April 26, 2024, 09:22:37 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Full body  (Pročitano 12889 puta)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Full body
« Odgovor #15 poslato: Januar 30, 2016, 11:53:42 posle podne »
A ja cu nesto pokusati s prehranom ali tesko da ce to liciti na nesto.
Sad mi pomozite s programom treninga.Sto ne valja s njim?Kao sto sam napisao na pocetku noge ne smijem raditi zbog kicme.A bit full body treninga je jedna vjezba po misicu ili da se prebacim na split?

Pa bilo bi pametno da predjes na split,cak i najobicniji od 4 dana radi bolji posao od ovoga.
Sto se nogu tice,pa nije cucanj jedina vezba majku mu... :)

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Full body
« Odgovor #16 poslato: Januar 31, 2016, 12:08:09 pre podne »
Cao,
Nisi rekao koliko dugo treniras tj koliki ti je staz u teretani, od toga zavisi kako i sta oko treninga....
isto mislim da je bolje split a ako tek kreces mogao bi raditi full body u pocetku....

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Full body
« Odgovor #17 poslato: Januar 31, 2016, 12:12:13 pre podne »
A oko krive kičme jer ti to rekao lekar opšte prakse ili si isao kod nekog specijaliste?
Ako imaš krivu kičmu ne treba da izbegavaš "problem" već naprotiv treba da nadjes vežbe koje će ti pomoći da to rešiš....
A za noge ubaci nešto recimo presu, šit napred i nazad one neaktiviraju kičmu....

Van mreže Lefty

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Full body
« Odgovor #18 poslato: Januar 31, 2016, 12:13:49 pre podne »
Prsa i triceps
1.Siroki sklekovi 3x15
2.Razvlacenje bucicama 3x15 2x8kg
3.Potisak s cela 3x15 14kg
4.Bench dips 3x20
Leda i biceps
1.Veslanje 3x15 34kg
2.Hiperekstanzija 3xmax
3.Biceps pregib 3x10 14kg
4.Hammer pregib 3x15 2x8kg
Noge i ramena
1.Bugarski cucanj 3x10
2.Izdrzaj uza zid 3xmax
3.Militari press 3x10 24kg
4.Letenje 3x10 2x5kg
Je li ovo u redu
Rekaovmi obicni doktor.Radim neke vjezbe sam dobio za kicmu.

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Full body
« Odgovor #19 poslato: Januar 31, 2016, 12:20:00 pre podne »
Pa vidi moje iskustvo sa lekarima opšte prakse je očaj u vezi svega što je malo više od toga da ti prepiše antibiotik i kaže da piješ puno tečnosti, tako da moj ti je savet da odeš kod nekog specijaliste sportske medicine koji će ti stvarno pomoći....

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Full body
« Odgovor #20 poslato: Januar 31, 2016, 12:24:40 pre podne »
Prsa i triceps
1.Siroki sklekovi 3x15
2.Razvlacenje bucicama 3x15 2x8kg
3.Potisak s cela 3x15 14kg
4.Bench dips 3x20
Leda i biceps
1.Veslanje 3x15 34kg
2.Hiperekstanzija 3xmax
3.Biceps pregib 3x10 14kg
4.Hammer pregib 3x15 2x8kg
Noge i ramena
1.Bugarski cucanj 3x10
2.Izdrzaj uza zid 3xmax
3.Militari press 3x10 24kg
4.Letenje 3x10 2x5kg
Je li ovo u redu
Rekaovmi obicni doktor.Radim neke vjezbe sam dobio za kicmu.

malo mi je čudno da nemaš ni jedan potisak za grudi.
nemaš ništa za zadnje rame
generalno leđa noge i grudi slabi po 2 vezbe je baš malo

Van mreže Lefty

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Full body
« Odgovor #21 poslato: Januar 31, 2016, 12:31:26 pre podne »
A otici cu kad uhvatim vremena.

Nemam bench klupu pa nemam na cemu raditi potisak.Mogu mozda umjesto letenja,staviti letenje u pretklonu.Nabavicu uskoro sipku za zgibove pa ce to biti za leda uz veslanje.A grudi ce valjda skleklovi bar malo srediti.
Inace imam dobru genetiku i to ali najveci mi je problem sto kolicinski slabo jedem,nemam bas apetita.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Full body
« Odgovor #22 poslato: Januar 31, 2016, 12:34:47 pre podne »
Prsa i triceps
1.Siroki sklekovi 3x15
2.Razvlacenje bucicama 3x15 2x8kg
3.Potisak s cela 3x15 14kg
4.Bench dips 3x20
Leda i biceps
1.Veslanje 3x15 34kg
2.Hiperekstanzija 3xmax
3.Biceps pregib 3x10 14kg
4.Hammer pregib 3x15 2x8kg
Noge i ramena
1.Bugarski cucanj 3x10
2.Izdrzaj uza zid 3xmax
3.Militari press 3x10 24kg
4.Letenje 3x10 2x5kg
Je li ovo u redu
Rekaovmi obicni doktor.Radim neke vjezbe sam dobio za kicmu.

1. Opet svaka partija ima 2 vezbe
2. Grudi nijedan bench nemas
3. Ledja imas 2 vezbe,od kojih jedna jaca core,sto znaci konrektno za lats samo 1 vezba
4. Noge dodaj presu,sut napred i nazad,listove ....
5. Ubaci vezbu za zadnje rame,mozda jos 1 varijaciju letenja,jer srednje i zadnje rame daju lep izgled ramenu..

PS: Ajde ako ne postavis nesto konstruktivno do ujutru,ispisacu ti ja neki pocetnicki split i neke vezbice (sad sam stvarno jako umoran,ne mogu sada.. ) :)

EDIT:

A otici cu kad uhvatim vremena.

Nemam bench klupu pa nemam na cemu raditi potisak.Mogu mozda umjesto letenja,staviti letenje u pretklonu.Nabavicu uskoro sipku za zgibove pa ce to biti za leda uz veslanje.A grudi ce valjda skleklovi bar malo srediti.
Inace imam dobru genetiku i to ali najveci mi je problem sto kolicinski slabo jedem,nemam bas apetita.

Ti ne ides u teretanu ?


PS: Kad je vec 'dobra genetika' daj neku sliku forme da vidimo ? :)

Van mreže Lefty

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Full body
« Odgovor #23 poslato: Januar 31, 2016, 12:51:27 pre podne »
Nemam bench klupicu.
Ne znam te vjezbe za noge sto nabrajas nikad cuo za to
Ne idem u teretanu.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Full body
« Odgovor #24 poslato: Januar 31, 2016, 09:16:33 pre podne »
Ne idem u teretanu.

Bez uvrede,ali batalio si ishranu,suplementi nista,ogranicen si sto se tice vezbi jer ne ides u teretanu,stvarno ne znam kako da ti pomognem... :)


Jedino sto su takvoj situaciji mogu da ti kazem,jeste radi sta mozes i ne ocekuj previse... :)

Van mreže boris davidovich

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Full body
« Odgovor #25 poslato: Januar 31, 2016, 09:17:21 pre podne »
Gledaj ovako,nema veze što nemaš klupu.Legni na patos,uzmi šipku ili bučice,i radi potisak.Ukoliko hoćeš da povećaš opseg pokreta,postavi nešto ispod leđa,tvrdji jastuk ili nešto slično,i biće to ok.
Za noge,osim bugarskog,ubaci iskorak,ako imaš bučicu može i goblet.Svakako RDL iliti romanian dead lift.
Za grudi,ubaci propadanje,uzmeš dve stolice,staneš između njih i peglaj.U light home verziji nema bolje vežbe za grudi od propadanja.
Za ledja uključi pokraj zgibova i mrtvo.Nzm koliko tereta imaš kod kuće,ukoliko manje,peglaj veći broj ponavljanja.
I za kraj ono najvažnjie.Ako hoćeš da rasteš moraš da JEDEŠ,I to baš ozbiljon da JEDEŠ.
Ovde imaš odlične primere ishrane,u kratkim crtama: pileće belo,jaja,riba,pirinač,ovas,krompir.

Van mreže AcoBB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Full body
« Odgovor #26 poslato: Februar 01, 2016, 02:54:27 posle podne »
Evo procitao sam sad i sve mi je jasno.Ali ja idem u skolu i ne mogu imati 5 obroka dnevno(samo vikendom).Kad mi je skola ujutro pojedem neko pecivo,pizzu ili nesto i trpim do rucka kucu,kako cu ovsene jesti u skoli.A osim toga ko moze 2 puta dnevno jesti meso.Jedva stignem rucati,a kamoli dva puta rucati.Ali evo pokust cu nesto sloziti:
Dorucak:Pahuljice ili pecivo u skoli(kad je skola popodne)
Meduobrok:Jogurt ili posni(kad je skola popodne)
Rucak:Isto ko prije(na to ne mogu utjecati)
Kad je skola ujutro ubaci ovaj meduobrok od prije tu
Vecera:3-4jaja i sendvic od prsuta
O cemu ti pricas? Ne mozes imati 5 obroka dnevno? Ne mozes jesti meso 2 puta na dan? Nis ne stignes? Pa šta radiš ti. Izbaci peciva jedi normalno, nosi hranu od kuce u skolu, nije sramota jesti u skoli jaja,meso i sl.. Još malo punim tek 16, prehranu drzim striktno, jedem u školi meso i rizu svakodnevno, trpam u sebe po pola kile mesa na dan,7-8 jaja i svašta radim pa sve stignem. Naravno da ne kazem da bi ti trebao tako nesto, kad se ne bavis tim nit nije cilj kako navodis, ali brate mili ove gore isprike su ti uzas... Sve se moze! I ovo za kicmu sta govoris, uvijek se nađe riješenje.. Najlakše je reći ne mogu, oprosti na izrazu ali čemu biti PI*KA? Radi vjezbe da probas rijesiti taj problem, i uvijek mozes odraditi neke vjezbe za noge,ne moras raditi cucanj,probaj prešu,ekstenziju..
« Poslednja izmena: Februar 01, 2016, 02:57:01 posle podne AcoBB »
Instagram: Aco_1007

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Full body
« Odgovor #27 poslato: Februar 01, 2016, 03:05:03 posle podne »
O cemu ti pricas? Ne mozes imati 5 obroka dnevno? Ne mozes jesti meso 2 puta na dan? Nis ne stignes? Pa šta radiš ti. Izbaci peciva jedi normalno, nosi hranu od kuce u skolu, nije sramota jesti u skoli jaja,meso i sl.. Još malo punim tek 16, prehranu drzim striktno, jedem u školi meso i rizu svakodnevno, trpam u sebe po pola kile mesa na dan,7-8 jaja i svašta radim pa sve stignem. Naravno da ne kazem da bi ti trebao tako nesto, kad se ne bavis tim nit nije cilj kako navodis, ali brate mili ove gore isprike su ti uzas... Sve se moze! I ovo za kicmu sta govoris, uvijek se nađe riješenje.. Najlakše je reći ne mogu, oprosti na izrazu ali čemu biti PI*KA? Radi vjezbe da probas rijesiti taj problem, i uvijek mozes odraditi neke vjezbe za noge,ne moras raditi cucanj,probaj prešu,ekstenziju..

Sve je to lepo,i to radimo svi koji smo zaludjeni za bb,mene moji iz skole kad vide sta radim i cega se sve odricem oce psihijatra da mi plate.. :)

Ali ovom decku to nije vazno,nece da ide do ekstrema i to postujem,culi smo se na pp,dao sam mu neke osnovne,povrsne smernice cisto tek nesto da radi i pazi... :)

Van mreže Marko95

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: Full body
« Odgovor #28 poslato: Februar 01, 2016, 03:42:35 posle podne »
Moram da se nadovezem na sve ove komentare, sad sam procitao celu temu...

E ovako druze:

Evo procitao sam sad i sve mi je jasno.Ali ja idem u skolu i ne mogu imati 5 obroka dnevno(samo vikendom).Kad mi je skola ujutro pojedem neko pecivo,pizzu ili nesto i trpim do rucka kucu,kako cu ovsene jesti u skoli.A osim toga ko moze 2 puta dnevno jesti meso.Jedva stignem rucati,a kamoli dva puta rucati.

Mene impresioniraju ljudi kao ti. Vidi ovako zivim u prigradskom naselju (do faksa mi treba 40-50 minuta), student sam jednog od najtezih fakulteta (bez naduvavanja), desava se na faksu da budem od 7 ujutru do 10 uvece, i to ne jednom u 3 meseca, vec to se desava cesto i opet mogu da stignem da jedem 5 puta, i da stignem da treniram. Sve ti je to do organizacije.

Hvala,svima na pomoci.Ja cu ipak po svom,ne mogu ja bez prsuta,alkohola,secera...Kakav mi je program treninga je li tu treba sto mijenjati

Sa ovakvim stavom, tesko da ces moci da postignes nesto. Ako ti je cilj samo da se udebljas, bez obzira na sta ce to liciti, svaki dan zasedni u neku pecenjaru, kiosk brze hrane ili tako neko sranje, poderi 2-3 bureka ili kilo mesanog ili 2-3 pljeke i eto ti.


A ovo za noge, ma brate, ako bi ti hteo da cepas te none, ti bi ih rasturio momacki. Ako si vec ogranicen i ne mozes da radis cucanj, pa ima tu brdo vezbi za noge koje bi trebao raditi (a ne ide toliko opterecenje na ledja), ljudi su ti vec napisali, iskorak(moze i bugarski cucanj, step up), leg curl, pressa, sutiranje... Iskreno ako je neki veci problem sa kicmom, pripazio bih sta radim, ali ipak bi ja otisao kod nekog valjanog privatnika da ti on kaze mozes li da pocnes da radis cucanj ili ne.


I kreni u teretanu, nije to sramota. Cak stavise...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Full body
« Odgovor #29 poslato: Februar 01, 2016, 06:36:29 posle podne »
Ljudi,ajde neke stvari da razgranicimo i da ostavimo deckovu temu na miru...

Ne mozete gledati sve kroz svoju perspektivu,kroz svoje oci i svoju situaciju..

Decko trenira od kuce,nema mogucnost da radi sve vezbe,najlakse je reci idi u teretanu,otkud znate kakva je situacija kod decka,sto finansijska,sto stambena,mozda zivi u malom mestu nema teretanu itd..(lupam sad,ne znam,ali da skapirate poentu)

Dalje,napisao je "ne mogu bez prsuta,alkohola ..." mozda je to tacno jednim delom,ali kao sto  svi znamo kvalitetna 'bilderska' ishrana je poskupa,i mozda nema finansije da to isprati,mozda mu roditelji ne razumeju i ne podrzavaju taj put i jednostavno ne zele da ulazu u njega na taj nacin....


Ovo je sve RETORICKI receno,ne zelim da ovim uvredim decka ili da insinuiram bilo sta,ali samo navodim neke od prepreka sa kakvima se osobe susrecu (par drugara mojih,pa znam iz prve ruke) i zapamtite decko ima SAMO 17 GODINA,nije svoj covek,jos uvek ga roditelji izdrzavaju itd... :)