Mart 28, 2024, 09:22:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoć oko skidanja procenta masti  (Pročitano 9387 puta)

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Pomoć oko skidanja procenta masti
« poslato: Februar 18, 2023, 06:20:13 posle podne »
Pozdrav,

Nov sam na forumu, ali ne i u teretani i rekreativnom bodybuilding-u. Pratio sam forum neko vreme kada sam još bio "klinac" i trenirao bez novca za kvalitetnu ishranu i sve što uz to ide. Međutim, uslovi se za to otvoriše i pre nekih 5 i po meseci sam odlučio da svojih 10 godina u teretani malo "unapredim" uz ishranu.

175 cm sam visok i bio sam 86kg, jako mastan, iako je bilo tu mesa i snage. Međutim, stomak, struk, i noge su bili zamašćeni do zla Boga i nikad tim regijama nisam bio zadovoljan. Nakon postepenog uvođenja clean ishrane i mic-po-mic deficita, u februaru početkom sam došao na neverovatnih 71.5 kg.

Ceo progres je, dakle, išao sporo i postepeno, a rezultati su izvanredni. Krenuo sam sa UH-P-M u odnosu 3:2:1 pa sam polako spuštao UH a dizao malo proteine kako bih očuvao mišićnu masu. Napomenuću da sam NATURAL vežbač i da nikad u životu nisam ni blizu steroida bio.

Leđa, noge, separacije, sve je to iskočilo i jako sam zadovoljan izgledom. Čak i trbuh koji nisam nikad video je tu, zbog čega sam jako srećan. E sad, ono što mene nervira je to salo oko pupka negde i generalno stomak, koji, s obzirom na trenutni %bf koji je nizak, mislim da i dalje malo može da se izreže - odnosno POPRILIČNO sam siguran.

Ono što me, međutim muči, je kalorijski deficit. Dakle, na svojih trenutnih 71.5 do 72.5 kg (kako koji dan), trenutni režim ishrane je sledeći:

- 60g ovsenih, merica izolat, 2 jaja, 2 belanca (nakon doručka trening)
- nakon treninga 1.5 merica izolat + 5g glutamin + 5g BCAA intra-workout
- obrok nakon treninga 50g pirinča + 220g june + salata (kad ne treniram tu je 220g belo + 1 kašika ulja + salata bez UH)
- obrok nakon 220g june + salata
- večera 220g pile + jaje + salata

Nisam imao problema dok sam bio u nekom slabijem deficitu, da kažem. Sada, međutim, baš osećam kako mi ovaj deficit pravi probleme i većinu dana se osećam nekako slabo, bezvoljno, brzo se umaram, i nemam snage ni za šta nakon treninga.

Trening izguram i tu mi kilaže ne idu dole, treniram jako intenzivno bez problema. Međutim ostatak dana jedva teram sebe da živim i mrzi me bukvalno sve živo da radim. Tipa, izađem napolje da se projurim s psima, prođe 15 minuta, ja već osećam kako sam umoran i idem da malo sednem.

Ono što me najviše brine što mi je i libido drastično smanjen. Bez stimulacije odnosno dodira žene, ja bukvalno i ne pomislim na odnose. Kada radim punjenje jednom nedeljno i lepo pojedem approx 400g UH, sutradan se osećam svežije i mnogo bolje, ali već za dan-dva osećam da se vraćam na "staro."

E sad, ono što mene zanima, budući da se blizi skoro 6 meseci kako sam na deficitu, mislite li da bi trebalo ići glavom kroz zid i nastaviti zacrtano ili da se pak udari neki "reset" i da telu oduška? Tipa neka "maintenance" faza neko vreme pa opet da obaram kalorije i probam da srežem još to malo sala što je na stomaku ostalo.

Mogu neke slike da postavim takođe. Meni su leđa, ruke, noge, ramena solidno izrezani s obzirom da sam natural, a nemam baš takmičarskih ambicija da bih se sad odrao do koske, što mislim da bez hemije ide jako teško jer ću početi da gubim i mišiće.

Jedino što bih hteo je da stomak još malo ode, iako imam vidljive trbušne mišiće. Ne znam šta činiti dalje, ima li neko sličnog iskustva? Znam da je selektivno skidanje masti nemoguće i da svako ima deo tela gde telo "lepi" salo, ja sam ceo je*eni život sa midsection kuburio, tako da sam očekivao da će i sada da me namuči.

Čini mi se da ima da dođem u takmičarsku formu u svakom delu tela, a da će stomak tu oko pupka još malo da zaostaje  ;D

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #1 poslato: Februar 18, 2023, 06:29:25 posle podne »
Metabolizam otišao u minus, počni polako da dižeš hranu, uneseš dnevno 50g uh a za vikend 400 jako jako malo. To nije punjenje samo prođe kroz tebe.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.524
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #2 poslato: Februar 18, 2023, 06:37:38 posle podne »
e pa sad onako kako si opisao bi trebalo da krene igra sa makrosima, da favozirujes polako masti (po mogucstvu orasasti plodovi, omega3, lan- ali te ponekad i malo mrsniji odrezak mesa nece ubiti) u odnosu na uh. To ce uticati i pozitivno na libido... ALI 6 meseci je mnogo cisto da znas. Moraces bez obzira na krajnji rezultat procesa (koga ne bih drzao duze od 4-5 nedelja vise) da izlazis polako iz deficita i odrzavas neutralan bilans prihoda/rashoda kalorija ako ne i blagi suficit neko vreme u koje ces lagano uci(na osnovu toga koliko se brzo mastis)... da se telo malo osvezi.. pa onda gledaj dalje plan kako ces...Naravno ovo je sve okvirno ali nadam se da kapiras!

takodje bih dodao jos par stvari oko suplementacije:

1. 15-20 g glutamin pred spavanje
2. Suplementiraj Zn
3. Pojacaj unos bcaa makar na 10 grama dnevno
4. Multivitaminski kompleks, Hrom , vitamin D3 
« Poslednja izmena: Februar 18, 2023, 06:40:42 posle podne pirat »

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #3 poslato: Februar 18, 2023, 07:45:33 posle podne »
Hvala obojici na odgovorima.

Dakle, mislite da je 6 meseci mnogo deficita? Takođe sam i ja to mislio. Važno da napomenem je da radim punjenje JEDAN dan u nedelji i to dana kad treniram, možda tu grešim? Vidim da je @BOGISHA pomislio da za vikend unosim 400g UH, ali ja u stvari to punjenje odradim kada radim noge. Za vikend idem na svega 40-50g uh iz ovsenih ujutru i to je to, posle ide meso (2x june, 1x pile) + salata.

Kada radim punjenje, pojačam pre treninga na 100g UH, posle treninga dex 40g, i onda 3 puta po 100g UH iz pirinča. Uz to pojačam unos soli i unesem sigurno 4-5L vode.

Ali u suštini sam tako i ja mislio, da mi je metabolizam otišao načisto. Kada radim punjenje, mislite li da je onda bolje da roknem 400g UH 2 dana za vikend kada odmaram? I jel punjenje mora biti striktno clean kako ga ja radim, ili može i nešto "junk" da se pojede?

Pirat, hvala za ove savete za suplemente takođe. Sutra idem do grada i definitivno ću da ubacim to. Za sada koristim samo vitamin C 1000mg, vitamin D 5000 IU, i Ehinacea jednu kapsulu dnevno.

Evo priložio sam par slika trenutnog izgleda sa approx 72kg. To je trenutna forma. Šta mislite? Ja mislim da stomak definitivno "ne prati" ostatak tela u pogledu bf, ili ja nešto pogrešno vidim.

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #4 poslato: Februar 18, 2023, 07:46:03 posle podne »
Evo slika, nije htelo da pošalje iz nekog razloga.

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #5 poslato: Februar 18, 2023, 07:47:16 posle podne »
Evo još dve slike. Kao što rekoh, nije htelo da se uploaduje sve odjednom.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.524
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #6 poslato: Februar 18, 2023, 08:11:30 posle podne »
korektno, ne bih isao vise dole sa bf-om, osecaces samo ostale cari deficita,  u prevodu ko zombi ako nastavis dalje da spustas...

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #7 poslato: Februar 18, 2023, 08:29:13 posle podne »
Miloše jel tebi  Toza trener?  :)

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #8 poslato: Februar 18, 2023, 08:54:14 posle podne »
Jeste :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.524
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #9 poslato: Februar 19, 2023, 12:08:47 pre podne »
Pa onda plan ishrane resavaj sa svojim trenerom. Daj malo jbt nekog dzentlmenskog kodeksa i moralnog makar preseka...

Edit
Ehinacea je gubljenje vremena kao i sva ta travnata sranja suplement farmakomafije. Eto poslednji savet od mene i budite pre svega ljudi da ne radite ovakve gluposti drugima iza ledja...
« Poslednja izmena: Februar 19, 2023, 12:10:33 pre podne pirat »

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #10 poslato: Februar 19, 2023, 12:41:49 pre podne »
Dogovoreno. Može tema pod lock

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #11 poslato: Februar 19, 2023, 07:29:03 pre podne »
Odlican izgled i drzi se Toze, neces svakako pogresiti nista i veliki pozdrav za Tozu od Pedje!! Pozdravi ga mnogo!

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #12 poslato: Februar 19, 2023, 08:48:05 pre podne »
Hvala Peđa!

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #13 poslato: Februar 19, 2023, 08:56:47 pre podne »
Jeste :)
Super ste posao odradili i tvoj izgled je rezultat toga. Moraš biti svestan da pri takvim deficitima ima uspona i padova ali ništa strašno. Po meni možeš polako da se šaltaš na više hrane. Dajem primer-UH vrti po danima od 150 do 300 MASTI digni na 1 do 1,2g po kg a PROT drži fiksno 2g i prati. Tvoje telo je sad željno svega - ko vojnik kad dobije redovno odsustvo.  ;D

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #14 poslato: Februar 19, 2023, 03:35:36 posle podne »
Hvala lepo 🙂
Da, naravno, normalno je to što se dešava na toliko malo hrane i veći deficit. Hvala na korisnim savetima. A telo traži, tačno, mogao bih celo prase da pojedem i opet da budem gladan 😁😁
A što se tiče hroma, uzeo sam neki multivitamin koji ima i hrom pikolinat u sebi, 40 mcg. Reče mi dama u apoteci da je to dovoljna doza, jel to ok? I na netu piše da je to recommended doza.

Uz to ubačen cink, vitamin C, D3.