Mart 29, 2024, 06:43:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Preporuka za definiciju  (Pročitano 22843 puta)

Van mreže Milos

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Preporuka za definiciju
« poslato: Decembar 05, 2005, 03:24:50 posle podne »
Kao prvo pozdrav svima ovo je moj prvi post.
Ovako imam 24 god. visina 188cm 84kg. Zadovoljan sam svojom "masom" i hteo bih da se izdefinisem pa ako moze neka preporuka koju kombinaciju preparata da koristim, kad , kako....Sto se tice treninga par saveta za broj kardio treninga u nedelji, koliko treba da uradim ponavljana u seriji itd........Trenutno pijem Optimum Nutrition 100 whey i glutamin prolab posle treninga i ujutru na prazan stomak sa vodom. Da li treba nesto ovome da dodam? U svako slucaju hvala svima koji mi pomognu. Treniram 4 puta nedeljno.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Preporuka za definiciju
« Odgovor #1 poslato: Decembar 05, 2005, 06:29:45 posle podne »
Citat: Milos
Kao prvo pozdrav svima ovo je moj prvi post.
Ovako imam 24 god. visina 188cm 84kg. Zadovoljan sam svojom "masom" i hteo bih da se izdefinisem pa ako moze neka preporuka koju kombinaciju preparata da koristim, kad , kako....Sto se tice treninga par saveta za broj kardio treninga u nedelji, koliko treba da uradim ponavljana u seriji itd........Trenutno pijem Optimum Nutrition 100 whey i glutamin prolab posle treninga i ujutru na prazan stomak sa vodom. Da li treba nesto ovome da dodam? U svako slucaju hvala svima koji mi pomognu. Treniram 4 puta nedeljno.
..pozdrav milose...dobro dosao na forum...

da se malo bacimo na tvoju problmatiku....

licno mislim da bi trebao  neke slikice da nam postavis ovde iz prostog razloga sto mi se iz tvog opsia koliko si visok i koliko si tezak i nema bas nesto da definises.....nadam se da me razumes....

znaci,bilo bi dobro neka fotka jer stvarno ovako je lupanje na pamet o bilo cemu,a pogotvo u toj problematici

sto se tice nacina na koje jorsitis suplemente je odlican..tako treba da nastavis

u svakom slucaju pozdrav i idemo dalje

Van mreže Milos

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Re: Preporuka za definiciju
« Odgovor #2 poslato: Decembar 05, 2005, 08:25:20 posle podne »
Citat: Markoni
Milose koliko kosta Optimum Nutrition 100 whey ?


3.900 din. Optimum Nutrition 100% whey protein

Van mreže Milos

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Re: Preporuka za definiciju
« Odgovor #3 poslato: Decembar 05, 2005, 08:38:10 posle podne »
Citat: pedjos
Citat: Milos
Kao prvo pozdrav svima ovo je moj prvi post.
Ovako imam 24 god. visina 188cm 84kg. Zadovoljan sam svojom "masom" i hteo bih da se izdefinisem pa ako moze neka preporuka koju kombinaciju preparata da koristim, kad , kako....Sto se tice treninga par saveta za broj kardio treninga u nedelji, koliko treba da uradim ponavljana u seriji itd........Trenutno pijem Optimum Nutrition 100 whey i glutamin prolab posle treninga i ujutru na prazan stomak sa vodom. Da li treba nesto ovome da dodam? U svako slucaju hvala svima koji mi pomognu. Treniram 4 puta nedeljno.
..pozdrav milose...dobro dosao na forum...

da se malo bacimo na tvoju problmatiku....

licno mislim da bi trebao  neke slikice da nam postavis ovde iz prostog razloga sto mi se iz tvog opsia koliko si visok i koliko si tezak i nema bas nesto da definises.....nadam se da me razumes....

znaci,bilo bi dobro neka fotka jer stvarno ovako je lupanje na pamet o bilo cemu,a pogotvo u toj problematici

sto se tice nacina na koje jorsitis suplemente je odlican..tako treba da nastavis

u svakom slucaju pozdrav i idemo dalje


Ok postavicu ih za koji dan na forumu samo mi objasni kako??? :)

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Preporuka za definiciju
« Odgovor #4 poslato: Decembar 05, 2005, 09:23:32 posle podne »
Citat: Milos
Citat: Markoni
Milose koliko kosta Optimum Nutrition 100 whey ?


3.900 din. Optimum Nutrition 100% whey protein


HVALA  :D  :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Preporuka za definiciju
« Odgovor #5 poslato: Decembar 06, 2005, 05:36:21 pre podne »
malo je to veca kompilkacija....pitacu vojisalva kako da to odradimo ili da imamo neki mail gde ce korisnici da nam salju slike ili da on objasni kako u galeriju direktno da kornici stave slike pa od tamo da ih stvljaju na forum...

uglavnom,mislim da ce vojo da ti da konkretniji odgovor...

negde sam na drugim forumima video sticky-KAKO POSTAVITI SLIKE...

mislim da bi vojo tako nesto trebao ovde da stavi..

videti ce mo

pozdrav...

Van mreže Milos

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Re: Preporuka za definiciju
« Odgovor #6 poslato: Decembar 06, 2005, 12:45:58 posle podne »
Citat: pedjos
malo je to veca kompilkacija....pitacu vojisalva kako da to odradimo ili da imamo neki mail gde ce korisnici da nam salju slike ili da on objasni kako u galeriju direktno da kornici stave slike pa od tamo da ih stvljaju na forum...

uglavnom,mislim da ce vojo da ti da konkretniji odgovor...

negde sam na drugim forumima video sticky-KAKO POSTAVITI SLIKE...

mislim da bi vojo tako nesto trebao ovde da stavi..

videti ce mo

pozdrav...


ok imam slike samo cekam da mi javite...........

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Preporuka za definiciju
« Odgovor #7 poslato: Decembar 06, 2005, 01:26:57 posle podne »
neznam sta je sa vojom..posalo sam mu mail ali mi ne odgovara???

Vojislav

  • Gost
Re: Preporuka za definiciju
« Odgovor #8 poslato: Decembar 07, 2005, 12:37:15 pre podne »
Pa nisam dobio tvoj email?!

Evo kako se salju slike u galerije:
1.) Ulogujes se sa svojim korisnickim imenom i sifrom na sajt.
2.) Kliknes na levom delu stranice na link "Galerija" tamo gdee "Community"
3.) Opet kliknes na levom delu stranice u samom vrhu na link "Napravi/uredi moje albume"
4.) U malom pravougaoniku upises ime svog novog foto albuma i kliknes na dugme "Novi album"
5.) Kliknes na levom delu stranice u vrhu na link "Uploaduj sliku"
6.) Iz padajuceg menija izaberes u koji svoj album uploadujes sliku na sajt, pa kliknes na dugme "Browse" i otvori se prozor preko kojeg izabes sliku sa racunara koju saljes na sajt. Onda mozes da popunis i naziv fotografije, da napises njen opis i da das kljucne reci po kojima ce se fotografija pronalaziti u toku pretrazivanja na sajtu.

Za dodavanje novih fotografija ponavljati korake 5. i 6.
Pozdrav!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Preporuka za definiciju
« Odgovor #9 poslato: Decembar 07, 2005, 11:33:03 pre podne »
uff......bem ti net.....pa ko zna kom sam ja poslao mail...alim ok...bitno da je ovo reseno...tj da si stavio ovo

Van mreže Milos

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Re: Preporuka za definiciju
« Odgovor #10 poslato: Decembar 07, 2005, 01:47:51 posle podne »
ok postavicu ih veceras samo mi recite u kojoj rezoluciji?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Preporuka za definiciju
« Odgovor #11 poslato: Decembar 07, 2005, 02:34:36 posle podne »
Citat: Milos
ok postavicu ih veceras samo mi recite u kojoj rezoluciji?
......probaj..pa ako ne budes mogao da postavis ti smanji...neznam sta bi ti rekao...ili posalji voji private m...mozda je tako najbolje

Van mreže Milos

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Re: Preporuka za definiciju
« Odgovor #12 poslato: Decembar 07, 2005, 06:05:00 posle podne »
OK pedjos postavio sam slike u galeriji...kao sto vidis nista narocito cak sta vise u odnosu na ostale sam blago receno smesan :)  Ovako radim u teretani vec dve godine kad sam krenuo imao sam oko 72 kg. posle sam se ugojio na  85-6 da bih to malo spustio na sadasnjih 84! Znam da sam dosta masan ali se trudim da u zadnje vreme regulisem ishranu tj. izbacio sam masnu hranu i slatkise trudim se da jedem sto vise tunjevine, piletine, posni sir i sl. Ali ponekad ne mogu da se suzdrzim pa pojedem neku brzu hranu neki sendvic u gradu ili pljesku(dvaput nedeljno maksimalno)........Koristio sam dosad kreatin. glutamin i whey, a mislio sam da ubacim omega 3 i multivitamin. Sve u svemu kao sto sam vec napisao zadovoljan sam svojom masom ali nikako da se izdefinisem ponekad mislim da ne radim pravilno vezbe ali cini mi se da ih radim pravilno u stvari ubedjen sam u to :!:  Na kraju cu napisati moj trening pa mi reci da li radim OK. Inace slikao sam se do glave jer nemam bas neko telo :oops:
OVAKO TRENIRAM 4 PUTA NEDELJNO:
PONEDELJAK:
GRUDI, BICEPS
RAVNI BENC 4 serije 15,12,12,10
KOSI BENC 4 SERIJE 12,12,12,10
razvlacenje bucica 12,12,10
ukrstanje sajli 12,12,10 ili propadanje 3 serije do otkaza

stojedci biceps pregib 3 serije 15,12,12
scotov pregib na klupi 3 serije 12,12,12
koncentracioni pregib 3 12,12,12

UTORAK: RAMENA, TRICEPS
Potisak bucicama iza vrata 4 15,12,12,10
letenje bucicama 4 15,12,12,10
sleganje ramenima 4 15,12,10,10

lezeci (ili kosi) potisak sa cela 4 15,12,12,10]
potisak od grudi nadole 4 15,12,12,10
potisak od grudi nadole( sa kanapom) 3 12,12,12
trbusnjaci

SREDA ODMOR

CETVRTAK: LEDJA
GORNJE VUCENJE 15,12,12,12
DONJE VUCENJE 15,12,12,12
Veslanje bucicama u pretklonu 3 15,12,12
veslanje T-sipkom 15,12,12,10
hiperekstenzija 12,12,12,12
zgibove ne mogu da radim

PETAK noge
cucnjevi 15.12.12.10
kosi nozni potisak 15,12,12
sedece podizanje na prste 15,12,12,12
sutanje 15,12,12,12

ok to bi bilo to tvoj komentar......da li dobro radim ili ne......da li genetski mozda nemam predispozicije za dobro razvijeno telo :?:  Uglavnom vec polako gubim strpljenje i mislim da dignem ruke od teretana ako u narednih 6 meseci nevidim neki napredak u definisanju......
Posedujem tvoj program za srednje iskusne vezbace koji sam skinuo sam pansporta da mozda njega primenim..................

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Preporuka za definiciju
« Odgovor #13 poslato: Decembar 07, 2005, 06:35:34 posle podne »
gledaj milose....sto se tice treninga....ovo je sve sasvim ok..cak sto vise ja tu nista nebih menjao....ali..

ono sto mora da ti bude jasno..je da bi postigao to sto ti zelis moras da potrosis vise kalorija negom sto unese..to znas...ali bojim se da samo sa ovim tj ovom vrstom treninga to ne uspevas da uradis..

jednostavno treba da ubacis barem 3 kardio trening au trajanju od 30-45 minuta

ispocetka sam kardio treba da bude umerneog intezitetea a onda posle toga treba da predjes na visok intezitet kardia da bi efekat bio sto bolji...od kardio vezbi radi steper,traku i sobni biciklo..

kada mislim po visokim intezitetom to znaci da -primer....biciklo-...1 minut vozis sa spritnom tako da ti puls bude preko 132 u minuti,a nakon tog minuta ides 1 minut skroz lagani intezite...posle toga ponovis sprint.....i tako 30 minuta...istis sitem i sas trako i sa stperom...

sto se tice hrane...ako hranu baziras na piletini,jajima i posnom siru to je super...ali nisi mi rekao sto i kakve uh jedes.....to je veoma bitna stavka..

ali da ne gnjavim sa mlion postova...evo odmah ti kazem..

stalno variriaj sa unosom uh....znaci ajedna dan dajedes skrobaste uh..rizu,krompir testo,a drugi dan savmo vlanaste..znaci taj dan samo salata-kupus.brokoli,sargarepa,krastavc itd..

ali....ovo ne znaci da mozes da se zatpavas sa uh...ne.....

ujutro za dorucak mozes da jedes neki musli oko 150-200 grama...uz rucak moze neki krompir na skrobnom danu ili pirinacd....i tako sve do 16-17 h posle podne....znaci posle ovog perioda nema vise unosa uh....

po meni bi ti trebalo da unosis negde oko 1.5-2 gr uh po kg telesne tezine.....mislim da bi to bilo sasvim ok za kalorjski deficit

unos poritena mora biti visok.....znaci oko..3.5 gr po kg telesne tezine...najmanje......

eto ja se nadam da sam otprilike nesto uspeo da ti razjasnim..

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Preporuka za definiciju
« Odgovor #14 poslato: Decembar 07, 2005, 06:54:54 posle podne »
aj da ja nekako pomognem dok pedja ne postuje .
po meni izgleda da ti trening ne odgovara , mislim da bi trebao da radis vise serija manje ponavljanja vece tezine kao na primer program ABBH I koji imas u treninzima . trbao bi nabaciti  jos mase pa onda cut .

sto se tice definicije to ti je 90% ishrana .  omega-3 je odlicna citao sam neki izvestaj sa nekog simpozijuma u SAD i bas ga preporucuju da se uzima kada se oce smrsati . a mogao bi da uzmes i neki izolat ja preporucujem ISO-100(vec sam sve smorio sa ISO-100). ma sto se tice suplemenata sve ti je u parama koliko para toliko muzike.

e samo sta ti je gornje a sta donje vucenje ?

a sto se tice genetike kada sam ja uspeo da se ugojim a ektomorf sam a jos imam astmu sto ti ne bi mogao sve ti je to u glavi ako verujes uspeces ,ja sam pre godinu i po imao 71kg a uspeo sam da naguram do 85kg i to sa ne bas bogatom ishranom i bez sup do80kg a sada za 45 dana do 85kg , znaci sve se moze kad se oce zato samo guraj.

gledaj kakav sam sada  :naka:  , a pedja kakav sam ko dorian .