April 27, 2024, 12:43:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Vitamin B  (Pročitano 21401 puta)

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Vitamin B
« Odgovor #15 poslato: April 04, 2006, 07:35:35 pre podne »
ovo si ti sve iskucao ? :)

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: Vitamin B
« Odgovor #16 poslato: April 04, 2006, 09:23:06 pre podne »
da noznim prstima i sa povezom na ochima
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Vitamin B
« Odgovor #17 poslato: April 07, 2006, 10:53:14 pre podne »
Kad smo vec kod olgovita jedno pitane. Preporucena doza je jedna tableta dnevno. Pri većim dozama postoji opasnost od hipervitaminoze A i D. Kolika je dozvoljena nasa "bilderska" doza Oligovita?
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Vitamin B
« Odgovor #18 poslato: April 07, 2006, 02:05:18 posle podne »
Citat: dr_rapid
Kad smo vec kod olgovita jedno pitane. Preporucena doza je jedna tableta dnevno. Pri većim dozama postoji opasnost od hipervitaminoze A i D. Kolika je dozvoljena nasa "bilderska" doza Oligovita?
..1 JE OK

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Vitamin B
« Odgovor #19 poslato: April 09, 2006, 09:48:32 posle podne »
Citat: pedjos
..1 JE OK


Hmmmm, ovo ok mi zvuci nekako, ma nekako malo, nija bas ono super, neko nekako samo ok :twisted:  :twisted:  sala naravno.

Jos jedno pitanje: U cemu je razlika izmedju OHB12 (hidroksokobalamin 2,5 mg) i vitamina B12 (cianokobalamin 100 ili 500 mcg).
Ako moze malo detaljnije i sire objasnjenje bio bih zahvalan. Uvek volim da ucim ono "do koske". Pozzz
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Vitamin B
« Odgovor #20 poslato: April 10, 2006, 06:28:33 pre podne »
-OHB12 ili hidroksokobalamin, neophodan je za sintezu DNK, za razoj i deobu celija, kao i za sintezu mijelina. Nedostatak vitamina B12 u oranizmu dovodi do pojave perniciozne anemije, koja može biti udruzena sa neutropenijom, trombocitopenijom, premećajima gastro...... trakta i poremećajima funkcije perifernog i cetralnog nervnog sistema ............................................................................................


 u fiziolokom smislu vitamini grupe B rade funkcionalnu cjelinu, jer skoro svi učestvuju u oksido-redukcionim procesima celijskog metabolizma.
hipovitaminoze vitamina grupe B se vrlo rtko javljaju pojedinacno. cesca je istovremena hipovitaminoza više vitamina ove grupe, jer se ovi vitamini nalaze u istim ili slicnim prirodnim izvorima, a i uslovi za resorpciju veine ovih vitamina -sa izuzetkom vitamina B12- su identini.
iz ovih razloga, vitamini grupe B proizvode se kao fiksne kombinacije u razliitim farmaceutskim formulacijama.


i na kraju....opterecujes se sa glupostima i budalastinama.treba da koristis vec ono sto ti je kao i vecini servirano a sam mozes da zakljucis da ne moze da bude opasno po tvoje zdravlje.uff da je meni neko ovao sve servirao

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Vitamin B
« Odgovor #21 poslato: April 10, 2006, 10:24:14 pre podne »
Hvala pedja. Koristim, kako ne korisim, ali ako mogu vise saznati, meni to ne smeta. Znam da suficit B12 ne postoji, ali mi je bilo nejasno u cemu je razlika izmedju OHB12 koji u sebi sadrzi hidroksokobalamin i Vitamina B12 kog sam do sad uzimao u ampulama koji sadrzi cianokobalamin. Hidroksokobalamin  i cianokobalamin mi zvuci razlicito, otud i nejasnoca. Pozzzzz
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Vitamin B
« Odgovor #22 poslato: April 10, 2006, 01:04:31 posle podne »
Citat: dr_rapid
Hvala pedja. Koristim, kako ne korisim, ali ako mogu vise saznati, meni to ne smeta. Znam da suficit B12 ne postoji, ali mi je bilo nejasno u cemu je razlika izmedju OHB12 koji u sebi sadrzi hidroksokobalamin i Vitamina B12 kog sam do sad uzimao u ampulama koji sadrzi cianokobalamin. Hidroksokobalamin  i cianokobalamin mi zvuci razlicito, otud i nejasnoca. Pozzzzz
...samo se ti opsuti i bodi :twisted:  :twisted:

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Vitamin B
« Odgovor #23 poslato: April 12, 2006, 03:33:35 posle podne »
Trenutno pijem multi vitamin komplex sa sledecim sastavom:
Vitamin C - 250 mg
Vitamin E - 150 IU
Vitamin A - 25000 IU
Vitamin D - 1000 IU
Vitamin B1 - 75 mg
Vitamin B2 - 75 mg
Vitamin B6 - 75 mg
Vitamin B12 - 75 mcg
Niacin - 75 mg
Choline Bitartrate - 75 mg
Inositol - 75 mg
PABA - 75 mg
Pantothenic Acid - 75 mg
Biotin - 75 mg
Folic Acid - 400 mcg
Rutin (Bioflavonoid) - 25 mg
Citrus Bioflavonoid - 25 mg
Hesperidin (Bioflavonoid) - 5 mg
Betaine - 25 mg
Glutamic Acid - 25 mg
Iodine - 150 mcg
Calcium - 50 mg
Potassium 10 mg
Magnesium - 7.2 mg
Zinc - 15 mg
Selenium - 10 mcg

Interesuje me da li da uzimam jednu ili dve dnevno? Mislim na kutiji pise jedna ali su mi neki preporucili po dve. Meni se cini da je to puno zbog kolicine B vitamina ali reko da vas pitam...

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Vitamin B
« Odgovor #24 poslato: Decembar 16, 2007, 11:29:59 posle podne »
Mene zanima sta u stvari radi ohb12 u organizmu ,u stvaranju misicne mase a i kod definisanja tela kad je koristan i u jednom i u drugom slucaju.Hocu da kazem nije samo za masu i nije samo za definiciju,nije steroid to je vitamin koji je jako bitan i dobar.I sad neko laik kao ja pita "pa cekaj kako jedan vitamin da ima tako vaznu ulogu u definisanju ili u masi, i da ima primat u odnosu na ostale vitamine sto se tice pomenutog".Sad ce neko da kaze, samo da znas svi vitaminu su jako vazni.Da ne bude zabune za ostale vitamine znam,ali o OHB12 nigde nista opsirnije nisam mogao da nadjem pisano bodibilderkim zargonom.Neki opsirniji odgovor bi bio EXTRA. :)

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Vitamin B
« Odgovor #25 poslato: Decembar 17, 2007, 12:40:23 pre podne »
ne znam sta tu treba opshirno pisat.
b12 toboze daje malo energije, povecava se broj crvenih krvin zrnaca, ojacava imunitet, otvara apetit.
u bodibildingu se najcesce koristi kao neizbjezni sastojak multivitamina :) i naravno kao rastvarach za injekcije vodenih rastvora (test suspensia,hgh,igf ....)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Vitamin B
« Odgovor #26 poslato: Decembar 17, 2007, 11:22:57 posle podne »
Ja sam totalno drugacije protumacio znacaj tog vitamina,posto se onjemu pricalo kao o nekom steroidu,neki likopvi po teretani gde treniram  pricaju o njemu ko da je ne znam ni ja sta pa reko da pitam strucnjake :)

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Vitamin B
« Odgovor #27 poslato: Decembar 17, 2007, 11:27:52 posle podne »
Pricaju a nikad nisu ni koristili pa su se tu izjalovile neke gluposti,pogotovo kada se uzme u obzir da se uzima injekcijom,i onda se o toga napravi  neka glupa izmisljotina.

 

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Vitamin B
« Odgovor #28 poslato: Decembar 19, 2007, 01:19:22 pre podne »
buncaju ljudi buncaju
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Vitamin B
« Odgovor #29 poslato: Decembar 20, 2007, 12:53:50 pre podne »
Ok hvala ortak :)