April 20, 2024, 12:59:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Moj trening  (Pročitano 91475 puta)

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Moj trening
« Odgovor #15 poslato: Januar 14, 2016, 05:29:48 posle podne »
Citat
Ruke 2x vezbam jer 1-2x mozes nedeljno ruke da vezbas, citao sam i u Arnold-ovoj knjizi. Noge, zasad ne radim iz drugih razloga.

super

a ajde okaci neku sliku a?

Sliku cu sad u ovog dana da slikam i editovacu ovaj post.

:)
Hiljadu puta je receno da ne treba kopirati tudje planove, ni ishrane ni treninga.
Recimo, evo samo primer. Ja losije reagujem na hidrate. I sad ja objavim moju ishranu, sa kojom sam imao rezultate, i ti je iskopiras. I ti postignes mozda neke srednje rezultate. A mogao si mnogo bolje da si recimo unosio vise uh? Kapiras poentu?
A da ne pricamo o objavljivanju programa koji nose naziv stalone, arnold, big mass, extreme mass... Znaci, cak i da je staloneov program, ne znas kad ga je koristio, u koju svrhu... Na cemu je bio, kako se hranio, suplementacija...

U pravu si za UH :D. Tacno, ali sam za pocetak smenio nesto da vidim kako bi islo a ne (da cu da ostanem na ovaj plan do 3 godine). Slikacu ruke kasnije pa cu da editujem ovaj post.

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Moj trening
« Odgovor #16 poslato: Januar 14, 2016, 05:53:31 posle podne »
Evo slika.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj trening
« Odgovor #17 poslato: Januar 14, 2016, 06:06:03 posle podne »
I koji je razlog da radis 2 x ruke kada si i onako evdietno klasican ektomorf (misicav,sa malim % masnoca,da bi dobio kvalitetnu kilazu moras da krvaris itd itd)
sa tim sto radis-samo cinis medvedju uslugu sam sebi

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Moj trening
« Odgovor #18 poslato: Januar 14, 2016, 11:56:15 posle podne »
Ovde je definitivno najvaznije pitanje ishrane. Potom trening.  Inace, samo su ti ruke vazne? :-)

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Moj trening
« Odgovor #19 poslato: Januar 15, 2016, 01:49:16 pre podne »
I koji je razlog da radis 2 x ruke kada si i onako evdietno klasican ektomorf (misicav,sa malim % masnoca,da bi dobio kvalitetnu kilazu moras da krvaris itd itd)
sa tim sto radis-samo cinis medvedju uslugu sam sebi

Pa kazu da od 1 do 2 put nedeljno mogu se trenirati misice na ruke. Pa sad ja mislim da 2x trening ruke odlicno mi ide, da sam pretrenirao ne bi pokazao rezultate.

Na planu sam ubaciti jos 1 vezbu za biceps.

Ovde je definitivno najvaznije pitanje ishrane. Potom trening.  Inace, samo su ti ruke vazne? :-)
Ruke, Trbusnjake, Ledja , Grudi i Ramena su mi prioritet. Noge malo manja briga, ali i njih treniram... :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj trening
« Odgovor #20 poslato: Januar 15, 2016, 05:55:53 pre podne »
Citat
ruke odlicno mi ide

sta je ovde odlicno?
ajde skini majicu pa uslikaj celo telo?

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Moj trening
« Odgovor #21 poslato: Januar 15, 2016, 03:50:45 posle podne »
Citat
ruke odlicno mi ide

sta je ovde odlicno?
ajde skini majicu pa uslikaj celo telo?

Slikacu pedja u toku ovog dana, samo da se napuni telefon. Cini mi se da sam spustio BF.

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Moj trening
« Odgovor #22 poslato: Januar 15, 2016, 05:46:07 posle podne »
Kakav si ti bf skidao...  :(

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj trening
« Odgovor #23 poslato: Januar 16, 2016, 06:35:55 pre podne »
Kakav si ti bf skidao...  :(

upravo se i ja pitam..
a ovo je ona prica kao sa druge teme gde je onaj momak ukapirao sta je uradio ,sa takvom vrstom treninga..
mislim
radis na masi
radis ruke ko zna koliko x dnevno
skidas kg
i da to nije dovljan znak za  nesto ;)

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Moj trening
« Odgovor #24 poslato: Januar 16, 2016, 11:56:23 posle podne »
Kakav si ti bf skidao...  :(

upravo se i ja pitam..
a ovo je ona prica kao sa druge teme gde je onaj momak ukapirao sta je uradio ,sa takvom vrstom treninga..
mislim
radis na masi
radis ruke ko zna koliko x dnevno
skidas kg
i da to nije dovljan znak za  nesto ;)
Ma ne zameraj, sta se tice slike videcu sutra jedino sestra da me slika, nmg sam :D,

Trenutno se bavim cistom misicnom masu pa sta bude bude :D, i ne radim x puta dnevno, nego jednom :D Ponedeljak i Cetvrtak su ruke.. Imaju dovoljno vremena za oporavak (48h)...

Kakav si ti bf skidao...  :(
Mozda mi se samo cini, videcemo kad stavim sliku...





Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Moj trening
« Odgovor #25 poslato: Januar 17, 2016, 12:09:20 pre podne »
Imaju dovoljno vremena za oporavak (48h)...

Ne znam stvarno ko ti je napricao ove gluposti,ali cinjenica je da je sve vise ljudi kao ti koji nece da procitaju nesto korisno i sto im je bitno,nego slepo slusaju price 'gurua' iz teretane.

Taj ko ti je rekao da je dosta 48h da se misic dovoljno oporavi za novi trening,zna manje od tebe,a ako si to sam 'zakljucio' onda je jos gore.

Posle dobrog treninga misicu treba nekoliko dana da se oporavi,pogotovo ako si natrural(sto jesi).

Sta mislis zasto se od pamtiveka i u najslozenijem sistemu radi jedna partija nedeljno? Bez obzira sto ne znas,i ne zelis da naucis,mucni malo glavom i logikom sve se skonta. :)

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Moj trening
« Odgovor #26 poslato: Januar 17, 2016, 12:29:44 pre podne »
Imaju dovoljno vremena za oporavak (48h)...

Ne znam stvarno ko ti je napricao ove gluposti,ali cinjenica je da je sve vise ljudi kao ti koji nece da procitaju nesto korisno i sto im je bitno,nego slepo slusaju price 'gurua' iz teretane.

Taj ko ti je rekao da je dosta 48h da se misic dovoljno oporavi za novi trening,zna manje od tebe,a ako si to sam 'zakljucio' onda je jos gore.

Posle dobrog treninga misicu treba nekoliko dana da se oporavi,pogotovo ako si natrural(sto jesi).

Sta mislis zasto se od pamtiveka i u najslozenijem sistemu radi jedna partija nedeljno? Bez obzira sto ne znas,i ne zelis da naucis,mucni malo glavom i logikom sve se skonta. :)

"The reason we split up the exercises is to give 48 hours of rest to the muscles, to allow them to recuperate from injury or sore- ness. At first we don't want to train the same muscles every day (there are exceptions—abdominals, calves and forearms, which we use every day and must therefore train in a different way. The muscles in the abdomen are vital to almost every body func- tion, the forearms are needed to grip, the calves to walk)".

Ovo ti je iz "The education of a Bodybuilder by Arnold Schwarzenegger".

I on je takodje radio ruke  Sredu - Subotu. Samo sam ja zamenio to sa Ponedeljak i Cetvrtak..
I takodje je radio 2x ruke nedeljno, pa ako on nije istrenirao ruke dobro onda pa je radio 2x nedeljno.....

E sad sigurno ces reci da "kopiram", ne. Samo sam se informirao oko neke stvari... I dan danas citam tu knjigu..

A sto se tice natural, hah pa da naturalac sam. Razmisljam o whey proteinu, ali u iglama "steroide" nikad i necu :D..

I jos jedno pitanje:

Kako druze onda objasnjavas evo ovi sto rade tesku fizicku posao. Imam rodbinu koja 5 godina radi takav posao i to svaki dan, samo nedeljom odmara nekad, ruke mu se razvile i oformile (mislim na definiciju), pa i kad radi pozu "Double Biceps", ima taj "Biceps peak"... A kilaza je negde oko 50-60kg tu negde... A ne bavi se bb, niti sa tegovima se smara...


« Poslednja izmena: Januar 17, 2016, 12:40:34 pre podne oldschool »

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 196
Odg: Moj trening
« Odgovor #27 poslato: Januar 17, 2016, 12:40:59 pre podne »
Imaju dovoljno vremena za oporavak (48h)...

Ne znam stvarno ko ti je napricao ove gluposti,ali cinjenica je da je sve vise ljudi kao ti koji nece da procitaju nesto korisno i sto im je bitno,nego slepo slusaju price 'gurua' iz teretane.

Taj ko ti je rekao da je dosta 48h da se misic dovoljno oporavi za novi trening,zna manje od tebe,a ako si to sam 'zakljucio' onda je jos gore.

Posle dobrog treninga misicu treba nekoliko dana da se oporavi,pogotovo ako si natrural(sto jesi).

Sta mislis zasto se od pamtiveka i u najslozenijem sistemu radi jedna partija nedeljno? Bez obzira sto ne znas,i ne zelis da naucis,mucni malo glavom i logikom sve se skonta. :)

"The reason we split up the exercises is to give 48 hours of rest to the muscles, to allow them to recuperate from injury or sore- ness. At first we don't want to train the same muscles every day (there are exceptions—abdominals, calves and forearms, which we use every day and must therefore train in a different way. The muscles in the abdomen are vital to almost every body func- tion, the forearms are needed to grip, the calves to walk)".

Ovo ti je iz "The education of a Bodybuilder by Arnold Schwarzenegger".

I on je takodje radio ruke  Sredu - Subotu. Samo sam ja zamenio to sa Ponedeljak i Cetvrtak..
I takodje je radio 2x ruke nedeljno, pa ako on nije istrenirao ruke dobro onda pa je radio 2x nedeljno.....

E sad sigurno ces reci da "kopiram", ne. Samo sam se informirao oko neke stvari... I dan danas citam tu knjigu..

A sto se tice natural, hah pa da naturalac sam. Razmisljam o whey proteinu, ali u iglama "steroide" nikad i necu :D..

Arnold je bio na steroide,ako nisi znao,i on je mogao mnogo brze da se oporavi nego ti,ja ili neko ko je natural,tako da nemos to tako da gledas,gledaj kako ljudi odje treniraju i sto pisu pa ces da shvatis,jer ipak imaju rezultata.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Moj trening
« Odgovor #28 poslato: Januar 17, 2016, 12:54:52 pre podne »
"The reason we split up the exercises is to give 48 hours of rest to the muscles, to allow them to recuperate from injury or sore- ness. At first we don't want to train the same muscles every day (there are exceptions—abdominals, calves and forearms, which we use every day and must therefore train in a different way. The muscles in the abdomen are vital to almost every body func- tion, the forearms are needed to grip, the calves to walk)".

Ovo ti je iz "The education of a Bodybuilder by Arnold Schwarzenegger".

I on je takodje radio ruke  Sredu - Subotu. Samo sam ja zamenio to sa Ponedeljak i Cetvrtak..
I takodje je radio 2x ruke nedeljno, pa ako on nije istrenirao ruke dobro onda pa je radio 2x nedeljno.....

E sad sigurno ces reci da "kopiram", ne. Samo sam se informirao oko neke stvari... I dan danas citam tu knjigu..

A sto se tice natural, hah pa da naturalac sam. Razmisljam o whey proteinu, ali u iglama "steroide" nikad i necu :D..

I jos jedno pitanje:

Kako druze onda objasnjavas evo ovi sto rade tesku fizicku posao. Imam rodbinu koja 5 godina radi takav posao i to svaki dan, samo nedeljom odmara nekad, ruke mu se razvile i oformile (mislim na definiciju), pa i kad radi pozu "Double Biceps", ima taj "Biceps peak"... A kilaza je negde oko 50-60kg tu negde... A ne bavi se bb, niti sa tegovima se smara...

Arnold je bio na roidsima,on je mogao da radi ruke uz dorucak,rucak,veceru i opet bi se oporavile. :)
Ja ti lepo kazem da se to tako ne radi,da misic ne moze da se oporavi,ili pak moze,ako odradis trening kao devojcica onda mozes i sutra da radis opet,ali ako ga dovedes do maksimuma,treba nekoliko dana da se oporavi,a naravno i naturalci rade 2x nedeljno neke delove koji za ostaju,ali taj drugi trening se zasniva na pumpanju krvi u misic i dovodjenju materija u isti a to ne ometa proces 'krpljenja' misicnih vlakana od proslog treninga,cak sta vise...

A to sto se tice "biceps peak"-a,imam drugara koji isto to ima a FUDBAL trenira,tu je kljucna rec 50-60kg,tinejder od 50-60kg je toliko mrsav da se sve vidi,ali je zato biceps kao kliker,ali boze moj sve se vidi. A mogu misliti tvoja rodbina ako je covek od 20+ godina sa 50-60kg,jel jede taj nesto ?


PS: Ne ocekujem ja da ce ovi moji postovi nesto promeniti kod tebe,ili da ces me boze moj poslusati,jer ipak ko sam ja,klinac koji ti prica pricu preko neta,ali bar se nadam da ce te zaintrigirati da se udubis i pogledas stranu o kojoj ti ja pricam pa makar da mi dokazes kako nisam u pravu. :)

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Moj trening
« Odgovor #29 poslato: Januar 17, 2016, 01:09:38 pre podne »
"The reason we split up the exercises is to give 48 hours of rest to the muscles, to allow them to recuperate from injury or sore- ness. At first we don't want to train the same muscles every day (there are exceptions—abdominals, calves and forearms, which we use every day and must therefore train in a different way. The muscles in the abdomen are vital to almost every body func- tion, the forearms are needed to grip, the calves to walk)".

Ovo ti je iz "The education of a Bodybuilder by Arnold Schwarzenegger".

I on je takodje radio ruke  Sredu - Subotu. Samo sam ja zamenio to sa Ponedeljak i Cetvrtak..
I takodje je radio 2x ruke nedeljno, pa ako on nije istrenirao ruke dobro onda pa je radio 2x nedeljno.....

E sad sigurno ces reci da "kopiram", ne. Samo sam se informirao oko neke stvari... I dan danas citam tu knjigu..

A sto se tice natural, hah pa da naturalac sam. Razmisljam o whey proteinu, ali u iglama "steroide" nikad i necu :D..

I jos jedno pitanje:

Kako druze onda objasnjavas evo ovi sto rade tesku fizicku posao. Imam rodbinu koja 5 godina radi takav posao i to svaki dan, samo nedeljom odmara nekad, ruke mu se razvile i oformile (mislim na definiciju), pa i kad radi pozu "Double Biceps", ima taj "Biceps peak"... A kilaza je negde oko 50-60kg tu negde... A ne bavi se bb, niti sa tegovima se smara...

Arnold je bio na roidsima,on je mogao da radi ruke uz dorucak,rucak,veceru i opet bi se oporavile. :)
Ja ti lepo kazem da se to tako ne radi,da misic ne moze da se oporavi,ili pak moze,ako odradis trening kao devojcica onda mozes i sutra da radis opet,ali ako ga dovedes do maksimuma,treba nekoliko dana da se oporavi,a naravno i naturalci rade 2x nedeljno neke delove koji za ostaju,ali taj drugi trening se zasniva na pumpanju krvi u misic i dovodjenju materija u isti a to ne ometa proces 'krpljenja' misicnih vlakana od proslog treninga,cak sta vise...

A to sto se tice "biceps peak"-a,imam drugara koji isto to ima a FUDBAL trenira,tu je kljucna rec 50-60kg,tinejder od 50-60kg je toliko mrsav da se sve vidi,ali je zato biceps kao kliker,ali boze moj sve se vidi. A mogu misliti tvoja rodbina ako je covek od 20+ godina sa 50-60kg,jel jede taj nesto ?


PS: Ne ocekujem ja da ce ovi moji postovi nesto promeniti kod tebe,ili da ces me boze moj poslusati,jer ipak ko sam ja,klinac koji ti prica pricu preko neta,ali bar se nadam da ce te zaintrigirati da se udubis i pogledas stranu o kojoj ti ja pricam pa makar da mi dokazes kako nisam u pravu. :)

Taj covek je druze oko 30 godina... A ima biceps peak, a kilazu je odprilike 50-60, i 60 da je. Ja imam sad 57-58. E sad cilj ovakvog treninga je da izdefinisem ruke kao sto sam kazes "Biceps peak" za "Double Biceps" poza. Kada to postignem, ne mislim inace nista lose ni o tebi niti bilo koga od ovog foruma jer svako ima pravo na svoje misljenje.

Kada gledam danasnji bodybuilding meni se smuci, sve to na steroide preterano za primer je prvi Kai Greene, pa onda Cutler kako se bese zvao Jay, a cim kazes da i Arnold spada u ovu grupu steta...

Pa dakle opravdano je ta tvrdnja s obzirom sad kako izgleda, a vido sam i "Side effecte od Steroide", pa i ne kanim da uzmem to, jer i ne znam kako bi reagovao moj organizam na iste...

Pa mislim ako bi jos smrsao, tada bi trebalo da dobijem takav izgled. Jer ipak mislim da imam jos "te masti" koje trebam se resiti za takav izgled...

A sto se tice da pogledam drugu stranu, prelistacu forum jer me doticno i interesuje Bodybuilding...

E sad jos se dvoumim oko Whey protein,  i da li da uzimam ili ne. :D Moj "pametni" doktor kaze da ne uzimam..

A ne vidim nijedan razlog, pre ne mnogo vreme sam testirao sve i krv i secer. Secer mi je bio 3.0 ravno, a Krv kaze da je jaka, tj da moram vise vode minimum 2-3 litre da pijem dnevno jer u sprotivno bi mi se poremetila cirkulacija  ;D

Tad sam imao 56 kg, to je bilo blizu nove godine, 27-28 decembra. A napocetku Februar meseca 2015 imao sam 57 kg.. haha.

Sutra cu postaviti sliku samo da me slika sestra, jer danas nemogu. A nemogu sam da se slikam...

PS: A sta mislis sta je on mogao jesti ako od ujutro do uvece je na posao hahah :D ?

To me i mene zbunjuje taj "misicni oporavak - ostecenje"...
« Poslednja izmena: Januar 17, 2016, 01:13:10 pre podne oldschool »