April 20, 2024, 06:25:38 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: CELULIT 1  (Pročitano 32702 puta)

Van mreže sele137

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 246
Odg: CELULIT
« Odgovor #15 poslato: Maj 08, 2007, 11:02:31 posle podne »
Ako se nevaram glavni uzrok moze biti i poremecaj cirkulacije usljed cega tijelo nemoze da se oslobodi "otrova"  koji se nakupljaju u potkoznom tkivu.Generalno celulit nastaje u pubertetu pod uticajem estrogena i sad pitanje je hoce li neko zbog genetike,lose ishrane i kontracepcijekih pilula :) i sl. pogorsati stanje ili ne.
Dijeta u smislu mrsanja ti u 99% slucajeva nece pomoci cak moze i pogorsati stanje jer celulit u vecini situacija nema veze sa debljinom i pogresno se poistovjecuje sa viskom kilograma.No opet trebala bih izbjegavati  alkoholna i gazirana pica, masno meso, suhomesnate proizvode,konzervirane hranu,suho voće,slatko,pusenje tj generalno otrove.
Sto vise vode zbog ispiranja tijela i generalno trave ili prirodne lijekove za oslobadanje od toksina,vitamine i minerale.Moras samo znati da je to obicno dug proces i moras biti izuzetno strpljiva jer PUNOOOO lakse je skinuti salo nego celulit i nemoj se previse pouzdati u cudotvorne tretmane jer nijedan nije dokazan!!!
Arnold didnt do juice ,he was created in a lab with spare bodyparts from dead bodybuiders!!!

Van mreže dulek

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: CELULIT
« Odgovor #16 poslato: Jun 14, 2007, 11:12:42 posle podne »
 :?
ja idem na aerobik od novembra, 3 puta nedeljno po sat vremena, i za ovih šest meseci sam izgubila 5 kg (imala sam 63, sada imam 58, visoka sam 172 m), ali što je još važnije, i celih 3 cm u kukovima, a uz to su mi se mišići (ruke, noge, guza, trbušnjaci) poprilično zategli i očvrsnuli. i ja imam problem sa celulitom sa kojim ne znam šta da radim (a celulit imam od kad znam na sebe, i to na listovima, butinama, a od pre par godina i na guzi i stomaku), mada ne preterano jako izražen, ali ipak je tu. zdravim se relativno zdravo, hleb gotovo da ne jedem, ne pijem gazirane napitke, svakog dana za doručak ili večeru jedem žitarice, a za ručak meso i povrće, popijem jednu kafu dnevno, nekad ni toliko, so ne jedem; svaki obrok mi je sveže spremljen, ništa instant; jednom mesečno pojedem jednu pljeskavicu (ne mogu ipak da im odolim), a umesto slatkiša jedem voće (ananas, maline i sl.). s obzirom da sam mlada (relativno - 27 godina), taj celulit mi ipak smeta i ne bih da dođem u situaciju da me bude sramota da obučem kupaći, a i ako sad ne počnem da mislim na to, biće kasno posle.
mene interesuje da li ove anti-celulit kreme sa l-karnitinom mogu bar malo da pomognu? da li postoji još nešto što mogu da uradim da rasturim taj celulit (masaže ili nešto slično)?
imam u stanu i treadmill koji mama koristi, ali je meni to užasno dosadno, da li da se žrtvujem i trčim malo na traci??

hvala!
« Poslednja izmena: Jun 14, 2007, 11:17:04 posle podne dulek »

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: CELULIT
« Odgovor #17 poslato: Jun 15, 2007, 01:10:34 posle podne »
Citat
zdravim se relativno zdravo, hleb gotovo da ne jedem, ne pijem gazirane napitke, svakog dana za doručak ili večeru jedem žitarice, a za ručak meso i povrće, popijem jednu kafu dnevno, nekad ni toliko, so ne jedem; svaki obrok mi je sveže spremljen, ništa instant; jednom mesečno pojedem jednu pljeskavicu (ne mogu ipak da im odolim), a umesto slatkiša jedem voće (ananas, maline i sl.).
Ako cemo po Ajnstajnovoj teoriji relativiteta, ti se stvarno hranis relativno zdravo... Ali ovo je prilicno los plan, verovatno proistekao iz Blic zena ili slicno... Evo izvoli procitaj sa foruma sta i kako treba da radis... Pocni od nutrition... Pa lepo krenes od stickey... Voce idealan UH... itd itd....

Van mreže dulek

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: CELULIT
« Odgovor #18 poslato: Jun 15, 2007, 07:18:59 posle podne »
 :lol:
pa rekoh lepo "relativno"  :lol: dobro, s obzirom da sam se do pre 6 meseci davila u coca coli, fast food-u i tulumbama i krempitama, smatram da sam dosta napredovala  8)
hvala na odgovoru, počinjem da čitam!

Van mreže angy

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: CELULIT
« Odgovor #19 poslato: Jun 17, 2007, 07:49:47 posle podne »
jedino je rucna masaza od velike pomoci sto se toga tice..iz iskustva govorim

Van mreže butterfly

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: CELULIT
« Odgovor #20 poslato: Septembar 16, 2007, 01:37:13 pre podne »
Ne mogu da se ne dotaknem ove teme.
Ljeto je za nama, ali smatram da je upravo sada pravo vrijeme za pocetak priprema za iduce... Cura sam. Znaci nije potrebno pretjerano nagalsavati da ga i JA IMAM... Prema mojim saznanjima DOTICNI CE UVIJEK BITI PRISUTAN... NEUNISTIV JE!!!... Sta god da mi ucinile!!!... :( To je losa vijest... Ali, tu je i dobra vijest , a to je da ga je MOGUCE UCINITI NEVIIDLJIVIM!  8)To je nas cilj. Međutim, to podrazumjeva PROMJENU STILA ZIVOTA , a to pak podrazumjeva sljedece:
1) ZDRAVU PREHRANU
2) FIZICKU AKTIVNOST
3) KOZMETICKE TRETMANE

Ad1 ) Na ovom forumu su ispisani romani o zdravoj prehrani. Ta tema je obrađena od osoba koji su u tome daleko strucniji od mene tako da moj savjet glasi da procesljas forum.  Ja sam sama sebi na osnovu savjeta s foruma sastavila "prehranu". Jako sam zadovoljna zato sto su rezultati vidljivi. :D

Ad2 ) Moram priznat da meni teretana daje puuuno bolje rezultate nego aerobic .Trenutacno trenitam 4x / tj.

Ad3 ) Ovo zelim posebno dotaknuti.
Naime, ja sam 1.x primjetila na sebi celulit prije 2 god. ( IMALA SAM SAMO 21 !!! ). U nastojanju da sprijecim njegov daljnji razvoj pocela sam s treninzima. Najprije aerobic , zatim teretana. Ali svejedno nisam bila zadovoljna jer pomaci nisu bii znacajni. Nakon razgovora s instuktorom poradila sam na svojoj prehrani. Nakom toga su pomaci postali vidljivi, jer sam se prije jaaaako nezdravo hranila. U međuvremenu sam dosla u doticaj s jednom curom koja se bavi masazom . Ona mi je preporucila anticelilitni tretman. Ma ne brini. Nisu potrebini posjeti skupim wellness-ima. Potrebna ti je samo anticelulitna krema i malo dobre volje.
Ako sam ja dobro shvatila potrebno je izvoditi masazu na nacin da "tjeras" krv prem srcu. Konkretno , kad masiras noge potrebno je da izvodis pokrete rukom od gleznjeva ili od koljena prema gore. Guza i trbuh se masiraju kruznim pokretima, a ruke tako da rukom radis pokrete od lakta prema ramenu.
Takodjer je vazan pritisak , a i brzina izvođenja pokreta. Naime, jedan od uzroka nastanka celulita je smanjena cirkulacija. Znaci potrebno je "natjerat krv da se malo brze krece". Zile koje provode tu krv nalaze se neposredno ispod koze, tako da nije potrebo da pritisak bude jak. Brzina biisto  trebala biti umjerena.
Ovako na prvi pogled izgleda komplicirano, ali i nije pretjerano. S vremenom se naviknes. Ja sada to dozivljavam kao obicnu svakodnevu higijenu, npr. kao pranje zuba... 8) Eto cure nadam se da cete se javiti i pisati o svojim uspjesima - naravno..... :wink:
p.s. Ja koristim niveinu kremu s l-carnitinom. Od vichya je isto super , samo sta je ova 1. cjenovno prihvatljivija... :)
Toliko

pozz     

 

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: CELULIT
« Odgovor #21 poslato: Septembar 16, 2007, 08:40:39 pre podne »
bravo buterlfy

Van mreže butterfly

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: CELULIT
« Odgovor #22 poslato: Septembar 16, 2007, 02:03:57 posle podne »
Dragi Predrag...   :lol:
Moj 2. post na forumu i vec sam dobila  tvoju pohvalu... I have blushed.....   :oops:
Ali, pogresno si napisao moj nick....  :( Znam da te slika dekoncentrira... A, sta cu kad takvu reakciju izazivam kod muskaraca....  :wink: Nije mi lako....

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: CELULIT
« Odgovor #23 poslato: Septembar 16, 2007, 02:18:49 posle podne »
Eh Adriana... ma nije zbog toga.... Pedja malo brze kuca, pa izostavi slovo-dva negdje... Nemoj mu zamjeriti! :-)

U svakom slucaju sjajno je sto iznosis svoja iskustva, samo nastavi, imamo nevidjeno dobar moderatorski tandem djevojaka, koje imaju sta da kazu i pokazu, i sigurno ce ti biti zanimljivo da s njima razmjenjujes ideje!

Pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže butterfly

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: CELULIT
« Odgovor #24 poslato: Septembar 16, 2007, 02:37:29 posle podne »
Ah Vladaru.... Ti ocito raspolazes paranormalnim sposobnostima kada znas sta Peđa misli...  8)

Van mreže butterfly

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: CELULIT
« Odgovor #25 poslato: Septembar 16, 2007, 03:15:44 posle podne »
Zaboravih - naravno,  no hard feelings.... Hvala na dobrodoslici...   :wink:
pozz

Van mreže Nella

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 872
    • http://www.nellamehinovic.se
Odg: CELULIT
« Odgovor #26 poslato: Septembar 16, 2007, 04:08:50 posle podne »
dobro dosla i od mene!!  :D
 sjajan text hvala sto si podjelila sa nama...
LIFE IS NOT MEASURED BY THE NUMBER OF BREATHS WE TAKE,BUT BY THE MOMENTS THAT TAKE OUR BREATH AWAY.

Nella

http://www.myspace.com/nellamehinovic

http://www.nellamehinovic.se/

Van mreže Ajs_Krejatin

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 463
  • GRUDI+BICEPS
Odg: CELULIT
« Odgovor #27 poslato: Septembar 16, 2007, 11:31:07 posle podne »
 Sta mislite o LPG tretmanima, kao nacinu za uklanjanje celulita?
CHUCK NORRIS MOZE DA IZD*** NA MARIJU SERIFOVIC!!!

Van mreže medonjak

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.218
Odg: CELULIT
« Odgovor #28 poslato: Septembar 16, 2007, 11:33:16 posle podne »
Preskupo a ne daje trajne rezultate.Nista dok se ne pokrene guzica  :lol:
Gradim svoje telo kako bi moglo da nosi moj mozak

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: CELULIT
« Odgovor #29 poslato: Septembar 18, 2007, 02:02:16 posle podne »
Preskupo a ne daje trajne rezultate.Nista dok se ne pokrene guzica  :lol:

Surovo  :twisted: :lol: