April 26, 2024, 01:55:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana  (Pročitano 13559 puta)

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Ishrana
« Odgovor #45 poslato: Mart 22, 2023, 06:32:06 posle podne »
Da ljudi se useru kad im pokazes kako se radi pravilan sklek i lateral raise :D zanimljivo bude momenat spoznaje da ne radi dobro ali ne i to koliko mu se repsi drasticno smanje... Hahahahhahaha

Pa vidi, ja koliko sam dosad naucio je to da broj ponavljanja je totalno nebitno. I ne smaram se oko sklekova koliko bi napravio u jednu seriju...


Poenta treninga jeste da ga u sto kracem mogucem vremenu da trenirani misic ga dobro pogodis (otkidas) tako da u vreme odmora on moze da se oporavi i poraste :D.

E sad dal ces ga otkidati u 12 reps, 20, ili 8 totalno je nebitno. Ali sto je misic veci to je teze ga otkidati :D.

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Ishrana
« Odgovor #46 poslato: Mart 30, 2023, 08:01:26 pre podne »
Trening:

Ponedeljak - Grudi i trbusnjaci
Utorak - Rame
Sreda - Biceps triceps i forearms
Cetvrtak - ledja i trbusnjaci
Petak - Noge
Subota - trbusnjaci
Nedelja - rest day!

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Ishrana
« Odgovor #47 poslato: Mart 31, 2023, 11:03:16 posle podne »
Ledja...

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Ishrana
« Odgovor #48 poslato: April 04, 2023, 10:40:08 posle podne »
Neki savet za poboljsanje ruku...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Ishrana
« Odgovor #49 poslato: April 05, 2023, 10:03:15 pre podne »
Ne poboljsavaj ih ukoliko bas ne moras odnos rizik povreda(biceps najcesce)/ dobitak nije najpovoljniji, pogotovo kada vec postavljas to pitanje znaci da nisi nikada radio nesto sistematski u pokusaju da popravljas neku misicnu partiju.

Ali da ne ostanes kratak odgovora, trening mora da se presalta na malo hardcore:

triceps:
uski bench mora da ide na gore (mnogo gore), scull crusheri, potisak sajlom sa konopcima na dole (kombinacija dva konopca najbolje), uski sklekovi sa opterecenjem


biceps:
zgibovi supinacija (moras da repujes sa opterecenjem), spider curls, skot, koncentracioni pregib, hummer curls

to je spisak svih vezbi koje su ti potrebne(visezglobne->izolacione), kako raste indeks snage na visezglobnim vezbama tako ce rasti i ruke, one vezbe koje vuku ka izolacionim koristi da dokrajcis misic ali striktno povecavaj i tu tezinu uz sto striktniju formu bez cheata i ne krcaj vise od po dve dodatne v. za tric i jednu za biceps ali alteriraj iz treninga u tr.
to sve moze da se pogodi sa 3 radne serije, neko moze i sa dve ako zna dobro da proceni opterecenje.

na 5-6 nedelja odradi 3-4 nedelje u kojoj ces koristiti iskljucivo izolacione metabolickim treninzima, a posle opet vrati na indeks snage.

Naravno izlisno je pricati koliko je ovde unos proteina jako bitan(nece nijedan misic rasti bez konstantno visokog unosa belancevina),takodje unos nekog kolagena nije na odmet, omega 3, D vitamin, opreznost da ne dodje do povrede i DOVOLJNO VREMENA da se ruke oporave do nekog drugog treninga. Biceps s obzirom da ti je kraci, vodi racuna da ga ne istezes u prevelikom range-u na skotu jer ce preci opterecenje na podlaktice.

Koliko bez hemije mozes da ovako poboljsas ruke je naravno ograniceno ali sustina je da je veci misic jaci misic i jedini nacin da ga u natural uslovima dignes, samo eto moras ovako oprezno, pa cak i na hemiji ako nekima nije genetika naklonjena to nikada ne izgleda dobro niti masivno... imaj u vidu da masivnost ruke takodje najvise dolazi od tricepsa, a da je pucanje bicepsa najcesca povreda nakon iskakanja diskova na DL...

srecno

 

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Ishrana
« Odgovor #50 poslato: April 15, 2023, 03:17:04 pre podne »
Sto se tice vode, koliko bi idealno bilo da se konzumira. jer sam ja sinoc pre treninga popio recimo 7-8 casa vode (ne na eks nego vec polako)

I radio trening sa 30 sek pauzama noge, osetio sam bolje performance, pa bih hteo da budem ovako mozda i 10 casa vode pre treninga kako bih bio hidriran citavo vreme. Pio sam i u toku treninga a i preko dana.

Znaci svega negde 20 casa vode.

Negde na internetu sam citao da i preterivanje vode je stetno za organizam.

Citao sam da preterivanjem vode moze doci i do kome, ako je ovo tacno pa zato i pitam. (mozda su ove i netacne informacije ali pitam radi sigurnosti)

U toku ovih dana kacim trenutne rezultate. Jedem 3-4 puta u toku dana.
 

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Ishrana
« Odgovor #51 poslato: Maj 24, 2023, 06:50:03 posle podne »
Evo i moja ishrana:

Ujutru kada ustanem u 8

1) 100 gr pilece grudi (stek) + 25 gr oraha + 100 gr pirinca


Onda u 12-1 popodne idemo sledeci obrok:

2) 100 gr pileci grudi (stek) + 25 gr badema + 100 gr pirinca


Onda u 4-5 popodne idemo sledeci obrok:

3) 100 gr pileci grudi (stek) + 25 gr oraha + 100 gr pirinca

Onda u 8 uvece idemo na veceru:

4) 100 gr pilece grudi (stek) + 25 gr badema + marula tu salata uvek jedem a nekad i u toku dana. Dobra je za testosteron B|

Znaci kada izracunamo ukupan broj kalorije:

2.200-2.400, 160 gr protein i uh 237.

E sad dvoumim se to da zgolemim uh bar za jos 200 gr, da bude saodnos izmedju uh i proteina 3 prema jedan. Sta vi mislite. :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Ishrana
« Odgovor #52 poslato: Maj 24, 2023, 10:05:01 posle podne »
Zgolemi ga ko seljak seno!
« Poslednja izmena: Maj 24, 2023, 10:09:26 posle podne pirat »

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Ishrana
« Odgovor #53 poslato: Jun 28, 2023, 10:34:53 posle podne »
Trenutna ishrana:

Ujutro oko 06:30: 113 gr pileca prsa + 37 gr oraha
Ujutru oko 10:00: 159 gr pileca prsa + 100 gr ovsene pahuljice (sitne) + 20 gr oraha
U toku dana: 200 gr ovsene pahuljice  + 30 gr oraha
Vecera: 140 gr pileca prsa + 38 gr oraha

Ukupno: 170 gr proteina | 117 gr UH | 78 gr masti  | 2100 kcal.

Trenutna kilaza: 72 kg.
E sad od namirnice se sluzim iskljucivo samo:

1) Eva sardina (tu ima esencijalnih masnih kiselina poput OMEGA-3
2) Pirinac beli
3) Orah
4) Pileca prsa (stek) jer ima 30 gr proteina u 100gr i ima vrlo malo mastih i 0 gr uh.

Vase misljenje o ishrani?

U sledecem postu kacim trenutno stanje (izgled)

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Ishrana
« Odgovor #54 poslato: Jun 28, 2023, 10:38:12 posle podne »
Trenutna forma. Na ovoj ishrani sam vec 2-3 nedelje i vec ima rezultata.

Hleb sam skroz uklonio jer me pravi debljim xD