Mart 29, 2024, 03:31:08 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Par pitanja, savet itd.  (Pročitano 20755 puta)

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Par pitanja, savet itd.
« poslato: Februar 10, 2006, 10:59:08 pre podne »
Cao!


Ja sam ovde novi. ;) Jako sam srecan sto sam nasao forum na ovu temu jer sam  mislio da tako nesto kod nas vise ne postoji (davno je bio jedan).

Inace, treniram jedno 8-9 godina, imao sam za to vreme jednu veliku pauzu zbog povrede ramena, povredjivao sam pored toga sve i svasta, sav sam izlomljen, sve me boli ali nema veze, vazno je da se trenira. ;) Poslednja dva meseca nisam trenirao zbog obaveza a i nesto me je zglob na ruci boleo... Inace, imam 188cm i minimum 95kg ako ne sada i vise jer sam se u poslednje vreme dosta ugojio. Svojevremeno sam mogao da izbacim najvise 120kg iz benca. Posle povrede radim sa daleko manjim tezinama a nemam vise ni takve ambicije. Nikada nista nisam uzimao. Znam da nikada nisam bio jak ali sam VEOMA revnostan (da ne kazem (pre)opterecen) sto se tice hrane a uvek sam bio zadovoljan svojim izgledom. Krupan sam, veliki i imam dosta masnoce i sala ali jednostavno mi se svidja tako, takve sam gradje i tako sam navikao... volim da budem veliki i krupan.

Ipak, konacno sam resio da se bacim na "dijetu" ... zasto kazem sa znacima navoda, zato sto ne zelim da gladujem vec zelim da jedem, da ne budem gladan ali da opet mrsavim... onako, polako, da skinem do 10kg do leta... evo kako sam ja to zamislio...

Zelim da izbacim slatkise potpuno (dosta ih jedem), da ne jedem beli hleb, da trcim, vozim biciklu, plivam, razbijam se od treninga i da bijem puno vise vode (slabo je pijem). Kapirate, zelim da gradim misicnu masu ali da sa druge strane topim masne naslage. Naravno, imam puno drugih obaveza u zivotu tako da imajte u vidu da mi teretana nije zivot vec samo nesto sto mnogo volim i bez cega ne mogu. Znaci, zelim da i dalje radim sa maksimalnim tezinama koje mogu da podignem, necu da radim za definiciju, zelim samo da malo smrsam a mozda ce definicija doci sama po sebi. Doduse, smesno se reci definicija kada sam ja u pitanju, po meni ili se rodis sa tim ili ne, mislim imam ortake koji su se rodili sa trbusnjacima... ja bih morao da smrsam jedno 20 kila da bi mi se eventualno videla neka plocica a to mi ne pada na pamet... Mislim da mrsavljenje ne znaci automatski i gubljenje misicne mase. U tu svrhu, zelim da kupim WHEY protein, znaci kapiram da moram da pojacam unos proteina zbog nazovi dijete. Da ga pijem najvise dva puta dnevno, znaci u varijanti 2x30gr. I to mi je skupo ali ajde, hocu zaista da napredujem ovoga puta. Mislite li da je to moguce? Da mrsavim a da nabijam misicnu masu? Ako ne smrsam toliko, nema veze...

Dalje... zanima me sta mislite o mojim navikama... ja uvek, apsolutno uvek pojedem bananu ODMAH posle treninga... to je zato sto UH moraju da se unesu neposredno posle... tek kasnije unosim proteine... inace, pijen bas mnogo mleka i jogurta i ne znam kako ce se to odraziti na ovo sto zelim da uradim s' obzirom na visok procenat masti u tim namirnicama.

Citam ovde da gomila ljudi pije dekstrozu. Ja sam je pio jedno vreme kada sam uzimao kreatin (samo jednom, bez efekta - ali to je neka druga prica) a pio sam je iovako, bez njega, i cinilo mi se da je strasno slatka i da goji. Zato pitam, da li je bolje da pijem dekstrozu posle treninga umesto sto jedem bananu? Ona verovatno brze da ode u krv...

I na kraju, kreatin. Ima li smisla uzimati kreatin za vreme ove nazovi dijete? On privlaci vodu tako da ne znam koliko je to pametno ali ipak da pitam...

Eto, to bi bilo to za sada, ceracemo se jos... :D`

Koji WHEY da kupim i gde ima, sto povoljnije? Dajem do 50e.

P.S. Iz kojih namirnica uopste da crpim proteine u ovoj situaciji, zaista ne znam vise? Ranije sam uzimao belance u prahu i to je bila jedna fenomenalna stvar. Sada toga vise, na zalost, nema.

Da li mogu da jedem beli pirinac kuvan na vodi? Koji je njegov sastav? Da li je to sam UH ? Prosti?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2006, 01:19:33 posle podne »
A AJDE DA KRENEMO OVAKO.....AJDE NAM KAO PRVO OBJASNI OVO??

Znaci, zelim da i dalje radim sa maksimalnim tezinama koje mogu da podignem, necu da radim za definiciju, zelim samo da malo smrsam a mozda ce definicija doci sama po sebi. Doduse, smesno se reci definicija kada sam ja u pitanju, po meni ili se rodis sa tim ili ne, mislim imam ortake koji su se rodili sa trbusnjacima... ja bih morao da smrsam jedno 20 kila da bi mi se eventualno videla neka plocica


PA ONDA OVO???


Citam ovde da gomila ljudi pije dekstrozu. Ja sam je pio jedno vreme kada sam uzimao kreatin (samo jednom, bez efekta - ali to je neka druga prica) a pio sam je iovako, bez njega, i cinilo mi se da je strasno slatka i da goji. Zato pitam, da li je bolje da pijem dekstrozu posle treninga umesto sto jedem bananu? Ona verovatno brze da ode u krv...

I na kraju, kreatin. Ima li smisla uzimati kreatin za vreme ove nazovi dijete? On privlaci vodu tako da ne znam koliko je to pametno ali ipak da pitam...



GE BURAZ..TOLIKO POGRESNO IMAS RAZMISLJANJE DA JE TO NEVEROVATNO...HAJDE MALO PRE NEGO STO SVE POCMEMO DA RADIMO I DA TI POMOGNEMIO DA PRE SVEGA MALO PREBERES STARE POSTOVE OD MOMKA KOJI SU IMALI GLE CUDA..ISTI PROBLEM KAO I TI PA DA KRENEMO ZAJEDNICKIM SANGAMA U RESAVANJE PROBLMEA..

Da mrsavim a da nabijam misicnu masu? Ako ne smrsam toliko, nema veze...

/????????

Zoka

  • Gost
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2006, 01:26:44 posle podne »
:D  :D  :D

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2006, 08:51:43 posle podne »
Ok, javite mi da li zelite da mi se prestanete smejati da bih znao ima li smisla da dalje ucestvujem na ovom forumu. Veoma lep docek, nema sta.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2006, 09:15:10 posle podne »
kao prvo nemoguce je istovremeno gubiti mast i dobijati misicnu masu.O sastavu pirinca i drugih namirnica imas jednu tabelu na forumu pa to malo prostudiraj.Posle treninga dekstrozu sa whey aa ne bananu.Sve u svemu,trebalo je da procitas tekstove na forumu jer ima dosta stvari koje te interesuju.Ako budes imao pitanja slobodno pitaj,ali prvo [prcitaj i pronadji da li odgovor na postavljeno pitanje vec postoji.poz
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2006, 09:19:46 posle podne »
Nema potrebe da se ljutis . Jednostavno pravis mnogo gresaka i Pedja ti je lepo rekao da je za tebe najpametnije da prelistas stare teme jer ces naci odgovore na dosta tvojih pitanja , pa ce posle biti lakse i tebi i svima nama da dodjemo do nekih rezultata :)

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2006, 09:31:06 posle podne »
Hvala brate. Jednostavno nemam trenutno vremena da citam sve, znas kako je kada se dodje na nov forum, hteo bi sve zivo da procitas, kao da si pao sa Marsa...

Kao prvo, ono sto prvo ovde mora da se razgranici je ko kako i zasto trenira. Ja sam najobicniji rekreativac a koliko sam video, Pedja je pravi profesionalac. Verovatno i dosta vas drugih. Tako da morate da razumete zbog cega neko ne zna ono sto vi znate i da mu to ne uzimate za zlo i da se ne smejete. Mozda bih i ja mogao da se smejem ako bi me neko pitao nesto u vezi neke oblasti koju ja dobro znam a taj neko ne zna. Ali zasto bih to radio, forum i sluzi da se drugima pomogne, izmedju ostalog.

Dakle, ja nisam bilder niti to zelim biti, ja u teretanu idem rekreativno, naravno cilj mi je da sto bolje izgledam ali ja mislim da vi profiji ne mozete ni da shvatite na sta ja mislim kada to kazem jer vi odmah pomislite na nesto "ekstremno" .

Bilo kako bilo, iskreno, nije mi jasno kako nije moguce dobijati misicnu masu a gubiti mast. Zar nije to potpuno razlicita "stvar" ?

Sto se tice ostalih nejasnoca koje je Pedja izvukao iz moje prve poruke, evo malo cu objasniti svoju logiku.

Znaci, imao sam ambicije da smanjim kolicinu losih kalorija koje unosim, promenim ishranu na bolje, mrsavim a i dalje da dizem onu tezinu koju najvise mogu. Ne znam sta je tu nejasno. Mozda mislite da je i to nemoguce? Ok, recite mi ako je tako. Na primer, pod tim rezimom ishrane ako mogu da dignem 60KG iz benca ja cu sa toliko i da radim, necu da radim sa 40KG u cilju definicije.

Ne znam da li mozete da zamislite tu sliku u glavi, evo da kazem da zelim da mi misicna masa potpuno ostane, da je odrzim, a da smrsam jedno 10 kila recimo. Moze? Znaci ne zelim da se definisem. Hocu ravan stomak. Hocu masu ali necu da imam stomak. Zasto je to toliko cudno i nemoguce? Ja razdvajam misicnu masu i salo.

Kada sam pomenuo mrsavljenje mislio sam na svoju genetiku. Jednostavno, trebalo bi uzasno da se mucim da bih bio sav izrezbaren i izdefinisan. Cak mislim da je to u normalnom, amaterskom treningu za mene nemoguce. Pomenuo sam drugare koji sa druge strane ne mogu da se ugoje. Ne zna covek prosto sta je gore.

Sto se ostaloga tice mislim da je bilo jasno. Da li mogu uzimati kreatin paralelno sa zeljom da smrsan?

Sto se dekstroze tice, interesuje me zasto je bolje nju piti posle treninga nego jesti bananu? Koliko dekstroze treba da uzmem i na koji nacin (sa koliko vode itd.) ?

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #7 poslato: Februar 10, 2006, 10:05:24 posle podne »
Evo i da se malo u petlljam Kao prvo sta ja mislim sta je Pedza hteo reci
da prosetas po forumu je iz ciste tvoje koristi znas da naucis samo neke osnovne stvari da bi mogao lakse da razumijes na odgovore na tvoja pitanja
Nema tu nista lose sto ti ne znas niko od nas nije znao kad je poceo
Ali sto vise te intersuje lakse ce tebi biti i bolje rezultate ces imati
Nemoj da se vredzas neverujem da je iko ista lose mislio
Ali evo da ti odgovorim na pitanje zasto ne bananu posle treninga i zasto je dektrosa bolja
Banana je low glycemic index dok je dex High glycemic
Sta je cilj  posle treninga je da da kombinujes WHey i dex da povratis izgubjenu energiju itd imas detalljije i boje objasnjeno na forumu
Napravi sejk sa wheyom stavi 40 -80 grama dex i vode koliko ja stavim jedan litar ali nisam nikad merio

Sto se tice tvoga cilja da ti stane masa izgubis masti i da dobijes six pack
Tu da budemo iskreni treba ti dosta ali stvarno dosta truda , vremena i odrivcanja znanja o ovom sportu Trba dugo vremena da se napravi jedan tranformacija tela barem kako ti zamisljas
Good luck i naravno tu smo da se pomazemo

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #8 poslato: Februar 10, 2006, 10:07:14 posle podne »
Pa malo su ti zelje kontradiktorne . Ako hoces da dobijes vise misica i da smanjis procenat masti moras da se opredelis za jedan od ta dva cilja jer jako je tesko ( nemoguce) da postignes i jedno i drugo . Za dobijanje misicne mase moras da unosis vise kalorija nego sto potrosis , a za smanjivanje bf moras da unosis manje nego sto potrosis , tako da ti je sada verovatno jasno zasto je to nemoguce . Resenje koje 90% ljudi radi je da odradis prvo jedno pa onda drugo .Ako budes pokusao da oba cilja istovremeno ostvaris najverovatnije neces uspeti da ostvaris ni jedan

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #9 poslato: Februar 11, 2006, 12:09:46 pre podne »
Uglavnom,povecaj unos proteina i smanji unos UH,sa tegovima radi kao i do sad,znaci ne moras da radis po 20ponavljanja ili tako nesto ves standardno 8-12 ponavljanja,radi kardio,uzmi whey posle treninga da nebi doslo do katabolizma(razgradnje) misica,mozes da uzmes neki sagorevac koji e ti pomoci u gubljenju masti i dati energije za bolji rad.Ovo su ti grube smernice kako bi trebalo da radis,za detalje ces morati da citas po forumu malo vise :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #10 poslato: Februar 11, 2006, 08:06:58 pre podne »
gledaj ogi..tvoj osnovni problem je u tome sto kako si i sam rekao NE AZUMES...to je ok....LAI ODA NE TREBA DA SAM DONOSIS ZAKLJCUKE...

ajde..kada si se vec uhvatios vog zanta..sta mislis da ja uletim kod tebe i pocmem pricu sa zakljcicma kojI SU TEBU CUDNI.....

gle....evo ti onsovna stvar..hocu da mrsavim a da mi ostane masa.....jedno pitanje......

KAKO TI ZNAS KOLIKA JE TEBI MASA DOK NE IZBUS VISAK MASNOG TKIVA?????.....probaj malo o tome da razmislis....

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #11 poslato: Februar 11, 2006, 01:31:24 posle podne »
Hmmmm... ja definitivno nemam vise sta da nabijam masu jer masu vec imam... ali ja ovde ocigledno brkam pojmove... misicna masa i salo masa nije isto. Ako na svoju vec prekomernu tezinu pocnem da unosim jos vise kalorija nego sto ih trosim, jos vise cu se ugojiti, dobicu i misicnu ali i onu drugu masu, zar ne?

Nista, onda cu ja da se trudim da mrsavim a sa misicima ce biti sta ce biti... pa mozda onda za par meseci se opet bacim na to sto vi zovete nabacivanje misicne mase... eto, tako cu imati obe faze... u svakom slucaju, mislim da cu posle faze mrsavljenja definitivno izgledati bolje.

Znaci vi mislite da ce mi se uporedo sa mrsavljenjem i topljenjem masnih naslaga, topiti i misici, smanjice mi se obim, je l' tako?


P.S. Sto se tice broja obroka, da li je i u tom slucaju vazno jesti sto cesce odnosno imati sto vise obroka samo paziti sta se jede?

Da li posle treninga prvo da uzmem deks, odmah po zavrsetku, a posle nekog vremena i WHEY ? Nisam shvatio, da li da deks pomesam sa sejkom ili da uzimam posebno? 40-80 grama, znaci?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #12 poslato: Februar 11, 2006, 03:51:52 posle podne »
Citat: Ogi.
Hmmmm... ja definitivno nemam vise sta da nabijam masu jer masu vec imam... ali ja ovde ocigledno brkam pojmove... misicna masa i salo masa nije isto. Ako na svoju vec prekomernu tezinu pocnem da unosim jos vise kalorija nego sto ih trosim, jos vise cu se ugojiti, dobicu i misicnu ali i onu drugu masu, zar ne?

Nista, onda cu ja da se trudim da mrsavim a sa misicima ce biti sta ce biti... pa mozda onda za par meseci se opet bacim na to sto vi zovete nabacivanje misicne mase... eto, tako cu imati obe faze... u svakom slucaju, mislim da cu posle faze mrsavljenja definitivno izgledati bolje.

Znaci vi mislite da ce mi se uporedo sa mrsavljenjem i topljenjem masnih naslaga, topiti i misici, smanjice mi se obim, je l' tako?


P.S. Sto se tice broja obroka, da li je i u tom slucaju vazno jesti sto cesce odnosno imati sto vise obroka samo paziti sta se jede?

Da li posle treninga prvo da uzmem deks, odmah po zavrsetku, a posle nekog vremena i WHEY ? Nisam shvatio, da li da deks pomesam sa sejkom ili da uzimam posebno? 40-80 grama, znaci?
...tacno..ti poptuno brkas pojomove.....MISICNA MASA nije isto STO I TELSESNI VOLUMEN......drugim recima jel misls da ttvoj komisja koji ima 120 kg ima misicnu masu ili je samo ogroman zbog samog volumena koji je uglavnom visak tj salo???

dalje..MISIC SE NE MOGU TOPITI...POSTOJI STRUCNI IZRAZ...a to je KATABOLIZAM....ali nemoj da te to opterecuje jer si ti daleko od toga da udjes u katabolizam a bogai i daleko si od toga da imas misice koje mozes izgubiti...

ja imam predlog...ajde se ti lepo p fotkaj i stavi ovde na forum svoje slike pace svima biti lakse da ti daju savete..na ovoja nacin je vec psotalo dosta pa hajde da kazem opsirno.....ok????

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #13 poslato: Februar 11, 2006, 07:13:07 posle podne »
Citat: pedjos
dalje..MISIC SE NE MOGU TOPITI...


To i ja kazem. U cemu je onda problem sa ovim sto ja zelim?
Koliko sam upoznat, uvek se prvo topi SALO a u nedostatku sala telo pocinje da sagoreva misice... ili tako nesto...

Citat
a bogai i daleko si od toga da imas misice koje mozes izgubiti...


 :D  :D  :D Ma i to sto kazes, meni je najbolje... ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #14 poslato: Februar 11, 2006, 07:15:47 posle podne »
Citat: Ogi.
Citat: pedjos
dalje..MISIC SE NE MOGU TOPITI...


To i ja kazem. U cemu je onda problem sa ovim sto ja zelim?
Koliko sam upoznat, uvek se prvo topi SALO a u nedostatku sala telo pocinje da sagoreva misice... ili tako nesto...

Citat
a bogai i daleko si od toga da imas misice koje mozes izgubiti...


 :D  :D  :D Ma i to sto kazes, meni je najbolje... ;)
..pa problem je u tome sto hoces da ti ostane masa-koju nemas...ali da se definises...ako uopste imas nesto da definises.....razumes???