crvenim mesom?  U Peđinim smjernicama i primjerima ishrane za masu kao izvor proteina dosta se pominje bijelo meso.
Na moju veliku žalost alergičan sam na bijelo meso (piletina, puretina i skoro sve vrste ribe pogotovo morske).  Odnosi se na kupovne proizvode. Od domaće uzgajane peradi koja  nije  kljukana kojekakvim koncentratima i antibioticima nemam alergijsku reakciju samo ih je teško naći na tržištu.  Što se ribe tiče ne smeta mi jedino tuna   u konzervi.
« Poslednja izmena: Jul 22, 2014, 08:43:32 posle podne Na_pola_puta »

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #36 poslato: Jul 23, 2014, 01:07:34 pre podne »
Mozes crveno meso,pogotovo na masi...
Ne mislim na svinjetinu,vec na teletinu,junetinu,konjetinu...
Mada,problem je taj da kod nas cesto umesto junetine,uglavnim dobijas zilavu,matoru govedinu,koja je u fazi pred crkavanje,ako cak i nije crknuto,pa onda obradjeno...
Teletina je odlican izbor,samo kod nje je problemu u  ceni,tj.mnogo je skupa...
Pored toga imas jaja,posni sir,tunjevinu
Razlog zbog kog se cesto preporucuje pilece belo meso u ovakvom tipu ishrane,jeste veoma dobar aminokiselinski profil koje ono poseduje...