April 29, 2024, 09:50:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Svaki savet je dobrodosao  (Pročitano 32186 puta)

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Svaki savet je dobrodosao
« Odgovor #180 poslato: Januar 19, 2023, 11:54:57 pre podne »
Update. Bulk ide po planu.
Trenutna kilaza 83.52kg.
Salo se skoro nista nije skupilo do sada sto je top. Tako da rastemo jos dugo vreme.
Makrosi koji krecu od subote (21.1)

Dani treninga
P 200
M 110
H 700

Dani odmora
P 200
M 110
H 650

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Svaki savet je dobrodosao
« Odgovor #181 poslato: Januar 19, 2023, 02:12:36 posle podne »
samo jako :)
« Poslednja izmena: Januar 19, 2023, 02:48:48 posle podne pirat »

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Svaki savet je dobrodosao
« Odgovor #182 poslato: Januar 19, 2023, 02:53:26 posle podne »
samo jako :)
I pametno.
Hvala Pirat 💪
E da postoji li tajming Hrom pikolinata pre, uz, posle obroka sa hidratima? Pre, posle treninga (pwm)?
Ja idem 3x200mcg
« Poslednja izmena: Januar 19, 2023, 03:12:40 posle podne midzi »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Svaki savet je dobrodosao
« Odgovor #183 poslato: Januar 19, 2023, 03:22:50 posle podne »
e pisem i brisem vec nekoliko puta jer ne znam sta da ti napisem i od cega da krenem...
ajde molim te napisi mi iskreno, zanima me bas na ovu fizionomiju, koliko u serijama radis, veslanja, presove, cucanj, mislim na kilaze...

budi iskren, stvarno nema razloga da ne budes...

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Svaki savet je dobrodosao
« Odgovor #184 poslato: Januar 19, 2023, 04:11:56 posle podne »
e pisem i brisem vec nekoliko puta jer ne znam sta da ti napisem i od cega da krenem...
ajde molim te napisi mi iskreno, zanima me bas na ovu fizionomiju, koliko u serijama radis, veslanja, presove, cucanj, mislim na kilaze...

budi iskren, stvarno nema razloga da ne budes...
Nisam neko ko voli da pise kilaze, ko se opterecuje time i ostalo. Tako da nema potrebe. Napisao bi ih jos odavno da sam hteo.
Mozes napisati sta zelis Pirat zato smo ovde.
Znam odmah sta ces da napises. Moras znati da kod smo svi razliciti. Kod nekog ide sporije, kod nekog brze.
I da se promene u suficitu jedva i vide na mesecnom nivou a kamoli pre. Za deficit je vec druga prica.
I cilj nije nije neka brdo masa i kilaza na vagi. Cilj je postepeno da se raste, trening prati hranu (ova hrana nije zato sto sedim na guzici po ceo dan), performanse na treningu, oporavak itd.
« Poslednja izmena: Januar 19, 2023, 04:37:09 posle podne midzi »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Svaki savet je dobrodosao
« Odgovor #185 poslato: Januar 19, 2023, 06:18:12 posle podne »
Al ne ide to tako u praksi kako si zamislio... :) NE MOZES bez adekvatnog stimulansa; pri sledecem secenju pored vode i masti, ces da izkatabolises i tih nekoliko grama muskulature... nema to veze dal smo ti ja pera laza mika zika.

Citat
Moras znati da kod smo svi razliciti. Kod nekog ide sporije, kod nekog brze.

mozemo biti razliciti samo po ekto/endo/mezo morfologiji, ali princip hipertrofije je isti... pogotovo sto si ti klasican ekto... samo ostaje pitanje kako do toga adekvatnog stimulansa doci, ali koji god da je sistem treninga, bez odredjenog indeksa snage ne ides nigde.

Edit

ti moras iskorititi taj jos prozor dok ne udaris 30 tu... imaj to na umu...
« Poslednja izmena: Januar 19, 2023, 06:21:56 posle podne pirat »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Svaki savet je dobrodosao
« Odgovor #186 poslato: Januar 19, 2023, 06:32:52 posle podne »
POGOTOVO ako imas dodatnu potrosnju, daleko bilo suludog trosenja na sesijama kardia po nekoliko puta nedeljno.. ili nekih takvih aktivnosti... To ti je ono kao sa reklame, recite ektomorfi zbogom vasoj masi do kraja zivota :)

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Svaki savet je dobrodosao
« Odgovor #187 poslato: Januar 19, 2023, 07:24:44 posle podne »
Postoje ljudi koji neverovatno dobro reaguju na apsolutno sve.
Vecina nas se ne uklapa u ovu kategoriju.
Dok postoje i ljudi koji tesko reaguju na bilo sta.
Vecina nas je u ovoj srednjoj kategoriji koji napreduju polako sve dok postoji dosledan napor, spremnost za rad i disciplina.
Napredak se moze postici dok ce se stopa napretka razlikovati od osobe do osobe.
Rad + hrana.
Veca potrosnja = veca potreba za energijom = vise hrane = veci protok energije = masina ubacuje u vecu brzinu.
Poenta je jesti vise a dovoditi formu u red.
Vise hrane = bolje performanse = bolja stimulacija/efikasniji rad = veca potrosnja.
Samo vreme i strpljenje.
Zato tvrdim da ovo ekto/endo/mezo je klasicna glupost. Nisam ni znao da ovo jos postoji.
Takodje i taj prozor dok ne udarim 30 tu, 40 tu, 50 tu nema veze s mozgom.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Svaki savet je dobrodosao
« Odgovor #188 poslato: Januar 19, 2023, 07:49:06 posle podne »
Znao sam da ne treba nista da pisem ali eto pojedoh govno, ali nema veze, evo poslednji put i posle ko te jebe kad si tvrdoglava mazga/noobchina...  ali dobro to ide jedno uz drugo uvek. Drljaj vode gore dole do mile volje dok vozis maratonac look...

Citat
Postoje ljudi koji neverovatno dobro reaguju na apsolutno sve.
Vecina nas se ne uklapa u ovu kategoriju

ima to zavisi od genetike ali to je drugi par opanaka, to tebe ne interesa, jer to nije razlog zasto stojis u mestu vec koliko? 3 godine? Znas li ti koliko progres momci u tvojim godinama prave za tri godine? i to natural...

Citat
Veca potrosnja = veca potreba za energijom = vise hrane = veci protok energije = masina ubacuje u vecu brzinu.
Poenta je jesti vise a dovoditi formu u red.
Vise hrane = bolje performanse = bolja stimulacija/efikasniji rad = veca potrosnja.


Ne nego adekvatna stimulacija, i onda oporavak preko unosa makrosa i kroz kvalitetan san. Drugim recima ako hoces hipertrofiju moras malo da stisnes muda, pocnes da dizes vece kilaze i dignes taj indeks snage skojim kasnije mozes da napravis nesto, dal ces s vremena na vreme se bocnuti sa kilazama ili kroz neki sistem , to zavisi od tvoje trenutne utreniranosti, prvo moras da NAUCIS da dizes teg, ali ajd da uzmemo u obzir da mozda nesto i znas...

Citat
Zato tvrdim da ovo ekto/endo/mezo je klasicna glupost. Nisam ni znao da ovo jos postoji.

pa nisi , kao sto i mnogo toga jos nemas pojma jer citas pogresna stiva, to itekako postoji i nije glupost, ne mozes ni znati ako si tek pre 3 godine usao u ovo... ali eto tu smo da pomognemo.

Citat
Takodje i taj prozor dok ne udarim 30 tu, 40 tu, 50 tu nema veze s mozgom.


o daaaa ima veze itekako, pogotovo na hormonskom nivou, od lucenja androgena, preko insa, hormona rasta, pa sve do tvoje prirodne sinteze kolagena koja godinama takodje opada(sklonost povredama), o metabolic rate - da ne pricamo... ali naravno neki tamo retard je na tik toku ili instagramu prosuo mind blowing orgazmicki nadahnjujuc citat uz neku jako zajebanu muziku u pozadini i huala, isto se gradi misic u 30 tim ,kao u 40 tim pa u 50 tim hahahhaha.i DJ je natural, ali je uzimao nesto za zglobove u mladosti...

Tako da to sto uradis (ako uradis kako treba) progres do 30 te ( cak je i to nebo i zemlja u odnosu na ranije godine), mozes samo da ga u natural uslovima odrzavas i to ne zauvek... to se zove proces starenje, na to niko nije imun.


edit
greota je da se toliko cimas, i toliko izdrkas hormonski panel dijetom, i realno odradis taj deficit dobro, stvarno ga odradis dobro, i onda useres iznova i iznova i tako u krug; sve mi je jasno ali to nije, da neko toliko ide protiv sebe zbog tvrdoglavnosti; steta jbg... al ajd sta da se radi



« Poslednja izmena: Januar 19, 2023, 07:53:23 posle podne pirat »

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Svaki savet je dobrodosao
« Odgovor #189 poslato: Januar 19, 2023, 08:28:18 posle podne »
Evo i od mene poslednji put.
Nije problem ispasti idiot, izblamirati se, uglavnom se ima problema sa onima koji nikad nisu ispali idioti.

Imas znanje, ali je to znanje od pamti veka ''old old school type'' kod takvih nema prostora da se nauci nesto novo pa ce prebacivati kad vide da nisu u pravu.
A te fore ucite na youtube, tiktok 😂😂

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Svaki savet je dobrodosao
« Odgovor #190 poslato: Januar 19, 2023, 08:36:40 posle podne »
srecno u brojanju u  migrogram hroma, da slucajno ne predoziras  insulinsku osetljivost

« Poslednja izmena: Januar 19, 2023, 08:59:27 posle podne pirat »

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Svaki savet je dobrodosao
« Odgovor #191 poslato: Januar 19, 2023, 09:02:49 posle podne »
ima to zavisi od genetike ali to je drugi par opanaka, to tebe ne interesa, jer to nije razlog zasto stojis u mestu vec koliko? 3 godine? Znas li ti koliko progres momci u tvojim godinama prave za tri godine? i to natural...
Da dodam na ovo. Znas li koja je razlika izmedju mene i tih momaka?
Ti momci imaju vrhunski progres.
Dok ja imam odlican progres i jedno 50k e na racunu 😂.
Kada bi mi fitnes bio na prvom mestu normalno sve bi drugacije bilo.

Za ovo poslednje upravo. Za 3godine je neko edukovaniji od tebe i zato se ponasas kao dete.

Najbolje je pobrisati ovo sve. Jer ti neces ostati duzan a necu ni ja.
💪

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Svaki savet je dobrodosao
« Odgovor #192 poslato: Januar 19, 2023, 09:26:17 posle podne »
ovo je fitnes forum, o zaradi novca postoje neke druge destinacije, fleksovati sa parama na fitnes forumu, pored toga sto je kompleksaski u glupo, je odlika primitivizma;

ti si ovde trazio savet i misljenje, tako se tema zove, na stranu i da je ovo sporedna oblast u tvom zivotu ( a znamo da nije), to nije izgovor da se nesto ne radi kako treba

o edukaciji ne znam sta bih raspravljao sa nekim poput tebe na ovoj temi, jednostavno ne mozes da budes u konverzaciji (trudis se ali ne ide), a posto nijedan legitiman link ni publikaciju studije za manijakalno brojanje kalorija i raznoraznih jedinica suplementata nisi okacio kao opravdanje svog ludila, ne mozes ni to koristiti kao opravdanje...

nema sta da se brise, neka ostane sve, da ljudi koji citaju vide kako ne treba... moj ti je savet da od tih 50 k  , uzmes 1/1000 mesecno i unajmis Stevdzu npr, ako je uopste rad da radi sa takvima kao sto si ti...

edit

Citat
Za 3godine je neko edukovaniji od tebe i zato se ponasas kao dete

jel to neka nova moda da se neko proziva da je dete ;) ... gde si to naucio od bivse devojke :) ? jel ti pricala da si malo dete? ajde priznaj :)
« Poslednja izmena: Januar 19, 2023, 09:29:19 posle podne pirat »

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Svaki savet je dobrodosao
« Odgovor #193 poslato: Januar 19, 2023, 10:23:09 posle podne »
Hahahaha kakav si ti lik ali ozbiljno...
Nema dalje haha. Ajd dobro.
Ti znas bolje od mene sta je meni oblast u mom zivotu a sta nije.

I da komentarisali smo i ti i ja i sve je bilo ok dok nisi poceo sa foricama ''ko te jebe kad si tvrdoglava mazga/noobchina.

To sto sam napisao da se obrise iz razloga da ne kvarimo temu bezveze posto ovako mozemo do sutra.
Neka ostanu slike i makrosi.
Da pratimo progres i slobodno se moze komentarisati ali bez nekog vredjanja i ostalo.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Svaki savet je dobrodosao
« Odgovor #194 poslato: Januar 19, 2023, 11:08:04 posle podne »
znaci jeste neka cupika, pa uvek je cupika kriva jebiga...
Citat
i znas bolje od mene sta je meni oblast u mom zivotu a sta nije.
opusti se, znam sta ti je bitno, tj trenutno najbitnije...;) to ne mozes da poreknes
Citat
''ko te jebe kad si tvrdoglava mazga/noobchina.
sta si se upizdio koji k... pa nisam ti rekao bog zna sta... samo istinu...

Je li bre ti Milane, jel ti zaista mislis da to sto ti sada radis neko pre tebe nije radio ? :) Zakucao si, jer nemas adekvatan stimulans 100000%, stoga i brojis sve kalorije grame (nebitnih komponenti) u nedogled, misleci da ces time napraviti progres. Koji ce ti kurac hrom kada imas skoro jednocifren bf...
Nema tu neke velike filozofije, ti imas strah od dve stvari a to su tezak tr, i carbsi... a bez toga... heheh bez toga neces otici ni gram gore kvalitetne mase, ne ide, takav si telesni tip, koji tesko dobija a brzo gubi masu...  druze ne ide, probano vec na ko zna koliko iskustava, to ti necu samo reci ja, mozes da pitas bilo koga, ti mozes tako da krstaris kada odradis neki bolji ciklus mase, ili tokom nekog deloada, ali ovako tesko... samo reciklaza bez konkretnog mesa.

Fokus treba da ti bude ovaj period da dignes koliko ti prirodno dozvoljava u korektnoj formi, indeks snage. Pa posle mozes da probas periodizacije high volumena , deloada, pa opet rad na snazi ako zatreba itd...  Ti bi mogao i morao pre svega tako da vozis suficit mnogo duze nego sto mislis... mnooogo duze ;) a ovako ce telo udariti plato jako brzo i videces ,krenuce frka pri prvom gubljenju trbusnjaka, i onda sta? Bezis opet u deficit, kojim ces skinuti sve sa sebe , pa onda rekapitulacije , preracuni opet iznova da bi izrotirao sve jos jednom... pazi istu pricu radis tri godine... ali skroz identicnu... ono, nesto ne stima zar ne?
« Poslednja izmena: Januar 19, 2023, 11:15:57 posle podne pirat »