April 27, 2024, 07:03:47 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Savet za trening  (Pročitano 4875 puta)

Van mreže antidepresiv2323

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Savet za trening
« poslato: April 19, 2017, 04:13:20 posle podne »
Pozdrav,

Nisam siguran da je pravi forum, pa moze neko pomeriti temu ako sam pogresio. Potreban mi je savet za trening, jer pojma nemam sta da radim, a sta god da citam, cini mi se da nije za mene..

Imam 191cm visine, i 114 kilograma, atletski sam gradjen, i vecina sala je na stomaku. Ne umem da se hranim kako treba, a ne umem ni da izgubim kilograme. Pusac sam, ne pijem, niti koristim nesto drugo. Mogu ubaciti i slike kako mi telo izgleda, cisto da neko moze da vidi sta bi bilo najbolje da radim. Imam veoma brz metabolizam, po pravilu bi trebao mnogo vise kilograma da imam, ali za sad drzim ovu tezinu tugo vremena.

Apsolutno nemam kondicije, zamaram se i na malim brdima, misici su neaktivni jer radim na kompjuteru 12 sati dnevno. Osim manje setnje po kancelariji, nista drugo ne praktikujem.

Da li moze neko da mi predlozi sta da radim? Odakle da pocnem? Otvoren sam za sve predloge, jer ovako dalje ne mogu.. Hvala unapred!

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Savet za trening
« Odgovor #1 poslato: April 19, 2017, 04:21:39 posle podne »
Pre svega pozdrav i dobrodosao :)
Kada se govori o ovakvim stvarima svakako da je bolje priloziti sliku da bi se videlo o cemu se radi.Drugo, malo mi se ne slazu neke tvoje konstatacije, 114 kg na tu visinu, brz metabolizam, atletska gradja itd.No, bez slika necu nista govoriti.Takodje, savet je da se bacis na citanje podforuma 'nutrition' i da pokusas da sastavis sebi neki plan ishrane koji cemo.korigovati.

Van mreže LemiX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 204
Odg: Savet za trening
« Odgovor #2 poslato: April 19, 2017, 04:24:17 posle podne »
Ne bih rekao da imas bas brz metabolizam :)
Prvo napisi kako se hranis trenutno i postavi slike.
Sta ti je krajnji cilj...mrsavljenje?
Pocitaj podforum NUTRITION pa sastavi sebi jelovnik,zatim ga postavi ovde a onda ce biti korigovan po potrebi.
U podforumu TRENING SA TEGOVIMA imas mali milion treninga za pocetnike.
Onda mozes dalje...ovako ti niko nece sastaviti program ishrane i treninga.
Sve informacije su ti na dlanu,samo malo prelistaj ;)

Van mreže antidepresiv2323

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Savet za trening
« Odgovor #3 poslato: April 19, 2017, 04:36:43 posle podne »
Pozdrav, hvala vam na dobrodoslici. Mozda se nisam pravilno izrazio, ali pod "atletski" mislim da imam bas izgradjeno telo puno sala.. Ispod su slike, i evo citam forum nutrition, i uskoro cu napisati neki plan ishrane, mada meni sve odgovara, sve mogu da jedem ili ne jedem, to mi nikad nije bio problem. Cilj mi je da se izgradim da nemam sala, da me nemam bol u grudima, i da nisam malaksao po ceo dan.

Ispod su slike, izvinjavam se ako je nepristojno. Hvala jos jednom!

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Savet za trening
« Odgovor #4 poslato: April 19, 2017, 05:08:09 posle podne »
Kao sto sam i mislio ali dobro, nista strasno.Resava se ovo.Citaj pa se javi sa nekom ishranom.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Savet za trening
« Odgovor #5 poslato: April 19, 2017, 05:12:50 posle podne »
polako uvodjenje u treining, cigare - BACI , smatraj na forumu ovo sto hcoes da uradis za sebe kao poslednju kartu...

pre treninga lagani kardio na biciklu (10 minuta) , onda ide zagrevanje vrat, ramena , kukovi itd pa se bacas na full body(procitaj sta je to), i tako vozis... isrhana za pocetak izbaci sve secere , junkove itd.. samo ciste i zdrave makrose, u teretani obavezno neko da ti pokaze kao se izvode vezbe.. i bez zurbe , ceka te dugacak posao da se samo uvedes u trening , jedan dan u nedelji izdvoj za kardio na traci od 10 min za pocetak pa povecavas kako ide progres i posle istezanje, neke vezbice mobilnosti , fleksibilnosti inace dzaba sve krecis...

Van mreže antidepresiv2323

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Savet za trening
« Odgovor #6 poslato: April 19, 2017, 05:33:47 posle podne »
Hvala vam svima na odgovorima, znaci mnogo! <3

Mislio sam da pocnem ovako:

Kad ustanem u 11, posto radim trecu smenu do 3, - dorucak - ovsene pahuljice sa mlekom i omega 3 , posle toga idem u setnju 10 kilometara, sa laganim ubrzavanjem setnje, mozda lagano trcanje.

Oko 16 belo meso ili riba sa rizom, samo to, ili neka salata sa belim mesom, zelena salata luk i rotkvice sa kuvanim belim mesom najvise 100 grama -

Posle toga teretana, grudi i triceps, uz lagano veslanje i male vezbe, znaci sve sitno dok se ne aktivira telo. Onda menjam sutra na ledja i biceps, noge cu da radim samo jednom nedeljno. Ubacicu i povremeno biciklo kad bude lepo vreme umesto treninga recimo.

Subotu samo mali trening, nedelja odmor i lagana setnja preko dana, 1h.

Posle moram da radim do 3. - na poslu samo bademi i neki kikiriki sa dosta vode - na poslu popijem oko 2-3 litra vode

Kad dodjem sa posla, uzmem psa i neka setnja 1h, sa laganim vezbama, cucnjevi sklekovi i to, nista tesko, mozda kasnije ubacim i trcanje sa psom, jer mi je to nesto najdraze na svetu pre bilo.

U ovo sam mislio da ubacim dosta ribe, da mesam sve to zajedno, obroci ce biti mesavina samo salata i ribe sa belim mesom, nista na to necu da dodajem. Hleb ulje i so cu da izbacim kompletno.

Slatkise ne podnosim od kako znam za sebe, kafu pijem jednom dnevno, obicna kafa.. Sokove ne pijem nikad, samo vodu i to filtriranu..

Sad imam problema sa cigaretama i pritiskom, za cudo veliko masnoca mi nije velika, hemoglobin ok, svi ostali rezultati su ok.

Sta mislite o ovome? Da li odma da krenem sa teretanom, ili da sacekam bar 2 nedelje dok ne pokrenem misice i telo izvadim iz ove smrti?

Hvala jos jednom na svemu!


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za trening
« Odgovor #7 poslato: April 19, 2017, 05:40:36 posle podne »
Hvala vam svima na odgovorima, znaci mnogo! <3

Mislio sam da pocnem ovako:

Kad ustanem u 11, posto radim trecu smenu do 3, - dorucak - ovsene pahuljice sa mlekom i omega 3 , posle toga idem u setnju 10 kilometara, sa laganim ubrzavanjem setnje, mozda lagano trcanje.

Oko 16 belo meso ili riba sa rizom, samo to, ili neka salata sa belim mesom, zelena salata luk i rotkvice sa kuvanim belim mesom najvise 100 grama -

Posle toga teretana, grudi i triceps, uz lagano veslanje i male vezbe, znaci sve sitno dok se ne aktivira telo. Onda menjam sutra na ledja i biceps, noge cu da radim samo jednom nedeljno. Ubacicu i povremeno biciklo kad bude lepo vreme umesto treninga recimo.

Subotu samo mali trening, nedelja odmor i lagana setnja preko dana, 1h.

Posle moram da radim do 3. - na poslu samo bademi i neki kikiriki sa dosta vode - na poslu popijem oko 2-3 litra vode

Kad dodjem sa posla, uzmem psa i neka setnja 1h, sa laganim vezbama, cucnjevi sklekovi i to, nista tesko, mozda kasnije ubacim i trcanje sa psom, jer mi je to nesto najdraze na svetu pre bilo.

U ovo sam mislio da ubacim dosta ribe, da mesam sve to zajedno, obroci ce biti mesavina samo salata i ribe sa belim mesom, nista na to necu da dodajem. Hleb ulje i so cu da izbacim kompletno.

Slatkise ne podnosim od kako znam za sebe, kafu pijem jednom dnevno, obicna kafa.. Sokove ne pijem nikad, samo vodu i to filtriranu..

Sad imam problema sa cigaretama i pritiskom, za cudo veliko masnoca mi nije velika, hemoglobin ok, svi ostali rezultati su ok.

Sta mislite o ovome? Da li odma da krenem sa teretanom, ili da sacekam bar 2 nedelje dok ne pokrenem misice i telo izvadim iz ove smrti?

Hvala jos jednom na svemu!



cao
pusti sada trening malo sa strane
ISHRANA nije ok
previse je ovo RIGORZNO i veoma brzo ces da odustanes
mora da bude bar 4 -5 obroka kakobi ti psihu drzalo koliko toliko
nikako NAGLO na neke dijete i slicno,posto ti sada, sta god da uradis pozitivno za sebe, dati ce rezultate
zato..polako

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Savet za trening
« Odgovor #8 poslato: April 19, 2017, 08:14:08 posle podne »
ovo sto kaze Pedjos je istina, gledaj da ta tranzicija bude sto "bezbolnija", ali da ipak ide ka tom cilju da se na kraju uvede red u ishrani i da to bude kao nesto sto su jelovnici u primeru nutrition...

Cigare ces postepeno izbaciti iz upotrebe kako budes radio kardio i vdeo blagodeti istog, jedan trening nedeljno nije lose da ti bude onako kako sam opisao, a pre svakog treninga lagano bajs da bi se podigao puls.

supsi za tvoje stanje: omega 3, koenzim Q10 (obavezno pocni od po 30 mg), multivitamin i ako se moze  l karnitin(dobar za srce), posle treninga whey (pogledaj ogistra shop) pomoci ce ti dosta.

Van mreže antidepresiv2323

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Savet za trening
« Odgovor #9 poslato: April 20, 2017, 03:30:54 posle podne »
Hvala vam na odgovorima! Sto se tice hrane i rigoroznog sistema ishrane, to mi je najmanji problem, jer imam dve jake stvari u zivotu kojih se drzim i nece biti sanse da pokleknem. Covek je dobro napisao gore, ovo je zadnja karta da krenem nesto da radim...

Danas je treci dan kako sam na ovoj dijeti, isao sam danas u setnju, teretanu jos nisam poceo.. Ne osecam malaksalost niti bilo sta tako.

Sta mislite kako treba da mi izgleda dan sto se tice ishrane i aktivnosti? Hvala vam svima unapred!

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Savet za trening
« Odgovor #10 poslato: April 20, 2017, 09:42:32 posle podne »
Hvala vam na odgovorima! Sto se tice hrane i rigoroznog sistema ishrane, to mi je najmanji problem, jer imam dve jake stvari u zivotu kojih se drzim i nece biti sanse da pokleknem. Covek je dobro napisao gore, ovo je zadnja karta da krenem nesto da radim...

Danas je treci dan kako sam na ovoj dijeti, isao sam danas u setnju, teretanu jos nisam poceo.. Ne osecam malaksalost niti bilo sta tako.

Sta mislite kako treba da mi izgleda dan sto se tice ishrane i aktivnosti? Hvala vam svima unapred!

Jednom mesecno ovde da napises kako ide a i neku slicicu pride.

Ako batalis trening nek ti crkne kompjuter i stampac!  ;D

Van mreže antidepresiv2323

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Savet za trening
« Odgovor #11 poslato: Maj 03, 2017, 10:47:35 pre podne »
Pozdrav svima, rekoh da dam mali update na sta se desava. Evo vec 13 dan, kako sam sredio ishranu, setam dnevno, i juce sam prvi put isao u teretanu.. Danas me sve zivo boli, nisam radio nista jako, samo normalan trening, sa laganim tegovima. Nisam siguran sta da jedem pred teretanu, osecam se ko da nemam energije.. Moze li mi neko pomoci oko toga? Ujutru jedem ovsene sa malo meda, ili 2 jaja sa salatom i projom i malo sira mladog.. Nema nekog teskog napretka, ali se vidi da sam malo smrsao.. Toliko od mene, pozdrav!

Van mreže radovicmiladin86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 207
Odg: Savet za trening
« Odgovor #12 poslato: Maj 03, 2017, 10:55:02 pre podne »
Pa iskreno ne kontam sta ocekujes od 13dana? i to jos bez treninga...ako si sada poceo trening i ne ocekuj preveliku snagu...to dolazi polako vremenom...nisam pazio bas sta je primarni cilj? gubitak sala ili ? generalno ako trening nije kasno uvece najbolje je pre(sat-sat ipo) i posle treninga da jedes kombinaciju proteina sa brzo razgradjujucim uh.

Van mreže antidepresiv2323

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Savet za trening
« Odgovor #13 poslato: Maj 03, 2017, 11:33:07 pre podne »
Pa iskreno ne kontam sta ocekujes od 13dana? i to jos bez treninga...ako si sada poceo trening i ne ocekuj preveliku snagu...to dolazi polako vremenom...nisam pazio bas sta je primarni cilj? gubitak sala ili ? generalno ako trening nije kasno uvece najbolje je pre(sat-sat ipo) i posle treninga da jedes kombinaciju proteina sa brzo razgradjujucim uh.

Poz drug, nisi vide da sam napisao decku iznad mene, da nema rezultata nekih teskih, pa zato necu kaciti sliku.. A inace slazem se sa tim sto si rekao.. Pozdrav! Koju kombinaciju ti koristis?

Van mreže radovicmiladin86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 207
Odg: Savet za trening
« Odgovor #14 poslato: Maj 03, 2017, 11:56:20 pre podne »
Ja generalno praktikujem od uh da to bude pirinac ili ovas a posle treninga recimo dekstroza sa wheyom