April 20, 2024, 11:29:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: pomoc oko skidanja sala :)  (Pročitano 5915 puta)

Van mreže noms_right_meow

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
pomoc oko skidanja sala :)
« poslato: Mart 16, 2016, 08:03:27 posle podne »
zdravo svima, imam 24 godine, visoka sam 175 i imam 69kg. moj najveci problem je sto mi se zivot u poslednjih par godina svodio na sedenje i pretvaranje u zelatin, radim posao za racunarom, a istovremeno i studiram, da stvar bude jos gora cak mi se i hobiji svode na sedenje... trenirala sam u proslosti, no vremenom sam se ulenjila i eto, postadoh kost i salo :)
odnedavno idem u teretanu (i ne plasim se tezina, smejem se u lice malim rozim tegicima :D), a nesto pre toga sam pocela da treniram kod kuce. u sustini, trenutno vezbam 3x nedeljno snagu, a 2-3 puta kardio. napredak je vidljiv, ramena su mi se istakla, dupe, ups gluteus raste, salo sa stomaka silazi, ali ipak zelim da ubrzam proces, pa sam razmisljala da zapocnem neki konkretan plan ishrane, ali pitanje je STA?
da dodam: iako sa stomaka salo silazi, pravi problem su noge (celulit) i RUKE (ruke su mi uvek bile uzas, mesto sa kog mi nikad nije sisao ni gram sala, bar mi se tako cini... opet celulit... samo mi jos na usnim resicama nije izasao)
ishrana mi se svodi na dosta mesa, jaja, sira, jogurt, sirovo i bareno povrce, integralni home-made hleb uglavnom za dorucak, razno orastasto voce, secer se trudim da minimalizujem, alkohol takodje (ali da ne lazem, naravno da mi se desi tu i tamo da pojedem kolac ili popijem koje pivo). Uzimam omega-3 kapsule 1x1000mg, multivitamin i whey protein
citala sam dosta o rotaciji UH i ketogenoj dijeti, da li mislite da je pametno da pocnem nesto od toga?
molim za savete u vezi treninga, ishrane, suplemenata, sta god vam padne na pamet bicu veoma zahvalna :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: pomoc oko skidanja sala :)
« Odgovor #1 poslato: Mart 16, 2016, 08:10:09 posle podne »
Pozz i dobrodosla na forum...;)
Dosta dobro si ti shvatila sve ovo odnosno ne bojis se tezina,znas da je ishrana najbitniji faktor pored ostalih itd..itd...Ono sto je najbitnije jeste da prvo sredimo ishranu a zatim trening...Ne bi bilo lose da se bacis na citanje nutrition podforuma da vidia kako izgledaju planovi ishrane ili jos bolje podforum "Sve za zene koje hoce bolju formu",kucam preko telefona pa msm da se tako zove podforum...Na osnovu procitanog pokusah da sastavis neki plan ishrane da bi imali neku polaznu tacku pa cemo dalje da ispravljamo...:)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: pomoc oko skidanja sala :)
« Odgovor #2 poslato: Mart 17, 2016, 11:37:08 pre podne »
Vazne su i kolicine koje jedes, i mnogo drugog. Ali ajde procitaj par tema u Nutrition podforumu, pa cemo napraviti nesto i za tebe.
Kao najvaznije trebas shvatiti da se promena nece desiti preko noci. Isto kao sto se promena na gore nije desila preko noci. Treba ti dobro koncipiran plan treninga i ishrane, i trebas se pridrzavati toga 7 dana u nedelji. Ali u tom slucaju rezlutati su neizostavni i granica je gde ti hoces da bude. Sto se tice celulita ne brini, kako je dosao tako ce i otici.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže noms_right_meow

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: pomoc oko skidanja sala :)
« Odgovor #3 poslato: Mart 23, 2016, 08:11:30 posle podne »
super, hvala na odgovorima :)
malo sam citala, malo razmisljala o tome sta ja trenutno mogu da ispratim i evo plana:

Dorucak:
2-3 jajeta, sunka/pecenica/ella sir (sta budem imala...), kriska int. hleba/solja ovsenih pahuljica
Uzina:
voce ili jogurt sa pivarskim kvascem i mlevenim lanenim semenom
Rucak:
150-200g pecenog ili kuvanog mesa, bareno povrce/pirinac/krompir, salata
Uzina:
bademi, orasi, lesnici, nesto od toga
Vecera (posle treninga):
salata od tunjevine ili piletine (obicno ubacim zelenu, kupus, sargarepu, paradajz, krastavce, susam, laneno seme, bareni kukuruz i grcki jogurt+limun+morska so za dressing)

e sad, citala sam na dosta mesta da se pivarski kvasac uzima za gojenje, poboljsava apetit bla bla, medjutim ja sam svakako smrsala, uprkos toga sto ga pijem (pocela sam ga piti zbog b vitamina, gvozdja, aminokiselina, svega...)
whey pijem odmah posle treninga, omegu i multivitamin uz dorucak ili rucak... izbor voca i povrca uglavnom varira, u zavisnosti od sezone a i toga sta imam u frizideru
sracunala sam okvirnu kalorijsku vrednost za ceo dan, izadje izmedju 1500-1700 kcal
eto, dakle valja li ovo ista ili da menjam? :D

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: pomoc oko skidanja sala :)
« Odgovor #4 poslato: Mart 23, 2016, 08:54:21 posle podne »
Dosta je nejasan ovaj tvoj jelovnik, nije konkretan.
Sta ti sada jedes za taj prvi obrok npr jaja, sa integralinm hljebom, ili sunku ili ella sir ili solju ovsenih ili sve odjednom??
I u kojim kolicinama, koliko ovsenih koliko cega?

Isto tako i rucak, meso i riza ili krompir ili povrce ili salata....

150g pile file, 50g rize, kupus salata sa maslinovim uljem (ovo je jedan obrok)

3 jaja, 50g ovsenih sa mljevneim lanom i jogurtom (to je obork)

Probaj na taj nacin sastaviti jelovnik sa rzlicitim unosom UH po danima.



Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: pomoc oko skidanja sala :)
« Odgovor #5 poslato: Mart 23, 2016, 09:15:31 posle podne »
super, hvala na odgovorima :)
malo sam citala, malo razmisljala o tome sta ja trenutno mogu da ispratim i evo plana:

Dorucak:
2-3 jajeta, sunka/pecenica/ella sir (sta budem imala...), kriska int. hleba/solja ovsenih pahuljica
Uzina:
voce ili jogurt sa pivarskim kvascem i mlevenim lanenim semenom
Rucak:
150-200g pecenog ili kuvanog mesa, bareno povrce/pirinac/krompir, salata
Uzina:
bademi, orasi, lesnici, nesto od toga
Vecera (posle treninga):
salata od tunjevine ili piletine (obicno ubacim zelenu, kupus, sargarepu, paradajz, krastavce, susam, laneno seme, bareni kukuruz i grcki jogurt+limun+morska so za dressing)

e sad, citala sam na dosta mesta da se pivarski kvasac uzima za gojenje, poboljsava apetit bla bla, medjutim ja sam svakako smrsala, uprkos toga sto ga pijem (pocela sam ga piti zbog b vitamina, gvozdja, aminokiselina, svega...)
whey pijem odmah posle treninga, omegu i multivitamin uz dorucak ili rucak... izbor voca i povrca uglavnom varira, u zavisnosti od sezone a i toga sta imam u frizideru
sracunala sam okvirnu kalorijsku vrednost za ceo dan, izadje izmedju 1500-1700 kcal
eto, dakle valja li ovo ista ili da menjam? :D

Po meni totalan promasaj...

Kakva sunka/pecenica,hleb, pa onda ova komplet uzina

Citat
voce ili jogurt sa pivarskim kvascem i mlevenim lanenim semenom

Da se zapitas sta je od cega gore..


Zatim

Citat
150-200g pecenog ili kuvanog mesa, bareno povrce/pirinac/krompir, salata

Jedini obrok da kazem koji je ODLICAN...

Druga uzina solo masti no,no dodaj neki izvor proteina..

Vecera mi bez veze,pre svega nisam za tunu,ali kad je vec spominjemo zar je problem pojesti tunjevinu uz neku salatu ili nesto,nego mora da se komplikuje grcki jogurt i sta ja znam sta (povrce okej)..


Sve u svemu kao zakljucak previse je to iskomplikovano,poubacivano stvari koje bi mogle da prodju nekim nazovi "fitnes trenerima" ili recimo u blic zeni,jer to niti smrdi nit' mirise,jer tu su i pirinac,krompir,meso,jaja,povrce sto valja,ali imas i sunku,HLEB,kvasac i ne znam sta...

A i nije mi jasno za neke stvari,pa i moja baba od 70+ godina zna da su prvi koraci da se izbaci slatko,sokovi,HLEB i onda opet neko dodje sa jelovnikom "kriska INTEGRALNOG HLEBA" pa bog ga video kad mozes da prodjes sa mizernom KRISKOM pa koliki je problem da prodje i BEZ ISTE ?

Van mreže noms_right_meow

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: pomoc oko skidanja sala :)
« Odgovor #6 poslato: Mart 23, 2016, 11:29:28 posle podne »
hm hm vidim nisam jos uvek na pravom putu, ali ok, zbog toga sam zapocela temu :) elem
@newbody
nisam uspela konkretno da sastavim jelovnik, jer ne jedem isto svaki dan; to vise zavisi od toga sta imam u frizideru, kad sam stavila "/" mislila sam "ili";  npr jaja jedem svako jutro, ali nekad uz njih jedem ellu, nekad nasecem nesto mesnato (naravno ne salamu ili nesto slicno), nekad za rucak uz meso obarim krompir, nekad pirinac, nekad brokoli itd
evo sastavicu novi plan samo jos malo da se razjasne neke stvari, da ne sjebem opet :D
@ slobodans
evo par pitanja:
da li onda sugerises da umesto hleba picim ovsene?
mislila sam da su bademi osim masti takodje i solidan izvor proteina (21g proteina na 100g badema)?
i nije mi najjasnije zasto je lose jesti sunku ili pecenicu?
vidim da dosta gresim u uzinama i dorucku, ali nisi pojasnio zbog cega je sta lose, sta da izbacim, sta da zamenim, smernice
u svakom slucaju hvala :)


Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: pomoc oko skidanja sala :)
« Odgovor #7 poslato: Mart 23, 2016, 11:53:53 posle podne »
@ slobodans
evo par pitanja:
da li onda sugerises da umesto hleba picim ovsene?
mislila sam da su bademi osim masti takodje i solidan izvor proteina (21g proteina na 100g badema)?
i nije mi najjasnije zasto je lose jesti sunku ili pecenicu?
vidim da dosta gresim u uzinama i dorucku, ali nisi pojasnio zbog cega je sta lose, sta da izbacim, sta da zamenim, smernice
u svakom slucaju hvala :)

Pa najbolja varijanta u svakom slucaju,ja sam uvek ZA da se batali pecivo,hleb itditd..
Protein iz badema nema znacaja za coveka,jer biljni izvor proteina nema potpun aminokiselinski lanac...
Sto se voca tice mrsko mi da pisem,ali evo teme mr.big lepo postavio ---> KLIK

Pre svega,uzina,ne treba da bude uzina nego OBROK,jer 4-5-6 obroka dnevno je najbolji i najefikasniji nacin da se pokrene spor metabolizam i brz metabolizam je dobra stvar bilo da je rec o skidanju kila ili masi.. :)

Znaci nema uzine,nego je svaki obrok protein+ugljeni hidrati,dok je recimo vecera protein+masti,a moze cak i dorucak da bude protein+masti ako ti ne prijaju hidrati ujutru..

Uglavnom sad je najbitnije da skontas koje NAMIRNICE su DOBRE i koje treba da imas u ishrani.. :)

PS:

Zaboravio sam skroz,evo ti 2 teme koje kad procitas,siguran sam da ce ti biti mnogo jasnije kako da koncipiras ishranu:

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,31880.0.html

« Poslednja izmena: Mart 24, 2016, 12:08:30 pre podne SlobodanS »