Mart 29, 2024, 12:55:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: GLUTATION  (Pročitano 24817 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
GLUTATION
« poslato: Februar 14, 2019, 03:38:21 posle podne »
Yamamoto GLR® je formulisan u brzorastvarajućim podjezičnim (eng. sublingual) tabletama, kako bi se Setria-Glutathione što brže apsorbovao preko podjezične venske cirkulacije gornje šuplje vene, zaobilazeći na taj način crevnu aktivnost gama-glutamiltransferaze (apsorpcija se realizuje već u ustima), i izbegavajući metaboličku žudnju enterocita, preskačući hepatički filter, sprečavajući istovremeno i metabolizam u jetri, koji u velikoj meri deaktivira molekul, imajući u vidu da su hepatociti posebno obilato prisutni.

GLR je dijetetski suplement baziran na redukovanom glutationu (Setria), sa vitaminima C i selenom. Posebno treba naglasiti da i vitamini C i selen doprinose zaštiti ćelija od oksidativnog stresa, dok vitamini C takođe promovišu regeneraciju redukovane forme vitamina E.

Glutation (eng. Glutathione) je prva linija odbrane ljudskog tela protiv oksidativnog stresa, kao i protiv mnogih ksenobiotika kojima je naš organizam hronično izložen (toksini, medikamenti, teški metali, pesticiti i dr), a koji napadaju ćelije i enzime u našem telu. Akumulacija oksidativne štete u ovom smislu promoviše ubrzano starenje organizma, otvarajući tako i mogućnosti za razna oboljenja, degradaciju fizioloških funkcija, koje postaju manje efikasne i podložnije spoljašnjim napadima. Štaviše, postoji direktna korelacija između procesa starenja i redukcije koncentracije intercelularnog glutationa, kao i snažna korelacija između rasta ovih koncentracija i rasta procenta preživljavanja. Potpomognuto značajnom naučnom empirijom i znanjem, dokazano je da optimalni nivo glutationa esencijalan za podršku funkcionisanja imunog sistema, radi zaštite i detoksikacije jetre i bubrega, umanjivanja opasnosti od hroničnih oboljenja i promovisanja “mladosti” organizma. Naziva se još i glavni anitoksidant (eng. master antioksidant), imajući u vidu njegovu sposobnost da “reciklira” druge antioksidanse, poput vitamina C, E, zatim alfa-liopične kiseline, koenzima Q10, a kada se nivoi glutationa uvećaju, posledično dolazi i do uvećanja i aktivacije drugih antioksidanasa, što je svakako odlična činjenica za naše telo! Njegova oralna konzumacija je oduvek bila kontroverzna tema i kao takva ostavljana po strani, jer ljudska creva sadrže veoma važne koncentracije enzima gama-glutamiltranspeptidaze, koji degradira najveći deo apsorbovanog glutationa, pa unosom čak i značajnijih doza glutationa ili drugih prekurzora nije došlo do zaključaka koji bi naveli injekcioni unos.

GLR je nova generacija redukovanog glutation suplementa, koja kombinuje dve posebne strategije, koje sinergijski unapređuju apsorpciju i biodostupnost ovog veoma vrednog antioksidansa, efektivno promovišući njegovu oralnu upotrebu. GLR je spreman u formi tableta, preko formule posebno patentirate od strane japanske internacionalne kompanije “Kyowa Hakko”. Značajna studija objavljena u “European Journal of Nutrition” magazinu pokazala je da dnevni unos Setria glutationske formule uvećava glutationske rezerve za oko 30-35% u periodu od šest meseci!

Nasumični, placebo-kontrolisani opit je izveden pri Univerzitetu školske medicine u Penstejtu, od strane doktora Džona P. Ričija (eng. John P. Richie Jr.), koji proučava glutation više od 25 godina, uz posebnu pažnju na njegovu sposobnost da se bori protiv oksidativnog stres.

https://www.ogistra-nutrition-shop.com/antioxidanti-i-preparati-za-imunitet/853-yamamoto-glr-30-kap250mg.html

Van mreže shonezmaj

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Odg: GLUTATION
« Odgovor #1 poslato: Februar 14, 2019, 03:53:21 posle podne »
Kakva je razlika izmedju ovog i verzije za injektiranje?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: GLUTATION
« Odgovor #2 poslato: Februar 14, 2019, 04:50:53 posle podne »
Kakva je razlika izmedju ovog i verzije za injektiranje?

Inek je svakako bolje ali naravno znas i sam koliko ljudi mrze i pomisao na inek
u ovom obliku chewing tbl je to posto su studije (one relevatne) pokazale da se na zalost tbl raspadaju i zelucana kiselina ih unistava
Danas postoje i studije izvedene na ljudima koje jasno pokazuju da se apsorpcija glutationa značajno uvećava, onda kada se tableta stavlja ispod jezika i topi, omogućavajući tako i da se suplement uzima 1-3 puta dnevno, što može dići serum i celularne koncentracije do optimalnog nivoa u svega nekoliko sati, bez potrebe za injekcionom administracijom.
Imajući u vidu ove podatke, jasno je da i oralna administracija može biti efektivna, brza, prijatna opcija zarad uvećavanja efektivnosti uzimanja suplementacije koja nam omogućava da pojačamo koncentracije centralnog elementa antioksidativne zaštite našeg tela i to po veoma pristupačnoj ceni!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: GLUTATION
« Odgovor #3 poslato: Februar 14, 2019, 05:31:30 posle podne »
kakva je razlika kada se topi ispod jezika i kada se proguta?

Van mreže shonezmaj

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Odg: GLUTATION
« Odgovor #4 poslato: Februar 14, 2019, 05:46:35 posle podne »
Hvala.

@pirat mislim da je gore u prvom pasusu objasnjenje.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: GLUTATION
« Odgovor #5 poslato: Februar 14, 2019, 06:03:25 posle podne »
ok

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: GLUTATION
« Odgovor #6 poslato: Februar 15, 2019, 05:40:36 pre podne »
Hvala.

@pirat mislim da je gore u prvom pasusu objasnjenje.

da, upravo

zlezde koje se nalaze ispod jezika imaju direktan infuelns tj vise su nego adekvatne kao mehanizam prenosa supstance do krvne plazme a da ne dodje do degradacije same supstance os strane nekih cinioca kao npr zelucane kiseline kod orala

Van mreže Strahinja1993

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 165
Odg: GLUTATION
« Odgovor #7 poslato: April 06, 2019, 09:45:02 posle podne »
Ne znam da li iko koristi trenutno ili je koristio suplement, ali ja kad stavim tabletu ispod jezika da se topi, toliko mi nabreknu te zlezde i pece me u pm. Ako neko ne veruje mogu da slikam kako izgleda. Da li ima neko slicna iskustva?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: GLUTATION
« Odgovor #8 poslato: April 06, 2019, 10:00:23 posle podne »
Alergijska reakcija, ali na  neki od sastojaka, ne na sam glutation, isto ukoliko imaš veću koncentracije nekih bakterija u ustima i zdrelu, može doći do većeg oslobađanja sulfita, jel ti se oseti više iz usta tada?
« Poslednja izmena: April 06, 2019, 10:24:28 posle podne pirat »

Van mreže Strahinja1993

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 165
Odg: GLUTATION
« Odgovor #9 poslato: April 06, 2019, 10:36:03 posle podne »
Pa nemam pojma iskreno, upale se bas te dve "žile" ispod jezika. Nabreknu i crvene budu. Bezveze

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: GLUTATION
« Odgovor #10 poslato: April 06, 2019, 10:40:57 posle podne »
Hm, on se preko tih krvnih sudova i apsorbuje, pa moguće da se pojača cirkulacija, zato te pitam koliko to peckanje koje opisuje traje

Van mreže Strahinja1993

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 165
Odg: GLUTATION
« Odgovor #11 poslato: April 06, 2019, 10:46:08 posle podne »
Bro, juce sam ga uzeo tipa oko 12, bas kad je i stigao. I evo i sada me jos malo pecka mali deo ispod jezika. Sad cu uzeti jos jednu tabletu bas, mozda je samo reakcija na prvu, ne znam  :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: GLUTATION
« Odgovor #12 poslato: April 06, 2019, 10:49:30 posle podne »
imam utisak da to nije ništa, od apsorbcije samo.. U stvari skoro sam siguran, nisam stavljao glutation još, ali sam nekada davno b12 drops, čini mi se da sam isto to osećao.. Ali to ne traje dugo... Popiješ času hladne vode i prodje.. Skupe se krvni sudovi. Ajde popij prvo času hladne vode pa pogledaj u ogledalu.. To što te pecka, nemoj tabletu da muljas, samo ispod jezika i gutaj normalno pljuvačke da ovlazi, možda si ogrebao sluzokože, to mi se isto desavalo
« Poslednja izmena: April 06, 2019, 10:51:25 posle podne pirat »

Van mreže Strahinja1993

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 165
Odg: GLUTATION
« Odgovor #13 poslato: April 06, 2019, 10:54:34 posle podne »
Upravo se istopila jedna ispod jezika, toliko mi se upali, gledam sad na ogledalo, izlazi sukrvica ispod jezika, kao da ga izgori. Neverovatno

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: GLUTATION
« Odgovor #14 poslato: April 06, 2019, 11:00:40 posle podne »
Sulfiti... Imaš malo više bakterija u ustima, nemoj piti više... Isperi usta kamilicom da to smiri