April 26, 2024, 02:51:24 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Kardio, tegovi i PWM  (Pročitano 18564 puta)

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
Kardio, tegovi i PWM
« poslato: April 19, 2007, 01:08:06 pre podne »
Ovde se pisalo o ovome sto hocu da pitam ali jedni pisu ovo drugi ono....
Pitanje je kada se radi kardio posle treninga sa tegovima a pauza izmedju je oko 15-20 minuta (dok dodjem na stazu za trcanje) da li da popijem protein i dex posle tegova ili tek posle kardia ? Ili je mnogo bolje da radim na traci pa da ustedim vreme koje bi potrosio na put do staze ?

Hvala

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Kardio, tegovi i PWM
« Odgovor #1 poslato: April 19, 2007, 01:26:31 pre podne »
mislim da ti je bolje da uneses posle kardia zbog naglog skoka insulina...moze da ti malo bude muka...pa onda bolje posle..tako ja barem mislim
al se nekad dobro jelo

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Kardio, tegovi i PWM
« Odgovor #2 poslato: April 19, 2007, 01:56:51 pre podne »
Ne vidim zasto ne bi radio na traci,a PWM uzeo odmah posle cardio treninga??To je najbolje resenje
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže sone84

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Kardio, tegovi i PWM
« Odgovor #3 poslato: April 19, 2007, 06:43:57 pre podne »
Meni je Pedjos rekao da ako radim kardio odmah posle teretane,sacekam sa PWM i popijem ga odmah nakon kardia.Mada me je posavetovao da radim kardio ujutru odvojeno od teretane.Sad zavisi sta ti je cilj,ti vidi,ali u ovoj prvoj varijanti o kojoj ti pricas uzmi PWM posle kardia.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kardio, tegovi i PWM
« Odgovor #4 poslato: April 19, 2007, 06:59:58 pre podne »
Meni je Pedjos rekao da ako radim kardio odmah posle teretane,sacekam sa PWM i popijem ga odmah nakon kardia.Mada me je posavetovao da radim kardio ujutru odvojeno od teretane.Sad zavisi sta ti je cilj,ti vidi,ali u ovoj prvoj varijanti o kojoj ti pricas uzmi PWM posle kardia.
..NEZNAM ZASTO U SVAKOJ RECENICI POMINJES MENE..JA TI REKAO OVO JA TI REKAO ONO..

DAKLE DA ZAKLJUCIMO..

PRIATJELJU...TI POSTAVLJAS NEMOGUCU MISJI..TJ PITANJA NEMOGUCE MISIJE..TIPA OVO..TIPA ,BANANE,PLAZMA KESKI ITD.

PEDJA TI JE REKAO ALTERNATIVE......A NE DA JE TO ONO STO TREBA RADITI..TO JE VELIKA RAZLIKA..

AKO I PAPAGAJ ZNA  DA SE KARDIO RADI UJUTRO..A TI RECE DA NEMAS VREMENA TADA..

JA SAM "PREDLOZIO" ALTERNATIVU...DAKLE...DALI CE TO BITI RESENJE ILI NE..VEILIKO JE PITANJE KI NE OVISI SAMO DO TOGA DALI RADIS KARDIO POSLE TERETAN ILI NE.

NEGO OD RECIMO TOGA KOLIKO SU TI GLIKOGEN ISPRAZNIO U TERETANI..DALI JE OSTALO ZA KARDIO..KOJI JE FAT BURNING ZONE...MNOGO TOGA STO JOS TREBA DA UCIS...

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Kardio, tegovi i PWM
« Odgovor #5 poslato: April 19, 2007, 07:21:56 pre podne »
@Sone84

zar nije bolje da malo proucis celu materiju na ovom forumu i izvuces neko znanje..nije poenta u pisanju da bi pisao ..nego da stvarno znas to sto si napisao..da shvatis poentu..jer ovde imas ljudi koji mnogo znaju i malo pisu bas zbog toga sto ovo i papagaj moze da nauci..ali da bi na naucio krenes od rubruke Kardio treninzi, i to od stranice br.3, pa izanaliziras sva iskustva koja su napisana..tako stices neko znanje o svemu..
pa uzmes to malo isprobas na sebi i preporucis drugu i tako stices iskustvo, pa onda predjes na savetovanje..to tako funkcionise svuda..
opusti se i uci...bar imas gde, mi stariji nismo to imali nego smo morali da ucimo na svojim greskama...ti ne moras..

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
Odg: Kardio, tegovi i PWM
« Odgovor #6 poslato: April 19, 2007, 12:03:50 posle podne »
Meni je Pedjos rekao da ako radim kardio odmah posle teretane,sacekam sa PWM i popijem ga odmah nakon kardia.Mada me je posavetovao da radim kardio ujutru odvojeno od teretane.Sad zavisi sta ti je cilj,ti vidi,ali u ovoj prvoj varijanti o kojoj ti pricas uzmi PWM posle kardia.
..NEZNAM ZASTO U SVAKOJ RECENICI POMINJES MENE..JA TI REKAO OVO JA TI REKAO ONO..

DAKLE DA ZAKLJUCIMO..

PRIATJELJU...TI POSTAVLJAS NEMOGUCU MISJI..TJ PITANJA NEMOGUCE MISIJE..TIPA OVO..TIPA ,BANANE,PLAZMA KESKI ITD.

PEDJA TI JE REKAO ALTERNATIVE......A NE DA JE TO ONO STO TREBA RADITI..TO JE VELIKA RAZLIKA..

AKO I PAPAGAJ ZNA  DA SE KARDIO RADI UJUTRO..A TI RECE DA NEMAS VREMENA TADA..

JA SAM "PREDLOZIO" ALTERNATIVU...DAKLE...DALI CE TO BITI RESENJE ILI NE..VEILIKO JE PITANJE KI NE OVISI SAMO DO TOGA DALI RADIS KARDIO POSLE TERETAN ILI NE.

NEGO OD RECIMO TOGA KOLIKO SU TI GLIKOGEN ISPRAZNIO U TERETANI..DALI JE OSTALO ZA KARDIO..KOJI JE FAT BURNING ZONE...MNOGO TOGA STO JOS TREBA DA UCIS...



Hvala na savetu.  Ima da se nateram da trcim ujutru ako je tada najbolje. Mislim ja znam da su jedina dva dobra termina za trcanje i kardio uopste ujutru na prazan stomak, jer nema zaliha glikogena u jetri i misicima, i posle treninga sa tegovima iz istih razloga. Ali eto, najlakse mi je da ih odvojim.
I onda cu PWM da pijem posle tegova a posle kardia cu samo normalno da jedem.

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Kardio, tegovi i PWM
« Odgovor #7 poslato: April 19, 2007, 01:21:08 posle podne »
Pa nije baš da nema zaliha glikogena ali recimo da su tada najniže...

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
Odg: Kardio, tegovi i PWM
« Odgovor #8 poslato: April 19, 2007, 07:47:58 posle podne »
Pa nije baš da nema zaliha glikogena ali recimo da su tada najniže...

Pa da. To sam i mislio. Mada ponekad kada odvalim ledja sa 17-18 serija i kada posle odradim trapez i stomak zaista imam osecaj kao da nema ni miligram glikogena u meni. Mada, to je individualna stvar.
A kada se ujutru probudim osecam se tako prazan da sam gotovo siguran da zaista imam nizak nivo glikogena ili ga nema uopste. To je bar neki moj subjektivni osecaj.

Van mreže GRKOVCANIN

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Kardio, tegovi i PWM
« Odgovor #9 poslato: April 19, 2007, 10:25:28 posle podne »
Super ti je ovo za ledja :? :? :lol:! Nadji Milosev clanak za pocetnike!

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
Odg: Kardio, tegovi i PWM
« Odgovor #10 poslato: April 20, 2007, 01:16:45 pre podne »
Super ti je ovo za ledja :? :? :lol:! Nadji Milosev clanak za pocetnike!


Ja nemam pojma o cemu ti pricas i kakvi su ti to smajliji. A i zabole me. Nisam pocetnik a ni ledja mi nisu pocetnicka.  Velika je partija kao i noge i naravno da necu da radim po 10 serija kao za biceps nego vise. Izvini ako se nismo razumeli, ali ovde se i ne radi o treningu ledja. Sada smo promasili temu, samo sam pitao da li da zveknem protein i dex posle kardia ili posle tegova pod uslovom da mi je pauza izmedju 20 minuta.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Kardio, tegovi i PWM
« Odgovor #11 poslato: April 20, 2007, 01:55:34 pre podne »
ma kad sve zavrsis onda posrci pwm.
e sad moze li ikako bez te pauze izedju? sta ce ti staza kad imas traku u teretani ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Kardio, tegovi i PWM
« Odgovor #12 poslato: April 20, 2007, 11:23:23 pre podne »
Evo npr jedna slicna tema, pitanje i odgovori samo sto je precizirana misicna partija..

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,1573.0.html

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Kardio, tegovi i PWM
« Odgovor #13 poslato: April 20, 2007, 11:25:45 pre podne »

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
Odg: Kardio, tegovi i PWM
« Odgovor #14 poslato: April 20, 2007, 02:32:56 posle podne »