April 26, 2024, 01:33:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: 5/3/1 and Bodybulding program  (Pročitano 2101 puta)

Van mreže NoviLik

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
5/3/1 and Bodybulding program
« poslato: Decembar 26, 2022, 06:55:55 posle podne »
Pozdrav, zanima me misljenje o ovom programu. Ovaj split sam radio manje vise sa nekim malim izmjenama u prosle 4.5 godine.:
-Grudi
-Ledja
-Noge
-Ramena
-Ruke
-Noge

Nikada ranije nisam pratio nikakav program, nego sam se vodio zapisivanjem treninga i povecanjem kilaza. Dal bi adekvatna zamjena bila ovaj program: https://www.jimwendler.com/blogs/jimwendler-com/101075206-5-3-1-and-bodybuilding
Trenutno:
-90 kg, 188 cm, smatram da sam skinny fat relativno (ishrana je pretezno clean, bez brojanja macrosa ili kalorija)
-Bench: 110
-Cucanj 120
-Deadlift 150
cilj mi je da izgledam kao nindza kornjaca

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: 5/3/1 and Bodybulding program
« Odgovor #1 poslato: Decembar 26, 2022, 07:37:57 posle podne »
Ako ti je cilj da dignes malo snage, sto da ne. Ostalo znas i sam, mora kuhinja isto da se obrati paznja, da bi menjao fizikaliju.

Van mreže NoviLik

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: 5/3/1 and Bodybulding program
« Odgovor #2 poslato: Decembar 26, 2022, 07:53:36 posle podne »
definitivno bih trebao staviti akcent na kuhinju i smanjiti unos secera. Citajuci T-Nation forum i trening log-ove razlicitih korisnika primjetio sam da vecina hejta splitove koji su npr na ovom forumu sasvim normalna stvar (citajuci npr ovu temu: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,17500.0.html) zakljucio sam da vecina ide ili neku vrstu splita ili PPL, bez nekog specificnog 'programa' za snagu kao sto je 5/3/1. Licno nikada nisam racunao procente liftove te prema tome organizovao bilo kakav vid programa. Ne znam kako bi se to odrazilo na fizikaliju?

Takodjer me zanima kada bi se trebao trening stomaka ubaciti, jer u proteklih godina treninga jedva da sam par serija trbusnjaka ubacio, jednostavno mi je uvijek bilo mrsko, a svjestan sam da je bitna stvar. I naravno, dal preporucujete trening stomaka sa kilazama ili bodyweight kontrakcije?
cilj mi je da izgledam kao nindza kornjaca

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: 5/3/1 and Bodybulding program
« Odgovor #3 poslato: Decembar 26, 2022, 08:21:13 posle podne »
stomak samo bodyweight, mozes uvek core zaciniti nekim callisthenics vezbama na podu, zapravo uvek kada pocnes da radis kilaze, probijas radnu snagu natural , uvek je pozeljno ojacati core, mobilnost u kukovima, ramenima pre nego sto pocnes da krcas tezine. Tako se minimalizuje mogucnost povrede.
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2022, 08:24:09 posle podne pirat »