Mart 29, 2024, 10:18:51 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Rekreativni trening sa tegovima  (Pročitano 1703 puta)

Van mreže Direktor_svemira

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Rekreativni trening sa tegovima
« poslato: Januar 12, 2017, 02:10:14 posle podne »
Pozdrav veliki svima !

Zanima me da prokomentarišete sledeći rekreativni trening :

Split sistem – dva treninga čine pun krug ( sve mišićne partije )

Trening 1 – grudi - leđa, list ( samostalno )

Trening 2 – ramena - noge ( butine, zadnja  loža ); biceps – ticeps;

Vežbe se izvode po antagonističkim grupama mišića, bez pauze. Pauze se prave posle izvedene jedne vežbe za svaku od grupa mišića i ne traju duže od 60 sekundi.

Trening se suštinski bazira na osnovnim vežbama ( na svakom treningu ubacim i neku od izolirajuću vežbu na koju znam da dobro reagjem tipa sajle ili pregibe ), svaka vežba se izvodi u četiri serije sa po 8-12 ponavljanja ( trudim se da svaka serija ide do otkaza ). Svaka radna serija podrazumeva drugačiji hvat/položaj/ugao kako bi aktivirao što veći broj mišićnih vlakana.

Trening je ograničen na 60 minuta. Težine ( nebitan detalj ) se ili progresivno povećavaju ili se kreće od težina koja je na 80% snage, bez povećavanja. Svako ponavljanje se radi uz vizualzaciju, sa potpunim fokusom svih 60 minuta treninga. 

Dinamika treninga je dva za redom - dan pauze, dva za redom - dva dana pauze.

Ishrana je sređena ( uvek može i uvek će moći bolje )  kao i suplementacija.

Nameravam da od februara noge sklonim iz podele i posvetim jedan kompletan trening nedeljno. Ovakav trening praktikujem poslednja tri meseca, osećam da mi prija i daje mi rezultate prvenstveno u odnosu na fizičku snagu i na  gubitak masti.

Unapred hvala.



 
“Have more than you show, speak less than you know.”   William Shakespeare

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Rekreativni trening sa tegovima
« Odgovor #1 poslato: Januar 12, 2017, 02:13:57 posle podne »
Ukoliko je prica zaista

Citat
rekreativni trening

onda nema greske

Van mreže Direktor_svemira

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Odg: Rekreativni trening sa tegovima
« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2017, 02:32:52 posle podne »
Generale, hvala puno  :)

Po mom mišljenju, najveći  benefit ovog sistema je visok intezitet samog treninga, kojeg mi rekreativci teško možemo postići sistemima po kojima vi radite. Tu je i problem, obziorom da bez dobre hrane i suplementacije ovakav trening postaje mučenje bez potrebe.

Nastaviću ovako za sada, 01.02. je tačno tri meseca kako vežbam po ovom treningu pa ću javiti rezultate. Inače, u planu je uvođenje super serija u treninzima kao i treninzi na kojima bih, jednom u npr. tri nedelje odradio klasičan trening dinosaurusa kao šok terapiju  :)

“Have more than you show, speak less than you know.”   William Shakespeare

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Rekreativni trening sa tegovima
« Odgovor #3 poslato: Januar 12, 2017, 02:37:14 posle podne »
Generale, hvala puno  :)

Po mom mišljenju, najveći  benefit ovog sistema je visok intezitet samog treninga, kojeg mi rekreativci teško možemo postići sistemima po kojima vi radite. Tu je i problem, obziorom da bez dobre hrane i suplementacije ovakav trening postaje mučenje bez potrebe.

Nastaviću ovako za sada, 01.02. je tačno tri meseca kako vežbam po ovom treningu pa ću javiti rezultate. Inače, u planu je uvođenje super serija u treninzima kao i treninzi na kojima bih, jednom u npr. tri nedelje odradio klasičan trening dinosaurusa kao šok terapiju  :)



samo gruvaj!