Mart 29, 2024, 04:33:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Nov pocetak 2016  (Pročitano 8497 puta)

Van mreže AlexBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Nov pocetak 2016
« poslato: Jun 06, 2016, 07:28:06 posle podne »
Zdravo, imam 21 godinu sve ovo mi je novo, zelje su ogromne e sad mogucnosti su diskkutabline, naime trenirao sam godinama i basket i plivanje medjutim napravio sam pauzu u svemu od 4 godine (ako mogu to nazvati pauzom zbog povrede kicme) . E sad povreda je izlecena jos pre 2 godine al prosto ne znam odakle da krenem ugojio sam se desetak kila misici na ivici atrofije (mozda preterujem ali prosto ne osecam snagu u njima) osecam se kao pocetnik zeleo bih da izgradim misice i da skinem mast i da se dovedem u red ali prosto ne znam kako isao sam na razne dijete gde sam skidao po deset kilograma i onda se opustim i posle par meseci od prejedanja se vracaju a za to vreme nikakve vezbe i nista , kretao sam u teretanu nisam znao sta da radim i kako pa sam imao osecaj kao da tapkam u mestu jer nije bilo plana i programa , i na kraju bih odustajao , citao sam razne clanke svako vodi svoju politiku pa nisam znao ni koju da sledim a onda sam otkiro ovaj forum koji mi ulio veliku nadu i volju i zelju za svoje zdravo telo i zdravim duhom, osnovni obroci (dorucak rucak i vecera (koju nekada preskocim) su sve kuvano (meso, povrce supa , salata ) medjutim verovatno kolicine koje pojedem je problem, cim krenem sokove da pijem odma krecem da se goijim a kad izbacim sokove krenem da mrsavim i tako u krug al nije problem ni da izbacim sve sto nevalja ali kako da krenem da gradim misice i da u isto vreme skinem mast sa sebe , Visok sam 185 imam trenutno 95 kila . Ako neko moze da mi pomogne nekim savetom puno bi mi znacilo s obzirom da dobijam stalno savete samo u vezi skidanja kilograma ali nikada mi nisu davali savete kako da nabijem misicnu masu :( ?

Van mreže Lazar018

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
Odg: Nov pocetak 2016
« Odgovor #1 poslato: Jun 06, 2016, 07:36:58 posle podne »
Sa 21 godinom nisi tinejdzer ali OK :D
Pre svega moras da se bacis na citanje,u Nutrition procitaj Osnove ishrane by vlada sin I nekoliko puta procitaj ako treba, sastavi jelovnik napisi ovde pa cemo ga korigovati ako buds potrebe I Moras DA shvatis da u isto vreme ne mozes da mrsavis i dodajes misice. Pozz

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Nov pocetak 2016
« Odgovor #2 poslato: Jun 06, 2016, 07:46:42 posle podne »
Pozz druze,
pre svega

da gradim misice i da u isto vreme skinem mast sa sebe

Ovo jednostavno nije moguce,ili skidas masne naslage,ili gradis misicnu masu.
Prvo sto treba da uradis jeste da odlucis sta radis prvo.

Ne bi bilo lose kada bi okacio neku svoju sliku,da vidimo cisto kako to sada izgleda da mozemo da te usmerimo na pravi put. :)

I ne brini se nista,ovde ces nauciti sve sto ti je potrebno,i uz uravnotezenu ishranu i trening koji su usmereni ka ostvarenju tvog cilja,neces imati nikakvih problema :)

Van mreže AlexBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Nov pocetak 2016
« Odgovor #3 poslato: Jun 06, 2016, 07:52:44 posle podne »
Hahahaha ostadoh , pa evo kako nije problem da skidam kilograme, kada izbacim sokove i slatkise kilogrami nestaju tako da znam sta me goji a sta ne ali problem je sta dalje posle skidanja kilograma.
evo danasnjeg jelovnika
Dorucak u 12: Kriska hleba sa Grckim jogurtom i naseckanim kulenom.
Rucak: Bareno Povrce, Supa, Salata sa krastavcem i paradajzom.
Vecera: Kajgana 3 jaja.

Van mreže AlexBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Nov pocetak 2016
« Odgovor #4 poslato: Jun 06, 2016, 07:58:04 posle podne »
@SlobodanS evo danas sam krenuo da se vracam na rezim kada gubim kilograme a to je dve i po litre do 3 i po litre vode dnevno, posto sam racunao pre godinu dana koliko bi za moje telo vode bilo potrebno dnevno kako bi izbegavao da jedem iz dosade ili kad mi se pojavi glad da mi se ne mesa sa zedju , dakle bez ikakvih grickalica , slatkisa, sokova gaziranih sve sto je u ambalazi izbegavam samo Hrana kod kuce i Voda :D, i naravno sto manje zacina u hrani zbog soli da mi ne zadrava telo vodu. Okacicu sliku malo kasnije treba se slikati :D , hvala Slobo na toploj dobrodoslici dosao sam ovde da naucim od najboljih :D

Van mreže sloba94ns

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Nov pocetak 2016
« Odgovor #5 poslato: Jun 06, 2016, 08:13:41 posle podne »
evo danasnjeg jelovnika
Dorucak u 12: Kriska hleba sa Grckim jogurtom i naseckanim kulenom.
Rucak: Bareno Povrce, Supa, Salata sa krastavcem i paradajzom.
Vecera: Kajgana 3 jaja.

Tri obroka dnevno je malo, rasiri barem na 4-5 obroka.Izgladnjivanjem neces nista postici.

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Nov pocetak 2016
« Odgovor #6 poslato: Jun 06, 2016, 08:15:59 posle podne »
I obroci su nekvalitetni, hleb izbaci i taj grcki jogurt a i mesne preradjevine, supa krs, salata, povrce ok ali nigde proteina, nigde ugljenih hidrata, nigde masti i vecera msm ok su jaja ali je to mala za tolikog coveka, moraces ti da citas nutrition dosta, da shvatis ishranu da moras da imas dovoljno proteina, dovoljno ugljenih hidrata i dovoljno masti da bi ista uradio, ovako ces propasti i pojesti i te misice

Van mreže AlexBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Nov pocetak 2016
« Odgovor #7 poslato: Jun 06, 2016, 08:34:11 posle podne »
Jeste malo ali ako prosirim na vise obroka ,i to bez ikakve fizicke aktivnosti krecem da se gojim a cilj mi je prvo da smrsam, slazem se da je nekvalitetan dorucak, ali domaca supa ? jel zbog rezanaca i masti? uvek su mi govorili da je supa zdrava ima i povrca i junetine u njoj sto ne bi bila dobra?

Van mreže AlexBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Nov pocetak 2016
« Odgovor #8 poslato: Jun 06, 2016, 08:36:18 posle podne »
E da najvaznije pitanje Sta vas motivise svakoga dana i sta vas je u pocetku motivisalo da odlazite u teretanu i da radite na sebi? sta vam je davalo motivaciju i volju?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Nov pocetak 2016
« Odgovor #9 poslato: Jun 06, 2016, 08:46:41 posle podne »
Jeste malo ali ako prosirim na vise obroka ,i to bez ikakve fizicke aktivnosti krecem da se gojim a cilj mi je prvo da smrsam, slazem se da je nekvalitetan dorucak, ali domaca supa ? jel zbog rezanaca i masti? uvek su mi govorili da je supa zdrava ima i povrca i junetine u njoj sto ne bi bila dobra?

To sto nam kao deci babe pricaju da je domaca kuhinja bog otac i slicno,nije ni priblizno tako tako da.. :)

E da najvaznije pitanje Sta vas motivise svakoga dana i sta vas je u pocetku motivisalo da odlazite u teretanu i da radite na sebi? sta vam je davalo motivaciju i volju?

U pocetku zelja za promenom,za boljim,a kasnije vec rezultati koje postignes teraju te dalje..


PS: Imas jako losu percepciju cele ove price,i gledas iz jako loseg ugla,ne bi bilo lose da procitas Nutriton deo foruma i edukujes se malo oko osnova ishrane..

Van mreže AlexBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Nov pocetak 2016
« Odgovor #10 poslato: Jun 06, 2016, 09:13:29 posle podne »
Zahvaljujem Slobo upravo ceprkam po nutritionu, evo i slike





Van mreže AlexBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Nov pocetak 2016
« Odgovor #11 poslato: Jun 06, 2016, 09:29:10 posle podne »
@slobodan, citajuci ovaj nutrition sve mi zvuci kao kvantna fizika pomesana sa hemijom koriste se neke skracenice nista da ukapiram, zasto jednostavno se neobjasni da bude razumljivo obicnom narodu :D

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Nov pocetak 2016
« Odgovor #12 poslato: Jun 06, 2016, 09:39:44 posle podne »
@slobodan, citajuci ovaj nutrition sve mi zvuci kao kvantna fizika pomesana sa hemijom koriste se neke skracenice nista da ukapiram, zasto jednostavno se neobjasni da bude razumljivo obicnom narodu :D

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,31880.0.html

Po slikama,definitivno treba prvo da skidas masne naslage... :)

Van mreže AlexBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Nov pocetak 2016
« Odgovor #13 poslato: Jun 06, 2016, 09:46:36 posle podne »
Uredu, samo ne znam do koje mere da skidam da budem kost i koza ili ? posto " problematicno za skidanje masti jeste bokovi i butine i guzica :D stomak i grudi najlakse :D

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Nov pocetak 2016
« Odgovor #14 poslato: Jun 06, 2016, 10:16:05 posle podne »
Uredu, samo ne znam do koje mere da skidam da budem kost i koza ili ? posto " problematicno za skidanje masti jeste bokovi i butine i guzica :D stomak i grudi najlakse :D

Pa nema tu druze tako,ne mozes ti izgubiti masti sa stomaka i grudi,a da ti ostane na butinama,mozda su to problematicni predeli pa ide teze,ali to kad ide ide.. :)

Misicne mase imas jako malo,i to se da primetiti,ali sa ovakvim % masti,raditi masu je prosto nebulozno i pomisljati,tako da,prvo da se steses pa polako na pakovanje misica.. :)