Maj 01, 2024, 10:40:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Moj plan ishrane  (Pročitano 7550 puta)

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #30 poslato: Novembar 16, 2015, 09:02:57 pre podne »
Ako cemo realno sasvim je svedno da li je 100g rize sa mesom ili 100g ovesnih,jedino ukus..i ovas i riza isto kcal,uh nema masti,proteina..isto nizak GI..po meni je samo ukus jer se ne slaze sa mesom xD

a to da ce ti bit kompletan protein nece
Pa drugar ne bih se bas slozio sa tobom u vezi GI pirinca i ovsenih.Koliko naidjoh na podatak GI pirinca je 72 a to spada u visoki glikemijski indeks, dok ovsene 53 spadaju u nizak Gi.Visoki GI sve preko 70,nizak ispod 55 a srednji u opsegu 56-69.Sto se tice integralnog, mislim da ima znatno nizak GI.
GI nam je kao od nekog znacaja ili se cisto spomene onako iz nekih drugih razloga?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #31 poslato: Novembar 16, 2015, 09:11:59 pre podne »
Ako cemo realno sasvim je svedno da li je 100g rize sa mesom ili 100g ovesnih,jedino ukus..i ovas i riza isto kcal,uh nema masti,proteina..isto nizak GI..po meni je samo ukus jer se ne slaze sa mesom xD

a to da ce ti bit kompletan protein nece
Pa drugar ne bih se bas slozio sa tobom u vezi GI pirinca i ovsenih.Koliko naidjoh na podatak GI pirinca je 72 a to spada u visoki glikemijski indeks, dok ovsene 53 spadaju u nizak Gi.Visoki GI sve preko 70,nizak ispod 55 a srednji u opsegu 56-69.Sto se tice integralnog, mislim da ima znatno nizak GI.
GI nam je kao od nekog znacaja ili se cisto spomene onako iz nekih drugih razloga?

naravno da je od znacaja,u jutarnjim casovima,ali o tome smo pisali mnogo i mlogo,a ti si prilicno negativan kako vidim kod zadnjijeh pisanija i tako to ;)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #32 poslato: Novembar 16, 2015, 09:14:58 pre podne »
Ako cemo realno sasvim je svedno da li je 100g rize sa mesom ili 100g ovesnih,jedino ukus..i ovas i riza isto kcal,uh nema masti,proteina..isto nizak GI..po meni je samo ukus jer se ne slaze sa mesom xD

a to da ce ti bit kompletan protein nece
Pa drugar ne bih se bas slozio sa tobom u vezi GI pirinca i ovsenih.Koliko naidjoh na podatak GI pirinca je 72 a to spada u visoki glikemijski indeks, dok ovsene 53 spadaju u nizak Gi.Visoki GI sve preko 70,nizak ispod 55 a srednji u opsegu 56-69.Sto se tice integralnog, mislim da ima znatno nizak GI.
GI nam je kao od nekog znacaja ili se cisto spomene onako iz nekih drugih razloga?
Pa zasto bi smo ujutru kada je insulin najnizi imali potrebu da ga provociramo, podizemo itd?

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #33 poslato: Novembar 16, 2015, 10:11:15 pre podne »
ajd da zanemarimo to oko ne cackanja svetog insulina
vjerovatno taj prvi obrok bilo da uzme pirinac bilo ovsene,bilo krompir..nece jesti samo to,vec ce dodati nesto,neki izvor proteina,mozda neka dodatna saltica,vlakna,sto ce sve uticati na gi,tj spusticega u veelikoj mjeri,
takodje isti taj gi uzmimo primjer pirinca je vrlo da kazem varijabilan,kod mene,tebe,marka,janka
i sta sad smo na nekom low carbu,tipa 50uh i recimo da ih uzimamo u danima kad ne treniramo opet treba drzati ins nisko i jesti ovsene?a ne uzeti npr krompir(koji je xx puta bolji) jer je njegov gi masu veci i ins u nebo i odma sve ode u faking salo
mislim nema potrebe oko rasprave,samo eto malo mi upalo u oko taj gi,i sto se tome jos pridaje toliko znacaja


Ne Pedja nisam negativan uopste,nego eto cisto konverzacia sa drugim ljudima(forumasima),obicno pitanje zasto gi i eto,to je to :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #34 poslato: Novembar 16, 2015, 10:59:39 pre podne »
ajd da zanemarimo to oko ne cackanja svetog insulina
vjerovatno taj prvi obrok bilo da uzme pirinac bilo ovsene,bilo krompir..nece jesti samo to,vec ce dodati nesto,neki izvor proteina,mozda neka dodatna saltica,vlakna,sto ce sve uticati na gi,tj spusticega u veelikoj mjeri,
takodje isti taj gi uzmimo primjer pirinca je vrlo da kazem varijabilan,kod mene,tebe,marka,janka
i sta sad smo na nekom low carbu,tipa 50uh i recimo da ih uzimamo u danima kad ne treniramo opet treba drzati ins nisko i jesti ovsene?a ne uzeti npr krompir(koji je xx puta bolji) jer je njegov gi masu veci i ins u nebo i odma sve ode u faking salo
mislim nema potrebe oko rasprave,samo eto malo mi upalo u oko taj gi,i sto se tome jos pridaje toliko znacaja


Ne Pedja nisam negativan uopste,nego eto cisto konverzacia sa drugim ljudima(forumasima),obicno pitanje zasto gi i eto,to je to :)

pa vidi
ti NE pitas ,vec iznosis ZAKLJUCKE koji nisu tacni,naravno
Ovde ne pricamo o 50 gr UH i varijbalma oko GI,jer njegov uticaj je isti,a moze se razlikovati intreakjcija pankresasa kod tebe ili mene
GI index se ne menja ako ovsene jedan ja ili ih jedes ti
A ako govorim o 50 gr UH onda je naravno logicno i normalno da ces tih "nesretnih" 50 gr iskoristi onda kada ti bude trebalo,a to NECE biti u jutarnjim casovima

Vrsta proteina,vlakna itd nema APOSLUTNO nikakvog uticaja na vrednost GI indeksa bilo koje namirnice i nece nikake,a ne znatno da utice na to..i tako to..itd ;)

a ovo oko neg-pa subjektivno osecaj,s obzirom na tvoje odg u nekoliko zadnjih tema,postova itd,a gledajuci na to kako si pisao/pitao do pre samo nekoliko meseci ;)