April 18, 2024, 05:33:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Moj plan ishrane  (Pročitano 7530 puta)

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Moj plan ishrane
« poslato: Novembar 12, 2015, 05:21:50 posle podne »
Pozdrav svima, nov sam ovde, pa bih odmah da pređem na stvar, da vas ne davim mnogo.

Treniram 5 meseci, kada sam krenuo u teretanu, cilj mi je bio da smršam, to jest da se srežem, tada sam imao samo salo, međutim onda sam zavoleo taj sport i sad mi je cilj mišićna masa. Nisam do kraja srezao salo, dakle imam i sada sigurno 20-25% BF. Plan mi je da idem sada na masu, to jest bulk i da onda sve to srežem na proleće. Vaše mišljenje?

Ovako mi izgleda prehrana:
1 obrok: 4 cela jaja + 250gr ovsenog brasna i oko 30-40gr kikiriki putera
2 obrok: 150gr belog mesa + 100gr ovsenih pahuljica
3 obrok: 5 belanaca + 400gr krompira + banana
TRENING (trenutno nemam suplemente, ali planiram da kupim uskoro whey i dekstrozu i da unosim posle treninga)
4 obrok: 150gr belog mesa + 100gr ovsenih pahuljica
5 obrok: 200gr ella sira

Da li je dobra trenutno ishrana? Nisam zadovoljan trenutnim rezultatima, ali sam spreman da odsad krenem sve kako treba da radim. :)

Trenutno imam nekih 84kg i visok sam 180cm.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #1 poslato: Novembar 12, 2015, 06:27:05 posle podne »


 Nisam do kraja srezao salo, dakle imam i sada sigurno 20-25% BF. Plan mi je da idem sada na masu, to jest bulk i da onda sve to srežem na proleće.
Drugar ne ide to bas tako.Ovim ces samo napraviti problem.Ici na masu pri body fat-u 20-25 % nikako nije dobra ideja..

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #2 poslato: Novembar 13, 2015, 12:22:25 posle podne »
Hvala puno na odgovoru. Sta bi mi ti druze predlozio da cinim sad? Nisam mislio da idem na neki dirty bulk, nego cisto neki suficit od 300-400 kalorija. Najveca greska mi je bila sto sam ja kad sam krenuo bio u deficitu od 1500 kalorija misleci da cu tako da skinem svo salo brzo. Tek sad vidim da to ne ide tako.

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #3 poslato: Novembar 13, 2015, 12:26:10 posle podne »
Hvala puno na odgovoru. Sta bi mi ti druze predlozio da cinim sad? Nisam mislio da idem na neki dirty bulk, nego cisto neki suficit od 300-400 kalorija. Najveca greska mi je bila sto sam ja kad sam krenuo bio u deficitu od 1500 kalorija misleci da cu tako da skinem svo salo brzo. Tek sad vidim da to ne ide tako.

Kreni sa nekim deficitom -500 kalorija, onda na neke rotacije, low carb i na kraju keto, pa tek posle to sto si isplanirao...

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #4 poslato: Novembar 13, 2015, 12:46:58 posle podne »
Evo Cvetko je dao dobar predlog..licno, krenuo bih sa rotacijama..

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #5 poslato: Novembar 13, 2015, 09:59:55 posle podne »
Druze nisu rotacije obavezne.A ovo mi se posebno 'svidja': ''Lakse ces podnijeti svaki dan sa vise kalorija(uh)'' ? A u vezi gladovanja..hidrati su obavezni da bi imao snage da odradi trening verovatno?  Postoji i drugi energent za energiju tzv. zdrave masti.Takodje, ne treba potpuno izbegavati hidrate.

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #6 poslato: Novembar 13, 2015, 10:10:38 posle podne »
A zasto bi ti u danima odmora unosio npr 250g hidrata kao sto unosis i svakog  dana?
Prevenstveno radis ovo da bi sokirao telo i da ga naucis da kao izvor energije trosi masti, a ne misice.

Zamisli sa 0g uh na 300g i obrnutoo, pravii sook :D

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #7 poslato: Novembar 13, 2015, 10:14:54 posle podne »
Pricam u svoje ime zato sto znamo da je svako individua za sebe.Nikada kalorije nisam racunao, pusti brojeve,prati ogledalo.Da, telo treba zasicene i sta cemo sad, svi da navale na slaninu?A zasto su potrebne rotacije...pa eto jednostavno rade..:)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #8 poslato: Novembar 13, 2015, 10:41:04 posle podne »
A kad stane idemo na keto, udaramo po slanini, cvarcima..masti..:D :D :D  ;D

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #9 poslato: Novembar 13, 2015, 10:48:37 posle podne »
Mislim da nije dobro da se ne broje kalorije. Bar se to kod mene loše pokazalo. Kao što rekoh kada sam bio u deficitu od 1500 kalorija, nisam ja znao šta tačno da izbacim ili smanjim, zato nisam izgubio svo salo, a izgubio sam kilograme. Najveća greška je bila taj ogroman deficit i nedeljno merenje, jer vaga apsolutno ništa ne znači, džabe što sam ja imao 80kg, kad nisam lepo izgledao. 

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #10 poslato: Novembar 13, 2015, 11:13:00 posle podne »
Aj da pitam samo jos ovo i vise ne pisem, da ne pisemo onako samo da bi napisali..A da li recimo zobene kao izvor uh sadrze esencijalne aminokiseline pa bi zbog toga trebal oda ih racunamo il ija pogresno ucim..Pozz

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #11 poslato: Novembar 13, 2015, 11:57:21 posle podne »
Slažem se u većini stvari sa sisojedom, osim u vezi toga da je šokiranje tela izmišljotina, ipak mislim da to nije niko izmislio, već da ima istine u tome, na kraju krajeva, to je ono što je i koristio jedan od najboljih - Arnold. Zašto ne primenili iste metode koje su koristili najbolji? Sigurno da su oni radili većinu stvari na najbolji mogući način, inače ne bi onako izgledali.

PS: U slučaju da neko sad krene da mi piše "Ali Arnold je uzimao sve i svašta", pa znam da jeste, i znam da je onako nemoguće izgledati, jer je za to zaslužna i genetika i steroidi, ali većina zaboravlja da su 50% zaslužni steroidi i genetika, a 50% trening i ishrana. :)

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #12 poslato: Novembar 14, 2015, 01:16:42 posle podne »
Sisojed je da ne kazem sta!!
Decko koji ima evidentan problem i regostorvao se na ovaj forum bar 20 x i sa svojim debilnim pricama o fitanju makrosa ili kako kaze: jedem kaj mi stara skuha,samo manje,a na svaki upit za fotografijama,naravno odg je da je on zadovoljan bla bla bla
Nema tu nauka,znanost i ostala sranja
Pravila se znaju ,a REZULTATI su jedinica mere!
Ostalo sve spada u marketing i globalnu posast od nastajanja interneta gde ne postoje sankcije,recenzije i slicno posto lupanje gluposti i obmana ( ne prevara) nisu krivicno delo!
Dakle
iz.kog razloga izmisljati struju kada je Tesla odavno to uradio.
Ponavljam
ostalo su price za ljude kojima se uzimaju pare i koji zele da cuju takve i slicne stvari.
Gentika je opravdanje za neuspeh,a upotreba lekova ne garantjje nista
znam bar 500 ljudi koji imaju novac da kupuju sve,a izgledaju kao vrece govana!!
gentika,novac...ne bih rekao

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #13 poslato: Novembar 14, 2015, 01:25:08 posle podne »
Aj da pitam samo jos ovo i vise ne pisem, da ne pisemo onako samo da bi napisali..A da li recimo zobene kao izvor uh sadrze esencijalne aminokiseline pa bi zbog toga trebal oda ih racunamo il ija pogresno ucim..Pozz

Ucis.kako treba
pusti internet ratnike itd
u ostalom,tvoji rezultati govore dovoljno

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #14 poslato: Novembar 14, 2015, 02:17:58 posle podne »
Opet i ovde. Gubi se opet vreme na price koje su ispricane pre 7-8 god. Ko se nabildovao od solo ovsenih? Pritom sve imaju u sebi i prot i masti i uh. Jednu osobu i to je to.