Mart 28, 2024, 03:43:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Metabolički sindrom X  (Pročitano 22511 puta)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #15 poslato: Februar 01, 2017, 10:17:25 pre podne »
Izmisljanje tople vode al' ajde..

Ne vidim razlog zasto ne krenuti sa vezbanjem odma,kao da je to bog zna sta,ali ako vec tako hoces nece ti sigurno skoditi da se drzis dobre ishrane iako ne treniras... Ali ne vidim zasto ne poceti sa teretanom odmah..

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #16 poslato: Februar 01, 2017, 10:24:39 pre podne »
Izmisljanje tople vode al' ajde..

Ne vidim razlog zasto ne krenuti sa vezbanjem odma,kao da je to bog zna sta,ali ako vec tako hoces nece ti sigurno skoditi da se drzis dobre ishrane iako ne treniras... Ali ne vidim zasto ne poceti sa teretanom odmah..
Evo sada ću ti reći zbog čega- ovakav vid ishrane sa vežbanjem sam počela i "izdržala" 5 dana, bio je to manjak od 1 kg i kao super ide sve u dobrom smeru, e onda naglo prestanem jer kao mnogo je to za mene. Odjednom sam promenila i ishranu + vežbanje i valjda je bio veliki zalogaj pa se demotivišem i prestanem.
Onda sam donela odluku da se prvo posvetim ishrani - kao prvoj i osnovnoj stvari - pa tek kada se ja naviknem na tu ishranu - u smislu obroka, količine i učestalosti - da sa tom već stečenom navikom krenem polako u vežbanje.
A i iskreno, interesuje me kako će telo da me radi samo na ovoj ishrani  ;)

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #17 poslato: Februar 01, 2017, 10:26:43 pre podne »
Joj koliko sam glup odgovor dala, pa to nije normalno, ali rekla sam ja već na početku da sam ja "luda glava" :P

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #18 poslato: Februar 01, 2017, 10:53:20 pre podne »
Radice te mozda prve nedelje,posto je sok za telo,posle bez treninga nece uraditi nista...
Sve je ovo po meni izgovor za razgovor,ali na tebi je,jer drzati se ovakve ishrane vremenom ne postaje lakse nego sve teze i teze tako da to ti ne menja nista.. :)

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #19 poslato: Februar 01, 2017, 10:59:05 pre podne »
Radice te mozda prve nedelje,posto je sok za telo,posle bez treninga nece uraditi nista...
Sve je ovo po meni izgovor za razgovor,ali na tebi je,jer drzati se ovakve ishrane vremenom ne postaje lakse nego sve teze i teze tako da to ti ne menja nista.. :)
Hvala puno na odgovoru. U pravu si skroz i u mojoj glavi je to zvučalo kao dobar plan da idem postepeno itd ali ustvari apsolutno nema nikakvog smisla.
Ništa, idemo punom parom i javljam prve rezultate  ;)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #20 poslato: Februar 01, 2017, 11:21:24 pre podne »
Radice te mozda prve nedelje,posto je sok za telo,posle bez treninga nece uraditi nista...
Sve je ovo po meni izgovor za razgovor,ali na tebi je,jer drzati se ovakve ishrane vremenom ne postaje lakse nego sve teze i teze tako da to ti ne menja nista.. :)
Hvala puno na odgovoru. U pravu si skroz i u mojoj glavi je to zvučalo kao dobar plan da idem postepeno itd ali ustvari apsolutno nema nikakvog smisla.
Ništa, idemo punom parom i javljam prve rezultate  ;)

Ma opusteno.

Treba da znas da bez kontinuiteta ne moze,i ono sto si rekla tvoje "sve sad i odmah" ovde se ne moze ni pomisliti a ne primeniti,znaci ova prica je svetlosnu godinu daleko od tako necega,tako da moras da imas motivaciju,da istrajes,da izguras,sve to posle bude "lakse" pojavom prvih rezultata pa te oni guraju,a do tada moras pronaci neki motiv da guras ... :)

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #21 poslato: Februar 02, 2017, 11:08:35 pre podne »
Slobodane, hvala ti veliko :)
Planiram da napravim neki program za teretanu - full body workout - 3 puta nedeljno, pa bih zamolila ako može neki link kako bih se informisala  ;D

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #22 poslato: Mart 21, 2017, 09:54:27 posle podne »
E ljudi, nisam baš bila jedno duže vreme kod vas ali sam vas čitala i to bukvalno svaki dan. Samo da se pohvalim sa mojih 170cm visine i početnih 70 kg, skinula sam 3 kg . sada imam 67  :) I nije neka razlika ali ide na bolje. Ishrana je 90% izmenjena, vežbanje tu i tamo, da vas sad ne lažem, ali kg idu dole  ;D
E sad jedno pitanje za vas iskusne profesionalce  :-* :
Prošle godine sam na svoju ruku kupila preparat sa sagorevanje masti: dyma burn xtreme with raspberry ketones, pa se pitam da li da krenem sa njim ili ne! Imam još više od pola pakovanja bočice - rok nije istekao ;)
Samo da napomenem, imam još 7 kg viška, koje moram da skinem, ne samo zbog izgleda, nego prvenstveno zbog zdravlja jer imam tu glupu insulinsku rezistenciju i nikako da je se otarasim a lekove koje sam ranije koristila od strane endokrinologa, mi nisu pomogli, šta više, samo su mi odmogli i zbog tih glupih lekova sam se ugojila ko prase ali idemo dalje :D

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #23 poslato: Mart 21, 2017, 10:21:28 posle podne »
dyna burn možeš uvjek ubciti, ali ako ti ide dobro za sada, možda da ga sačuvaš za malo kasnje kad stagniraš.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #24 poslato: Mart 21, 2017, 10:46:55 posle podne »
možda da ga sačuvaš za malo kasnje kad stagniraš.

Ovo...
Nije ni on neka magija,ali kad dodje do stagnacije i mala promena puno znaci...

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #25 poslato: Mart 22, 2017, 08:54:27 pre podne »
@vlado0550
@SlobodanS

Hvala puno na odgovorima, poslušaću vas pa idemo dalje ;D
Javljam vam se sa sledećim rezultatima ;)

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #26 poslato: Mart 22, 2017, 02:45:22 posle podne »
Najbolja opcija-kreni zajedno i hranu i teretanu.
Ako ti vec treba da se sredi u glavi, kako kažeš, onda kreni sa teretanom kad procenis da možeš.
Ali sve u svemu, nema tu mnogo mudrosti. Isplaniraj, saberi se i kreni. Radi u kontinuitetu i rezultati neće izostati.

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #27 poslato: Mart 23, 2017, 08:26:49 pre podne »
Najbolja opcija-kreni zajedno i hranu i teretanu.
Ako ti vec treba da se sredi u glavi, kako kažeš, onda kreni sa teretanom kad procenis da možeš.
Ali sve u svemu, nema tu mnogo mudrosti. Isplaniraj, saberi se i kreni. Radi u kontinuitetu i rezultati neće izostati.
Naravno, u pravu si skroz. Najgore je kad čovek sam sebi napravi neku prepreku u životu i iz najrazličitijih razloga, a pre svega zbog straha, ne dopušta sebi da napreduje u bilo kom smislu. Radim na tome, idem korak po korak i učim svakodnevno jer ovo je ipak veliki korak za mene pa ne bih da srljam i napravim neku grešku koja će me unazaditi ;)

Van mreže Chris84

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #28 poslato: Mart 24, 2017, 09:03:46 pre podne »
Ljudi, moram da postavim jedno pitanje, možda za vas glupo ali jednostavno moram.
Mom ćaletu se približava rođendan a nažalost je dijabetičar koji uzima insulin. Pa bih volela da mu napravim jednu tortu koju bi on mogao da pojede bez neke bojazni za zdravlje, umesto da kupuje gotovu sa brdo šećera.
Ono što bih stavila u tortu su jaja, orasi, ovseno brašno, zamena za šećer i neku vrstu čokolade.
Ono što mene interesuje je koji je najbolja zamena za šećer a da ne podiže insulin i šta bih eventualno mogla da uzmem kao zamenu za čokoladu?

Van mreže medjoni

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 88
Odg: Metabolički sindrom X
« Odgovor #29 poslato: Mart 24, 2017, 10:36:05 posle podne »
zasladjivac i whey od cokolade