Mart 29, 2024, 12:07:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Teretana vs bodyweight vezbe pomoc  (Pročitano 8810 puta)

Van mreže Comi1911

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Teretana vs bodyweight vezbe pomoc
« poslato: Avgust 18, 2019, 07:22:18 pre podne »
Zdravo,imam pitanje vezano za trening.
Nije mi cilj gruvanje neko...nego da sam jak fizicki sposoban i u kondiciji,naravno i zbog zdravlja.
Prvenstveno je ovo pitanje za ljude koji nisu u mogucnosti da idu u teretanu zbog...ili mogu ici sa pauzama,kucna teretana takodje ne moguca zbog...
Uz pravilnu ishranu naravno.
Da li je bolje raditi samo i iskljucivo samo bodyweight vezbe
ILI ici u teretanu sa 3 ili 4 ili 5 ili 6 meseca pauze?
Hvala.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Teretana vs bodyweight vezbe pomoc
« Odgovor #1 poslato: Avgust 18, 2019, 08:25:04 pre podne »
to fizicki jak i sposoban je sirok pojam...

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Teretana vs bodyweight vezbe pomoc
« Odgovor #2 poslato: Avgust 18, 2019, 10:20:50 pre podne »
A sto ne bi isao u teretanu kad mozes a kad ne mozes onda makar bodyweight?
Meni Vidi Visi

Van mreže Comi1911

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Teretana vs bodyweight vezbe pomoc
« Odgovor #3 poslato: Avgust 18, 2019, 10:34:02 pre podne »
Iz iskustva,posle svake pauze opet maltene krecem ispocetka sve tezine.
1-2 meseca pauze nije BAS neki problem,ali vec 5-6 meseci da ne idem u teretanu,e to je onda problem.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Teretana vs bodyweight vezbe pomoc
« Odgovor #4 poslato: Avgust 18, 2019, 11:12:30 pre podne »
mozes da odrzavas neku kondiciju naravno ali to nije sada nesto ozbiljno i da bildujes neki ozbiljan index snage, ali recimo da imas vratilo , varijacije sklekova, i neki set bucica od 7, 10 i recimo 20 kg moze da bude sasvim dovoljan za jedan kvalitetan trening tog tipa, plus ako nabavis i neke elasticne trake... eto neke kucne varijante... moze tu ozbiljan trening za tvoje potrebe da se uradi... naravno ako drzis kontinuitet u tome, i kako index snage raste, ponestajace ti ideja sta i kako...  ali odmah da se razumemo, to ne moze biti nikako kvalitetan hipertrofijski trening... nego ono, kondicija malo, snaga ...  da ne budes neaktivan...

Van mreže Zak13

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Teretana vs bodyweight vezbe pomoc
« Odgovor #5 poslato: Avgust 18, 2019, 08:58:39 posle podne »
mozes da odrzavas neku kondiciju naravno ali to nije sada nesto ozbiljno i da bildujes neki ozbiljan index snage, ali recimo da imas vratilo , varijacije sklekova, i neki set bucica od 7, 10 i recimo 20 kg moze da bude sasvim dovoljan za jedan kvalitetan trening tog tipa, plus ako nabavis i neke elasticne trake... eto neke kucne varijante... moze tu ozbiljan trening za tvoje potrebe da se uradi... naravno ako drzis kontinuitet u tome, i kako index snage raste, ponestajace ti ideja sta i kako...  ali odmah da se razumemo, to ne moze biti nikako kvalitetan hipertrofijski trening... nego ono, kondicija malo, snaga ...  da ne budes neaktivan...
Ja kad sam krenuo sam treniranjem ja uzmem sam napravim neki teg uzmem neku sipku  napunim flase vodom i zalepim i sa leve i sa desne strane, sklekove npr uzmem ranac i natrpam isto neke flase pune vode i radim sklekove, tako moze i sa zgibovima pa nek improvizuje, a kad imadne mogucnost da ide u teretanu nek ide.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Teretana vs bodyweight vezbe pomoc
« Odgovor #6 poslato: Avgust 20, 2019, 12:23:18 pre podne »
Ne znam iskreno ko u 21. veku nema mogućnost teretane, no to nije bitno.

Suština cela je koliko para toliko muzike. :)

Van mreže Comi1911

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Teretana vs bodyweight vezbe pomoc
« Odgovor #7 poslato: Avgust 20, 2019, 09:30:17 pre podne »
Hvala na odgovorima,kao sto pirat rece nesto cu da iskombinujem da to bude dobro.
Jbg neko zivi van grada,neko non stop putuje,a ima nekog ko je zauzet 24h...ima mnogo razloga.