April 23, 2024, 11:44:06 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Bcca  (Pročitano 6614 puta)

Van mreže Boki 1979

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Bcca
« poslato: Februar 26, 2023, 03:16:03 posle podne »
Pozdrav svima imam 44godine treniram 4 puta nedeljno zbog posla od suplemenata koristim Whey protein kreatin i  vitamin D3 i od nedavno beta alanin i testorol pa me zanima da li da ubacim još bcca umesto nekog suplementa ili je ok ovako?

Van mreže Fabio Capello

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: Bcca
« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2023, 04:43:30 posle podne »
Što kvalitetnija ishrana, i miran si. Ja Whey ne računam u suplement, on mi je deo ishrane, ravnopravno kao i hrana. Ne treba ti BCAA. Ulozi što više u kvalitetnu hranu.  I sto kvalitetniji Whey.
Koncentrat, barem meni razara stomak.

Van mreže Boki 1979

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Bcca
« Odgovor #2 poslato: Februar 26, 2023, 04:59:08 posle podne »
Hvala dosta se priča da bcca su bacanje novca i da ga ima dovoljno u Whey proteinu

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Bcca
« Odgovor #3 poslato: Februar 26, 2023, 05:08:49 posle podne »
Bcaa nisu bacanje novca, daleko od toga, leucin je najanabolnija ak. sa najvise studija dokazanih. Problem je u tome sto benefite da bi osetio, treba da ides preko 30 g dnevno, jos bolje ako je odnos 8 1 1. Kao neko ko se bavio aktivno sportom skoro 15 godina, od toga 5 profesionalnim, mogu da potpisem da je to bio , jeste i bice u ormaricu svakog sportiste rekvizit za oporavak.
Naravno ako nemas klub da te sponzorise, uvek ides od kompletnijeg ak profila ka jedbostavnijem. Inace i bcaa i glm i arginin su dokazano jebacke stvarcice, samo sto dosta njih ili ne zna ili nema para da koristi... ovo drugo je razumljivo i jeste opravdanje...

Van mreže Boki 1979

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Bcca
« Odgovor #4 poslato: Februar 26, 2023, 05:23:35 posle podne »
Ok hvala

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Bcca
« Odgovor #5 poslato: Februar 26, 2023, 06:12:30 posle podne »
Svakako ti nećeš videti benefite od BCAA. A opet kažem Whey je gotovo pa hrana. Ja lično pijem 100-150g Wheya dnevno, Hydrolisat. Tako da tu ima itekako BCAA.

Netacno.... videces definitivno benefite od BCAA, pa da ih i koristis kao glavnu suplementaciju, samo treba da znas kako. Hidrolizat, izolat ili bilo koji whey ne moze imati te koncentracije leucina ( pogotovo ne u sadasnje vreme kada je do kvalitetnih sirovina tesko doci), osim ako ne pricamo o spajkovanju proteina aminokiselinama, a i to se ne isplati danas proizvodjacima.
Generalno ta prica da suplementi ne rade posao je glavna agenda steroid korisnika. Ta pesma se svira sve dok ne potpisu ugovor sa nekom suplement kompanijom, onda su supsi ok :)
Svako ko je bio u profesionalnom sportu, gde ne kazem da nema upotrebe sterosa, daleko od toga... zna da celu sezonu moze jedino izgurati uz kvalitetnu ishranu, suplementaciju, treninge za odrzavanje snage, mobilnosti i slicno... Trening u teretani, pogotovo radi izgleda ne moze da se poredi sa 2 put nekada i 3 put dnevnim treningom za odredjeni sport. I tu ako nemas tokom cele sezone navedene komponente u arsenalu, najebo si od katabolizma.
Recimo da si ubacio nesto u sebe, tokom pripremnog letnjeg perioda, to mora da se izbaci do prvog sastanka u klubu i na to se vise ne mozes oslanjati na dalje. Tako da BCAA, glm, argining ornitin, kredza of course ko ima love, samo napred, min 30, 40, pa i 50 grama dnevno i videce benefite oporavka.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Bcca
« Odgovor #6 poslato: Februar 26, 2023, 06:17:18 posle podne »
Branched chain amino acids (BCAA), particularly leucine, have been suggested to be ergogenic for both endurance and strength/power performance. This study investigated the effects of dietary leucine supplementation on the exercise performance of outrigger canoeists. Thirteen (ten female, three male) competitive outrigger canoeists [aged 31.6 (2.2) year, VO(2max) 47.1 (2.0) ml kg(-1) min(-1)] underwent testing before and after 6-week supplementation with either capsulated L: -leucine (45 mg kg(-1) d(-1); n = 6) or placebo (cornflour; n = 7). Testing included anthropometry, 10 s upper body power and work and a row to exhaustion at 70-75% maximal aerobic power where perceived exertion (RPE), heart rate (HR) and plasma BCAA and tryptophan concentrations were assessed. Leucine supplementation resulted in significant increases in plasma leucine and total BCAA concentrations. Upper body power and work significantly increased in both groups after supplementation but power was significantly greater after leucine supplementation compared to the placebo [6.7 (0.7) v. 6.0 (0.7) W kg(-1)]. Rowing time significantly increased [77.6 (6.3)-88.3 (7.3) min] and average RPE significantly decreased [14.5 (1.5)-12.9 (1.4)] with leucine supplementation while these variables were unchanged with the placebo.

Van mreže Boki 1979

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Bcca
« Odgovor #7 poslato: Februar 26, 2023, 06:26:50 posle podne »
Ok hvala

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Bcca
« Odgovor #8 poslato: Februar 26, 2023, 07:28:28 posle podne »
nema na cemu, slobodno ubaci bcaa ako finansije to dozvoljavaju

Van mreže Boki 1979

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Bcca
« Odgovor #9 poslato: Februar 26, 2023, 08:01:06 posle podne »
Važi hvala koliko grama bi bilo otprilike dovoljno?

Van mreže Boki 1979

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Bcca
« Odgovor #10 poslato: Februar 26, 2023, 09:40:21 posle podne »
Pozdrav nisam se uvredio zato sam i pisao na forumu da bih saznao što više da bih mogao da primenim

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Bcca
« Odgovor #11 poslato: Februar 26, 2023, 09:46:05 posle podne »
Pa oporavak, pisao sam? E sad to kako ko trenira i koji su mu afiniteti u to iskreno nisam ulazio. Valjda je tema bcaa jbg...


Edit
Pogotovo vezbaci sa stažom uzimaju bcaa, kao i takmicari i oni koji su dugo u ovome. Da svakog od njih pitas rekli bi da je to samo pitanje novca inace niko ne bi odbio. Zasto ako mozes sebi da priustis bolju platformu za oporavak a samim tim i trening i napredak, to ne bi radio...
Licno znam, ne mogu reci vise momka, od 55 godina (mada izgleda bolje od 90 posto nomaka), koji ulaze u supse dosta love na mesecnom nivou i covek je ko zmaj. Tako da je to pitanje stava i necije zelje. Sto opet mislim da nije tema al ajde kad si vec spomenuo.
« Poslednja izmena: Februar 26, 2023, 10:07:43 posle podne pirat »

Van mreže Boki 1979

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Bcca
« Odgovor #12 poslato: Februar 26, 2023, 09:59:03 posle podne »
U pravu si oporavak mi je dosta bitan pošto imam već dosta godina 

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Bcca
« Odgovor #13 poslato: Februar 26, 2023, 10:30:54 posle podne »
Bcaa ce svakome u teretani  doneti benefit jer leucin RADI to sto radi... Jedino tetkice koje u teretani brisu podove, bucice i ciste klozete... Tu se ide krealkalyn + betalanin, kofein uzimaju preko kafa pauze tako da su tu ok.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Bcca
« Odgovor #14 poslato: Februar 26, 2023, 11:27:01 posle podne »
ne znam stvarno koliko ulogu uopste igra bcaa i glutamin kod monstruoznih fugura koje ko zna na koliko su jedinica gh insa i gr teche.. njemu sigurno na oporavak ne utice bcaa koliko zorka sabac... glutamin je odlican suplement i ne uzima se samo radi misicne mase. Jako je zdrav za digestivni trakt pogotovo zeluca...Dobro si me podsetio-

Boki1979

ozbiljno razmotri upotrebu glutamina u pwm i pred spavanje ! Tu ne mozes pogresiti !