April 29, 2024, 02:19:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Metabolic Damage  (Pročitano 4790 puta)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Metabolic Damage
« Odgovor #15 poslato: Jul 20, 2015, 03:33:32 posle podne »
svakih 7-10 povecavao unos za oko 100 ih.

Šta si tačno hteo da kažeš, da bi podizao kalorije za 100 UH? To je već više od 100 kcal :)

U principu, ono što ovde pokušava Peđa da ti kaže, jeste da bismo ti mi radije predložili da gledaš makrose a ne kalorije. Kalorije znaju da zavaraju - i spanać ima kalorije, ali da li ih mi iskoristimo za energiju? Ne baš..

Isto tako i ovas npr ima deo tih kalorija koje su vlakna i koje ne moraš da računaš u dnevni unos. U tome ti je Peđa rekao da te malo medicina odvlači, jer možda sa više detalja posmatraš priču, a u principu nije to toliko bitno u ovom trenutku.

Bukas ti je dao savet i ti ga u principu i kontaš, samo si ušao u nepotrebne detalje. Postepeno diži UH i prati situaciju. Dok god si u deficitu, gubićeš kilažu. Sad gledaj da oporaviš telo od jakog deficita, i sam si svestan kakvu si štetu naneo.

I obrati pažnju na računanje gramaže HIDRATA i PROTEINA u hrani, i na to ti je skrenuta pažnja kod unosa proteina.

Srećno!
suck it up, buttercup

Van mreže arnes15

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Metabolic Damage
« Odgovor #16 poslato: Jul 20, 2015, 04:54:56 posle podne »
nisam htio raspravu.
U pravu ste vi sasvim,  gledam ja makrose, isao sam na 2,5 grama proteina na tj. tezinu tj. nastojat cu, mozda sam manje unosio.
masti sam isao na oko 55-60 grama na tj. tezinu, medjutim trebam vise ih jesti po preporuci
a ostalo na uh..
znam da je borjanje kalorija losa stvar, jer opterecen covjek postaje kada ih broji, to je moja greska.
samo sam htio kroz ovo pitati povecanje makrosa moze li dovesti do poboljsanja u "platou" gublenja masti.
Hvala vam svima na savjetima

Van mreže arnes15

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Metabolic Damage
« Odgovor #17 poslato: Jul 20, 2015, 04:56:39 posle podne »
brojim ja sve pomocu vage, tj za sve namirinice :))
pa pokusat cu postepeno povecati, da bi oporavak bio bolji jer je osjetan pad energije a gubljenje bf je u pospunosti stalo.
Lp

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Metabolic Damage
« Odgovor #18 poslato: Jul 20, 2015, 10:07:59 posle podne »
A kako ti racunas makrose?

Posto se oni iz racunaju proteinu iz mesa/jaja/sira, uh iz pirinca/krompira/ovasa i masti iz ulja/orasastih plodova,itd.

Sta sam htela da kažem je da ne racunas makrose npr
 Proteini iz ovasa, itd.
 
Postepen nacin je uvek pravi nacin.
suck it up, buttercup

Van mreže Gym Hater

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Metabolic Damage
« Odgovor #19 poslato: Jul 20, 2015, 11:52:50 posle podne »
Kad se tako racunaju makro-i lako moze da se pretera :)

Van mreže arnes15

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Metabolic Damage
« Odgovor #20 poslato: Jul 22, 2015, 11:19:35 pre podne »
ja racunam sve, jer po toj predpostavci ako jedem tipa pasulj ne racunam iz njega protein a ima 4 grama neka vrsta i to je vec oko 20 na 500 grama
Sve u svemu, tiroskin je pao bio i to je konacni faktor koji je zasluzan, nastojat vise jest i obustaviti hiit cardio n 2-3 sedmice, prema preporuci ljekara :))
Hvala vam.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Metabolic Damage
« Odgovor #21 poslato: Jul 22, 2015, 11:25:43 pre podne »
E pa jebiga baš ako si jeo pola kila pasulja...

Ajd u zdravlje, srećno!
suck it up, buttercup

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Metabolic Damage
« Odgovor #22 poslato: Jul 22, 2015, 12:08:02 posle podne »
ja racunam sve, jer po toj predpostavci ako jedem tipa pasulj ne racunam iz njega protein a ima 4 grama neka vrsta i to je vec oko 20 na 500 grama
Sve u svemu, tiroskin je pao bio i to je konacni faktor koji je zasluzan, nastojat vise jest i obustaviti hiit cardio n 2-3 sedmice, prema preporuci ljekara :))
Hvala vam.

Lekar zna sta je HIT cardio treninga??????? VAUUUUUUUUUUUUUUUUU

« Poslednja izmena: Jul 23, 2015, 09:16:51 pre podne Pedja_Petrovic »