April 20, 2024, 03:53:11 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko rotacije UH - sta dalje menjati  (Pročitano 18572 puta)

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Pomoc oko rotacije UH - sta dalje menjati
« poslato: April 30, 2016, 08:49:28 pre podne »
Radim rotacije 2 meseca (ceo mart i april,pre toga sam se lose hranio),ali rezultata uopste nije bilo,salo je i dalje tu kao na pocetku dijete,kilaza je ista,izgubio sam 2 meseca uzalud,pa me sad zanima zasto.
Moja ishrana svaki dan je izgledala ovako:
800-1000gr piletine (belo meso i bataci sa uklonjenom kozicom,kuvano u vodi)
225gr mladi sir 5% mm
vlaknasto povrce karfiol ili brokoli tu i tamo ubacim (nisam ljubitelj i zato sam slabije jeo)
2 kasike maslinovog ulja

Dakle to je sto sam unosio apsolutno svaki dan,rasporedjeno u 4-5 obroka,sir u zadnjem obroku,a jedino sto sam rotirao su kolicine rize i one su isle ovako:
125  75  50  100  75  0  50

Trening u teretani se svodi na 9-12 serija po misicnoj grupi rasporedjeno na 4-5 treninga nedeljno,svaka grupa posebno.
Kardio nisam uopste radio.

Jednu stvar da napomenem,moj posao zahteva da svaki dan sedim ispred kompjutera po 10-12 sati,tako da mi je kretanje svedeno na minimum,tj nemam nikakvu aktivnost tokom dana sem sto odem do teretane i nazad.

Sad moja pitanja su sledeca,zanima me zbog cega 2 meseca pridrzavanja dijete nije dalo ali bas nikakve rezultate:
1. previse proteina
2. nedovoljno vlaknastog povrca
3. lose odabrane kolicine UH i njihov los raspored
4. totalni nedostatak kardio treninga
5. nekretanje tokom celog dana,odnosno sedenje u fotelji (ali ovo ne mogu nikako promeniti,jer mi je takav posao)

Dakle nesto od ovoga jeste sigurno,a mozda cak i sve.

S ozbirom da sam izgubio 2 meseca uzalud i da nisam nista postigao,moram da potrazim pomoc.
Razmisljao sam i da se obratim nekome da mi sastavi dijetu tacno u gram i da platim,jer ocigledno je da negde gresim.

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Pomoc oko rotacije UH - sta dalje menjati
« Odgovor #1 poslato: April 30, 2016, 09:31:35 pre podne »
Definitivno bi promjenio te iznose UH, varijacije od po 25g su premale, to tijelo možda ni ne registruje, trebalo bi nešto tipa 200-125-50 itd.
Nisi napisao koliko si visok/težak pa ne znam, ali nemoj ići previše proteine, nema smisla da ideš preko 2g po kg. Sjedim i ja na poslu uz računar, i još gomila ljudi, to neka te ne brine. Zapravo evo upravo kuckam sa posla.  :)


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko rotacije UH - sta dalje menjati
« Odgovor #2 poslato: April 30, 2016, 09:46:15 pre podne »
Odgovor vise nego jednostavan:

Citat
800-1000gr piletine (belo meso i bataci sa uklonjenom kozicom,

Citat
225gr mladi sir 5% mm

i kao sto exay kaze

Citat
varijacije od po 25g su premale

Citat
, nema smisla da ideš preko 2g po kg.

i manje jer je to mnogo..a

Citat
Sjedim i ja na poslu uz računar, i još gomila ljudi

i ja sedim u kanc svaki dan od 9-20

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pomoc oko rotacije UH - sta dalje menjati
« Odgovor #3 poslato: April 30, 2016, 10:54:17 pre podne »
Tezina 95kg,visina 180cm,bodyfat 20-25%,ukratko stomacina i spojleri koji kipe preko kaisa.
Dakle unos proteina da smanjim na 2gr po kg,a mozda cak i manje.
Varijacije UH da promenim totalno,naprimer 175-125-0-100-150-50-0

Da li je ovakav izbor dobar ili da menjam ?

Pedja,citirao si 225gr sir 5% MM,da li mogu nastaviti to da konzumiram ili je po tvom misljenju to lose?

Imate li jos kakav savet sta bih mogao da menjam?

Zahvaljujem svima na pomoci.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pomoc oko rotacije UH - sta dalje menjati
« Odgovor #4 poslato: April 30, 2016, 10:57:24 pre podne »
Pa svakako to sto su ti ljudi rekli da je to mnogo proteina na tvoju tezinu,gledaj da si uvek negde izmedju 1.8-2gr proteina po kilogramu tezine,jer kad je o njemu reci nije uvek vise=bolje :)

Sto se tice uh rotacija od po 50gr je okej,samo me zanima kakvi su ovi unosi hrane u odnosu na tvoj bazalni metabolizam i u koliki te to deficit tera ? :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko rotacije UH - sta dalje menjati
« Odgovor #5 poslato: April 30, 2016, 11:02:15 pre podne »
Rotacija je ok
sir sam citirao i svakako bih ga izbacio za sada,i zamenio sa nekom tunjevinom u spostvenom soku ili masl uljem,ili belancima jajeta.
ali sam isto citirao i MESO gde batkovi ili bataci,sigurno nisu adekvatni u tom slucaju
Glejdate ljudi
jednostavno NIJE moguce i ne postoji ni jedna jedina mogucnost,ako je sve sredjeno da stvar ne radi.
Dakle,gresi se negde debelo.U ovom slucaju,ja mislim da je to velika klcina B,unos UH manje vise,ali treba da se menja,kao i nedavatne namirnice u vidu tog sira (ako vec hoces sir,onda uzmi ella sir) i tog mesa
nema potrebe za KUVANJEM,vec termicka obrada belog mesa moze da bude peenje u foliji itd itd itd itd itd..

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pomoc oko rotacije UH - sta dalje menjati
« Odgovor #6 poslato: Maj 01, 2016, 12:04:41 posle podne »
OK.
Napravicu ove promene u ishrani,pa cemo videti hoce li biti rezultata za nekih 3-4 nedelje.
Dakle izbacujem sir i batake,koristicu samo belo meso.
Rotacije UH u kolicinama koje sam naveo.
Pojacacu unos vlaknastog povrca.
A sto se tice kuvanja,nije mi problem da jedem kuvano u vodi,to mi je i najjednostavije za pripremiti.

Citat
samo me zanima kakvi su ovi unosi hrane u odnosu na tvoj bazalni metabolizam i u koliki te to deficit tera ? :)
Na ovo pitanje ne bih znao odgovor,odnosno ne znam koliki mi je bazalni metabolizam.
« Poslednja izmena: Maj 01, 2016, 12:07:15 posle podne bojanh66 »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pomoc oko rotacije UH - sta dalje menjati
« Odgovor #7 poslato: Maj 01, 2016, 12:34:19 posle podne »
Na ovo pitanje ne bih znao odgovor,odnosno ne znam koliki mi je bazalni metabolizam.

Pa kako onda mozes znati da li je ova kolicina hrane pogodna za tvoje ciljeve,ili te mozda tera u suficit,prevelik deficit itd.. ? :)

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pomoc oko rotacije UH - sta dalje menjati
« Odgovor #8 poslato: Maj 01, 2016, 04:52:56 posle podne »
Kako da izracunam bazalni metabolizam,jel ima neka osnovna formula ili da koristim kalkulator sa neta ,pa na osnovu toga da korigujem kalorije ?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pomoc oko rotacije UH - sta dalje menjati
« Odgovor #9 poslato: Maj 01, 2016, 09:12:40 posle podne »
Kako da izracunam bazalni metabolizam,jel ima neka osnovna formula ili da koristim kalkulator sa neta ,pa na osnovu toga da korigujem kalorije ?

http://www.calculator.net/calorie-calculator.html

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pomoc oko rotacije UH - sta dalje menjati
« Odgovor #10 poslato: Maj 02, 2016, 09:46:38 pre podne »
Ima li smisla u danima odmora unositi vecu kolicinu UH,a u danima treninga nizu kolicinu UH?
Negde sam procitao da je ovakav nacin cak i vrlo pozeljan.
Naprimer:
1. ledja 0
2. grudi 125
3. odmor 175
4. noge 50
5. ramena 0
6. ruke 100
7. odmor 175

Druga stvar,da li u danima s nizim unosom UH da povecam unos zdravih masti,koristio bih orase ako je to ok,naprimer jedno 100-150gr orasa,a u danima s visokim unosom nekih 50gr orasa?

Da li proteine drzati uvek konstantno na 2gr/kg ili ih povecavati u danima s nizim unosom UH, a smanjivati u danima sa visokim unosom UH ?

Eto,za sada toliko,to me najvise zanima.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pomoc oko rotacije UH - sta dalje menjati
« Odgovor #11 poslato: Maj 02, 2016, 10:18:15 pre podne »
Ima li smisla u danima odmora unositi vecu kolicinu UH,a u danima treninga nizu kolicinu UH?
Negde sam procitao da je ovakav nacin cak i vrlo pozeljan.
Naprimer:
1. ledja 0
2. grudi 125
3. odmor 175
4. noge 50
5. ramena 0
6. ruke 100
7. odmor 175


Cisti nonsens,nase telo ne funkcionise tako.. :)

Druga stvar,da li u danima s nizim unosom UH da povecam unos zdravih masti

To sam ti i na PM rekao,DA tako treba,veci unos uh nizi unos masti i obrnuto.. :)

Da li proteine drzati uvek konstantno na 2gr/kg ili ih povecavati u danima s nizim unosom UH, a smanjivati u danima sa visokim unosom UH ?

Proteine drzi uvek na 2gr,mozes cak i 1.8 jer tvoje telo nema mogucnosti da apsorbuje vise od ajmo reci 2gr/kg i sve preko toga je kontraproduktivno.. :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko rotacije UH - sta dalje menjati
« Odgovor #12 poslato: Maj 02, 2016, 10:19:00 pre podne »
Ima li smisla u danima odmora unositi vecu kolicinu UH,a u danima treninga nizu kolicinu UH?
Negde sam procitao da je ovakav nacin cak i vrlo pozeljan.
Naprimer:
1. ledja 0
2. grudi 125
3. odmor 175
4. noge 50
5. ramena 0
6. ruke 100
7. odmor 175

Druga stvar,da li u danima s nizim unosom UH da povecam unos zdravih masti,koristio bih orase ako je to ok,naprimer jedno 100-150gr orasa,a u danima s visokim unosom nekih 50gr orasa?

Da li proteine drzati uvek konstantno na 2gr/kg ili ih povecavati u danima s nizim unosom UH, a smanjivati u danima sa visokim unosom UH ?

Eto,za sada toliko,to me najvise zanima.

komplikujes zivot sam sebi i zbog toga i nemas rezualtete
to KADA i KAKO ces unostiti UH-nije bitno,vec je bitno da ispostuje zacrtani unos
sta ako taj dan,npr ne mozes da treniras ili ne mozes da uneses UH vec samo B.?..a nista..onda u McDolands pa od ponedlejka jel da?....NE RADI TO TAKO...
to su gluposti notrone...tebi ne znaci nista da li je ponedljak 50 gr uh a utorak 75 ili 175 jer tih 100 gr vise se ne unosi da PRAVI RAZLIKU U TRENINGU vec da zarotira metabolizam kako bi sagorevaco MASNOCE uz to malo ih sto unosis..itd itd itd i

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko rotacije UH - sta dalje menjati
« Odgovor #13 poslato: Maj 02, 2016, 10:19:29 pre podne »
Citat
To sam ti i na PM rekao

...i ti na PM? hmmmmm

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Pomoc oko rotacije UH - sta dalje menjati
« Odgovor #14 poslato: Maj 02, 2016, 10:27:53 pre podne »
OK,sad je jasnije.
Da Pedja,poslao sam mu par pitanja vezano za unos uh i masti na PM,nisam hteo da te smaram u vezi toga jer verujem da si prezauzet s ostalim stvarima :).

Sastavicu u toku dana svoj jelovnik,pa cete mi reci jel treba nesto menjati.