Mart 28, 2024, 12:29:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Pucanje(krckanje)zglobova  (Pročitano 8102 puta)

Van mreže rocko

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Pucanje(krckanje)zglobova
« poslato: Oktobar 26, 2015, 08:11:18 posle podne »
Treniram aktivno oko 4 godine.duze vreme sam totalno zapostavljao noge u treninzima kao i vecina tinejdzera.poceo sam da ih treniram mozda pre 6 meseci,ali je krckanje u kolenima i zglobovima stopala postalo nepodnosljivo.naime ovaj problem sam imao i ranije sa svim zglobovima.trenutno su to samo ova dva ali i posle 6 meseci nema nikakvog poboljsanja.nema nekog bola vise je neprijatnost i rekao bih osecaj slabosti na tim mestima pogotovu kod cucnja i iskoraka iako se zaista dobro zagrejem cak i nakon celog treninga ako pokusam da uradim cucanj isto se desava samo slabijeg intenziteta.moze li mi neko reci kako da prevazidjem ovaj problem?

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pucanje(krckanje)zglobova
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 26, 2015, 09:11:55 posle podne »
Da li ti upadaju kolena kad radiš čučanj i iskorak?
suck it up, buttercup

Van mreže rocko

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Pucanje(krckanje)zglobova
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 26, 2015, 11:08:30 posle podne »
Nisam siguran sta podrazumevas pod "upada" ali mislim da je sve normalno to jest ne.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pucanje(krckanje)zglobova
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 27, 2015, 09:37:34 pre podne »
Kada krećeš u čučanj, da li si izvežbao da teraš kolena dok silaziš i penješ se gore "iz rupe" ka spolja?
suck it up, buttercup

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pucanje(krckanje)zglobova
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 27, 2015, 11:48:20 pre podne »
glukozamin, omega 3, vitamin D , nema to veze sa tehnikom... cucanj svako radi razlicito, pogotovo dubok cucanj, jer nismo svi isti... glukozamin moras da uzimas duze vrme da bi osetio razliku, moja preporuka http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30011

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pucanje(krckanje)zglobova
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 27, 2015, 01:37:04 posle podne »
Čučanj bi trebalo svi prilično slično da radimo, sa nekim korekcijama koje se tiču individualnih faktora. Upadanje kolena nije jedan od njih.
suck it up, buttercup

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pucanje(krckanje)zglobova
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 27, 2015, 03:12:14 posle podne »
eto Rocko resen problem , gledaj da ti ne "upadaju" kolena i gledaj da ne boravis mnogo u rupi , da te ne bi prozvali Rocko pacov  ;D  Probaj na kvad masini da zagrejes malo kolena pre cucnja jednom serijom od 25-30 ponavljanja , to isto pomaze...

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pucanje(krckanje)zglobova
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 27, 2015, 04:17:18 posle podne »
Dosta nas radi leg curl pre čučnja, nekoliko serija do 20 ponavljanja, ali šta znam, svi radimo različito, čučimo različito.

Mogu da pitam samo jel si ti, pirat, fizioterapeut ili bilo kakvog medicinskog usmerenja? Čest si u ovim temama, sa nekim prilično preciznim teorijama.
suck it up, buttercup

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pucanje(krckanje)zglobova
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 27, 2015, 04:59:22 posle podne »
Pa ako zelis nekom da pomognes treba da mu das preciznu i validnu informaciju, a nesto tipa "upadanje kolena" , "izlazak iz rupe" , sto je definitivno zargonski izraz, koji varira od teretane do teretane nece pomoci coveku iako verovatno ima logike... svi cucimo razlicito , slazem se , pogotovo zene rade mnogo bolje cucanj od muskaraca jer su razgibanije od ahilove tetive, preko kolena , zadnje loze itd...Muskarci su vecinom kruti tako da su potrebne modifikacije, tj svako nalazi svoj nacin da ima dobar radijus pokreta, dal je blagi pretklon , sirina nogu , visina peta itd... ja recimo jako tesko mogu da uradim dubok cucanj da bude skolski primer, tacnije nema sanse ni na prazno... inace naravno da nisam fizioterapeut itd, ali to ne znaci da nekoga zajebavam sa nekim teorijama, nego iznosim ono sto je u mom iskustvu i iskustvu mnogih empirijski provereno , ono sto ne znam preskocim... tako da zagrevanje defitivno znaci i obavezno je zbog kolena, ali isto tako glukozamin, koji moze danas da se nadje jeftino u apotekama, na duze staze pomaze...

Van mreže murbi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Pucanje(krckanje)zglobova
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 27, 2015, 07:45:54 posle podne »
gledaj da ne boravis mnogo u rupi , da te ne bi prozvali Rocko pacov  ;D

Hahahah

Van mreže rocko

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Pucanje(krckanje)zglobova
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 27, 2015, 09:14:14 posle podne »
Hahahaha rocko pacov :Dleg curl je obavezan pre cucnja,a glukozamin koristim mozda 20-tak dana.i nije problem samo na treningu kad se penjem uz stepenice zglobovi vrlo glasno pucaju i tako sa vecinom pokreta.nastavicu sa glukozaminom,truditi se da sto bolje prokrvim noge i poceti sa istezanjem pa ce mo videti.hvala svima :D

Van mreže Marko95

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: Pucanje(krckanje)zglobova
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 28, 2015, 12:31:08 pre podne »
Hahahaha rocko pacov :Dleg curl je obavezan pre cucnja,a glukozamin koristim mozda 20-tak dana.i nije problem samo na treningu kad se penjem uz stepenice zglobovi vrlo glasno pucaju i tako sa vecinom pokreta.nastavicu sa glukozaminom,truditi se da sto bolje prokrvim noge i poceti sa istezanjem pa ce mo videti.hvala svima :D


Ne bi bilo lose da snimis cucanj i okacis ga ovde.

"Svi radimo cucanj razlicito" - postoji nesto sto se zove tehnika, ili valja ili ne, nema treceg.
A ako si mislio na polozaj sipke, sirinu stava i slicno, to je individualno, zavisi od mnogo faktora i svako to podesava sebi kako njemu odgovara, ali opet da tehnika izgleda korektno.
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2015, 12:34:15 pre podne Djani »

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pucanje(krckanje)zglobova
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 28, 2015, 08:05:42 pre podne »
Pa ako zelis nekom da pomognes treba da mu das preciznu i validnu informaciju, a nesto tipa "upadanje kolena" , "izlazak iz rupe" , sto je definitivno zargonski izraz,

Ako nisi stručan, možeš samo tako da pomogneš, otkloniš sumnju u ono najčešće, ono što većina vežbača prolazi, da ne trči kod lekara baš zbog loše tehnike, žargona, ili čega već.

Za sve ostalo ovakvog tipa tu je doktor, a ne da mu ti nalaziš pršljenove preko tastature, prepisuješ suplemente, itd. Zalaziš u vode koje nisu tvoj reon, naročito davanjem saveta da radi na kvad mašini, što nije preporučljivo u ovoj situaciji.

Što je čovek duže na ovom forumu, kapira da se takve dijagnoze ne postavljaju preko tastature.
suck it up, buttercup

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pucanje(krckanje)zglobova
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 28, 2015, 08:21:36 pre podne »
pa sto mu ti onda dajes savet preko tastature? Cemu ta kontradiktornost? Za tvoju informaciju glukozamin-sulfat je suplement koji nema nikakva nezeljena svojstva, i da , koristi ga 90 posto vezbaca kao preventivu ili da bi otklonilo bas tegobe tog tipa , za koje se momak zalio.. Sto se tice prsljenova eto namerno sam na onoj temi (posto vidim da pratis moje postove) ,  rekao da je to vratni deo , jer sam i sam imao tu vrstu povrede i iste simptome bas kako je covek opisao , vecina neuralgija opisane na taj nacin idu od kicme... Zagrevanje na kvadu nikoga nece ostetiti , cak ako ima neki problem ili bol bolje da ga oseti tu na masini nego na visezglobnoj vezbi... A savet koji ti dajes sa takvim opisima gde te covek ne razume ni srpski sta pricas, to nemas potrebe da pises... I to nisu dijagnoze nego misljenje, ko hoce dijagnozu, slazem se, neka ide kod lekara...

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pucanje(krckanje)zglobova
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 28, 2015, 09:42:56 pre podne »
Ja mu nisam davala savet, pitala sam ga.

Ti se frljaš savetima, ako ćemo iskreno.
suck it up, buttercup