April 23, 2024, 09:05:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: treba mi pomoc i par saveta...  (Pročitano 21506 puta)

Van mreže showtime

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
treba mi pomoc i par saveta...
« poslato: Februar 09, 2006, 06:46:31 posle podne »
Poz svima...
Treba mi par saveta u vezi ishrane, rec je skidanju sala oko stomaka. Pored redukovane ishrane ne bih da idem u teretanu, vec svoje ciljeve da postignem preko "kucnog rada"(sklekovi , trbusnjaci, vijaca) i trcanje(cim otopli).
E sad mene zanima da li je ovakav neki nacin ishrane dovoljno dobar za razgradnju masti, a ako nije molio bih da mi neko objasni zasto i da mi da neki savet kako bi trebalo da bude("izbalansirano").
-08:15 solja zelenog caja
-08:30 15 do 30 min. preskakanje vijace
-09:00 plazma sa mlekom(1.6% m.m.), takodje bih u toku narednih dana zamenio umesto plazme na primer: vitalis musli plus, corn flakes ili slicne zitarice i pahuljice...
-11:30 jedna banana s-tim sto bih menjao u danima sa jabukom
-13:00 kuvani pirinac ili kuvani krompir sa integralnom kiflom
-15:30 orasi,badem,lesnik
-16:30 solja zelenog caja
-17:00 pilece belo meso ili junetinu
-19:00 tunjevina ili sir "ella"
-20:30 trbusnjaci i sklekovi(dok ne pocne trcanje)
-21:45 solja zelenog caja

Takodje me zanima kada bi bilo dobro da se odradi ovaj da kazem drugi "trening" da li je bolja solucija izmedju nekog medjuobroka ili nakon svih...
Po vasem misljenju sta bi trebalo ubaciti/izbaciti/dodati, bilo kakva sugestija ili savet bi mi dobrodosao, i da stavim tacku na sve ovo :) :o
I da umalo da zaboravim da li mi je neophodno uzimanje dodatnih vitamina i minerala?
Puno hvala...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: treba mi pomoc i par saveta...
« Odgovor #1 poslato: Februar 09, 2006, 07:36:36 posle podne »
uf uf uf uf...po ko zna koji put....nemozes da uradis lokalnu redukciju masnog tkiva....

i ono sto ej najbitnije....prehrana koju si namenio skidanju kilaze je takva da ces sa njom samo da imas dobru krvnu sliku i nista vise.....

ali da ne tupim..sve i jedan obrok ti se zasniva na UH..to je totaln greska...pogtovo ova varijanta....priinac i kifla...katastofa...

koliko sam uspeo samo da bacim pogled ti ces da u toku dana uineses najvise 120 gr belancevina ...a to je katastofalno malo...

soory...ali moras mnogo toga da promenis...

Van mreže Protagonist

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Re: treba mi pomoc i par saveta...
« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2006, 10:25:17 posle podne »
pedjos a mozes li mozd napisati neki program koji se sastoji od tune, ribe, jaja, zobenih/razenih/ovsenih, crnog hleba, pileceg belog, povrca, malo voca? :)

Da li je dobro npr ovako sam danas jeo.
U pola 7 musli (od sutra razene) i mleko
oko pola 11 na velikom odmoru vocni jogurt sa 0,1% m.m. i plazma keks od 75g
u 3 pola konezrve tune i parce crnog hleba i solja jogurta light
u 5 druga polovina tune i parce crnog hleba i pola solje light jogurta
oko 7 piletina ne znam tacno koliko, otpirilike 150g, buranija i parce crnog hleba
pola 8 jedna banana
8 sam imao trening sa tegovima i 20 minuta bajsa posle toga
i u 10 pola tune i malo nekog sira/kackavalja od biljnih masti
i da, posle treninga sam pojeo 50g suvog grozdja

Sad planiram jos da ako treba izbacim tog crnog hleba i da za veceru jedem posni sir sa malo jogurta ( nije danas bilo da se kupi tog sira :( ).
I imam problem jer ne znam sta da jedem u skoli, ne znam da li je vocni jogurt+plazma dobro? Planiram da kada idem popodne pravim sendvic sa crnih hlebom i 100g pilecih prsa.
I naravno 6 puta nadeljno cu voziti (vec sam poceo) bajs 45 minuta dok ne otopli a onda na trcanje i kada izlecim koleno vracam se na rukomet koji ne treniram mesec i po dana.

Znam da je ovo ocajno napisano ali valjda cete shvatiti :D

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: treba mi pomoc i par saveta...
« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2006, 10:42:12 posle podne »
Pa u svakom slucaju je ovo napredak u odnosu na onaj prvi post ishrane :)
Ideja treba da ti bude da ti svaki obrok bude bogat proteinima . Plazmu i jogurt bi mogao da zamenis ( znam da je problem u skoli , ali jbg) Ne vidim ovde belanca jajeta. Njih ubaci i posni sir kao obrok pred spavanje

Van mreže Protagonist

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Re: treba mi pomoc i par saveta...
« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2006, 10:52:07 posle podne »
Tek sam poceo sa izmenom ishrane, svaki dan ce biti sve bolje :)
A bonzite umestno plazme? Mislim da ni to nije sreca :D Bas ne znam sta da jedem onda za uzinu kad idem ujtru, jer nemam gde da kupim u 6 hleb za sendvic. jedino mi preostaje proteinski napitak (whey+mleko+zobene samlevene) jel moze to? Ako moze, moram da nagovorim kevu na whey haha :( posto imam 17 godina i to je za nju cudo.
Takodje danas sam nesto razmisljao i mislim da cu smanjiti malo tezine u teretanu jer 100 kila koje na benchu mogu 4 puta mislim da nisu bas preterano dobre za mene jer sam jos uvek mlad :(


Ok, to cu onda za veceru, sutra kupujem posni sir.

E i da, da li je ok da pecem piletinu na kucnom rostilju, onaj na struju? Tu nema uopste masti i ulja pa mislim da je tako odlicno.

I naravno i meni je kao i showtimeu da skinem masne naslage tako da zelim da ubrzam metabolizam.

Hvala na savetima i korekcijama puno!
Sve najbolje!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: treba mi pomoc i par saveta...
« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2006, 09:50:52 pre podne »
Citat: Protagonist
pedjos a mozes li mozd napisati neki program koji se sastoji od tune, ribe, jaja, zobenih/razenih/ovsenih, crnog hleba, pileceg belog, povrca, malo voca? :)

Da li je dobro npr ovako sam danas jeo.
U pola 7 musli (od sutra razene) i mleko
oko pola 11 na velikom odmoru vocni jogurt sa 0,1% m.m. i plazma keks od 75g
u 3 pola konezrve tune i parce crnog hleba i solja jogurta light
u 5 druga polovina tune i parce crnog hleba i pola solje light jogurta
oko 7 piletina ne znam tacno koliko, otpirilike 150g, buranija i parce crnog hleba
pola 8 jedna banana
8 sam imao trening sa tegovima i 20 minuta bajsa posle toga
i u 10 pola tune i malo nekog sira/kackavalja od biljnih masti
i da, posle treninga sam pojeo 50g suvog grozdja

Sad planiram jos da ako treba izbacim tog crnog hleba i da za veceru jedem posni sir sa malo jogurta ( nije danas bilo da se kupi tog sira :( ).
I imam problem jer ne znam sta da jedem u skoli, ne znam da li je vocni jogurt+plazma dobro? Planiram da kada idem popodne pravim sendvic sa crnih hlebom i 100g pilecih prsa.
I naravno 6 puta nadeljno cu voziti (vec sam poceo) bajs 45 minuta dok ne otopli a onda na trcanje i kada izlecim koleno vracam se na rukomet koji ne treniram mesec i po dana.

Znam da je ovo ocajno napisano ali valjda cete shvatiti :D
...ovo je u svakok slucaju sasvim dobar jelovnik ZA POCETAK..s obizrom da ce organizam kasnije da ti trazi sve vise klope..moracwes da ga modifikujes ubacivanje nekog suplemetna..a naravno tu je onda whey......i pokusaj da jos malo pojacas tu stvar sa mesom...barem 300 gr dnevno

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: treba mi pomoc i par saveta...
« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2006, 10:00:52 pre podne »
OK je jelovnik ali treba "podebljati" doze :D i ubaciti belanca,kao sto rece gaudi.I jos nesto,taj obrok u 22 posle treninga treba da bude jaci od pola tune :D :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Protagonist

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Re: treba mi pomoc i par saveta...
« Odgovor #7 poslato: Februar 10, 2006, 03:36:02 posle podne »
Ok nisam znao sta da pojedem posto je bilo kasno a i kackavalja je bilo ja mislim 100g.
E sad me muci sledece taj posni sir :D juce keva i cale kad su bili u kupovini su kupili neki a na njemu pise zamena za gaudu sir biljnog porekla.... da li je to ok ili nije?
Ja sam malo pre kupio 250g posnog sira (tako sam trazio u prodavnici) i video sam na na njemu pise posni sir biljnog porekla, jel to to?I jos nesto sto se njega tice je li to sir kao onaj mladi sir i ostali ili kao kackavalj? :D

Da podebljam doze? Ok ako mislite tako a i da sam i dalje na dijeti :)  mada ta polovina konezerve tune je 60g ribe... i taman mi je bilo da mogu opet jesti a da ne budem ni gladan ni sit. Belance cu ubaciti u veceru samo mi recite kako da ga spremim ako nije problem?

Evo jutros i od sada svaki put za dorucak oko 120g razenih i 3-4 dl mleka sa vrlo malo suvog grozdja :) samo me jos i kod tih pahuljica zanima koja je razlika izmedju razenih, zobenih i ovsenih ili je i nema? :D

Potrudicu se da uskoro ubacim whey ujtru uz pahuljice i u PWM samo da kevu nagovorim hehe :)

I ako mogu da dobijem odgovor na postavljeno pitanje sto se tice spremanja piletine.

Hvala vam puno i drago mi je sto sam za sada dobio fine kritike sto se jelovnika tice :) to mi samo daje jos vise volje da nastavim ovako!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: treba mi pomoc i par saveta...
« Odgovor #8 poslato: Februar 10, 2006, 03:51:01 posle podne »
Mozes piletinu da spremas tako kako si rekao,bitno da nije natopljena uljem :D uhhh ogladneh od silne price o hrani,a jeo sam pre 15-ak minuta :D Kako da spremis belance?Jel se zajebavas ili... :D?Normalno skuvaj jaje,a i Pedja je jos negde napisao da on odvoji belanca i za pece ih u nekoj ciniji u,rerni valjda.Posni sir je Ella,imas ga u Maxiju i Rodicu.Zobene i ovsene su valjda jedno te isto
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Protagonist

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Re: treba mi pomoc i par saveta...
« Odgovor #9 poslato: Februar 10, 2006, 03:57:41 posle podne »
Ok, ok sto se jaja tice mislio sam na to da li da ih kuvam ili :D Koliko ih pojesti za veceru? 2? 3? :D
Ella, ok imam maxi u blizini tako da MOJ JE! :)

Thanks!
Odo da proverim biletinu da ne zagori :P

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: treba mi pomoc i par saveta...
« Odgovor #10 poslato: Februar 10, 2006, 04:26:04 posle podne »
Citat: sasacg
Mozes piletinu da spremas tako kako si rekao,bitno da nije natopljena uljem :D uhhh ogladneh od silne price o hrani,a jeo sam pre 15-ak minuta :D Kako da spremis belance?Jel se zajebavas ili... :D?Normalno skuvaj jaje,a i Pedja je jos negde napisao da on odvoji belanca i za pece ih u nekoj ciniji u,rerni valjda.Posni sir je Ella,imas ga u Maxiju i Rodicu.Zobene i ovsene su valjda jedno te isto
....MA SALE ..PROSOT KI PASULJ...STAVIS 15-ak belanaca u keramicku posudu i turis u MIKROTALASNU NA 9 MINUTA..and....njamiiiii :twisted:

Van mreže Protagonist

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Re: treba mi pomoc i par saveta...
« Odgovor #11 poslato: Februar 10, 2006, 04:31:24 posle podne »
Probacu i tako samo sa manje jaja :))))

Van mreže showtime

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Re: treba mi pomoc i par saveta...
« Odgovor #12 poslato: Februar 10, 2006, 04:46:11 posle podne »
ok ok, vidim da sam toliko bio smesan sto se tice nacina ishrane da je to uzas, no comment.ali sta cu kad nisam imao blage veze(procitao sam toliko nekih stvari po netu tako da mi je se sve to pomesalo) da znam ne bih dolazio ovde :)
jel bolje ovako
-mleko sa musli
-banana i belance(to pomesam) sa malo mleka
-kuvani krompir(pirinac) sa posnim sirom
-belo meso ili junece sa nemasnim jogurtom
-tunjevina sa mlekom ili posnim sirom
sad je mozda malo realnije...ali i dalje neam pojma da li je ovako bolje...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: treba mi pomoc i par saveta...
« Odgovor #13 poslato: Februar 10, 2006, 05:36:28 posle podne »
sve je super..samo nemoj banananu sa belancetom...u stvari to je i nemogud isvesti..to bi bio haos u zelducu..

Van mreže showtime

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Re: treba mi pomoc i par saveta...
« Odgovor #14 poslato: Februar 11, 2006, 02:00:21 posle podne »
ok super! Hvala ti...
evo samo jos nesto da priupitam ako nije problem...
hteo bih i nakon postizanja svoga cilja da nastavim sa ovakvom ishranom...pa sad da li bi to bilo dobro ili ne ?
ujutro pre dorucka radim kardio, pa trenutno imam dosta vremena na raspolaganje pa radim kardio takojde i popodne posle 15h.,i radim kasnije seriju trbusnjaka sklekova(i tu ukljucim malo kardio vezbi(preskacem vijacu)).pa moje pitanje u vezi ovoga je, da li ovaj zadnji trening da radim izmedju prezadnjeg i zadnjeg obroka ili nakon svih obroka???
i moje zadnje pitanje je da li moze neko da mi preporuci nekakav nacin pravljenja proteinskog sejka(i koliko puta na dan bih trebao da ga pijem, i otprilike u koje vreme), na jednom sajtu sam video ovaj neki:litar mleka,kutija plazme,tri banane,tri jaja,pet kasika meda...je li dobar?
to je sve nadam sto sam imao da pitam....pedjose nadam se da ces mi odgovoriti...hvala jos jednom
pozdrav....