April 18, 2024, 04:22:58 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Par pitanja, savet itd.  (Pročitano 20824 puta)

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #15 poslato: Februar 15, 2006, 05:28:05 posle podne »
Ok, znaci zamislimo da sam kupio WHEY i DEX i poceo da treniram.

Zanima me da li moram da smuckam SVE zajedno ili mogu i posebno?

Vidim da vi muckate zajedno ali sta ako je dekstroza sa jednim ukusom a protein sa drugim, mislim ja hocu da mi bude lep ukus. :) Barem se ranije dekstroza prodavala sa ukusom.

Dalje, da li da sve to muckam sa MLEKOM ili sa VODOM !?? Vidim da neki WHEY muckaju sa mlekom a meni je nekako logicno i lepse da muckam sa mleko.

Onda... rekli ste mi da je najbolje da ponesem sve to u teretanu pa da popijem odmah posle treninga... ali kao nije dobro da ga nosim spremljenog od kuce nego da ga muckam u teretanu? Zasto? A i malo mi je komplikovano da nosim mleko u teretanu.

I na kraju - kolicina!

Znaci, koliko WHEY-a i koliko DEX-a ako se uzme u obzir da bih uzimao DVA puta dnevno (i da li ima neka merica u pakovanju ili je supena kasika jedino merilo - ako jeste, molio bih da mi kazete koliko takvih kasika) ?


Da li da uzimam bez razlike i u vreme kada treniram i u vreme kada ne treniram?

I kada je najbolje da uzmem prvi put u toku dana ako drugi put uzmem uvece, posle treninga.

Molio bih sto iscrpniji odgovor, ako je ikako moguce ovako po stavkama kao sto sam i postavio (quote varijanta). :)

Hvala! Ziveli! ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #16 poslato: Februar 15, 2006, 06:55:49 posle podne »
1.zove se sejk jer je potrebno da se uzima sve skupa..

2.dextroza sa ukuosm nije dobra i koliko ja znam psotiji samo okus naradze..nije dobro iz razloga sto sadrzi limunsku kiselnu...znaci...obicna dextroza nema ni mirisa i slatkog je okusa sto se whey protein da ti cini dosta slatikim..

3..muckati iskljucivo sa vodom...zasto...to ces odista morati da nadjes jer smo rasrpavljali o tome jako mnogo..

4.spremljen  prasak whey-a i dex-a,poneses u sejkeru u teretanu i spole zavrsengo treninga samo dolijes vodu..prosto ha???

5.u svakom whey ima merica od 28-30 gr...ako nema..jedan supena ksaika ti je 15 gr....tebi ej potrebno da uzimas 50-60 grama wheya po obroku..

6. kada ne treniras mozes whey da uzimas bez dextroze 2 puta dnevno..

7...kao prvi obrok..mozes ujutro da popijes whey....

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #17 poslato: Februar 15, 2006, 06:56:17 posle podne »
Pije se zajedno dex i whey razmuceno u VODI. Postoji dekstroza sa ukusima , ali ja ti preporucujem da uzmes obicnu . Nemoj whey da muckas sa mlekom . Uzimas posle treninga 70-100 g dex + 40 - 60 g whey . Ako hoces da pijes whey jos koji put dnevno ( znaci da nije posle treninga izostavi dextrozu) Pogodno vreme za whey je ujutru kad ustanes i posle treninga ... Eto to bi od prilike bilo to

E jbg sad sam video da ti je Pedja vec sve napisao :)

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #18 poslato: Februar 15, 2006, 09:19:19 posle podne »
Ma nema veze ljudi, samo vi meni pisite. :)

Inace, idealno je to sto kazete da WHEY uzimam ujutru jer sam ujutru kada ustanem ubedljivo najnapumpaniji i tada osecam potrebu za proteinima. Samo, da li da ga uzimam PRE dorucka kao prvi dnevni obrok? Koliko nakon njega da doruckujem?

Ajde onako u jednoj recenici, zasto ne sa mlekom? :)
Nekako mi to izgleda lose, u smuslu ukusa, da se mesa sa vodom.
Ali ok, kako vi kazete! :)

P.S. WHEY je surutka, tacnije protein iz surutke i to bi trebalo da bude najcistiji protein ali koliko TACNO ima proteina u 100g WHEY-a. Ovo pitam da bih znao koliko tacno proteina unosim po jednom "obroku" .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #19 poslato: Februar 15, 2006, 09:28:57 posle podne »
nemoj da se zmaras sa racunanjem..imati ces vremena za to...

sto se tice mleka i wheya...nemoj molim te.....imas lepo sve obajsnejno....

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #20 poslato: Februar 15, 2006, 09:39:35 posle podne »
Aj' mi daj link, ne mogu da nadjem......

Van mreže m_boy

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 217
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #21 poslato: Februar 15, 2006, 11:47:50 posle podne »
Citat: Ogi.
P.S. WHEY je surutka, tacnije protein iz surutke i to bi trebalo da bude najcistiji protein ali koliko TACNO ima proteina u 100g WHEY-a. Ovo pitam da bih znao koliko tacno proteina unosim po jednom "obroku" .

pa zavisi kakav whey imas...ima malih razlika oko ukusa..inace ako imas 82% whey znaci da ima 82g B/100 praha...ako je 76% znaci da ima 76g B u 100g..itd... :wink: pogledaj na etiketi - sve ti pise.. :arrow:

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #22 poslato: Februar 16, 2006, 12:08:20 pre podne »
Aha, mislio sam da je to standardizovano......

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #23 poslato: Februar 16, 2006, 09:33:29 pre podne »
A imas i razlike u vrsti tipa izolat, concentrat....samo citaj etiketu

Van mreže Protagonist

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #24 poslato: Februar 16, 2006, 11:11:28 pre podne »
A koji je najbolje uzeti? :D

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #25 poslato: Februar 16, 2006, 11:35:42 pre podne »
Samo se nadam da WHEY nije lepljiv kao recimo belanac u prahu. Kada sam ga pio (belanac), nije bilo sanse da ga "umutim" tako sto cu promuckati flasicu sa prahom ili sejker jer je takvog nekog sastava da se bukvalno lepi za zidove posude u kojoj se nalazi a kada ga stavim u mleko on pliva po povrsini. Morao sam ili da ga mutim kod kuce u sokovniku/sejkeru ili da ga muljam prvo sa malo vode ili mleka a posle da dosipam do kraja solje. Ako je i WHEY takav onda necu moci da ga mutim u teretani.

@Lucifer  A koja je razlika izmedju izolata i koncentrata? Meno to zvuci isto.

Van mreže AquaZX

  • Član
  • *
  • Poruke: 38
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #26 poslato: Februar 16, 2006, 01:55:05 posle podne »
Citat: Ogi.
Samo se nadam da WHEY nije lepljiv kao recimo belanac u prahu. Kada sam ga pio (belanac), nije bilo sanse da ga "umutim" tako sto cu promuckati flasicu sa prahom ili sejker jer je takvog nekog sastava da se bukvalno lepi za zidove posude u kojoj se nalazi a kada ga stavim u mleko on pliva po povrsini. Morao sam ili da ga mutim kod kuce u sokovniku/sejkeru ili da ga muljam prvo sa malo vode ili mleka a posle da dosipam do kraja solje. Ako je i WHEY takav onda necu moci da ga mutim u teretani.

@Lucifer  A koja je razlika izmedju izolata i koncentrata? Meno to zvuci isto.


A u koju teretanu ides, ako nije tajna?

Van mreže Protagonist

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #27 poslato: Februar 16, 2006, 08:49:51 posle podne »
Ok, nešto sam gledao i onaj CFM je kao odličan whey? Bolji od koncetrata.... dakle šta mislite onda o Weiderovom CFM Wheyu?

Van mreže HiLife

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
  • sin kontraverznog automehanicara
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #28 poslato: Februar 16, 2006, 09:05:41 posle podne »
Citat: Ogi.
Samo se nadam da WHEY nije lepljiv kao recimo belanac u prahu. Kada sam ga pio (belanac), nije bilo sanse da ga "umutim" tako sto cu promuckati flasicu sa prahom ili sejker jer je takvog nekog sastava da se bukvalno lepi za zidove posude u kojoj se nalazi a kada ga stavim u mleko on pliva po povrsini. Morao sam ili da ga mutim kod kuce u sokovniku/sejkeru ili da ga muljam prvo sa malo vode ili mleka a posle da dosipam do kraja solje. Ako je i WHEY takav onda necu moci da ga mutim u teretani.

@Lucifer  A koja je razlika izmedju izolata i koncentrata? Meno to zvuci isto.


Protein sam po sebi je ljepljiva, rastezljiva materija... pokusaj prije muckanja da pomjesas WHEY i dektrozu same, poslije toga dodaj vodu, i sve zajedno dobro promjesaj, vidjeces, rezultati su odlicni... 8)  8)  :D

razlika izmedju konzentrata i izolata je u nacinu proizvodnje i mislim kvalitetu samog prteina. konzentrat je prva verzija proteina dobijena iz sirutke, 70-80% proteina + nesto malo lipida i laktoze. Izolati sadrze oko 90-98% proteina, sadrzi vrlo malo latoze i masti. i naravno razlika je u cijeni :roll:  :roll: nadam se da je ok :D

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: Par pitanja, savet itd.
« Odgovor #29 poslato: Februar 17, 2006, 12:20:26 pre podne »
Blender to sve sasvim fino razmuti tako da ne razbijajte glavu sa tim vec pijte te proteine.
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates