April 26, 2024, 08:29:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Masa-prvi put,mišljenja i korekcije...  (Pročitano 42509 puta)

Van mreže Lule_93

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
  • ''Jutro je pametnije od večeri''...
Masa-prvi put,mišljenja i korekcije...
« poslato: Januar 29, 2016, 09:46:13 posle podne »
Dobro veče,poštovanje administratorima i clanovima ovog foruma.
Redovno citam i pratim dešavanja na forumu i cela ova prica me izuzetno zanima jer želim da se hranim zdravije i steknem zdrave navike.Zovem se Luka,imam 22 godine,visina 175cm,težina 72,5kg.
treniram rekreativno,full body workout 3x nedeljno,i kardio radi održavanja kondicije 2x nedeljno.''Džank food'' me je odveo stramputicom,pa sam odlucio, citajuci forum ,starijih i iskusnijih ljudi da opet okrenem novi list i vratim se na zdrav put.Hteo bih da me posavetujete šta bih trebao da koncipiram da bi to bilo lepo upakovano,jer bih da predjem na kvalitetnu masu.Znate i sami kakva nam je svima finansijska situacija,te s time imam dosta problema ali imam pomoc mojih,koji su voljni da me podrže.Postavicu moj jelovnik kojeg sam se držao ovaj period i nekoliko fotki da vidite trenutno stanje posle 4 meseca rezanja. Rotacija UH je izgledala ovako : 200-150-0-150-100-50-50

Proteine: bih držao 2 - 2.5g/kg.
Hidrate: po šemi od rotacije,s tim što bi ih postepeno pojacavao i pratio razvoj situacije(jer sam sklon skladistenju masti).
Masti : 0.5 - 0.8g/kg.



Izvori proteina: jaja,pilece belo meso,ponekad curece belo meso,oslic,ella sir.

Izvori ugljenih hidrata: ovsene pahuljice,krompir,pirinac.

Izvori dobrih masti: omega 3 softgels,orasi i bademi.

Povrce : cvekla,paprika,paradajz,kupus,karfiol,krastavci,šargarepa.

Suplementacija: The Amino whey,The Fat burner(potrosio sam i nece mi trebati na masi) i Omega 3.
Vaga za precizno merenje namirnica.Pripremam kuvano i ocišceno,a povrce konzumiram sveže.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Masa-prvi put,mišljenja i korekcije...
« Odgovor #1 poslato: Januar 29, 2016, 09:58:36 posle podne »
Pozz,

Sve skroz korektno izgleda,namirnice na mestu,sve oke.
Mozes da ubacis eventualno ovsene umesto pirinca sa jajima za dorucak... :)

Ostalo sve dobro,prati ogledalo pa prema tome manipulisi sa UH i ne bi trebalo da bude frke.

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Masa-prvi put,mišljenja i korekcije...
« Odgovor #2 poslato: Januar 29, 2016, 10:01:30 posle podne »
Cao Lule i dobroodosao sa moje strane :)
Ovaj jelovnik sto si stavio za rotaciju je super, imas neki novi za masu?

Plan ti je dobar po meni....

Evo jedno pitanje, cisto da se krene u nekom smeru zasto full body a ne split?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Masa-prvi put,mišljenja i korekcije...
« Odgovor #3 poslato: Januar 29, 2016, 10:41:21 posle podne »
Samo napred Luka, tu smo za sve sto zatreba!!!..:)

Van mreže Lule_93

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
  • ''Jutro je pametnije od večeri''...
Odg: Masa-prvi put,mišljenja i korekcije...
« Odgovor #4 poslato: Januar 30, 2016, 06:24:47 pre podne »
Hvala ljudi na podršci,izuzetno mi je drago da se okružim ljudima koji cene nečiji trud i rad,zato sam se i obratio Vama. :)
Ovsene su nabavljene ali ništa ne radim dok me vi ne posavetujete,ubaciću ih ujutro sa jajima ili whey-om.Što se tiče treninga,iskreno tu sam sebe pronašao u full body načinu treninga,više intenzivniji,ne idem u teretanu,imam tegove i vratilo u lokalu pa tu improvizujem i snalazim se nekako.Kardio bih izbacio i šta mi vi preporučujete,da li da promenim umesto utrorka da radim grudi-triceps ili možda nešto drugačije ?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Masa-prvi put,mišljenja i korekcije...
« Odgovor #5 poslato: Januar 30, 2016, 08:47:46 pre podne »
Hvala ljudi na podršci,izuzetno mi je drago da se okružim ljudima koji cene nečiji trud i rad,zato sam se i obratio Vama. :)
Ovsene su nabavljene ali ništa ne radim dok me vi ne posavetujete,ubaciću ih ujutro sa jajima ili whey-om.Što se tiče treninga,iskreno tu sam sebe pronašao u full body načinu treninga,više intenzivniji,ne idem u teretanu,imam tegove i vratilo u lokalu pa tu improvizujem i snalazim se nekako.Kardio bih izbacio i šta mi vi preporučujete,da li da promenim umesto utrorka da radim grudi-triceps ili možda nešto drugačije ?

Mozda da ides ovako,

1. Ledja - biceps
2. Grudi - triceps
3. Odmor
4. Ramena
5. Noge
6. Kardio
7. Odmor
-------------
Ili nesto slicno na taj fazon da ti odgovara...


Ostavio sam namerno 1 dan kardio,jer smatram da bez obzira sto radis na masi pogresno je izbaciti kardio u potpunosti. :)

PS: Eto to je neki moje vidjenje finog splita,taj najcesce i preporucujem,imam par drugara na slicnom splitu,nije nesto naporan,a ako odradis treninge korektno radi radnju... :)

Van mreže Lule_93

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
  • ''Jutro je pametnije od večeri''...
Odg: Masa-prvi put,mišljenja i korekcije...
« Odgovor #6 poslato: Januar 30, 2016, 01:43:56 posle podne »
Hvala na savetu,pridržavaću se ovog programa,ako nešto ne ide javljam se,pozdrav. :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Masa-prvi put,mišljenja i korekcije...
« Odgovor #7 poslato: Januar 30, 2016, 03:29:47 posle podne »
Odlican program si sastavio dok si radio na defki varijacije uh. Slazem se za ovsene. Sada udri po lean bulku , tu bi ti vise godio neki split ako si do sada radio full body tri puta nedeljno , bolje ti je da pocnes sa splitom tipa grud-bic, ledja-tric, ramena-noge pa posle da odvojis ramena od nogu , kasnije i ledja zasebno, onda ti nece biti potreban ni taj kardio , mada neka varijanta sprinteva bi isto bila super opcija.. kljucna stvar je da dobro odmoris misic. Meni  licno Slobin split ne pase i  jer mnogo forsira biceps i triceps... kada radis ledja to su uglavnom vezbe vuce i tu se biceps sam po sebi angazuje, isto kao i kod grudi triceps , al ajde i to moze da prodje ali  ti das samo jedan dan odmora tricepsu nakon sto ga preopteretis i onda opet ga radis uz ramena gde postoje vezbe potisaka, tu bi trebalo dati dva dana odmora.. ili zameniti ramena i noge redosled.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Masa-prvi put,mišljenja i korekcije...
« Odgovor #8 poslato: Januar 30, 2016, 03:57:32 posle podne »
ramena-noge pa posle da odvojis ramena od nogu

Mislim da je on prevazisao ovu tranziciju... :)

kada radis ledja to su uglavnom vezbe vuce i tu se biceps sam po sebi angazuje, isto kao i kod grudi triceps

Ovo ce biti vecita polemika,jer neki smatraju(medju kojima sam i ja) da posle ledja ide biceps a posle grudi triceps bas iz tog razloga sto je delom aktivan pa ga jednostavno 'dokrajcim',dok drugi misle da je bolje uz ledja raditi triceps i uz grudi biceps jer je odmoran taj misic... e sad... :)


Rezime: U svakom slucaju saveti iz razlicitih perspektiva su tu,sto smatram dobrim,jer mozes da probas i ovo i ono,pa vidis sta KONKRETNO TEBI odgovara i na osnovu toga isplaniras sebi trening,split i sve ostalo sto ide uz to... :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Masa-prvi put,mišljenja i korekcije...
« Odgovor #9 poslato: Januar 30, 2016, 06:09:53 posle podne »
Pa i nije bas tolika polemika jer stvar je u tome sto ti posle ledja kreces da radis biceps koji je vec izmoren , a da bi adekvantno rastao u vise dimenzija , ti moras da ga pogodis razlicitim vezbama u razlicitim uglovima sa adekvatnim tezinama... to ne mozes ako si ga pre toga gadjao visezglobnim vezbama... tacnije ledja je najbolje raditi sama , ako hoces napredak da izvuces maksimum... tako da posle serija zgibova, veslanja slab je efekat dalje na biceps

Van mreže Lule_93

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
  • ''Jutro je pametnije od večeri''...
Odg: Masa-prvi put,mišljenja i korekcije...
« Odgovor #10 poslato: Februar 12, 2016, 05:26:40 posle podne »
Javljam se opet,nabavio sam Nutrabolics-ov kreatin monohidrat mikronizovani.U pwm da stavim 10g ili da podelim 5g pre treninga sa opterećenjem i 5g posle treninga ? :-\

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Masa-prvi put,mišljenja i korekcije...
« Odgovor #11 poslato: Februar 12, 2016, 06:17:17 posle podne »
Javljam se opet,nabavio sam Nutrabolics-ov kreatin monohidrat mikronizovani.U pwm da stavim 10g ili da podelim 5g pre treninga sa opterećenjem i 5g posle treninga ? :-\
Druze da me ne shvatis pogresno ali svi nabavljate,kupujete,dobijate suplemente a ne dobijate isntrukcije kako da iste na pravilan nacin koristite, to mi nikako nije jasno?
5 gr pre treninga i 5 gr u pwm posle treninga...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Masa-prvi put,mišljenja i korekcije...
« Odgovor #12 poslato: Februar 12, 2016, 06:27:40 posle podne »
zato sto su to ine online fb narudzbine ili sajtovi ... a na tome ima falsh robe koliko hoces...

Van mreže Lule_93

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
  • ''Jutro je pametnije od večeri''...
Odg: Masa-prvi put,mišljenja i korekcije...
« Odgovor #13 poslato: Februar 12, 2016, 06:27:59 posle podne »
Tačno tako,danas u shopu su mi samo objasnili proces mikronizacije i da je brend marka ne bitna jer prah je prah.A što se tiče uputstva za upotrebu,to sam pročitao na forumu,pa sam zato postavio pitanje da li je bolje 5g pre i posle treninga.Hvala na savetima. :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Masa-prvi put,mišljenja i korekcije...
« Odgovor #14 poslato: Februar 12, 2016, 06:36:53 posle podne »
Tačno tako,danas u shopu su mi samo objasnili proces mikronizacije i da je brend marka ne bitna jer prah je prah.A što se tiče uputstva za upotrebu,to sam pročitao na forumu,pa sam zato postavio pitanje da li je bolje 5g pre i posle treninga.Hvala na savetima. :)
Sta kazes objasnili proces mikronizacije?Voleo bih da meni objasne proces mikronizacije da me prosvetle malo..Da ne shvatis pogresno ne pricam ovo za tebe nego za te shopove,online itd.itd..