April 19, 2024, 08:58:17 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: 16 godina - mrsavljenje  (Pročitano 5691 puta)

Van mreže goldenparrot

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
16 godina - mrsavljenje
« poslato: Oktobar 04, 2014, 10:46:16 posle podne »
Pozdrav, imam 16 godina, visok sam oko 175 a tezak 80 kila, nisam bas ultra debeo al debeo sam sto jes jes..
E sad, pre 3 dana sam dobio inspiraciju da smrsam malo (vise), jer kad bi ovako nastavio kao do sad, ne bi poziveo bas dugo (a ne bi nikad ni devojku nasao). Odlucio sam da promenim ishranu i da pocnem da treniram.
Problem je u ovome, ne zelim da idem u teretanu, nije to za mene, smatram da nisam jos za to, a sobzirom na to da sam u "ekstra kondiciji" i da mi je srce u super stanju od silne aktivnosti koje sam imao tokom minulih godina, kontao sam da bih mogao posteno da se sj i slicno. Druga stvar je sto ne bih ni da treniram napolju, ne mislim da bih tu mogao
da se preopteretim nego me je jednostavno sramota od trcanja po kraju, izgledao bih, blago receno, retardirano.
Treninzi mi ne odgovaraju samo zbog skole (gimnazija).
Da predjem na stvar, treniram u kuci, nemam nikakvu opremu nego "trcim u mestu" da bih se zagrejao, zatim se
istezem i radim neke sklekove, trbusnjake, sve u svemu, onako kako nam na fizickom pokazuju to i radim jer bolje ne umem. Nacin ishrane sam promenio, za dorucak obicno pojedem jaja, za rucak, ako ima - belo meso, ako nema - neko povrce izgrilujem, za veceru se trudim da ne jedem nista, ali najcesce pojedem sendvic, opet sa belim mesom sto je ostalo od rucka. Posto mi se porodica hrani dosta zdravo (ne narucuju hranu iz restorana, nemamo sokove u kuci, nemamo cokolade, vec se sve priprema), najcesce ne biram mnogo oko rucka vec pojedem to sto ima (ali kao sto rekoh, najcesce je neko belo meso u pitanju, nekad ima ribe, nekad pasulja, pileci paprikas, itd, ali ne mislim da bih se od toga nagojio i ne mislim da je to bas nezdravo).
Gledao sam na ovom forumu teme o ishrani, brat mi koristi whey protein jer je sportista ali ti sejkovi koje sam
nasao su mi previse komplikovani, nemam resursa za njih.

Ukratko, gore navedeno je bio samo opis, ovo su pitanja:
1) Koliko dugo bi mi trebalo da izgubim oko 5 kila
2) Koja kilaza bi mi bila idealna
3) Kako da treniram u kuci, kako da se zagrejem, koje vezbe su mi najbolje
4) Sta da radim ako gubim snagu volje i pocne da mi se jede nesto iako mi teoretski nije potrebno
5) Kako da se iskontrolisem kad dodje baba u goste i donese torte i kolace (prevedeno-kako da iskontrolisem glad ociju)
Imam jos pitanja ali mi sad ne padaju na pamet.
U mogucnosti sam da izdvojim 30min-1h dnevno za vezbu, preko toga me umor sustigne a i skolske obaveze.
Do sad sam se za ova 3 dana trudio da radim toliko da dobijem upalu, da bih znao da radim nesto a ne samo gluposti.
Toliko, ovo je predugacko, ko procita sve, svaka mu dala.
« Poslednja izmena: Oktobar 04, 2014, 10:50:18 posle podne goldenparrot »

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: 16 godina - mrsavljenje
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 04, 2014, 11:45:55 posle podne »
Buduci da imas 16 godina,i da se i dalje nalazis u fazi razvoja,nema potrebe da praktikujes stroge dijete,koje si,verujem video po forumima...
Ono sto bi tebi dalo rezultate,jeste kvalitetna ishrana,koja podrazumeva kvalitetne proteine,slozene ugljene hidrate,zdrave masti,jer samim tim sto bi poceo da upranjavas takav vid ishrane,znacilo bi promenu u odnosu na stvari koje si prethodno jeo...
Sve u skladu sa tvojim godinama,i mogucnostima(pre svega finansijskim,buduci da ne verujem da mozes da izdvajas vece svote para za namirnice,i da kao i vecina srednjoskolaca zavisis od roditelja)...
U tvojim godinama,hormoni bujaju,ti se razvijas,i sve ovo uz dobar trening,ce ti dati rezultata...
A sto se tice teretane,ona je jako dobra i korisna stvar,nevezano za tvoje godine...
Jer ako imas 1 sat dnevno vremena da izdvojis za kucne vezbe,verujem da to vreme mozes da iskoristis za teretanu,koja ce ti doneti vise benefita,od body weight vezbi...

E sada,sto se tice tvojih pitanja:
1) 6 nedelja je po meni sasvim korektan period za gubitak 5 kg,s obzirom da je sporije spustanje kilograma uvek bolje od naglog...
2)To je relativan pojam...
3)Vec sam ti gore napisao,da je teretana mnogo bolja i korisnija opcija...
4)Pa ako ti nije potrebno,neces jesti... :) Ne treba da se u potpunosti odrices svega,vec da budes umeren u svemu,pa i u hrani...Ukoliko ti se nekad prijede nesto sto se ne uklapa u tip hrane o kojoj pricamo,mozes da uzmes,ali ne svakodnevno...
5)Pa jednostavno nemoj da jedes,i kraj price...

Upale nisu merodavne kada je u pitanju kvalitet treninga,niti su jedini pokazatelj...
Evo,linkovacu ti nekoliko tema pa ti iscitaj,kako bi se malo bolje upoznao sa ovom materijom:
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,29843.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,30195.msg382691.html#msg382691
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25968.msg324205.html#msg324205

Van mreže goldenparrot

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: 16 godina - mrsavljenje
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 05, 2014, 11:48:08 pre podne »
Fora kod teretane je sto mi je najbliza na jedno 30 min od kuce (plus cekanje busa 45 minuta najmanje), znaci da bih trebao otprilike da odvojim sat ipo samo do teretane i nazad.

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html
Procitao sam ovu temu celu, ali nisam u mogucnosti da se hranim tako kako je navedeno, a po tome sto je napisano za jelo je bas obilno, i ovo sto je naveo na kraju, kontam da to nije za nekog ko zeli da izgubi kilograme. Plus, iako mi brat
ima whey protein ne bih da ga uzimam od njega, primetio bi da mu fali, mislio bi da se zajebavam ako uzimam protein
a nicemu mi ne sluzi. Sve ove kapsule sto su napisane u temi, ne mogu ni njih nabaviti...
Meni ta tema izgleda previse komplikovano, mogao bih ja sastaviti perfektan obrok ali za to mi treba i vremena i para.
Ono sto mi je potrebno jeste neki plan ishrane od namirnica koje svi imamo u kuci, a ne omega kapsule, whey, dekstroza, ella sir, itd. Nije meni potrebno da nabijem misice, niti mi je to cilj, potebno mi je samo da izgubim koju
kilu, a to da li cu imati plocice ili ne mi ne znaci preterano. Zapravo, preciznije, nije mi bitno da izgubim kile, bitno
mi je da istopim mast, jer neko moze imati 80 kila misica a neko moze imati 80 kila sala. :D

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,29843.0.html
Nisam nasao nista preterano korisno, u skoli sam se hranio dosta nezdravo.
Tacnije, ovo su bili moji obroci u skoli - burek + coca cola ili sendvic (narucen) + coca cola.
Odlucio sam pre 3 dana da cu izbaciti burek i coca colu iz jelovnika a da cu sendvic, koji kupujem oko skole
i dalje uzimati, umesto cole cu da pijem vodu, ali ne bih mogao nikako da jedem kikiriki umseto sendvica, nema
zive sile. :D
Sendvic je sa suvim vratom, sad, koliko je suvi vrat koristan ili ne, ne znam, ali je sendvic prva liga. :p

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,30195.msg382691.html#msg382691
Nisam bas skontao najbolje. :D

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25968.msg324205.html#msg324205
Kao sto sam gore rekao, nije mi cilj nabijanje misica, niti mislim da imam dovoljno snage volje da to odradim. :p
Lako cemo sa misicima ako uspem da smrsam, to me najmanje brine. :D
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2014, 11:50:20 pre podne goldenparrot »

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: 16 godina - mrsavljenje
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 05, 2014, 06:55:58 posle podne »
   Dragan ti je sve lepo napisao... E sad, neces da treniras napolju a neces ni u teretanu da podjes ?
Ok, mozes da smrsas i bez treniranja ali je pitanje koliko ce to biti kvalitetno. Postoji nesto sto se zove kalorijski deficit -
a to znaci da potrosis vise kalorija nego sto ces uneti. Kazes da ti je brat sportista - u tom slucaju i on ti moze dati korisne savete.
Ubaci neku fizicku aktivnost, setnja, lagano trcanje. Kod kuce mozes da radis zgibove, sklekove, trbusnjake..
Sto se tih kolaca i torti tice nije greh da pojedes parce ali moras da znas kada da stanes i da ti se to ne desava svaki dan.
Sto se hrane u skoli tice mnogo ti je bolje da sam napravis neki sendvic sa tunom, belim mesom nego da kupujes
neki sa suvim vratom ili burek i sll..
Sve u svemu - umereno se hrani, gledaj da to budu kvalitetne namirnice, ubaci neku laganiju kardio aktivnost i naravno treniraj. Rezultati se moraju pojaviti.
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže goldenparrot

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: 16 godina - mrsavljenje
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 06, 2014, 05:01:25 posle podne »
Rekao sam da necu da trcim napolju i da idem u teretanu, ali definitivno ne da necu da treniram...
Treniram kod kuce, i ne da treniram nego se onako posteno preforsiram da "plivam u znoju", pa se kasnije istusiram...

Svestan sam toga da kalorijski deficit ne mogu postici samo smanjenjem unosa hrane pa zato i treniram kako bih ubrzao ceo proces.

 Brat mi jeste sportista ali se on ne razume u te stvari, ima misice otkako zna za sebe, radio je trbusnjake od kako je imao 7 godina, oduvek je bio "mrsav", pije whey protein jer su mu drugi rekli da to valja, ide u teretanu, trenira
veslanje i jede samo proteine, ali kontam da on sam ne zna sta to radi. Druga stvar je sto me on sam zaj. da sam debeo i ne verujem da bi me shvatio ozbiljno kada bih mu rekao da zelim da smrsam, mozda bi me i shvatio ozbiljno ali bi me opet zaj.

Kod kuce se prvo zagrejem tako sto dzogiram u mestu, i to radim oko 10 minuta dok se ne zagrejem.
Zatim se istengem i radim sve vezbe sto nam pokazuje profesor na fizickom. Posto mi je profesor manijak i svaki
put kada imamo cas kod njega svi budemo mrtvi, cak i najveci sportisti u razredu, trudim se da to isto ja sam sebi
radim kod kuce.

Sto se tice hrane u skoli, danas je prosao prvi dan, prvo sam doruckovao kod kuce nesto malo, a u skoli sam
umesto velikog sendvica + coca cole ili umesto bureka + coca cole, uzeo mali sendvic, cisto da ne bih bio mrtav gladan kad dodjem kuci.

Do sad umesto tog dorucka i uzine u skoli nisam jeo nista.
Imamo neku musaku za rucak, nisam siguran smem li to da jedem? (ukombinovana je sa tikvicama)

Sto se tice rezultata, shvatam da ih ne moze biti odmah, ali mi je tezina trenutno 77 kilograma, +- 1kg od vode koju sam potrosio zbog treninga. Cilj mi je prvo dostici 75 kg, a zatim da idem do 70, pa polako. Do kraja oktobra do 75.
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2014, 05:03:07 posle podne goldenparrot »

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: 16 godina - mrsavljenje
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 06, 2014, 05:43:07 posle podne »
meri se ujutro kad ustanes i obavis fizioloske potrebe, a ne kasnije

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: 16 godina - mrsavljenje
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 07, 2014, 12:45:46 pre podne »
Stvar je jednostavna - niko od nas ti ne moze pomoci ako ti prvo ne pomognes sebi...
Znaci - ako imas cilj i uslovi se moraju stvoriti.. Niko te ne tera da trcis ali jednostavno
ubaci neku fizicku aktivnost u zivot, lagana setnja, bajs - pa imas 16 god !! 
Ni ja tada nisam isao u teretanu ali sam igrao basket, fudbal, radio zgibove i sklekove kuci
i bilo mi je super...
Poenta price - ne treba da gladujes u skoli vec da jedes kvalitetnu hranu prilagodjeno tvojim
potrebama... Izbaci lose stvari iz ishrane, jedi redovno, manje ali kvalitetne obroke, bavi se
sportom, razmisljaj ka ostvarenju cilja i rezultat ce doci..
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže goldenparrot

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: 16 godina - mrsavljenje
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 07, 2014, 04:14:29 posle podne »
Evo, opet ja sad smaram sa dugim tekstovima ali ovako tece moj jedan dan, pa ko je voljan da procita
i kaze mi sta da promenim ili ubacim zahvalan sam.

Vec dobranih 5 dana aktivno treniram, imam smanjen unos hrane i ostalo.
Dan mi pocinje tako sto u skoli doruckujem mali sendvic koji narucim i pojedem, ne popijem nista, eventualno
popijem vodu iz cesme ako sam zedan.
Kada dodjem kuci, ostavim stvari, presvucem se u sorc i majicu i pocnem "dnevni trening" koji traje oko 1h.
Trening se sastoji iz trcanja, razgibavanja i vezbi snage.
Sto se tice trcanja, trcim u kuci, imam dosta prostora, probao sam juce i shvatio da mi je to mnogo efikasnije
nego da dzogiram u mestu.
Trcim u dve serije i serije povecam za 2 minuta svakog dana.
Prvo trcim 5 minuta uz neku motivation workout muziku, cisto da mi tempo ne opadne.
Zatim se odmorim 1 min, popijem par casa vode i magnezijum (sumecu tabletu) da ne bi doslo do grcenja misica...
Onda se istegnem, od glave do pete, onako kako nas na fizickom uce.
Posle toga ponovo trcim 5 minuta.
Znaci, danas sam trcao 10 minuta (malo, ali ja ne mogu vise), sutra cu trcati 12 minuta u 2 serije od po 6 minuta, preksutra 14, itd.
Posle trcanja krenem sa vezbama snage.
Pocnem sa cucnjevima, odradim 30 komada i odmorim se 10ak sekundi.
Svakog dana povecavam vezbe snage za 2.
Posle cucnjeva odradim 30 trbusnjaka u 3 serije po 10 komada, zato sto imam upalu trbusnjaka i ne mogu u cugu
zbog toga da radim 30, ali ako nemam upalu odradim 30 + 2 svakog dana.
Posle trbusnjaka radim sklekove, naravno da nisu pravilni ali radim one sklekove gde se spremam za prave.
Radim 30 komada u 3 serije po 10. Kako god to izgledalo lose, to mi je najtezi deo.
Posle svega toga uzmem neke tegove od po 2-3 kile i "dizem ih", ali onako kako se samo jaca biceps, jer
za druge vezbe sa tegicima ne znam, ali cu pogledati na netu. Druga vezba mi je improvizovana
gde drzim obe ruke ispred mene kao kada hocu da radim cucnjeve i drzim tegice u njima oko 30 sekundi.
Nakon toga budem mrtav umoran tako da se istusiram, iako se mozda vama cini smesno, meni nije. :D
Onda najcesce odem ovde da vas smaram i posle toga odem da rucam nesto sto ima, uzimam duplo manje porcije
nego inace sto bih uzimao. Onda radim sta sve imam da radim za skolu, igram lol, zajebavam se po netu itd.
Za veceru pojedem 1-2 parceta hleba (u razmaku oba od po pola sata, jer uvek sacekam 15ak minuta nakon sto
pojedem da vidim jesam li jos gladan), najcesce sa ajvarom ili tako necim sto nije nezdravo.

Moj problem je da imam osecaj da jedem poprilicno malo tokom dana, budem ja gladan ali se jako
brzo zasitim, ranije ne bih ni pomislio da mogu da uzmem mali sendvic i ostanem sit, ali danas, pojedem taj sendvic
oko 9 i nisam gladan sve do 17h... Kontam da bi to moglo da mi bude nezdravo, ali posto nisam gladan ne bih da
se teram da jedem...

U svakom slucaju, ne znam da li mi je zdrav ovakav nacin zivota, vi procenite, ako ste procitali sve, svaka cast. :D

Van mreže goldenparrot

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: 16 godina - mrsavljenje
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 18, 2014, 12:27:19 posle podne »
76 kilograma posle oko 2 nedelje. :D
Ja sam zadovoljan, do kraja sledece nedelje cu verovatno dostici 75 ali mi je sledeci cilj 73 kilograma i mislim da je to dosta...

Ishranu sam skroz promenio, vec 2 nedelje imam samo 3 obroka +/- "uzina" gde pojedem mandarine ili neko voce (sem banana).
Poceo sam da racunam kalorije i mislim da u vrh glave unosim 1500 kalorija dnevno, ali nisam siguran...

Takodje i vezbe, od kardio do vezbi snage... (posto se ne razumem u to, necu mnogo da pricam gluposti)
Nisam krenuo u teretanu, gledao sam Nixu na youtubu i kaze da nam to nije jos potrebno, sve u svemu, znam da ima dosta ljudi koji kazu da on nema pojma, ali meni ni ne trebaju neki profi saveti...
« Poslednja izmena: Oktobar 18, 2014, 12:29:44 posle podne goldenparrot »

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: 16 godina - mrsavljenje
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 18, 2014, 12:48:04 posle podne »

Van mreže goldenparrot

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: 16 godina - mrsavljenje
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 18, 2014, 01:25:31 posle podne »
Cuj, citao sam po netu o tome kako on nema pojma, i svestan sam da su ti ljudi koji to kazu najverovatnije upravu i da njega vecinom gledaju likovi mog uzrasta i mladji (zapravo, deca od 12 do 14 godina), ali iako nema pojma, ne znaci da ce mi se nesto lose desiti ako ga budem odgledao...

Van mreže grfgrf

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: 16 godina - mrsavljenje
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 18, 2014, 09:44:19 posle podne »
Nece ti se nista lose desiti,ali to ti je bacenih 10-15min. Koliko traje njegov video...Lik je totalno nebitan!Bolje da citas tekstove koje je Pedja Petrovic napisao,jer su korisni i iznjih mozes mnogo da naucis!!

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: 16 godina - mrsavljenje
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 19, 2014, 12:14:25 pre podne »
Nixa uopsteno ponavlja da ces crknuti ako nebudes nista jeo, sto je tacno.  ;D

Ali se tu prica zavrsava, to je sve od njegove filozofije.

edit:

Vidjo sam da je odskora ubacijo wej protejin hahahaha, to nije sterojid.  ;D


Van mreže micatrofrtaljka

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: 16 godina - mrsavljenje
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 19, 2014, 12:58:47 posle podne »
Za pocetak , najbolji savjet je da prestanes pratiti Nixu..

Van mreže goldenparrot

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: 16 godina - mrsavljenje
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 19, 2014, 04:52:53 posle podne »
Ama, odgledao par klipova oko ishrane i vezbi za pocetnike, nije mi se cinio da je narocito bistar pa nisam ni zalazio dalje, ali svakako ne planiram da idem u teretanu, bar ne jos..