Mart 29, 2024, 11:07:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Davajte savete :D  (Pročitano 15148 puta)

Van mreže medjoni

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 88
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #15 poslato: Februar 19, 2016, 04:25:53 posle podne »
Ovako, što se spavanja tiče, spavam nekad i po 12 sati i baš iz tog razloga sam budan noću.. Što se ishrane tiče često jedem visoko kaloričnu hranu sa kioska, poput kalcone, pljeskavice i slanih palačinki, nekad ispržim belo meso, a keva skuva testeninu sa mlevenim mesom, pasulj, paprikaš.. Sad ono što me interesuje najviše je da li prvo da vežbam kod kuće pošto nisam u kondiciji ili odma u teretanu? Da napomenem, meni je ova ishrana skroz zadovoljavajuća i letos sam sa tom ishranom postigao vidljive rezultate a pošto nisam gojazan mogu da jedem štagod mi padne pod ruku..

A kakve si rezultate postigao letos i kako si tada trenirao?

Van mreže Rilke

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #16 poslato: Februar 20, 2016, 02:27:42 pre podne »
Zgibovi, propadanja, sklekovi.. po 40 minuta trening u proseku sa po oko minut-dva pauze.. ne secam se koliko sam radio po seriji, i uglavnom radim spontano, ne volim da pravim planove kako cu i sta jer je to opterecujuce.. a rezultati su bili da su mi lepeze malo bile jace, biceps, triceps i grudi najvise.. a sad ono sto bih voleo pre svega da postignem su jace lepeze i butine.. to su mi prioriteti.. kakve sklekove da radim za lepeze?
« Poslednja izmena: Februar 20, 2016, 03:18:48 pre podne Rilke »

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #17 poslato: Februar 20, 2016, 10:27:21 pre podne »
Zgibovi, propadanja, sklekovi.. po 40 minuta trening u proseku sa po oko minut-dva pauze.. ne secam se koliko sam radio po seriji, i uglavnom radim spontano, ne volim da pravim planove kako cu i sta jer je to opterecujuce.. a rezultati su bili da su mi lepeze malo bile jace, biceps, triceps i grudi najvise.. a sad ono sto bih voleo pre svega da postignem su jace lepeze i butine.. to su mi prioriteti.. kakve sklekove da radim za lepeze?
Druze latisimus dorsi ili ti siroki ledjni misic u narodu poznatiji kao ''lepeze'' se nikako ne moze aktivirati radjenjem sklekova jer to nije njegova funkcija.Latisimus se poboljsava raznim varijacijama zgibova,veslanjima i sa pull down-vima.Ispisao sam ti na prethodnoj temi iscrpan odgovor u vezi ishrane i treninga, za koji sumnjam da si procitao, i ti sad pises neke gluposti oces da treniras bez plana itd.itd.Izjasni se konkretno koji su ti ciljevi i zelje i shodno tom ces da dobijes uputstva kako i sta treba da radis u suprotnom nemoj da trolujes molio bih te.Svako dobro..

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #18 poslato: Februar 20, 2016, 10:31:57 pre podne »
Izjasni se konkretno koji su ti ciljevi i zelje i shodno tom ces da dobijes uputstva

Zna on koji su mu  ciljevi,samo mu se put do cilja ne svidja :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #19 poslato: Februar 20, 2016, 12:55:06 posle podne »
Izjasni se konkretno koji su ti ciljevi i zelje i shodno tom ces da dobijes uputstva

Zna on koji su mu  ciljevi,samo mu se put do cilja ne svidja :)
E jbg zaobilazni putevi ne postoje kao ni precice odnosno postoje ali....

Van mreže medjoni

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 88
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #20 poslato: Februar 21, 2016, 01:37:47 posle podne »
Zgibovi, propadanja, sklekovi.. po 40 minuta trening u proseku sa po oko minut-dva pauze.. ne secam se koliko sam radio po seriji, i uglavnom radim spontano, ne volim da pravim planove kako cu i sta jer je to opterecujuce.. a rezultati su bili da su mi lepeze malo bile jace, biceps, triceps i grudi najvise.. a sad ono sto bih voleo pre svega da postignem su jace lepeze i butine.. to su mi prioriteti.. kakve sklekove da radim za lepeze?
iskreno, ne verujem da si takvom ishranom i treningom postigao neke rezultate, mozda ti je tako izgledalo.. mislim da treba da se usredsredis na teretanu i vezbe sa tegovima, a da ishranu popravis koliko god je to moguce..

Van mreže Rilke

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #21 poslato: Februar 25, 2016, 10:15:06 pre podne »


Ovo je moj rezultat nakon nedelju dana treninga, a pre 2 dana sam poceo da treniram kod ortaka u kucnoj teretani na gladijatoru..

Za dorucak jedem Ovsene Pahuljice oko 80g, sa vrlo malo prokuvane vode, 2 sata posle dorucka trening.. od 45min do 2 sata, sa malo duzim pauzama, posle toga popijem surutku u prahu i dekstrozu, pola sata posle toga kajgana bez hleba sa ovsenim pahuljicama ili sta ima u frizideru a da sadrzi proteine.. a vecera, bilo sta.. trening radim 2 dana pa 1 dan pauza i tako u krug, za vreme pauze jedem bilo sta.. a sutradan se naravno vratim ovsenim pahuljicama itd.. sve u svemu, u sve boljoj sam formi.. ako se pitate kako rezultati za nedelju dana, to je zato sto sam do pre nedelju dana bio bukvalno fizicki neaktivan, oziveo sam misice.. takav utisak imam..  :D a od kad sam poceo na Gladijatoru da treniram, imam upalu svakog misica na telu, doduse ne jaku, posto nisam bas sklon upalama.. sve u svemu informisacu vas o napretku do daljnjeg.

I jos nesto: Poceo sam da ustajem ujutro i da lezem pre 12 uvece  ;)
« Poslednja izmena: Februar 25, 2016, 10:20:18 pre podne Rilke »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #22 poslato: Februar 25, 2016, 10:35:31 pre podne »
Ako ti kazes da je napredak za nedelju dana,super,blago tebi,a ja budala gledam narod kako se muci mesecima za prve rezultate,ali jebiga mora da si ti poseban.. :)

Protein unosis samo iz jaja,ta kajgana,a inace ga nema,sto je naravno lose,jer to je sve u svemu 30tak grama.. :)

Surutka ne vidim svrhu..

Van mreže Rilke

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #23 poslato: Februar 25, 2016, 10:39:52 pre podne »
Surutka - Minerali, kalcijum, itd itd.. stvarno ne razumem cemu preterivanje? Iskren da budem, ja se osecam jako neprijatno na ovom forumu.. prilicno omalovazavate sve sto kazem i uradim.. izvinjavam se na smetnji.. mozda na nekom drugom forumu budem bolje prihvacen, sve najbolje, pozdrav.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #24 poslato: Februar 25, 2016, 10:50:55 pre podne »
Surutka - Minerali, kalcijum, itd itd.. stvarno ne razumem cemu preterivanje? Iskren da budem, ja se osecam jako neprijatno na ovom forumu.. prilicno omalovazavate sve sto kazem i uradim.. izvinjavam se na smetnji.. mozda na nekom drugom forumu budem bolje prihvacen, sve najbolje, pozdrav.

Pa druze,moj post nije bio uopste u tom pravcu,ali naravno ovde niko nece pisati ono sto TI ZELIS DA CUJES,pa ako smatram nebulozom 'napredak' od NEDELJU dana,tako cu napisati svidelo se to tebi ili ne.. :)

Surutku sam napisao,jer je pijes posle treninga pa je verovatno koristis kao 'zamenu' za whey,a ne zbog minerala itditd..(da te obavestim da to nije bas tako,niko nije lud da da 5-6k za whey ako je tu surutka od 200din DA JE ISTO) :)

Pa ti ako zelis da zivis u zabludi,da ti neko hrani ego i podrzava u glupostima,slobodno,ali ovde sumnjam da ces tako nesto docekati.. :)

Van mreže Rilke

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #25 poslato: Februar 25, 2016, 10:55:18 pre podne »
Ja znam da surutka nema skoro uopste proteina, jer bih morao da popijem celu kesu surutke da bih uneo jednu mericu Wheya.. tako da kao sto vidite, pogresno ste me shvatili.. ja to pijem zbog minerala koje surutka sadrzi, a dok nije bilo Wheya, ljudi su jeli jaja, i svakako dobijali masu.. doduse sporije.. Whey kad budem bio u mogucnosti cu poceti da uzimam, i ne radi se ovde o tome dal vi govorite ono sto zelim da cujem, vec se radi o vasem sarkazmu.. sve se to moze reci na mnogo lepsi nacin :)

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #26 poslato: Februar 25, 2016, 10:59:56 pre podne »
Poenta posta je bila da unosis premalo proteina, u dorucku unosis samo UH bez proteina, posle treninga ih nemas, samo ta kajgana su ti proteini za ceo dan daj boze i da u toj veceri ima jedno 20g, znaci ti za ceo dan unses max 50g proteina sto je nista plus uzimajuci u obzir da unosis i malo uh i zdravih masti

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #27 poslato: Februar 25, 2016, 11:02:02 pre podne »
Citat
prilicno omalovazavate sve sto kazem i uradim..
a da ti Rilke malo procitas forum? pa vidis o cemu se radi ... zamisli kada bi svi sada dosli i rekli e ovo ja ovako itd... i sada ajmo svi da zvacemo pricu ispocetka za svakog pojedinacno... jel primecujes neku redudansu podataka? a onda on kaze kako jede kalcone i pice i zadovoljava kalorijski unos... i surutku pije zbog minerala... e pa jebiga... poenta je u tome sto nista ne znas, a na forumu sve lepo pise... tvoje je da izdvojis sat vremena u tvom 20 ogodisnjem prezauzetom zivotu, malo iscitas podforume, sastavis lepo jelovnik , momci ti pomognu oko toga , uplatis teretanu ili sta god... pa sastavis program kojim bi vezbao , jer vidi cuda i to pise na forumu... i onda vezbas pa ako hoces da pratis neki napredak radi svoje evidencije kacis na forumu itd... gde ti opet momci pomognu ako treba nesto menjati , daju ti savete ...

Slazem se da bi i modovi mogli malo manje da koriste sarkazam i podjebavanje jer nije svako raspolozen za taj vid komunikacije ali malo kolegijalnosti i sa druge strane nije na odmet...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #28 poslato: Februar 25, 2016, 11:07:21 pre podne »
ne radi se ovde o tome dal vi govorite ono sto zelim da cujem, vec se radi o vasem sarkazmu.. sve se to moze reci na mnogo lepsi nacin :)

Pa savet koji ce svi da dobiju,tj ne savet,nego razradu kad dodju na forum da se raspitaju je sledece:

-Plan treninga (citaj TERETANA)
-Plan ishrane (adekvatan plan ishrane koji prati zeljeni rezultat)
-Plan Suplementacije(dodaci ishrani koji ce pomoci ishrani u ostvarenju cilja)
-----------------

E sad mi smo krenuli,kao svima, i TEBI da pisemo o tome,a ti si odmah skresao:

-Radim gladijator- KRAJ
-Ceo dan jedem ovsene,sta ima u frizideru,sta 'stara' skuha..
-Od suplemenata NISTA

I onda dodjes prosipas pricu o 'napretku' posle nedelju dana,i kako te mi napadamo,kako se ne osecas prijatno na forumu itditd..

Ja razumem da finansijsko stanje i mogucnosti nisu svima iste,ali ne mogu ja da igram tenis ako nemam reket... (nadam se da shvatas sta zelim da kazem) :)
« Poslednja izmena: Februar 25, 2016, 11:12:19 pre podne SlobodanS »

Van mreže Rilke

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Davajte savete :D
« Odgovor #29 poslato: Februar 25, 2016, 11:10:41 pre podne »
U redu.. sad smo se razumeli.. hvala vam puno, zamolio bih nekog od modova da zakljuca temu pa cu ja otvoriti temu za pracenje napretka kad malo iscitam forum :)