April 26, 2024, 07:23:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Nabacaj i Trzaj pitanje  (Pročitano 9910 puta)

Van mreže mare886

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Nabacaj i Trzaj pitanje
« poslato: Oktobar 08, 2016, 03:00:47 posle podne »
Pozdrav, imam jedno pitanje da li je bolje raditi nabacaj i trzaj kad se radi maksimalna snaga uz cucanj, bendz i mrtvo ili je bolje kad se radi eksplozivna snaga ili moze da prodje u jednoj i drugoj kombinaciji ?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Nabacaj i Trzaj pitanje
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 08, 2016, 04:29:59 posle podne »
to ti je eksplozivna snaga , tu ti je najbitnije tehnika , treba ti jedno onako 2-3 meseca da je potpuno savladas...

Van mreže mare886

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Nabacaj i Trzaj pitanje
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 08, 2016, 05:40:35 posle podne »
Za nabacaj ne treba sigurno toliko on je najlaksi, trzaj je najtezi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Nabacaj i Trzaj pitanje
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 08, 2016, 08:41:27 posle podne »
treba ti da osetis tezinu pravilno

Van mreže mare886

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Nabacaj i Trzaj pitanje
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 08, 2016, 09:10:46 posle podne »
To svakao, znaci Nabacaj i trzaj samo u treningu eksplozivne sile nikako kad se radi i snaga pročitao sam na par mesta da ubacuju ove vezbe i sa maksimalnom snagom pa zbog toga pitam.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Nabacaj i Trzaj pitanje
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 08, 2016, 09:19:54 posle podne »
ja povezujem eksplozivan pokret u treningu sa treningom cora i to gledam da core opteretim na kraju ili povezem neku kompleksnu vezbu , ovo za maksimalnu snagu ne znam sta se radi ali ljudi koji se bave powerliftingom mogu da ti objasne, ovo o cemu ti pricas je vise neki cross fit trening gde imas sve... zato crossfiteri besprekorno vezbaju tehniku jer to mnogo znaci ne samo zbog prevencije povrede nego sto mozes vece kilaze da dizes lakse...

Van mreže mare886

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Nabacaj i Trzaj pitanje
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 08, 2016, 09:57:29 posle podne »
Da slažem se tehnika je kod svega najbitnija i oko toga nema pogovora, inace pročitao sam neku nasu literaturu gde su dali primer jednog treninga za snagu i tu su ubacili 4 vezbe cucanj, bendz, polucucanj, i Nabacaj sve u jednom treningu po 4 serije sa po 5 ponavljanja, Mihajlo Kostic kond trener je ovo postavio, takođe sam pročitao i knjigu funkcional trening for sport michael boyle na njegovim primerima treninga se trzaj i Nabacaj rade samo kad je u pitanju eksplozivna snaga pa me to malo bunilo.
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2016, 09:59:59 posle podne mare886 »

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Nabacaj i Trzaj pitanje
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2016, 08:03:50 pre podne »
Može da se radi i u treningu snage, meni je mislim NPP savetovao a posle citao od Wendlera da se prvo na treningu odradi trzaj ili nabacaj ili neka druga WL vezba a posle toga glavna vezba snage. Ovako najcesce rade ostali sportisti kao dopunu svom sportu jer se nema vremena za vise

Van mreže mare886

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Nabacaj i Trzaj pitanje
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 09, 2016, 09:28:05 pre podne »
Gledao sam i na yt par klipova od americkih fudbalera i oni isto spajaju sa snagom nabacaj i trzaj samo ipak oni su prave zveri i ko zna na cemu su sve.
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2016, 09:30:15 pre podne mare886 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nabacaj i Trzaj pitanje
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 09, 2016, 10:18:09 pre podne »
To svakao, znaci Nabacaj i trzaj samo u treningu eksplozivne sile nikako kad se radi i snaga pročitao sam na par mesta da ubacuju ove vezbe i sa maksimalnom snagom pa zbog toga pitam.

koja je svrha tj cilj?
kojim se sportom bavis?

Van mreže mare886

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Nabacaj i Trzaj pitanje
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 09, 2016, 10:35:50 pre podne »
Fudbalom igram stopera cilj je da pobosljam eksplozivnost i snagu, akcenat bi bacio na donji deo ekstremiteta jel kod mene je to najpotrebnije.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nabacaj i Trzaj pitanje
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 10, 2016, 06:38:48 pre podne »
Fudbalom igram stopera cilj je da pobosljam eksplozivnost i snagu, akcenat bi bacio na donji deo ekstremiteta jel kod mene je to najpotrebnije.

pa to sto je najbitnije ,a koje su mogucnosti je jedno,a ovo drugo,ali to i nije sada bitno
Ono sto je bitno je to da moras da ocenis svoje sposobnosti ovakvih vrsta trenaznih procesa,jer i najmanji visak,moze da ti prozurukuje nevolje ne daj Boze u smislu povrede ili sto se mnogima desavalo,padu forme.
Ovi sistemi treniga su veoma specifcni i postoje mikro i makro ciklusi pripreme sportista
Raditi u sredini sezone,vecinu ovih vezbi koje si ovde naborjao,generalno i ne bi trebalo,ali bi trebalo da one budu CORE onoga sto se radi u priprmenom periodu,te da sa odredjenim vezbama (nabacaj,mrtvo,cucanj i sl) odrzavas dosgirunuto.
U ovom periodu,kada se sezone zahutavaju,raditi program iz priprmenog perioda je ravan samoubistvu za sportistu.
Nemoj da te zaluduju klipovi NFL igraca i njihovi sistemi posto to sto mozes da vidis na YT je 0.01% onoga sto oni rade,a da ti ne pricam o okolonostima U KOJIMA rade,podrsci itd itd itd...Lepo je gledati i uciti nesto novo i treba tako da se radi,samo treba filtrirati neke stvari.

Van mreže mare886

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Nabacaj i Trzaj pitanje
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 10, 2016, 09:27:48 pre podne »
Da naravno znam sta su mikro i makro ciklusi i ovo sigurno ne bih radio sada vec kada se zavrsi ovaj 1 deo polusezone, interesuje me samo jos ovo da li je ok raditi 1 trening maksimalne snage i 2 treninga eksplozivne snage u toku jedne nedelje, sto se tice eksplozivne snage ubacio bih ja svakako i neku vezbu za gornji deo tela poput plio sklekova, zgibova itd?

Van mreže mare886

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Nabacaj i Trzaj pitanje
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 10, 2016, 10:32:51 pre podne »
I jos nesto bih dodao sastavio bih neki program pa bih ga postavio ovde da vi prokomentarisete dal je ok ako nije problem?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nabacaj i Trzaj pitanje
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 10, 2016, 10:34:43 pre podne »
I jos nesto bih dodao sastavio bih neki program pa bih ga postavio ovde da vi prokomentarisete dal je ok ako nije problem?

moze naravno
od treninga "snage" mora proci dva dana,da bi se radio trening za eksplozivnost..(moj savet)