Mart 28, 2024, 10:19:29 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Military press  (Pročitano 129010 puta)

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Military press
« Odgovor #15 poslato: Decembar 29, 2015, 09:48:44 posle podne »
Bp ne moze da primirise mp-u. Nije to veliko zaostajanje.
Ok hvala, ovde gde radim niko ni ne radi MP pa nemam sa kim da se uporedim.

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Military press
« Odgovor #16 poslato: Decembar 29, 2015, 09:52:13 posle podne »

Millitary press...push press (jerk) ne znam tacno...mogu oko 100-tke. Snimak oba ili samo jednog? Generalno gledano BP mi je uvek bio slab (iako radim na tome), ali sada kada kazes da je normalno 150 BP a MP 85...onda znaci da meni bas to zaostaje.  Imam problema negde na polovini lifta, znaci krenem lagano (bez cimanja, znaci lepo spustim 1-2 sec na grudi, pa onda lift) i na polovini uzlazne putanje stanem i sipka krene da se vraca. :?
Ja sam taj deo probio parcijalnim podizanjem.

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Military press
« Odgovor #17 poslato: Decembar 30, 2015, 11:20:33 pre podne »
Ja nekad i ne radim MP, a ramena su mi jača partija. Iskreno, ovu stojeću varijantu ne volim, zato što ne osetim rame baš, već samo neki napor. Od svih varijanti MP-a, najviše volim sedeći, na smitu, iza glave, to mi toliko izgori ramena, da ja nemam reči... Skoro kao letenje  :)
Ali da je stojeći MP dobra vežba za celo telo, to ne osporavam

Isto kao ti, ramena su mi najaca partija ali ako radim stojeci ne osecam ramena vec neki generalni napor kao kod BP.
A najbolje osetim ramena kada radim sedeci iza ledja, na smith ili sa sipkom sve jedno.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Military press
« Odgovor #18 poslato: Decembar 30, 2015, 03:20:04 posle podne »
Ja nekad i ne radim MP, a ramena su mi jača partija. Iskreno, ovu stojeću varijantu ne volim, zato što ne osetim rame baš, već samo neki napor. Od svih varijanti MP-a, najviše volim sedeći, na smitu, iza glave, to mi toliko izgori ramena, da ja nemam reči... Skoro kao letenje  :)
Ali da je stojeći MP dobra vežba za celo telo, to ne osporavam

Isto kao ti, ramena su mi najaca partija ali ako radim stojeci ne osecam ramena vec neki generalni napor kao kod BP.
A najbolje osetim ramena kada radim sedeci iza ledja, na smith ili sa sipkom sve jedno.
takođeee
samo napor osećam, ramena ništa, tako mi je recimo i sa puloverom bučicom, ništa ne osećam...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Military press
« Odgovor #19 poslato: Decembar 30, 2015, 03:51:18 posle podne »
Citat
osetim ramena kada radim sedeci iza ledja,

 :o :o

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Military press
« Odgovor #20 poslato: Decembar 30, 2015, 04:00:36 posle podne »
Ja nekad i ne radim MP, a ramena su mi jača partija. Iskreno, ovu stojeću varijantu ne volim, zato što ne osetim rame baš, već samo neki napor. Od svih varijanti MP-a, najviše volim sedeći, na smitu, iza glave, to mi toliko izgori ramena, da ja nemam reči... Skoro kao letenje  :)
Ali da je stojeći MP dobra vežba za celo telo, to ne osporavam

Isto kao ti, ramena su mi najaca partija ali ako radim stojeci ne osecam ramena vec neki generalni napor kao kod BP.
A najbolje osetim ramena kada radim sedeci iza ledja, na smith ili sa sipkom sve jedno.

zato sto se mozda suvise naginjes unazad stojeci (mnogi to rade i onda dobiju taj osecaj da rade bp , jer se angazuje gornja sisa)? ja stojeci prednji potisak poprilicno osetim rame, a najbolje gadjam sa rotacijom bucice sedeci ali to je samo prednje i srednje rame.  Najbolje ga pogodim kada ukombinujem letenje u blagom pretklonu . za finis zadnje rame...

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Military press
« Odgovor #21 poslato: Decembar 30, 2015, 04:03:07 posle podne »
meni recimo potisak iza glave na smitu odgovara za ramena.. iako mnogi kažu da je opasan...
mada sam još od kad izbacio potiske za ramena, i napreduju vrlo dobro, tako da mi nisu za sad potrebni :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Military press
« Odgovor #22 poslato: Decembar 31, 2015, 05:47:21 pre podne »
meni recimo potisak iza glave na smitu odgovara za ramena.. iako mnogi kažu da je opasan...
mada sam još od kad izbacio potiske za ramena, i napreduju vrlo dobro, tako da mi nisu za sad potrebni :)

ja npr,nikada u zivotu nisam ni radio prednji potisak na smithu,vec od kada znam za ozbiljen treninge-iza glave
Tu je problem razlikovati EGO sa gurnjem velikih tezina (opasno) i raditi vezbu za razvoj ramena
Potiske sa bucicama moze da se smatra "prednjim' guranjem,i to mi je takdijer jedno od omiljenih
Negde sam cuo/procitao to oko toga da za velika ramena nije potrebno da se rade potisci...jbg...:D :D :D


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Military press
« Odgovor #23 poslato: Decembar 31, 2015, 10:30:44 pre podne »
moze link ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Military press
« Odgovor #24 poslato: Januar 04, 2016, 05:56:56 pre podne »

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Military press
« Odgovor #25 poslato: Januar 17, 2016, 11:47:56 posle podne »
Pozdrav, jer moze neko da mi pojasni u čemu je razlika kada se radi MP sa paralelnim stavom (noge u istoj ravni) i kada su noge u blagom iskoraku?
Juče sam prvi put video da neko tako radi i malo mi je čudno tj ne vidim pojentu, pa reko da pitam ovde šta se tu dešava :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Military press
« Odgovor #26 poslato: Januar 18, 2016, 06:24:09 pre podne »
Pozdrav, jer moze neko da mi pojasni u čemu je razlika kada se radi MP sa paralelnim stavom (noge u istoj ravni) i kada su noge u blagom iskoraku?
Juče sam prvi put video da neko tako radi i malo mi je čudno tj ne vidim pojentu, pa reko da pitam ovde šta se tu dešava :)

pa nista posebno osim sto si sa "pola koraka" u napred (oslonoac),postoji mogucnost da si za mali % jaci,ali ako se tu gubi tehnika izvodjenja onda samo se radi  kontra efekat i mogucnost povrede je povecana

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Military press
« Odgovor #27 poslato: Januar 18, 2016, 10:51:26 pre podne »
Pozdrav, jer moze neko da mi pojasni u čemu je razlika kada se radi MP sa paralelnim stavom (noge u istoj ravni) i kada su noge u blagom iskoraku?
Juče sam prvi put video da neko tako radi i malo mi je čudno tj ne vidim pojentu, pa reko da pitam ovde šta se tu dešava :)

pa nista posebno osim sto si sa "pola koraka" u napred (oslonoac),postoji mogucnost da si za mali % jaci,ali ako se tu gubi tehnika izvodjenja onda samo se radi  kontra efekat i mogucnost povrede je povecana


Hvala Peđa na  odg., ma držaću se ja ipak klasičnog MP :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Military press
« Odgovor #28 poslato: Januar 18, 2016, 11:24:02 pre podne »
Citat
ma držaću se ja ipak klasičnog MP :D

pa uvek su najjednostavnije metode najefiksije ;)

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Military press
« Odgovor #29 poslato: Januar 18, 2016, 02:02:51 posle podne »
Hvala Peđa na  odg., ma držaću se ja ipak klasičnog MP :D
Posle treninga ramena obavezno vezbe za mišiće zglobne čaure, bar meni je ovo obavezno posle BP i MP. Pronadji negde možda ima opisano na ovom forumu