Mart 29, 2024, 12:44:19 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Koliko mišića zaista možemo izgraditi?  (Pročitano 15748 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Koliko mišića zaista možemo izgraditi?
« poslato: April 29, 2007, 02:12:14 posle podne »
Koliko mišića zaista možemo izgraditi?

Osnova problema leži u vjerovanju da naše tijelo može izgraditi puno mišića i to vrlo brzo. Jednostavno rečeno, prosječan vježbac ima nerealna očekivanja koja se tiču izgradnje mišićne mase.

Ne mogu reći koliko je njih, ali prosječan vježbač (pogotovo oni mlađi) vjeruju da je "normalno" dobiti 10kg mišića tokom tri mjeseca. Čak de fakto, vidio sam puno mladih vježbaća koji su se žalili da su dobili samo 5kg za dva mjeseca treninga! Žalim što sam taj koji će donijeti loše vijesti, ali vaše tijelo (ukoliko ne koristite ljekove koji stimulisu rast) ne može izgraditi tu količinu mišića tako brzo.... čak ni primać tome.

Rekao bih da obično nemam problema sa ljudima koji imaju velika očekivanja. Ipak u ovom određenom slučaju, pogrešno vjerovanje često može dovesti do toga da vjezbač učini ogromne greške u ishrani ili pak počne koristiti ljekove (i to u oba slučaja jer je frustriran što ne može izgraditi 10kg mišića za tri mjeseca treninga). Tako da ću ovdje pokušati ispraviti stvari i prezentovati ih onakvim kakve jesu. Mnogima od vas se neće dopasti ovo što čujete, ali to je istina.

U najboljim uslovima (savršena dijeta, trening, suplementacija i odmor) prosječan muškarac može da izgradi između 125-250 grama čistih mišića nedjeljno. To je količina mišića koja će vam vaš prirodni potencijal dozvoliti da izgradite. Znači govorimo o 0.5-1 kg mjesečno. Možda se to nekome neće učiniti puno, ali to je nekih 6-12 kg nakon godinu dana treninga.

Shvatite da je moguće dobiti i više kilograma, a da pri tom ne nabacite salo jer kada dobijate misićnu masu vi povećavate i vaše rezerve vode i glycogena u tim novim mišićima. Više mišica znači više glycogena.

Osoba koja trenira može pohraniti do 40gr glycogena na svakih 100gr mišićnog tkiva. Tako ako ste dobili 4.5 kg novih mišića vi ste i dodali 1.8 kg glycogena. Dalje ako ste dobili 10 kg čistih mišića vaša tjelesna masa će se u stvari povećati za nekih 14 kg (pod uslovom da niste nabacili mast).

Znači velike su šanse da ako dobijate vise od 1.5 kg mjesečno da dobijate i nešto masti.


Izvor: Testosterone, LLC.

PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže vujke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Koliko mišića zaista možemo izgraditi?
« Odgovor #1 poslato: April 30, 2007, 01:06:41 pre podne »
zanimljiv text..

ja sam za dvije godine treninga
uz solidnu ishranu nabacio oko 10 kg
sto smatram solidnim
vujica pavicevic     podgorica

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Koliko mišića zaista možemo izgraditi?
« Odgovor #2 poslato: April 30, 2007, 11:02:28 pre podne »
svaka cast Vladar, mnogo dobar tekst... naime odgovor na jako zanimljivo pitanje!

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Koliko mišića zaista možemo izgraditi?
« Odgovor #3 poslato: Maj 02, 2007, 05:32:40 posle podne »
Dobar tekst!

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: Koliko mišića zaista možemo izgraditi?
« Odgovor #4 poslato: Maj 02, 2007, 05:47:58 posle podne »
svaka cast za tekst,mislim da je jedan ovakav tekst sa ovom temom i falio do sada...

Van mreže Dalibor

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 282
    • www.myspace.com/daliborzulejhic
Odg: Koliko mišića zaista možemo izgraditi?
« Odgovor #5 poslato: Maj 17, 2007, 11:51:49 posle podne »
odličan tekst koji oslikava stvarno stanje. dobra pouka za mlade vježbače.

Van mreže DIJAN JAHJEFENDIC

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 656
  • Osobni Fitness Trener
Odg: Koliko mišića zaista možemo izgraditi?
« Odgovor #6 poslato: Maj 18, 2007, 12:19:37 pre podne »
Mnogo dobar text!
Svaka cast Vladar, kao i uvijek pun informacija! 8)

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Koliko mišića zaista možemo izgraditi?
« Odgovor #7 poslato: Maj 18, 2007, 12:25:40 pre podne »
Ako nisi strpljiv bolje promjeni sport, jer mislim da je strpljenje i disciplina broj 1 (pretendiram na natural ekipu kao što sam i sam)

Ka bi dobio svaku godinu 6 tj minimum do 3 bi se izgradio taman  :lol: :lol: :lol:

Van mreže GRKOVCANIN

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Koliko mišića zaista možemo izgraditi?
« Odgovor #8 poslato: Maj 18, 2007, 08:55:42 pre podne »
Vrlo deprimirajuce za nekoga ko uskoro krece prvi put ozbiljno na masu :( :( :( :( :( :( :(!!!!!!!!!!
Narucio NO Explode, a poslije defke je napredak najbolji, spremio 3 kg glutamina, skoro kg BCAA, ZMA, CLA, Vanadil Sulfat+Chromium+tribulus, ALA, brdo Izolata i koncentrata, hrane nikad nije nedostajalo, a sad ni znanja 8), i LAZIC :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:!
Vidjecemo sta ce da bude za 3 mjeseca ozbiljnog treninga!

Van mreže GRKOVCANIN

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Koliko mišića zaista možemo izgraditi?
« Odgovor #9 poslato: Maj 18, 2007, 09:40:40 pre podne »
Ispravka NO Xplode, zatim casein, maltodekstrin ili vitargo, aminokiseline, sica se podrazumjeva i uzimacu MILOSEV DWM(sa vitargom)! Naravno uz redovno dopunjavanje svega!

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: Koliko mišića zaista možemo izgraditi?
« Odgovor #10 poslato: Maj 19, 2007, 11:36:47 pre podne »
i to sve radi 2kg misica  :D...
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže GRKOVCANIN

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Koliko mišića zaista možemo izgraditi?
« Odgovor #11 poslato: Maj 19, 2007, 12:06:00 posle podne »
Ja se nadam jedno 5, bez povecanja bf. Produzio sam defku do 01.07. pa cemo da vidimo! MI smo inace zemlja sa max raskolom teorije i prakse :P!

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Koliko mišića zaista možemo izgraditi?
« Odgovor #12 poslato: Maj 24, 2007, 11:05:16 posle podne »
Vrlo deprimirajuce za nekoga ko uskoro krece prvi put ozbiljno na masu :( :( :( :( :( :( :(!!!!!!!!!!
Narucio NO Explode, a poslije defke je napredak najbolji, spremio 3 kg glutamina, skoro kg BCAA, ZMA, CLA, Vanadil Sulfat+Chromium+tribulus, ALA, brdo Izolata i koncentrata, hrane nikad nije nedostajalo, a sad ni znanja 8), i LAZIC :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:!
Vidjecemo sta ce da bude za 3 mjeseca ozbiljnog treninga!
Pa daj "brate" više slike da vidimo što je napravila ta vrhunska suplementacija i hrana...načuo sam da si kao Bob Sapp...

Van mreže FLEXns

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 95
Odg: Koliko mišića zaista možemo izgraditi?
« Odgovor #13 poslato: Jul 06, 2007, 10:43:38 pre podne »
e jedno pitanje... ako teorijski mozemo da dobijemo godishnje 10 - 15 kg - da li to znachi da za 10 godina dobijamo 150 kg ?
Uzmimo u obzir da profesionalni bilderi koriste sve suplemente, hrane mishic odlichno, pa ne dozivljavaju takav napredak od 10 -15 kg godisnje

Inache dobar chlanak :)

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Odg: Koliko mišića zaista možemo izgraditi?
« Odgovor #14 poslato: Jul 06, 2007, 01:32:45 posle podne »
e jedno pitanje... ako teorijski mozemo da dobijemo godishnje 10 - 15 kg - da li to znachi da za 10 godina dobijamo 150 kg ?
Uzmimo u obzir da profesionalni bilderi koriste sve suplemente, hrane mishic odlichno, pa ne dozivljavaju takav napredak od 10 -15 kg godisnje

Pa za tih 10 godina (a verovatno i pre) ćemo verovatno stići do onog trenutka kada telo (mišić) više ne može da raste, jer je priroda tako odredila. Onda počnemo da uzimamo lekove koji stimulišu rast, ali, naravno, to ne garantuje da ćemo da rastemo istom brzinom kao i nekada. ;) Tako sam barem ja naučio ovde. :p
« Poslednja izmena: Jul 06, 2007, 01:50:03 posle podne BrokeBody »