April 25, 2024, 06:17:20 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: pocetnik - pitanje oko ishrane i cilj  (Pročitano 6633 puta)

Van mreže radee45

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
pocetnik - pitanje oko ishrane i cilj
« poslato: Oktobar 04, 2016, 05:59:52 posle podne »
Pozdrav, nov sam na forumu, imam 17 godina i krenuo sam u teretanu. Cilj mi je da se napucam malo tj otprilike da imam isto misicne mase kao tip sa slike  i da li je moguce ostvariti ovaj cilj za nekih godinu ipo dana ?
https://pbs.twimg.com/media/CnMIbTWUIAAHGoI.jpg:large


Takodje sto se tice ishrane, zanima me da li je dovoljno da vodim racuna da mi unos proteina bude dovoljan (140-150G dnevno) ili moram da brojim sve kalorije da bih izgradio misicnu masu ? Inace, nisam ni mrsav, a ni debeo, 12.8%bf 70kg na 176cm...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: pocetnik - pitanje oko ishrane i cilj
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 04, 2016, 06:45:51 posle podne »
Pozdrav, nov sam na forumu, imam 17 godina i krenuo sam u teretanu. Cilj mi je da se napucam malo tj otprilike da imam isto misicne mase kao tip sa slike  i da li je moguce ostvariti ovaj cilj za nekih godinu ipo dana ?
https://pbs.twimg.com/media/CnMIbTWUIAAHGoI.jpg:large


Takodje sto se tice ishrane, zanima me da li je dovoljno da vodim racuna da mi unos proteina bude dovoljan (140-150G dnevno) ili moram da brojim sve kalorije da bih izgradio misicnu masu ? Inace, nisam ni mrsav, a ni debeo, 12.8%bf 70kg na 176cm...

Pa prijatelju pre svega,da li mislis da je moguce sa 17 godina u narednih godinu ipo dana da imas formu kao covek od 30tak godina,na ovaj ili onaj nacin?

Mnogo tu faktora igra ulogu,i smatram da je najbolje da batalis te slike,i razmisljanje "da izgledam kao tip sa slike" i da se baziras na SVOM NAPRETKU,da ti bude bitno da vidis napretke na sebi..

Napisi kako se hranis trenutno pa cemo videti sta da kombinujemo.. :)

Van mreže radee45

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: pocetnik - pitanje oko ishrane i cilj
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 04, 2016, 08:28:49 posle podne »
Citat
Pa prijatelju pre svega,da li mislis da je moguce sa 17 godina u narednih godinu ipo dana da imas formu kao covek od 30tak godina,na ovaj ili onaj nacin?
Da, optimista sam haha :D
Zar ne bi trebalo cak mozda i meni da bude lakse nego njemu bas zbog godina ?

Citat
Mnogo tu faktora igra ulogu,i smatram da je najbolje da batalis te slike,i razmisljanje "da izgledam kao tip sa slike" i da se baziras na SVOM NAPRETKU,da ti bude bitno da vidis napretke na sebi..

Slazem se ja sa ovim 100%, ali sam hteo da napisem da mi je ovo krajnji cilj i da ne zelim nista vise od ovog - mozda ce znaciti nestoo da mozete bolje da mi pomognete. Dal je ovaj lik ili neki drugi sa istom kolicinom misicne mase nebitno, ja samo ocu da do tu doguram :)

Citat
Napisi kako se hranis trenutno pa cemo videti sta da kombinujemo.. :)

hmm, pa dosta baziram ishranu na piletini jer mi je laka da je pripremim i drzim je zamrznutu u zamrzivacu pa vadim kad trebaa... Takodje krompir (pecen u rerni, sa malo ulja), ponekad ubacim i pirinac, obavezno neka salata tipa kupus,paradajiz,rotkvice... Za vecu uglavnom zitarice sa mlekom, i pijem jogurt ko konj jer ga obozavam :D... Naravno ponekad tu se ubaci koji sendvic, a ovaj junk food trudim se da izbegavam, mozda ga jedem tipa jednom nedeljno ali ako je potrebno izbacicu ga skroz ;)


Van mreže adoni549

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: pocetnik - pitanje oko ishrane i cilj
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 05, 2016, 12:00:19 pre podne »
Pozdrav prije svega i dobrodosao na forum. :)
Sto se ishrane tice, pojacaj uh, na oko 200-300g dnevno , junk ne moras izbaciti , mozes li ponekad, sve je poenta samokontrole, jer ako ce tebe psihicki zadovoljiti jedan hamburger u 7 dana i drzati te svakh 7 dana nije problem, ali gledaj toga sto manje, takodjer i cokolade, mozes ali sve u malim kolicinama, kao sto sam rekao, samokontrola ;) Ne znam kakav ti je trening , niti kako treniras. Ubaci malo i ribe u tu ishranu , ne bi bilo lose :D A taj lik sa slike, izvini ali ni na sta ne lici a kamoli na bodybuildera. imas momka natural na facebook: Tim Gabel pa vidi sta je ljepse, izvagaj sebi ;) pozz veliki , nadam se da ce kolege dopuniti ako sam sta rekao :D
“The best activities for your health are pumping and humping.”

Van mreže radee45

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: pocetnik - pitanje oko ishrane i cilj
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 05, 2016, 01:27:56 pre podne »
Pozdrav prije svega i dobrodosao na forum. :)
Sto se ishrane tice, pojacaj uh, na oko 200-300g dnevno , junk ne moras izbaciti , mozes li ponekad, sve je poenta samokontrole, jer ako ce tebe psihicki zadovoljiti jedan hamburger u 7 dana i drzati te svakh 7 dana nije problem, ali gledaj toga sto manje, takodjer i cokolade, mozes ali sve u malim kolicinama, kao sto sam rekao, samokontrola ;) Ne znam kakav ti je trening , niti kako treniras. Ubaci malo i ribe u tu ishranu , ne bi bilo lose :D A taj lik sa slike, izvini ali ni na sta ne lici a kamoli na bodybuildera. imas momka natural na facebook: Tim Gabel pa vidi sta je ljepse, izvagaj sebi ;) pozz veliki , nadam se da ce kolege dopuniti ako sam sta rekao :D
prvo, hvala na dobrodoslici :) . Zar nije to mnogo sto si mi ti napisao? Ja jedva unesem i ovih mojih 150 ... Ono sto me zanima konkretno jeste da li bih trebao cut ili bulk, i ako kazete bulk kako? Koliko kalorija dnevno, da li treba da brojim ili kako da odredim sve to? Ja ne mogu da podnesem duge bulkove jer cim postanem deblji popizdim nacisto, zanima me tipa neki pristup 8 nedelja bulk i 3 cut i tako u krug i da li bi to radilo... Moj trening je 3x nedeljno teretana, a 3 izmedju su trcanje i trbusnjaci a 7 dan je odmor

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: pocetnik - pitanje oko ishrane i cilj
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 05, 2016, 08:33:35 pre podne »
Pa generalno tvoja ishrana i nije losa, ima tu dobrih izvora tipa piletina, krmpir, riza. Samo se tu jos dosta toga moze ubaciti i poboljsati. Takodje mlijecne proizvode izbaci ili smanji, to pijem jogurt ko konj jer ga volim nema opravdanje :) Volim i ja tulumbe ali ne ide, jbg :) I okaci neku sliku trenutne forme pa ce te momci savjetovati kako da ides dalje. Procitaj i ovu temu http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html pa na osnovu toga napravi svoju ishranu i onda je postavi ovde za korekcije :)

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: pocetnik - pitanje oko ishrane i cilj
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 05, 2016, 09:28:49 pre podne »
imas momka natural na facebook: Tim Gabel

nemoguće je da veruješ u ovo
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pocetnik - pitanje oko ishrane i cilj
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 05, 2016, 10:04:58 pre podne »
imas momka natural na facebook: Tim Gabel

nemoguće je da veruješ u ovo

a jbg buraz....znas kako je velikan rekao: covek se boji onoga sto ne poznaje,i veruje u to :)

Van mreže radee45

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: pocetnik - pitanje oko ishrane i cilj
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 05, 2016, 01:55:57 posle podne »
Pa generalno tvoja ishrana i nije losa, ima tu dobrih izvora tipa piletina, krmpir, riza. Samo se tu jos dosta toga moze ubaciti i poboljsati. Takodje mlijecne proizvode izbaci ili smanji, to pijem jogurt ko konj jer ga volim nema opravdanje :) Volim i ja tulumbe ali ne ide, jbg :) I okaci neku sliku trenutne forme pa ce te momci savjetovati kako da ides dalje. Procitaj i ovu temu http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html pa na osnovu toga napravi svoju ishranu i onda je postavi ovde za korekcije :)

eo slicica trenutnaa - sta mislite da bi trebao da radim prvo :D ?
https://s12.postimg.org/bpvhzfom5/imageedit_2_7745236784.jpg
inace zbog cega da smanjim ili izbacim mlecne proizvode kad su zdravi ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pocetnik - pitanje oko ishrane i cilj
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 05, 2016, 02:34:43 posle podne »
Citat
mlecne proizvode kad su zdravi ?

zasto su zdravi?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: pocetnik - pitanje oko ishrane i cilj
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 05, 2016, 02:42:33 posle podne »
Citat
mlecne proizvode kad su zdravi ?

zasto su zdravi?
zato sto je to sa sela , krava pasla travu... ;D

Van mreže radee45

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: pocetnik - pitanje oko ishrane i cilj
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 05, 2016, 02:47:31 posle podne »
Citat
mlecne proizvode kad su zdravi ?

zasto su zdravi?

pa ima dosta vitamina u njemu, jos i oko 4g proteina po 100g ? ovo konkretno za jogurt pricam, a oce li mi neko objasniti sto vi kazete da ne valjaa ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pocetnik - pitanje oko ishrane i cilj
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 05, 2016, 03:00:53 posle podne »
Citat
zato sto je to sa sela , krava pasla travu..

ovo je mnogo prihvaljtiviji odgovor od :D :D  ispod

Citat
pa ima dosta vitamina u njemu, jos i oko 4g proteina po 100g

navedi mi koliko kojih ima vitamina pre svega,pa bi onda trebalo da se raspitas koliko je pojedinog vitamina od tih navedenhi potrebno na dnvenom niovu,pa onda uporeds sa kolcinom na tome

na 100gr ima 4 gr proteina,a gle zamisli cuda da jedno jaje ima 7 .Da li ti to nesto govori ili da ti dalje racunam da moras da popijes 1 litar jogurta da bi uneo jedva oko 35 gr proteina (i to kakvih) ali tebe ne intrsuje koliko uneses kroz tu litru npr secera,mlecne masti itd itd???

Van mreže radee45

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: pocetnik - pitanje oko ishrane i cilj
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 05, 2016, 03:17:00 posle podne »
pazi, ja pijem jogurt zato sto mi se pije a ne da bih racunaoo proteine i ostale k... a ovo kao za secer i to, pa u svakoj namirnici ces naci neko sranje jbg... ne razumem ti se ja u to pa necu ni da pricam o tome, al ovo mi prvi put u zivotu da mi kaze neko da je jogurt nezdrav pa sam iznenadjen malo :D

inace, po slici koju sam okacio, sta mislite da bih trebao da radim prvo (cut,bulk) ? Da li na bulku brojite kalorije ili imate tipa koliko dnevno da unesete proteina,UH,masti i tako to ?

Van mreže Lazar018

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
Odg: pocetnik - pitanje oko ishrane i cilj
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 05, 2016, 03:21:36 posle podne »

inace, po slici koju sam okacio, sta mislite da bih trebao da radim prvo (cut,bulk) ?
bulk..