April 26, 2024, 12:53:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoć oko skidanja procenta masti  (Pročitano 12800 puta)

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #15 poslato: Februar 19, 2023, 08:07:13 posle podne »
Nema potrebe da se opterećuješ oko hroma dal 40 ili 100, tvoja regulacija šećera je odlična i osetljivost na ins tako da nema brige. Polako počni MASU da napadaš ali pametno.

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #16 poslato: Februar 20, 2023, 12:12:01 posle podne »
Super onda. Biće atak na masu uskoro  8)

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #17 poslato: Maj 28, 2023, 05:21:35 posle podne »
Pozdrav ljudi opet, da se javim nakon nekog vremena mase. Pre nego što me iko napadne, naglasio bih da više ne sarađujem s prethodno pomenutim čovekom kod jako cenim, zbog određenih ulaganja koje imam u nekretnine. Da ne zamaram i tupim, rešio sam da probam sam da održavam formu i da gradim mišiće, te sam, imajući na umu prethodnu ishranu od approx 3,000 kalorija, pretočio u neku svoju varijantu.

Želeo bih da čujem vaše mišljenje, jer ima nekih specifičnosti.

Raspored makrosa je approx 300g UH, 250 g P (dani treninga) i 100g M.

Obrok 1: 100g ovsenih, 5 celih jaja, merica whey-a, i oko 100g bobica (ovde ima 5g UH prema onim koje ja kupujem)
PWM: 40g UH iz banane, suvog voća, ili dex + 2 merice whey-a
Obrok 2: 100g pirinča, 250g junetine (mleveni but), salata, 10ml maslinovog
Obrok 3: 300g krompira, 250g pilećeg  belog, salata, 10 ml maslinovog
Obrok 4: 100g ovsenih, 3 celih jaja, 25g putera

Kada ne treniram, makrosi su: ~220g UH, 210g P i 150g M - isti izvori UH, u manjoj količini, sa dodatim puterom u obroku 2 i 1, plus "užina" od 60g badema

Trenutna kilaža 75kg, snaga raste, 4x treninga nedeljno sa po nekih ~15 min kardija nakon svakog treninga.

Suplementacija, pored whey-a, sastoji se od:
- 10g glutamina nakon treninga
- BCAA u toku treninga
- Vitamin C 1000 mg dnevno
- Vitamin D 4000 IU dnevno
- Rhodiola extract 400 mg
- Tongkat Ali 400 mg

E sada, mene zanimaju par stvari.

1. Prvo, pošto unosim 3g po kg proteina, da li je to "ok" i da li bih mogao da "prođem" s manjim unosom a da pojačam kalorije iz drugih nutrijenata?
2. Takođe, prethodna dijeta mi je u danima treninga imala blizu 400g UH i oko 50g masti, ali ja sam dodao malo karloija iz masti a smanjio iz UH jer volim malo masniju hranu - npr volim cela jaja da jedem, bez da odvajam previše žumanca (iako na kraju završe kod mojih psa  ;D ) je li bolje minimzovati unos masti a pojačati UH iz pogleda sprečavanja katabolizma i generalno nabacivanja mase?
3. Što se tiče pilećeg bataka, koliko masti i proteina računate da on ima na 100g? Voleo bih njega umesto belog ponekad da ubacim, jer ga baš volim, ali nisam siguran oko makrosa, viđam razne brojke online

Čisto me generalno zanima šta mislite o svemu ovome i naravno, ako imate neki savet da unapredim ishranu, slobodno recite. Ne bih da se vratim na ono što sam bio - gmaz debeli - a s druge strane bih i hteo da maksimizujem period nabacivanja mase i što je više moguće napakujem mišića bez da se zamastim previše  :)

Trenutno sam na 75-76 kg, trbuh i dalje vidljiv, vene po nogama su tu, uspevam da održavam dobru formu sam već skoro pa mesec dana.

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #18 poslato: Maj 28, 2023, 05:59:35 posle podne »
Evo trenutne forme inače, slikano pre 3 dana.

Ova sa tricepsom je baš na kraju dijete, dopada mi se ta forma mnogo, ali mora da se malo i napakuje mišića, pa ću možda nekad mini cut, čisto da vidim kako će to izgledati

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #19 poslato: Maj 28, 2023, 07:46:48 posle podne »
Desna ruka dominantija strana. Noge slabo. Ako se plasis da se zamastis, teska rabota... Noge akcentuj sad na ciklusu.

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #20 poslato: Maj 29, 2023, 08:59:34 pre podne »
Isforsiraću noge sigurno - kakve su bile, sad još i nisu loše  ;D ali svaki trening ih otkidam, a i volim da ih radim, tako da neće biti problema.

A što se ostalih parametara/pitanja tiče, ima li kakvih saveta?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #21 poslato: Maj 29, 2023, 10:04:02 pre podne »
1 mogao bi ali to na ciklusu nema smisla ici ispod tih 3

2 ne mozes bez uh kao ni bez kvalitetnog geara od ove tacke popravljati bilo sta jer u pitanju je probijanje genetskog limita... Ti vec sada imas izgled koji bi bilo pametnije na duze staze odrzavati sto je vise moguce i eventualno popravljati donji deo tela, noge gluteus zbog funkcionalnosti ledja itd u svakom slucaju dugorocni planovi, ali ako je ona druga opcija u pitanju onda svakako da ista prica na koju bih se fokusirao. Bezanje od zamascivanja je ok, ali ti mini cutovi su samo drkanje brzina gore dole

3 batak je sasvim ok ubacivati, nije najzdravija opcija ali ako je sve ostalo poslozeno nece te ubiti, plus kolagen ce ti pomoci pri varenju


 Btw niko ti ne moze pricati tacne brojke, to su gluposti, to je nesto sto ide najbolje po principu opipljivosti na osnovu predjasnjeg znanja, u jednom ciklusu mase krenes sa jednim pristupom pa pratis, u sledecem zadrzsis sta je valjalo izbacis sta nije itd... Ne postoji genericki pristup. Takodje to se godinama moze i hoce menjati

« Poslednja izmena: Maj 29, 2023, 10:08:16 pre podne pirat »

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #22 poslato: Maj 29, 2023, 08:29:50 posle podne »
Hvala na odgovorima. Budući da neko vreme "čučim" na 75kg, pojačao sam ishranu za još ~250 kcal, pa ćemo videti kako ide. Svakako pratim formu, slikam se jednom nedeljno, i upoređujem s prošlom nedeljom. Trudiću se da nabacim "lean" masu koliko god je moguće, bez da se vraćam na staro, zamašćeno stanje.

Ovako je to nekada bilo... i ne ponovilo se  ;D

I da, trapeze malo forsiram više - čini se da i oni nisu baš najbolji

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #23 poslato: Maj 29, 2023, 09:14:05 posle podne »
pa sta i da se ponovi... desava se, covek ispadne iz forme pa se vrati... nije to ni na prvoj slici bilo nesto dramaticno kako ti opisujes... uzivaj malo u procesu, bez opterecivanja.

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #24 poslato: Maj 29, 2023, 10:40:40 posle podne »
Slažem se. Kad god sam bio opušten i nisam se opterećivao, najbolje sam napredovao. Treba biti umeren ponekad.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #25 poslato: Jun 07, 2023, 09:37:23 pre podne »
Slažem se. Kad god sam bio opušten i nisam se opterećivao, najbolje sam napredovao. Treba biti umeren ponekad.

Nemoj se ni opterecavati

ODLICAN IZGLED

pusti prazne price

BRAVO!! za svaku pohvalu

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #26 poslato: Jun 07, 2023, 12:30:24 posle podne »
Hvala Peđa! Gruvam jako 💪

Van mreže Raigor

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #27 poslato: Jun 13, 2023, 06:10:48 posle podne »
Ja se samo javljam da pohvalim izbor muzike, konkretno benda...  8)

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #28 poslato: Jun 15, 2023, 07:05:32 pre podne »
No guts, no glory  ;D  ;D

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Pomoć oko skidanja procenta masti
« Odgovor #29 poslato: Jun 22, 2023, 09:38:52 posle podne »
Šta inače mislite o onom vijetnamskom somu, Pangasius? Hteo bih malo da zamenim pile ribom, a vidim da mu je povoljna cena. Oslić file ovde u Nišu 1,000 din, a otac koji je ribar mi kaže da je Pangasius đubre, međutim file je 550-ak din.
Jedino da uzmem običan oslić sa koskom pa to da cepam ako je Pangasius stvarno sranje