Jun 10, 2024, 06:02:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.191 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: kworkcib
X3MShop banner

Autor Tema: kako da popravim rezultat na benchu?  (Pročitano 10352 puta)

Van mreže skolarevic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
kako da popravim rezultat na benchu?
« poslato: Januar 16, 2007, 05:24:08 posle podne »
dižem 120 kg na benchu što je na moju težinu od 105kg smešno.kako da popravim taj rezultat.jel dobar sistem vežbati od 1 do 3 ponavljanja
sa maksimalnom težinom.kako ću izgledati nije mi važno. interesuje me jedino da budem jak i masivan.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #1 poslato: Januar 17, 2007, 11:58:12 pre podne »
Da se nebih beskonacno ponavljao da su i neke druge stvari van terertana bitne, a po meni i bitnije nego to sto se radi u gymu a tice se tvog cilja da zelis da budes jak i masivan, za promjenu cu ti dati link gdje ces moci da vidis kako treniraju powerlifteri... vjerujem da ces tu naci odgovore kako do veceg bencha, makar tog dijela koji se tice treninga u teretani...

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,3135.0.html

Vladar OUT
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže skolarevic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #2 poslato: Januar 17, 2007, 02:48:48 posle podne »
hvala na pomoći  :lol:

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2007, 03:36:16 posle podne »
Dosta mi kofuzno izgleda sve to na tim slikama, pa engleski itd.

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #4 poslato: Avgust 27, 2008, 05:51:14 posle podne »
Evo ovako.Imam 16 godina i na benchu dižem 60kg, a moja kilaža je 65kg.Pa me zanima kako da povečam rezultate na benchu s obzirom na moje godine i na moju kilažu.Mislim da bi trebao imati barem 70kg.Od suplemenata koristim samo Whey i u teretanu idem već 2 godine.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #5 poslato: Avgust 27, 2008, 08:55:32 posle podne »
A sto se uopste opterecujes time koliko ces da podignes u benchu,ako ti je cilj bb a ne powerlifting?60 ili 70kg,svejedno je :wink: Samo radi pravilno,a kilaze i jurenje istih ostavi dizacima i powerliterima
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Spartak

  • Gost
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #6 poslato: Avgust 27, 2008, 10:18:59 posle podne »
dižem 120 kg na benchu što je na moju težinu od 105kg smešno.kako da popravim taj rezultat.jel dobar sistem vežbati od 1 do 3 ponavljanja
sa maksimalnom težinom.kako ću izgledati nije mi važno. interesuje me jedino da budem jak i masivan.
prvo sto mi je palo na pamet,da izreklamiram Milana
www.strongbench.com

Van mreže Colja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #7 poslato: Avgust 27, 2008, 11:24:12 posle podne »
Evo ovako.Imam 16 godina i na benchu dižem 60kg, a moja kilaža je 65kg.Pa me zanima kako da povečam rezultate na benchu s obzirom na moje godine i na moju kilažu.Mislim da bi trebao imati barem 70kg.Od suplemenata koristim samo Whey i u teretanu idem već 2 godine.


Pitas kako da povecas. Razmisli da li ti je to cilj, ili ti je cilj body building. Ako ti je cilj BB i sprovodis trening u kome recimo treba da odredjenu seriju odradis sa 10 ponavljanja, onda stavi tezinu koju mozes da izvuces 9 puta sam, a 10-to ponavljanje uradi uz asistenciju. Ako promasis tezinu pa vidis da mozes da izvuces 12 ponavljanja onda uradi svih 12. Sledecu seriju ces vec podesiti na pravu kilazu. Ako zelis da povecavas snagu, moras osnovne vezbe (potiske sa dvorucnim tegom, mrtvo dizanje i sl.) da radis do maximuma plus recimo jedno najvise dva ponavljanja uz asistenciju, ali opet da zadrzis pravilnu formu izvodjenja vezbe. Na taj nacin svaki put ces razgraditi misicne celije u toku treninga, a to je jedini nacin da povecas masu (samim tim i snagu). Tokom odmora izmedju dva treninga misic ce ukapirati da je bio opterecen vise nego shto je mogao da izdrzi i pokusace da izgradi misicne celije da budu vece i jace. To se zove misicna intelignecija. Tako funkcionise rast misica.
Ako zelis da samo povecas snagu na benchu onda pogledaj nekih trening power liftinga i sprovodi to u delo. Inace snaga dolazi mnogo mnogo mnogo brze od mase. Ali isto tako brzo pada ako prekines da treniras. Uz dobar trening  i ishranu, za godinu dana mozes da dodjesh do 100kg u benchu (bez koriscenja suplemenata). Ako u istom periodu nabacis i jedno 4kg telesne mase to ce biti koeficijent 100/69=1.45. Taj koeficijent kod iskusnijih bildera moze biti oko 2. Znachi momak zaboravi 70kg u benchu i kreni da vezbas redovno, ozbiljno i pravilno. Smejaces se toj cifri vrlo brzo. Snaga raste duplo za dve godine bez problema, a masa ne raste duplo ni posle dve decenije.

Pozdrav. Zelim ti da se pomeris sa te tachke shto pre i da se pohvalish ovde :)
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2008, 11:28:35 posle podne skrinsejver »

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #8 poslato: Avgust 28, 2008, 12:22:51 posle podne »

 kako da povecas. Razmisli da li ti je to cilj, ili ti je cilj body building. Ako ti je cilj BB i sprovodis trening u kome recimo treba da odredjenu seriju odradis sa 10 ponavljanja, onda stavi tezinu koju mozes da izvuces 9 puta sam, a 10-to ponavljanje uradi uz asistenciju. Ako promasis tezinu pa vidis da mozes da izvuces 12 ponavljanja onda uradi svih 12. Sledecu seriju ces vec podesiti na pravu kilazu. Ako zelis da povecavas snagu, moras osnovne vezbe (potiske sa dvorucnim tegom, mrtvo dizanje i sl.) da radis do maximuma plus recimo jedno najvise dva ponavljanja uz asistenciju, ali opet da zadrzis pravilnu formu izvodjenja vezbe. Na taj nacin svaki put ces razgraditi misicne celije u toku treninga, a to je jedini nacin da povecas masu (samim tim i snagu). Tokom odmora izmedju dva treninga misic ce ukapirati da je bio opterecen vise nego shto je mogao da izdrzi i pokusace da izgradi misicne celije da budu vece i jace. To se zove misicna intelignecija. Tako funkcionise rast misica.
Ako zelis da samo povecas snagu na benchu onda pogledaj nekih trening power liftinga i sprovodi to u delo. Inace snaga dolazi mnogo mnogo mnogo brze od mase. Ali isto tako brzo pada ako prekines da treniras. Uz dobar trening  i ishranu, za godinu dana mozes da dodjesh do 100kg u benchu (bez koriscenja suplemenata). Ako u istom periodu nabacis i jedno 4kg telesne mase to ce biti koeficijent 100/69=1.45. Taj koeficijent kod iskusnijih bildera moze biti oko 2. Znachi momak zaboravi 70kg u benchu i kreni da vezbas redovno, ozbiljno i pravilno. Smejaces se toj cifri vrlo brzo. Snaga raste duplo za dve godine bez problema, a masa ne raste duplo ni posle dve decenije.



Ima ovde dosta laickih recenica....

Van mreže Colja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #9 poslato: Avgust 28, 2008, 07:05:12 posle podne »

 kako da povecas. Razmisli da li ti je to cilj, ili ti je cilj body building. Ako ti je cilj BB i sprovodis trening u kome recimo treba da odredjenu seriju odradis sa 10 ponavljanja, onda stavi tezinu koju mozes da izvuces 9 puta sam, a 10-to ponavljanje uradi uz asistenciju. Ako promasis tezinu pa vidis da mozes da izvuces 12 ponavljanja onda uradi svih 12. Sledecu seriju ces vec podesiti na pravu kilazu. Ako zelis da povecavas snagu, moras osnovne vezbe (potiske sa dvorucnim tegom, mrtvo dizanje i sl.) da radis do maximuma plus recimo jedno najvise dva ponavljanja uz asistenciju, ali opet da zadrzis pravilnu formu izvodjenja vezbe. Na taj nacin svaki put ces razgraditi misicne celije u toku treninga, a to je jedini nacin da povecas masu (samim tim i snagu). Tokom odmora izmedju dva treninga misic ce ukapirati da je bio opterecen vise nego shto je mogao da izdrzi i pokusace da izgradi misicne celije da budu vece i jace. To se zove misicna intelignecija. Tako funkcionise rast misica.
Ako zelis da samo povecas snagu na benchu onda pogledaj nekih trening power liftinga i sprovodi to u delo. Inace snaga dolazi mnogo mnogo mnogo brze od mase. Ali isto tako brzo pada ako prekines da treniras. Uz dobar trening  i ishranu, za godinu dana mozes da dodjesh do 100kg u benchu (bez koriscenja suplemenata). Ako u istom periodu nabacis i jedno 4kg telesne mase to ce biti koeficijent 100/69=1.45. Taj koeficijent kod iskusnijih bildera moze biti oko 2. Znachi momak zaboravi 70kg u benchu i kreni da vezbas redovno, ozbiljno i pravilno. Smejaces se toj cifri vrlo brzo. Snaga raste duplo za dve godine bez problema, a masa ne raste duplo ni posle dve decenije.



Ima ovde dosta laickih recenica....

OK
ako zelis da ucestvujes konstruktivno onda me ispravi
ali ako zelis da potcenis onda reci "Ima ovde dosta laickih recenica..." i opet je OK

BB je toliko individualan sport da univerzalna pravila skoro da ne postoje. Znaci malo je pravila koja mogu uvek i na svakome da se uporebe.

(inache, biti laik posle 15 gdina savrseno ozbiljnog treninga je u najmanju ruku apsurd)


Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #10 poslato: Avgust 28, 2008, 08:13:34 posle podne »

OK
ako zelis da ucestvujes konstruktivno onda me ispravi
ali ako zelis da potcenis onda reci "Ima ovde dosta laickih recenica..." i opet je OK

BB je toliko individualan sport da univerzalna pravila skoro da ne postoje. Znaci malo je pravila koja mogu uvek i na svakome da se uporebe.

(inache, biti laik posle 15 gdina savrseno ozbiljnog treninga je u najmanju ruku apsurd)

Naravno, da ne zelim nikog da potcenim...ali, ovde imas nekoliko (u krajnju ruku) nepreciznih recenica - koje pocetnici mogu svakako da shvate

Npr.
-Ako zelis da povecavas snagu, moras osnovne vezbe (potiske sa dvorucnim tegom, mrtvo dizanje i sl.) da radis do maximuma plus recimo jedno najvise dva ponavljanja uz asistenciju  / poznato je da se za snagu radi mali broj ponavljanja, a ti si napisao maximum plus jedno dva uz asis. - to bi moglo da znaci da sa odredjenom tezinom moze uraditi 15-20 ponavljanja i to je njegov maximum !!??  Mislis da to treba da radi. Mozda nisi hteo to da kazes, ali to se tako moze shvatiti

-Na taj nacin svaki put ces razgraditi misicne celije u toku treninga, a to je jedini nacin da povecas masu (samim tim i snagu).  / Posto je ova recenica sledila nakon ove gornje, kako se moze shvatiti ? Samo ako radis tako kako si napisao, dolazi do razgradivanja misicne celije ???  /  Svaki tezinski trening dovodi do ostecenja misica, pa tokom odmora i potpomognuto ishranom dolazi do hipertrofije

-To se zove misicna intelignecija / Ja za ovaj izraz prvi put cujem

-Snaga raste duplo za dve godine bez problema, a masa ne raste duplo ni posle dve decenije. / ovo mislim da nije ni za komentarisanje. Znaci da ti za tvojih 15 godina vezbanja, koliko bi udvostrucio snagu da si radio na treningu snage ???   Pogledaj slike bildera, pa ces videti da li su udvostrucili masu....

-Uz dobar trening  i ishranu, za godinu dana mozes da dodjesh do 100kg u benchu (bez koriscenja suplemenata). /  Vrlo samouverena izjava. Decko je napisao da trenira vec 2 godine, sto bi trebalo da znaci da je dosao do nekih svojih (sadasnjih) maksimuma. E, sad da ce da se popravi za 12 meseci skoro 70 procenata, a pri tom ne trebaju mu ni suplementi ???? Kako ce sebi obezbediti toliko proteina, koji su mu potrebni za hipertrofiju...Koje proteine mu predlazes tokom treninga, i za posle treninga, ako se zna da mu tada ODMAH trebaju brzi proteini, tj. proteini koji brzo ulaze u krv...da nece da zvace piletinu ?  Itd, itd....

Tekst je dosta uopstem, ali OK - ovde je ionako vecina tekstova takva, osim nekih koje ozbiljniji forumasi napisu, iskopiraju ili sl...

Van mreže Colja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #11 poslato: Avgust 28, 2008, 08:35:17 posle podne »
U mnogome su u pravu. Neke stvari deluju konfuzno. Evo malo pojashnjenja.

- Sto se tiche broja ponavljanja kad se radi snaga svi znamo da necemo raditi 15-20 ali ako radis bilderski trening a ne disciplinashki nikada neces raditi manje od 4-6 ponavljanja. Ili skoro nikada. Mozda ni manje od 6-8. Opet ovo ne treba uzeti zdravo za gotovo jer kao sto smo se slozili ima milion razlicitih treninga.

- Misicna inteligencija - to je termin koji sam prochitao u nekim BB chasopisima. Mozda nije medicinski prihvatjen, ali svakako da je razumljiv.

- Udvostruchiti masu....aj da razhunamo: bilder pochetnik ima recimo 70kg. Koliko njih ce ikada imati 140kg? Ja mislim vrlo mali broj. M? :) Kad kazemo ozbiljan bilder, ne mislimo valjda samo na Mr Olimpiju?

- Sto se tiche cifre od 100kg u benchu na 70kg mase....pa to zaista nije uopshte mnogo. Mozda nas uvazeni sagovornik IGI900 ima problem sa loshijom genetikom (onda je njegov trud za josh vetju pohvalu), mozda ne trenira pravilno, mozda nije redovan...mozda mozda mozda. Ali sigurno je da rezulat 100kg na 70kg uopshte nije nedostizhan. Mozda bi prvo trebao da se posavetuje s nekim u svojoj teretani oko toga kako trenira, kako izvodi vezbe i slichno. Reci mi, zar ne mislis da je njegov rezultat u benchu odraz nekog problema (koji on ovde zheli da reshi)? To nije realan rezultat. On sigurno moze vishe.

I jos jednom......imas pravo.....bilo je malo konfuzije u textu. 

Pozdrav!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #12 poslato: Avgust 28, 2008, 08:43:51 posle podne »
Evo samo dve stvari

- Udvostruciti masu / kada ovo kazem, a mislim da i ti mislis na to - pricam o misicnoj masi, a ne ukupnoj. Znaci obimi rapidno rastu ozbiljnim BB i sigurno se udvostrucuju. Opet kazem, rec je o misicnoj masi.

Sto se tice benca od 100 kg na njegovu tezinu - sigurno da nije nedostizno, ali bas za 12 meseci...

Ne bih voleo da se ovo pretvori u nase dopisivanje....Cini mi se da si uvideo da nije bilo nista zlonamerno, vec cisto da bar malo pojasnimo post.. ;)

Van mreže Colja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #13 poslato: Avgust 28, 2008, 09:32:20 posle podne »
razumemo se The_Bulldog :)
slazem se. uvideo sam, nema sujete.

Nego evo jedne fore koju primenjuju neki disciplinashi kod bencha.
U poslednjoj fazi podizanja tega (poslednjih 10-tak centimetara na gore) teg prebacuju na ivicu shake kako bi isti bio u liniji sa podlakticom. Teg se prabacuje tako shto malo uvijesh shaku (kao da dajesh gas na motoru) tako da on dodje na ivicu - kao da ce da ti sklizne. To mozda zvuchi malo akrobatski i nepraktichno, ali zaista nije tako. Probash sa manjom tezhinom i zaista nije problem. Sve ovo pod uslovom da palac drzhish sa iste strane kao i ostale prste na shipki. Na ovaj nachin shipka dolazi u polozhaj u kome maximalno prenosish snagu u pravacu dizanja tega pa mozhe dotji do malog poboljashanja cifre u benchu.

Drugu foru koji primenjuju disciplinashi je da teg ne spushtaju do grudi, nego skracuju pokret. Naravno ne treba potpuno izbaciti pun pokret iz treninga. Ovo je slichno kao kad bacach kugle u atletici koristi tezhu kuglu na treningu da bi na takmichenju postigao bolji razultat. Slichno je kad radish bench. Mozes sa vecom tezhinom da izvedesh "nepotpuno" ponavljanje (da ne dodirnesh grudi). Samim tim kad probash maximum (ali pravilno) bice bolji rezultat.

Pozdrav!
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2008, 09:34:09 posle podne skrinsejver »

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #14 poslato: Avgust 28, 2008, 09:55:29 posle podne »
jos cu ja svasta ovde da naucim o disciplinama snage


Uploaded with ImageShack.us